Editörler : supporters.
«596061626364656667686970»

Ebrutek80
Aday Memur
22 Eylül 2020 19:32

Sayın Hocam etik kurul bilgisi SMS ile mi geliyor yoksa DBS?den mi bakmak gerekiyor?

sad35
Aday Memur
22 Eylül 2020 19:43

Mesaj ya da mail gelmiyor sayın hocam. DBS'den bakmak gerekiyor ne yazık ki.

Ebrutek80, 4 yıl önce

Sayın Hocam etik kurul bilgisi SMS ile mi geliyor yoksa DBS?den mi bakmak gerekiyor?

yabanmersini35
Aday Memur
22 Eylül 2020 20:59

Hocam, jüri üyesinin asgari şarttan başarısız bulması durumunda da yalnızca dbs den açıklanıyor?

sad35, 4 yıl önce

Mesaj ya da mail gelmiyor sayın hocam. DBS'den bakmak gerekiyor ne yazık ki.

energydata
Aday Memur
22 Eylül 2020 23:42

Bir arkadaşımın 11 Eylül'de DBS'den dosyasının etik incelemede olduğunu öğrendi.

Sanırım 4 eylül'de toplantı oldu, 6-8 haftada bir toplandığı söyleniyor, doğal olarak kesin bir bilgi yok.

Asgari bilgisi daha önceki dönemlerde adrese belge şeklinde geliyordu, yeni düzenlemeler nasıl henüz bir bilgi yok.

sad35
Aday Memur
23 Eylül 2020 01:21

Etik haberini dbs den aldığım için asgarinin de benzer şekilde duyurulabileceği kanaatindeyim sayın hocam.

yabanmersini35, 4 yıl önce

Hocam, jüri üyesinin asgari şarttan başarısız bulması durumunda da yalnızca dbs den açıklanıyor?

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
23 Eylül 2020 18:32

Hocam etik gerekçeniz nedir acaba özel değil ise?

sad35, 4 yıl önce

Etik haberini dbs den aldığım için asgarinin de benzer şekilde duyurulabileceği kanaatindeyim sayın hocam.

sad35
Aday Memur
23 Eylül 2020 18:46

Hocam 16 Eylül'de DBS'den öğrendim. Mail ya da SMS gelmedi. Gerekçesini bilmiyorum ve daha da kötüsü bu gerekçeyi ne zaman öğreneceğimi de bilmiyorum. Günlerdir arıyorum bugün ulaştım ve toplantının dosya çokluğuna göre yapıldığını öğrendim. Acaba ne zaman olur bu toplantı da sonrasında savunma gelir ve ben gerekçesini öğrenirim bilmiyorum. Böyle beklemek çok zor, çok ama çok üzgünüm hocam.

nickbulmakzorazizim, 4 yıl önce

Hocam etik gerekçeniz nedir acaba özel değil ise?

educationalist
Aday Memur
23 Eylül 2020 19:50

Arkadaşlar merhaba

2019 Ekim başvurusu yapan doçent adaylarındanım. Bugün sonucumla ilgili bilgi almak için ÜAK'a mail attım. Az önce jüri raporlarının tamamlandığını ancak bir yedek üyenin asgari şartları taşımadığım yönünde karar verdiği iletildi. İlgili memur

"Sizin jüri raporlarınız tamamlandı, ancak gelen raporlarda asgari şartları sağlamadığınıza dair jüri raporu var, Doçentlik Komisyonu toplandığında bu sağlamamış yönünden rapor hazırlayan jüri üyesinin raporunu ele alacak şartları sağlayıp sağlamadığınız değerlendirecek."

şeklinde devam etti. Sistemde hala jüri sürecinde görünüyor. Eserlerimin kesinlikle asgari şartları taşıdığını düşünüyorum. Sizce doçentlik komisyonunun olumlu karar vermesi mümkün mü? Yoksa direkt olumsuz karar mı veriyor. Bir de komisyon ne zaman toplanıyor bilginiz var mı?

extune
Aday Memur
24 Eylül 2020 16:21

Sayın Hocalarım,

Uluslararası endekslerde taranan ancak editör kurulunda yabancı akademisyenlerin yer almadığı bir derginin uluslararası dergi olarak tanıtılması etik inceleme gerektirir mi? Bu nedenle gerçekleşen bir etik incelemede üniversitenin cezai yaptırımı ne olabilir?

Bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
24 Eylül 2020 19:43

hocam merhaba. bir derginin uluslararası olup olmaması endekse bağlı. üak kriterlerine göre uluslararası endeksler sosyal bilimler için web of science ve scopus. bunun dışında editörler vs önem arz etmiyor bildiğim kadarı ile. degide tüm editörler türk, dergi ssci ile o dergi uluslararasıdır. dergide 3 tane yabancı editör vardır, dergi web of science ve scopus taranmıyordur, uluslararası olamaz.

extune, 4 yıl önce

Sayın Hocalarım,

Uluslararası endekslerde taranan ancak editör kurulunda yabancı akademisyenlerin yer almadığı bir derginin uluslararası dergi olarak tanıtılması etik inceleme gerektirir mi? Bu nedenle gerçekleşen bir etik incelemede üniversitenin cezai yaptırımı ne olabilir?

Bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.

extune
Aday Memur
24 Eylül 2020 20:05

Sayın Hocam, çok teşekkür ederim. Uluslararası dergi olma kriterleri nerede bildiriliyor. Fen bilimleri için kriterler nelerdir. Örneğin CAB International uluslararası bir endeks değil midir?

Endeks hatası nedeniyle etik incelemeye tabi tutulursak üniversite ne gibi bir cezai yaptırım uygular?

hocam merhaba. bir derginin uluslararası olup olmaması endekse bağlı. üak kriterlerine göre uluslararası endeksler sosyal bilimler için web of science ve scopus. bunun dışında editörler vs önem arz etmiyor bildiğim kadarı ile. degide tüm editörler türk, dergi ssci ile o dergi uluslararasıdır. dergide 3 tane yabancı editör vardır, dergi web of science ve scopus taranmıyordur, uluslararası olamaz.

ypestis
Aday Memur
24 Eylül 2020 20:20

merhaba, dosyam ekim 2019'da dosya vermiştim ve nisan ayında etik ihlal iddiası ile savunmam istenildi. Savunmamı verdim. ÜAK'a zar zor ulaşıyorum (Ancak mail yolu ile) ve dosyamın bilirkişi sürecinde olduğunu söylüyorlar. Bİlirkişi sayısı kaç acaba bilen var mı?

Forumun önceki sayfalarında 3 gibi bir rakam belirtilmiş. Kesin bilgisi olan var mı?

Bilirkişi genellikle tek kişi olmaz mı?

energydata
Aday Memur
24 Eylül 2020 22:07

3 bilirkişi var, ve 3'de olumlu vermesi gerekiyor. Sorun o kadar çok ki sistemde, hem şeffaf değil, tarihler belirsiz, garip

25 Eylül 2020 00:04

Geçmiş olsun hocam, bilirkişi 3 kişi oluyor, tabiki süreç uzun sürüyor, bazen bir tanesi raporu geç yazıyor veya kabul etmiyor bu defa yedek bilirkişiye gidiyor, bu yyüzdende savunma sonrası 3-5 ay sürdüğü oluyor, bilirkişilerin 3 üde evet etik durum yoktur derse sorun kalmıyor, ama bir tane bilirkişi vardır derse bildiğim kadarıyla etik kurulu oturup tartışıp diğer iki bilirkişinin raporuna göre karşılaştırma yapıp hareket ediyormuş, yani bilirkişilerin yazdıkları ayrıntılı rapor çok önemli. bazen birdestekli iyi rapor kurtarır veya iki olumlu öylesine ayrıntılı yazmadan olumlu görüş bildirir, olumsuz yazan dayanak koyarak olumsuz yazar ve etik kurulu ikna edip etik ihlal kararı aldırabilir. Olumlu sonuç almanız dileğiyle.

ypestis, 4 yıl önce

merhaba, dosyam ekim 2019'da dosya vermiştim ve nisan ayında etik ihlal iddiası ile savunmam istenildi. Savunmamı verdim. ÜAK'a zar zor ulaşıyorum (Ancak mail yolu ile) ve dosyamın bilirkişi sürecinde olduğunu söylüyorlar. Bİlirkişi sayısı kaç acaba bilen var mı?

Forumun önceki sayfalarında 3 gibi bir rakam belirtilmiş. Kesin bilgisi olan var mı?

Bilirkişi genellikle tek kişi olmaz mı?

akademikdoktor
Aday Memur
25 Eylül 2020 00:11

Sayın Hocalarım merhaba,

Ben de 2020 Mart döneminde doçentlik başvurusunda bulunmuştum. 14.09.2020 tarihinde DBS üzerinden başvuruyu kontrol ettiğimde etik incelemede uyarısını gördüm. Ancak bugün cep telefonuma ve mailime bir mesaj geldi, durumunuzu kontrol edebilirsiniz diye. DBS ye girdiğimde Jüri Sürecinde yazdığını gördüm. Başvurusu önceden etik incelemede yazıyorken şu anda jüri sürecinde yazan, yani benim durumumda olan bir arkadaş var mıdır acaba? Bugün ÜAK'tan beni aradılar. Normalde etik inceleme sürecinde, ancak diğer jüri üyeleri de dosyaları tamamlayabilsin diye sistemi açtık dediler. Böyle bir uygulama var mıydı? Daha önce hiç duymadım

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
25 Eylül 2020 00:45

yani hocam etik ile suçlanırsanız 3 bilirkişi atanıyor ve 3'ünün de olumlu vermesi lazım kurtulmanız için. doğru mu anladım? 2 si suçsuz dese, 1 tanesi etik ihlal var dese gene etik ihlal yaptığınıza mı karar veriliyor?

energydata, 4 yıl önce

3 bilirkişi var, ve 3'de olumlu vermesi gerekiyor. Sorun o kadar çok ki sistemde, hem şeffaf değil, tarihler belirsiz, garip

Nedensadeceunı
Aday Memur
25 Eylül 2020 03:00

Hocam çok geçmis olsun... Hocam siz jurilerinizi de gorebiliyor musunuz? 14 eylulde sistemde bende etik inceleme olarak gordum guncel durumumu. Ama somrasinda degisiklik olmadi. Mail ya da sms de gelmedi. Farkli bir uygulama süreci hızlandırmak adina mı? * forumu okudugumda eski yazilanlari biz etik inceleme olarak gordugumuzde jürilerin ekranina ayni ibare gozukmuyor onlar zaten bu durumsan bagimsiz raporlarini sisteme giriyorlar diye biliyorum. Bir de bazi hocalarimiz etik inceleme surecinde oldugunu bilmeden guncel durumunda juri surecinde yazarken cok sonradan etik incelemede oldugunu ogrendigini iletmisti. Sms ve mail yoluyla bilgilendirmenin geç olabilecegini de belirtmislerdi. Surec bizim icin yorucu ve gurur kirici olacak ama eminim hakkimizi alacagız...Saglicakla kalın.... Saygılarımla tüm hocalarim

akademikdoktor, 4 yıl önce

Sayın Hocalarım merhaba,

Ben de 2020 Mart döneminde doçentlik başvurusunda bulunmuştum. 14.09.2020 tarihinde DBS üzerinden başvuruyu kontrol ettiğimde etik incelemede uyarısını gördüm. Ancak bugün cep telefonuma ve mailime bir mesaj geldi, durumunuzu kontrol edebilirsiniz diye. DBS ye girdiğimde Jüri Sürecinde yazdığını gördüm. Başvurusu önceden etik incelemede yazıyorken şu anda jüri sürecinde yazan, yani benim durumumda olan bir arkadaş var mıdır acaba? Bugün ÜAK'tan beni aradılar. Normalde etik inceleme sürecinde, ancak diğer jüri üyeleri de dosyaları tamamlayabilsin diye sistemi açtık dediler. Böyle bir uygulama var mıydı? Daha önce hiç duymadım

energydata
Aday Memur
25 Eylül 2020 17:48

3de3 olmalı, yoksa olumsuz rapor malesef.

Sonrasında itiraz/mahkeme süreci.

yani hocam etik ile suçlanırsanız 3 bilirkişi atanıyor ve 3'ünün de olumlu vermesi lazım kurtulmanız için. doğru mu anladım? 2 si suçsuz dese, 1 tanesi etik ihlal var dese gene etik ihlal yaptığınıza mı karar veriliyor?

skywalk11
Daire Başkanı
25 Eylül 2020 19:06

Bunun yonetmeligini yazarken biri cikip ta normalde 5 juriden 3u tamam dese olan isin devaminda 3 un 2sinin yeterli olmasi gerek dememis mi. Bu ne vahim bir sistem.

energydata, 4 yıl önce

3de3 olmalı, yoksa olumsuz rapor malesef.

Sonrasında itiraz/mahkeme süreci.

energydata
Aday Memur
26 Eylül 2020 14:49

İşte işin ilginç tarafı bu; madem sorun var, 3:2 bilirkişi nasıl olumlu yazıyor?

skywalk11, 4 yıl önce

Bunun yonetmeligini yazarken biri cikip ta normalde 5 juriden 3u tamam dese olan isin devaminda 3 un 2sinin yeterli olmasi gerek dememis mi. Bu ne vahim bir sistem.

Toplam 8074 mesaj
«596061626364656667686970»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi