Editörler : metin_alkan
«9293949596979899100101102103»
19 Ocak 2021 15:11

Aday-doçent
Memur

Hocalarım toplantı tarihi konusunda bilgisi olan var mı? Sosyal bilimler alanında ne zaman toplantı olur acaba öğrenen olursa paylaşabilir mi? Mail ile öğrenemedim maalesef.

19 Ocak 2021 19:12

fatican
Aday Memur

Hocalarım toplantı tarihi konusunda bilgisi olan var mı? Sosyal bilimler alanında ne zaman toplantı olur acaba öğrenen olursa paylaşabilir mi? Mail ile öğrenemedim maalesef.

Aday-doçent, 3 ay önce - Alıntıya git

Ben de sizin gibi bekliyorum, sordum bilgi alamadık. Tahminim haftaya veya şubatın ilk haftası olur...

19 Ocak 2021 23:02

Aday-doçent
Memur

Ben de sizin gibi bekliyorum, sordum bilgi alamadık. Tahminim haftaya veya şubatın ilk haftası olur...

fatican, 3 ay önce - Alıntıya git

Bir an önce en azından gerekçe nedir öğrensek. Bugün de sonuçlar açıklanmaya başladı. Bizim için de süreç hızlanır umarım.

20 Ocak 2021 00:10

akademikdoktor
Aday Memur

Hocalarım geçenlerde üaka mail attım bilirkişi raporu sonuçlandı mı diye? Memur arkadaş raporlar karara bağlanınca posta ile gönderilecek dedi bu normal mi? Bu durumu yaşayan kimse var mı? Sistemde değişiklik yapılmıyor mu süreçle ilgili? Niye böyle dedi bilgisi olan var mı?

doçent adaylı, 3 ay önce - Alıntıya git

Hocam ben de aynı şekilde bilirkişi inceleme sonucunu bekliyorum. Süreç ile ilgili bilgi almak için ben de mail atmıştım. Bana gelen cevapta da aynı şekilde "bilirkişi incelemesi sonuçlanınca tarafınıza yazı ile bilgilendirme yapılacaktır" dendi.

20 Ocak 2021 18:26

tenya
Aday Memur

Hocalarım merhaba, aynı posteri bir ulusal kongrede Türkçe olarak bir de uluslararası kongrede İngilizce olarak sunmak etik ihlal midir?

20 Ocak 2021 22:35

MüallimNaci
Şef
Arkadaşlar şuanki puanımız doçentliğe yettiği için biz kendiğimizi yayın yapma çalışmalarına verdik. Eğer dil puanı yükseltilirse bizi etkileyecek mi? Etkileyecekse bu haksızlık olmayacak mı? Mahkemeye versek kazanirmiyiz?
20 Ocak 2021 23:49

ariffffff
Aday Memur

2020 ekim dönemi başvurum jüri bile belli olmadan dün etik kararı nedeniyle başvurum iptal oldu.sebep 2015 de yanlış beyandan dolayı etik cezası almıştım. Yönetmelikte yanlış beyan dışında etik ihlali olan yayınlar beyanname de kullanılmaz diyor. Ama benim yanlış beyan dışında etik olmamasına rağmen etik nedeniyle başvurum iptal oldu. Bu şekilde olan var mı? İtiraz dilekçesi yazdım bu konu da bilgisi olan var mı süreç nasıl işliyor

21 Ocak 2021 09:10

Aday-doçent
Memur

2020 ekim dönemi başvurum jüri bile belli olmadan dün etik kararı nedeniyle başvurum iptal oldu.sebep 2015 de yanlış beyandan dolayı etik cezası almıştım. Yönetmelikte yanlış beyan dışında etik ihlali olan yayınlar beyanname de kullanılmaz diyor. Ama benim yanlış beyan dışında etik olmamasına rağmen etik nedeniyle başvurum iptal oldu. Bu şekilde olan var mı? İtiraz dilekçesi yazdım bu konu da bilgisi olan var mı süreç nasıl işliyor

ariffffff, 3 ay önce - Alıntıya git

Geçmiş olsun hocam.

21 Ocak 2021 15:32

Aday-doçent
Memur

Geçmiş olsun hocam.

Dün toplantı yapılmış. Sizce etik dosyalar konuşulmuş mudur? Ne toplantısı bilen var mı?

21 Ocak 2021 23:32

mbt66
Aday Memur

Şubat ayındaki etik ve asgari kurul toplantısı ne zaman yapılacak acaba ? 2 dosya olan jurilerde son rapor giriş tarihi 15 şubat olarak gözüküyor.

21 Ocak 2021 23:55

Ydocent
Şef

Dün toplantı yapılmış. Sizce etik dosyalar konuşulmuş mudur? Ne toplantısı bilen var mı?

Dun forumda okumuştum. Dunku toplanti, yabancı dil şartı, uye seçimleri vb genel kararlari içeriyor

diye belirtiliyordu.

22 Ocak 2021 00:02

Ydocent
Şef

Şubat ayındaki etik ve asgari kurul toplantısı ne zaman yapılacak acaba ? 2 dosya olan jurilerde son rapor giriş tarihi 15 şubat olarak gözüküyor.

mbt66, 3 ay önce - Alıntıya git

Yilin ilk asgari etik toplantisi 8 ocak 2021 de gerceklesti. Itiraz dilekceleri görüşülmüş. 13 ocak ta kurul toplandı. Itirazi Red edilenler 15 ocak da kişilere

duyurulmus.

Bu takvime göre kanımca ikinci asgari etik

toplantisi şubatın ilk haftası yapilacak. Itiraz

dilekceleri olumlu ve olumsuz sonuclananlar yanitisubat ayinin ortalarında öğrenebilecek diye düşünüyorum.

22 Ocak 2021 00:56

Aygül.Bahar
Şef

Yilin ilk asgari etik toplantisi 8 ocak 2021 de gerceklesti. Itiraz dilekceleri görüşülmüş. 13 ocak ta kurul toplandı. Itirazi Red edilenler 15 ocak da kişilere

duyurulmus.

Bu takvime göre kanımca ikinci asgari etik

toplantisi şubatın ilk haftası yapilacak. Itiraz

dilekceleri olumlu ve olumsuz sonuclananlar yanitisubat ayinin ortalarında öğrenebilecek diye düşünüyorum.

Ydocent, 3 ay önce - Alıntıya git
Hocam ayın ilk değil de ikinci haftaları etik toplantısı oluyor. Son 2 3 ay hemen her ay bir kaç kez online olarak kurul toplandı. Ancak genel teamül her ayın ikinci veya 3. Haftası.. Önce sağlık etik kurulu oluyor. En yoğun etik dosyalar sağlık ve fen Bilimleri ağırlıklı.
22 Ocak 2021 01:16

Ydocent
Şef
Hocam ayın ilk değil de ikinci haftaları etik toplantısı oluyor. Son 2 3 ay hemen her ay bir kaç kez online olarak kurul toplandı. Ancak genel teamül her ayın ikinci veya 3. Haftası.. Önce sağlık etik kurulu oluyor. En yoğun etik dosyalar sağlık ve fen Bilimleri ağırlıklı.
Aygül.Bahar, 3 ay önce - Alıntıya git

O zaman vay halimize.

21 Aralık ta bildirim yapilmisti bana.

60 gun de itiraz ve dava sure hakki tanınmıştı.

21 şubatta doluyor 60 gün.

Bir juri asgari dedi diye surec duruyor.

Itiraz ediyorsun dilekçenin yaniti 60 gunu, belki daha fazlasını bulur. Her ay bir defa mi toplanır bu asgari ve etik kurul? Bakalim göreceğiz.

22 Ocak 2021 11:24

akademisyen-55
Aday Memur

Hocalarım az önce ÜAK etik kuruluna yazdığım maile cevap geldi 15 ocak tarihinde sağlık bilimleri toplantısı yapılmış. benim dosyamı bilir kişiye göndermişler, bilir kişide kalma süresi ne kadardı (2 ay diye hatırlıyorum ama yönetmelikte bulamadım). Tecrübesi olan paylaşırsa sevinirim.

22 Ocak 2021 12:01

sad35
Aday Memur

Hocalarım az önce ÜAK etik kuruluna yazdığım maile cevap geldi 15 ocak tarihinde sağlık bilimleri toplantısı yapılmış. benim dosyamı bilir kişiye göndermişler, bilir kişide kalma süresi ne kadardı (2 ay diye hatırlıyorum ama yönetmelikte bulamadım). Tecrübesi olan paylaşırsa sevinirim.

akademisyen-55, 3 ay önce - Alıntıya git
Hocam geçmiş olsun. Üak etik yonergesi 9.madde 3.bendinde bilirkisilerin incelemesi suresi 2 hafta olarak belirtilmis. Ancak bu sure teblig edildikten sonra başliyor. Ayrica daha once bir hocamiz saglik etik komisyonu toplantisini 25 ocak diye yazmisti sanirim. 15 inde mi yapilmiş?
24 Ocak 2021 11:42

hamush
Şef
Arkadaşlar, başta Fatih Savaşan ve Yekta Saraç olmak üzere Üak ve Yök kurulundaki hocalar ile Cumhurbaşkanlığına iletilmek üzere bir bilgi notu hazırlamamız istendi. Doçentlik sürecinde yaşanan sorunları 10 maddede toplayın, biz iletelim diyen hocalarımız var. Yaşadığınız sorunları maddeler halinde foruma, özel mesajla veya docentsorun@outlook.com adresine yazmanızı rica ediyorum. Bu sorunlarımızı doğru kişilere iletip belki bir kısmını çözmek için fırsat olabilir, desteklerinizi bekliyorum. İlginiz ve yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
26 Ocak 2021 19:39

DocentDoktorAday
Aday Memur

O zaman vay halimize.

21 Aralık ta bildirim yapilmisti bana.

60 gun de itiraz ve dava sure hakki tanınmıştı.

21 şubatta doluyor 60 gün.

Bir juri asgari dedi diye surec duruyor.

Itiraz ediyorsun dilekçenin yaniti 60 gunu, belki daha fazlasını bulur. Her ay bir defa mi toplanır bu asgari ve etik kurul? Bakalim göreceğiz.

Ydocent, 3 ay önce - Alıntıya git

Benim dosya bilirkisilere 20 kasim 2020 de gonderildi. Hala bekliyorum. 66 gun oldu herhangi bir gelisme yok. Gecenlerde mail attim bilirkisi surecinde devam ediyor. Sonuclaninca posta yolu ile bildirim yapilacak diyor. DBS uzerinden de basvuru durumu etik incelemede diye yaziyor. mart 2020 Muhendislik basvurusu.

26 Ocak 2021 20:24

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür

Benim dosya bilirkisilere 20 kasim 2020 de gonderildi. Hala bekliyorum. 66 gun oldu herhangi bir gelisme yok. Gecenlerde mail attim bilirkisi surecinde devam ediyor. Sonuclaninca posta yolu ile bildirim yapilacak diyor. DBS uzerinden de basvuru durumu etik incelemede diye yaziyor. mart 2020 Muhendislik basvurusu.

DocentDoktorAday, 3 ay önce - Alıntıya git

hocam çok özel değil ise etik gerekçesi ne idi?

26 Ocak 2021 20:52

fatican
Aday Memur

Arkadaşlar bugün ÜAKtan aldığım sağlam bir kaynağa göre bugün Sosyal Bilimler Etik toplantısı yapılmıştır. Bir iki güne DBSye düşer sonuçlar. Umarım hayırlı olur.

Toplam 2389 mesaj
«9293949596979899100101102103»