Editörler : metin_alkan
«8990919293949596979899100»
13 Ocak 2021 16:55

akademisyen-55
Aday Memur

Hocalarim bugün ÜAK etik kuruluna durumumu sordum. Bana 11 ocak tarihinde toplanti yapılmadığını sürecin devam ettiğini yazmışlar bilgi vermek istedim. Alanım Sağlık Bilimleri..

13 Ocak 2021 18:54

fatican
Aday Memur

Hocalarim bugün ÜAK etik kuruluna durumumu sordum. Bana 11 ocak tarihinde toplanti yapılmadığını sürecin devam ettiğini yazmışlar bilgi vermek istedim. Alanım Sağlık Bilimleri..

akademisyen-55, 3 ay önce - Alıntıya git

Ben de sormuştum, 11 Ocak'ta yapılmadı denildi. Peki ne zaman yapılacak dedim, belirsiz dedi, kesin tarih yok dedi. Sosyal bilimler alanım. Tahminim 20'sinden sonra sanki...

13 Ocak 2021 19:10

drmemur1
Aday Memur

akademisyen-55, 3 ay önce - Alıntıya git

Ben de sağlık bilimlerinden asgari itirazımı bekliyorum maillerime cevap alamıyorum. Sağlık alanında görevli memurlarla mı yazışıyorsunuz hocam şu telefon rehberinde sağlık biriminde görünen memurlara yazdım ben ama hiç cevap yok telefonu da açmıyorlar.

13 Ocak 2021 19:11

hamush
Şef

Ben de sormuştum, 11 Ocak'ta yapılmadı denildi. Peki ne zaman yapılacak dedim, belirsiz dedi, kesin tarih yok dedi. Sosyal bilimler alanım. Tahminim 20'sinden sonra sanki...

fatican, 3 ay önce - Alıntıya git
Bazı toplantılar yapıldı sanki hatta forumda Bir arkadaş farklı alanlar için tarih verdi diye hatırlıyorum. Bu aralar bir hareketlilik var, telefonlara da cevap veriliyor artık. Uak ciddi bir değişime uğramış sanki. Ben 10 ay dilekçemin akıbetini öğrenememiş, otobüsle Ankaraya gidip 2 günde ancak sonucu öğrenmiştim.
13 Ocak 2021 20:25

akademisyen-55
Aday Memur

Ben de sağlık bilimlerinden asgari itirazımı bekliyorum maillerime cevap alamıyorum. Sağlık alanında görevli memurlarla mı yazışıyorsunuz hocam şu telefon rehberinde sağlık biriminde görünen memurlara yazdım ben ama hiç cevap yok telefonu da açmıyorlar.

drmemur1, 3 ay önce - Alıntıya git

Hocam sürecin basindan beri bir kere bile telefonla ulaşamadım o nedenle mail yazıyorum

uak.etik@yok.gov.tr maile ayni günde cevap geliyor genelde...

13 Ocak 2021 21:13

bahtsizdocadayi
Aday Memur

Arkadaslar merhaba,

Iki makale icin tekrar yayim nedeniyle hakkimda etik ihlale karar verildi.

Yeni basvuruda iki makaleyi de mi puanlayamayacagim? Yoksa birini puanlamasam yeter mi?

Tesekkurler.

13 Ocak 2021 21:18

hamush
Şef

Arkadaslar merhaba,

Yeni basvuruda iki makaleyi de mi puanlayamayacagim? Yoksa birini puanlamasam yeter mi?

Tesekkurler.

bahtsizdocadayi, 3 ay önce - Alıntıya git
Puan sıkıntınız yoksa ikisini de puanlamayın.
13 Ocak 2021 21:26

bahtsizdocadayi
Aday Memur
Puan sıkıntınız yoksa ikisini de puanlamayın.
hamush, 3 ay önce - Alıntıya git

Puan sorunum varsa birini beyannameye ekleyebilir miyim peki?

Onemli olan ihlalin ortadan kalkmasi ise tekrarli yayimda tek yayinin puanlanmamasi yetmez mi? Konuyla ilgili yonetmelik maddesi acik ve net gelmiyor.

Bildiginiz bir uygulama / dogru yaklasim varsa yonlendirirseniz cok sevinirim.

Tesekkurler.

13 Ocak 2021 21:41

hamush
Şef

Puan sorunum varsa birini beyannameye ekleyebilir miyim peki?

Onemli olan ihlalin ortadan kalkmasi ise tekrarli yayimda tek yayinin puanlanmamasi yetmez mi? Konuyla ilgili yonetmelik maddesi acik ve net gelmiyor.

Bildiginiz bir uygulama / dogru yaklasim varsa yonlendirirseniz cok sevinirim.

Tesekkurler.

Hocam puan sorunu varsa, etik açıklamayı da ekleyerek beyannameye koyabilirsiniz. Ancak yeni başvuru sürecinde eski raporların da görüleceği ve tekrar yayın alan makalelerin daha dikkatli inceleneceğini belirteyim. Benim 2 makalem etik ceza aldı, ceza nedenim içeride kaynak gösterdiğim referansı, kaynakçaya yazmayı unutmaktı. Ceza alan makaleyi puanlamadığım ve etik cezayı beyan ettiğim halde jüri özgeçmişimde yer alan bu makaleyi gerekçe göstererek olumsuz rapor düzenledi. Unutulma hakkına yönelik güçlü bir savunma ile davayı kazandım. 2020 eylülde durumum jüri sürecine döndürüldü. Yeni jüriye etik ceza alan makaleyi 4000 kelimelik bir raporla açıkladım. Sözün özü, hocam makalenizi puanlayın ve açıklama sekmesine makale geçmişini kısaca özetleyen bir mesaj yazın. Kolaylıklar dilerim.
13 Ocak 2021 23:22

kıravatlı_amele
Daire Başkanı

Arkadaslar merhaba,

Tesekkurler.

Hocam geçmiş olsun. Sakıncası yoksa tekrar yayımın detayını açıklayabilir misiniz? Aynı makale iki dergide mi yayınladı? Tam metin bildiri aynen makale mi yapıldı? Yoksa iki makale birbirine çok benzediği için mi etik aldınız? Tekrar yayımdan ben de etiklik olabilirim, o yüzden soruyorum, bağışlayın. Acaba bunun size yaptırımı ne oldu, ceza anlamında. Teşekkür ederim.

13 Ocak 2021 23:22

bahtsizdocadayi
Aday Memur

Cok tesekkur ederim desteginiz icin.

14 Ocak 2021 11:13

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
Hocam puan sorunu varsa, etik açıklamayı da ekleyerek beyannameye koyabilirsiniz. Ancak yeni başvuru sürecinde eski raporların da görüleceği ve tekrar yayın alan makalelerin daha dikkatli inceleneceğini belirteyim. Benim 2 makalem etik ceza aldı, ceza nedenim içeride kaynak gösterdiğim referansı, kaynakçaya yazmayı unutmaktı. Ceza alan makaleyi puanlamadığım ve etik cezayı beyan ettiğim halde jüri özgeçmişimde yer alan bu makaleyi gerekçe göstererek olumsuz rapor düzenledi. Unutulma hakkına yönelik güçlü bir savunma ile davayı kazandım. 2020 eylülde durumum jüri sürecine döndürüldü. Yeni jüriye etik ceza alan makaleyi 4000 kelimelik bir raporla açıkladım. Sözün özü, hocam makalenizi puanlayın ve açıklama sekmesine makale geçmişini kısaca özetleyen bir mesaj yazın. Kolaylıklar dilerim.
hamush, 3 ay önce - Alıntıya git

Hocam davayı kazandım derken, mahkemeye mi gittiniz?

14 Ocak 2021 13:42

hamush
Şef

Hocam davayı kazandım derken, mahkemeye mi gittiniz?

nickbulmakzorazizim, 3 ay önce - Alıntıya git
Evet hocam. Benim sürecim 2018 martta başladı. Başvuruda sonra 1 yıl sonuç bekledim. 2019 da etiğe sevk edildim. İtirazım sonuç vermedi. Makaleleri ceza aldı. Mahkemeye gittim. Kazandım. Süreç 2020 Eylül sonunda normale döndü. 2020 Kasım da alan dışı jüri atandı. Şimdi jüri sürecindeyim ama bu etik, asgari ve dosya işlerinde profesör oldum diyebilirim. Sert savunma, yumuşak savunma, suçu üstlenme gibi detayları bu süreçte öğrendim. Etik işi tam bir bela. İnşallah kimse yaşadıklarımı yaşamaz
14 Ocak 2021 17:31

osmantabakoglu
Aday Memur

Sayın hocalarım, her bir etik kurul kaç kişiden oluşuyor bilginiz var mı? Ayrıca sayın hocalarım şunu merak ediyoruz. Savunmalarımız titizlikle değerlendiriliyor mu sizce? Çünkü herşeyin bilirkişiye gitmesi kafamda bazı soru işaretleri yaratıyor. Bence etik kurul, bu durumu bilir kişilerden daha iyi değerlendirecek konumda. Yanılıyor muyum?

14 Ocak 2021 17:47

murtanyan
Genel Müdür

Sayın hocalarım, her bir etik kurul kaç kişiden oluşuyor bilginiz var mı? Ayrıca sayın hocalarım şunu merak ediyoruz. Savunmalarımız titizlikle değerlendiriliyor mu sizce? Çünkü herşeyin bilirkişiye gitmesi kafamda bazı soru işaretleri yaratıyor. Bence etik kurul, bu durumu bilir kişilerden daha iyi değerlendirecek konumda. Yanılıyor muyum?

osmantabakoglu, 3 ay önce - Alıntıya git
Etik kurul, konunun ayrıntılı incelenip hassas karar verilmesi için bilirkişiye sevk ediyor. Bilirkişi raporuna göre işlem yapmak teamül gibi bir şey
14 Ocak 2021 20:32

otag
Kapalı

merhaba bana şimdi bir kargo yola çıkmış ama sürecim jüride gözüküyor çok endişelendim bilgisi oaln

14 Ocak 2021 20:33

otag
Kapalı

bilgisi olan var mı acaba

14 Ocak 2021 22:18

murtanyan
Genel Müdür

bilgisi olan var mı acaba

otag, 3 ay önce - Alıntıya git
Hocam endişe etmeyin. Başvuru evrakı, jüri raporu, etik ihlal raporu, asgari rapor veya mahkeme kararı ile ilgili bir evrak bekliyor muydunuz? Sonrasında sistemi kontrol edin. Uak kargoları ödemeli geliyor, bir kaç güne iletilir size. Ancak kargo gelmeden durum güncellemesi sms ve sisteme düşüyor. İnşallah hayırlısıdır hakkınızda
15 Ocak 2021 16:09

doçent adaylı
Memur
Hocam endişe etmeyin. Başvuru evrakı, jüri raporu, etik ihlal raporu, asgari rapor veya mahkeme kararı ile ilgili bir evrak bekliyor muydunuz? Sonrasında sistemi kontrol edin. Uak kargoları ödemeli geliyor, bir kaç güne iletilir size. Ancak kargo gelmeden durum güncellemesi sms ve sisteme düşüyor. İnşallah hayırlısıdır hakkınızda
murtanyan, 3 ay önce - Alıntıya git

Bende düşmedi valla hocam şans eseri aradım ulaştım ve öğrendim. Sms mail hiçbişey gelmedi. Ve hala bekliyorum. Bilirkişi işi tamamlanamadı.

15 Ocak 2021 21:23

ariffffff
Aday Memur

Ekim 2020 başvurum jüri belli olmadanbugün sistemde etik ihlali nedeniyle başvuru iptal olduğunu öğrendim akşam da kargo mesajı geldi bu şekilde olan var mı süreç nasıl işliyor bilgisi olan var mı

Toplam 2389 mesaj
«8990919293949596979899100»