Editörler : metin_alkan
«93949596979899100101102103104»
27 Ocak 2021 00:55

Ydocent
Şef

15 ocak da saglik, 26 ocak sosyal bilimler toplantisi olduysa,

mimarlik, planlama ve tasarim alanı etik asgari toplantisi ne zaman olacak ya da oldu?

Ayda bir toplanılan etik asgari toplantisini tum temel alanlarin gündeminii kapsıyor diye anlamıştım ben.

8-11 subat arasi etik asgari toplantisi yapilacak ise bu temel alana gore yapilan ayri oturumlar nedir?

Biri açıklayabilir mi?

27 Ocak 2021 11:44

fatican
Aday Memur

Hocam muhtemelen sizin alanın da etik toplantısı 15 Şubat sonrası oldu veya bugünlerde olacak. Bahsettiğiniz 1-8 Şubat arası etik-asgari kurul veya toplantı her neyse, sanırım onlarda daha çok asgari şartları taşımayanlar veya etik kurula gönderilmesi gerekenler için yapılan bir toplantı. Ancak 26 Ocakta yapılan Sosylab Bilimler Etik topl. vs etik sorunu olan, etiğe sevk edilen dosyaların görüşüldüğü, reddedildiği veya bilirkişilere gönderildiği, aklanıldığı gibi işlemlerin yapıldığı kurul olsa gerek.

27 Ocak 2021 17:06

Aday-doçent
Memur

Hocam muhtemelen sizin alanın da etik toplantısı 15 Şubat sonrası oldu veya bugünlerde olacak. Bahsettiğiniz 1-8 Şubat arası etik-asgari kurul veya toplantı her neyse, sanırım onlarda daha çok asgari şartları taşımayanlar veya etik kurula gönderilmesi gerekenler için yapılan bir toplantı. Ancak 26 Ocakta yapılan Sosylab Bilimler Etik topl. vs etik sorunu olan, etiğe sevk edilen dosyaların görüşüldüğü, reddedildiği veya bilirkişilere gönderildiği, aklanıldığı gibi işlemlerin yapıldığı kurul olsa gerek.

fatican, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocalarım dün 26 ocak sosyal etik toplantısı oldu haberini alınca mail attım uaketike durumum görüşülmüş posta gönderilecekmiş. Bekleyenlerin de kısa süre içinde bilgilendirme olacaktır.

28 Ocak 2021 09:16

Aşka veda
Kapalı

Arkadaslar selamlar,

Bilirkişiden en geç 3 hafta da cevap geliyor. 1 hafta posta kismi surer genelde. En gec 5 haftada belli oluyor sonuçlar

28 Ocak 2021 09:45

PozitivistDonKişot
Aday Memur

Arkadaslar selamlar,

Bilirkişiden en geç 3 hafta da cevap geliyor. 1 hafta posta kismi surer genelde. En gec 5 haftada belli oluyor sonuçlar

Aşka veda, 4 ay önce - Alıntıya git

Bilirkişi görevlendirmeleri rektörlükler aracılığı ile oluyor.

Bilirkişilerin süreleri ellerine ilgili evraklar verildikten, görev onlara tebliğ edildikten sonra başlıyor.

Bu süreç içerisinde ek süre talebinde bulunan bilirkişiler olabiliyor.

Ya da görev iadesi yapan bilirkişiler olabiliyor.

Veyahut mükerrer ya da sonuca bağlanmayan raporlar sürecinizi uzatabiliyor.

Bu yüzden süreçler her dosya için değişiyor.

20 günden 6 aya kadar değişen süreler denk geldiği için bunları yazıyorum.

İnşallah bu durumdaki herkesin süreçleri en olumlu ve hızlı şekilde sonuçlanır.

28 Ocak 2021 09:46

PozitivistDonKişot
Aday Memur

Arkadaslar selamlar,

Aşka veda, 4 ay önce - Alıntıya git

Bilirkişi görevlendirmeleri rektörlükler aracılığı ile oluyor.

Bilirkişilerin süreleri ellerine ilgili evraklar verildikten, görev onlara tebliğ edildikten sonra başlıyor.

Bu süreç içerisinde ek süre talebinde bulunan bilirkişiler olabiliyor.

Ya da görev iadesi yapan bilirkişiler olabiliyor.

Veyahut mükerrer ya da sonuca bağlanmayan raporlar sürecinizi uzatabiliyor.

Bu yüzden süreçler her dosya için değişiyor.

20 günden 6 aya kadar değişen süreler denk geldiği için bunları yazıyorum.

İnşallah bu durumdaki herkesin süreçleri en olumlu ve hızlı şekilde sonuçlanır.

28 Ocak 2021 10:06

Unutkanderviş
Memur
Son 1 aydır hemen her hafta başarılı, başarısız, etik ve asgari sonuç açıklamalar yapılıyor. Toplantı her hafta mı yapılmaya başlandı. Yoksa dosyalar mı sisteme yeni giriliyor arkadaşlar? Bilgisi olan var mı?
28 Ocak 2021 10:22

Yasin kaya01
Memur
Son 1 aydır hemen her hafta başarılı, başarısız, etik ve asgari sonuç açıklamalar yapılıyor. Toplantı her hafta mı yapılmaya başlandı. Yoksa dosyalar mı sisteme yeni giriliyor arkadaşlar? Bilgisi olan var mı?
Unutkanderviş, 4 ay önce - Alıntıya git
Etik durumu jüri üyelerinin raporları tamamlanınca doğrudan etik komisyona gönderilmeden önce memurlar tarafından sisteme işleniyor ve genellikle ilgili etik komisyon tarafından ilk toplantıda savunma isteniyor Asgari koşullar ise jüri üyelerinin raporları tamamlanınca ortalama ayda bir toplanan Doçentlik Komisyonuna giriyor ve akabinde duyuruluyor ve adaya tebligat yapılıyor Başarılı ve başarısız sonuçları ise ortalama ayda bir toplanan ÜAK Yönetim Kurulu toplantısının ardından memurlar tarafından sisteme girilerek jüri raporları açıklanıyor
28 Ocak 2021 17:18

Ydocent
Şef
Etik durumu jüri üyelerinin raporları tamamlanınca doğrudan etik komisyona gönderilmeden önce memurlar tarafından sisteme işleniyor ve genellikle ilgili etik komisyon tarafından ilk toplantıda savunma isteniyor Asgari koşullar ise jüri üyelerinin raporları tamamlanınca ortalama ayda bir toplanan Doçentlik Komisyonuna giriyor ve akabinde duyuruluyor ve adaya tebligat yapılıyor Başarılı ve başarısız sonuçları ise ortalama ayda bir toplanan ÜAK Yönetim Kurulu toplantısının ardından memurlar tarafından sisteme girilerek jüri raporları açıklanıyor
Yasin kaya01, 4 ay önce - Alıntıya git

Peki hocam asgariden kalan adaya tebligat yapıldı diyelim.

Bu aday itiraz dillekcesini yazıp Uak a ulaştırdı. Akabinde 5 subatta yapılacağı forumda duyurulan docentlik komisyon toplantisi oncesi Kim okuyor bu dilekce ve eklerini veya komisyon toplantisi öncesi başka bir ön toplanti yapılıyor mu? Bilgisi olan paylasabilir mi?

28 Ocak 2021 21:34

hamush
Şube Müdürü

Peki hocam asgariden kalan adaya tebligat yapıldı diyelim.

Bu aday itiraz dillekcesini yazıp Uak a ulaştırdı. Akabinde 5 subatta yapılacağı forumda duyurulan docentlik komisyon toplantisi oncesi Kim okuyor bu dilekce ve eklerini veya komisyon toplantisi öncesi başka bir ön toplanti yapılıyor mu? Bilgisi olan paylasabilir mi?

Ydocent, 4 ay önce - Alıntıya git
Hocam memurlar hazırlıyor ve tasnif edip doayalıyor. Her başvuru dilekçesine ilişkin sıra numarası veriliyor. Sonra toplantıda o sıraya göre görüşülüyor. Karar da sıra numarası bilgisiyle size tevdi ediliyor. İtirazlar etik ve asgari toplantının başında görüşülüyor ve çoğunluğu reddediliyor veya bilir kişiye gönderiliyor. Toplantılarda ağırlığı etik bilirkişiden gelen raporların okunması oluşturuyor. Bu açıdan ilk itirazımız genelde reddediliyor. Kurulun sizin itirazınızı okumama gibi bir durum söz konusu değil. Sadece itirazı bilirkişiye sevk etme veya asgari itirazı reddetme gibi bir gelenek oluşmuş. Ben üç ayrı inceleme için üç ayrı itiraz yazdım. Hepsi reddildi. Etik bilirkişi ceza verdi, ona da itiraz ettim. Kabul edilmedi. Dava açtım. Mahkeme, itirazımızı haklı buldu, etik bilirkişi bu kez beni haklı buldu ve her üç ihlal iddiasından aklandım. Süreç 30 ay sürdü. Üak 2020 martta kendine ulaşan kararı 6 ay bekletti. 8 kez noter onaylı dilekçe yolladım. Her yere başvurdum. 2020 Eylül sonunda mahkeme kararı uygulandı ve yeni jüri Kasım sonunda atandı. Yeniden 7 jüriye dosya gönderdim. Yani sürecim çok uzun sürdü. İtiraz ediyorsanız, sürecin yılan hikayesine dönme ihtimali var.
28 Ocak 2021 22:01

Ydocent
Şef
Hocam memurlar hazırlıyor ve tasnif edip doayalıyor. Her başvuru dilekçesine ilişkin sıra numarası veriliyor. Sonra toplantıda o sıraya göre görüşülüyor. Karar da sıra numarası bilgisiyle size tevdi ediliyor. İtirazlar etik ve asgari toplantının başında görüşülüyor ve çoğunluğu reddediliyor veya bilir kişiye gönderiliyor. Toplantılarda ağırlığı etik bilirkişiden gelen raporların okunması oluşturuyor. Bu açıdan ilk itirazımız genelde reddediliyor. Kurulun sizin itirazınızı okumama gibi bir durum söz konusu değil. Sadece itirazı bilirkişiye sevk etme veya asgari itirazı reddetme gibi bir gelenek oluşmuş. Ben üç ayrı inceleme için üç ayrı itiraz yazdım. Hepsi reddildi. Etik bilirkişi ceza verdi, ona da itiraz ettim. Kabul edilmedi. Dava açtım. Mahkeme, itirazımızı haklı buldu, etik bilirkişi bu kez beni haklı buldu ve her üç ihlal iddiasından aklandım. Süreç 30 ay sürdü. Üak 2020 martta kendine ulaşan kararı 6 ay bekletti. 8 kez noter onaylı dilekçe yolladım. Her yere başvurdum. 2020 Eylül sonunda mahkeme kararı uygulandı ve yeni jüri Kasım sonunda atandı. Yeniden 7 jüriye dosya gönderdim. Yani sürecim çok uzun sürdü. İtiraz ediyorsanız, sürecin yılan hikayesine dönme ihtimali var.
hamush, 4 ay önce - Alıntıya git

Bu nedir böyle?

Baştan sona yaşananlar eziyet gibi birsey.

21 aralik 2020 de öğrendim ben tek jüriden asgariye takıldığımi. Daha bir aylik sürenin icinde yaşadıklarımı, sizin bekleme sureniz ile birlikte düşününce aklim basindan gitti.

Ama surecinizin güzel tarafi dik duruşunuz. Haksizliga uğrayan bir kişi ancak bu kadar sabır edebilir. Tebrik ederim sizi ve boyle mücadele gösteren diğer adaylari. Bu yeni atanan jüri ile insallah doçent olacaksınız ve bu yaşadıklarınız büyük bir tecrübe olarak sizde kalacak.

Paylaştığınız için teşekkür ederim.

Umarim 5 Subat taki toplanti hepimiz için hayırlı olur.

28 Ocak 2021 23:19

Aday-doçent
Memur

Bana bu günlerde posta ile bildirim gelecek. Size sormak istediğim savunma metni için hukuki danışmanlık almalı mıyım? Yoksa ne yazsak yine de red edilip bilirkişilere mi gidiyor? Deneyimli hocalarımız yardımcı olursa sevinirim.

29 Ocak 2021 01:05

murtanyan
Genel Müdür

Bu nedir böyle?

Baştan sona yaşananlar eziyet gibi birsey.

21 aralik 2020 de öğrendim ben tek jüriden asgariye takıldığımi. Daha bir aylik sürenin icinde yaşadıklarımı, sizin bekleme sureniz ile birlikte düşününce aklim basindan gitti.

Ama surecinizin güzel tarafi dik duruşunuz. Haksizliga uğrayan bir kişi ancak bu kadar sabır edebilir. Tebrik ederim sizi ve boyle mücadele gösteren diğer adaylari. Bu yeni atanan jüri ile insallah doçent olacaksınız ve bu yaşadıklarınız büyük bir tecrübe olarak sizde kalacak.

Paylaştığınız için teşekkür ederim.

Umarim 5 Subat taki toplanti hepimiz için hayırlı olur.

Ydocent, 4 ay önce - Alıntıya git
Teşekkür ederim hocam. Ancak bir jüri bana Ekim 2021 ayı sonlarına doğru raporumu gireceğini söyledi. Yani benim için 2021 Aralık en iyi ihtimal. Eğer etik veya 300 küsür net puanla asgari verip yeniden süreci çıkmaza sokmazlarsa..
29 Ocak 2021 19:43

Aday-doçent
Memur
hamush, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocam çok geçmiş olsun. Tek jüri üyesi mi etiğe vermişti sizi birden fazla mı? Yoksa tek jüri üyesi birden fazla çalışmaya mı etik verdi? Sakıncası yoksa paylaşabilir misiniz? Umarım tez zamanda hakkınızı alırsınız.

02 Şubat 2021 14:44

dcaday
Aday Memur

Merhaba arkadaşlar,

15 Ocakta yapılan Sağlık Bilimleri Etik Kurulu veya 26 Ocakta yapılan Sosyal Bilimler Etik Kurulu sonrası tebligat gelen var mı?

02 Şubat 2021 20:49

Aday-doçent
Memur

Merhaba arkadaşlar,

15 Ocakta yapılan Sağlık Bilimleri Etik Kurulu veya 26 Ocakta yapılan Sosyal Bilimler Etik Kurulu sonrası tebligat gelen var mı?

dcaday, 3 ay önce - Alıntıya git

Hocam mail attım imza onay aşamasında dediler. Bekliyorum.

02 Şubat 2021 21:35

osmantabakoglu
Aday Memur

Hocam mail attım imza onay aşamasında dediler. Bekliyorum.

Aday-doçent, 3 ay önce - Alıntıya git

Toplantıda görüşülen tüm adaylar için bir evrak gönderilecek mi?

02 Şubat 2021 23:43

otag
Kapalı

Merhaba bugün sistemim etik inceleme olarak değişti..Bana yardım edebilirmisniz. Düne kadar jüri sürecindeydi

03 Şubat 2021 01:12

Aday-doçent
Memur

Merhaba bugün sistemim etik inceleme olarak değişti..Bana yardım edebilirmisniz. Düne kadar jüri sürecindeydi

otag, 3 ay önce - Alıntıya git

Hocam mail atın kısa da olsa durumu söylüyorlar. İlk etik toplantısında görüşülür. Geçmiş olsun.

03 Şubat 2021 10:12

Aday-doçent
Memur

Toplantıda görüşülen tüm adaylar için bir evrak gönderilecek mi?

osmantabakoglu, 3 ay önce - Alıntıya git

Hocam küçük bir ihtimalle toplantıda görüşülüp reddedilebilir ancak benim anladığım etik kurul pek işlevini yerine getirmeden jüri ne derse adaya gönderiyorlar. Etik kurul sekretarya görevi görüyor sanki. Çünkü bu forumda baştan sona okudum saçma sapan iddialar ithamlar adaylara gönderilebiliyor. Adaylar savunma yapıyor ama yine de çoğunlukls bilir kişilere gönderiliyor. Çoğu dosya bilir kişilere gidecekse o zaman etik kurul neden var etik incelemede derken gerçekten etik inceleme mi yapılıyor soru işareti. Geçmiş olsun. Umarım sürecimiz çok uzamaz.

Toplam 2474 mesaj
«93949596979899100101102103104»

ANKET
17 Mayıs ila 1 Haziran arasında, hafta sonlarında, sokağa çıkma kısıtlamasına devam edilmesini;