Editörler :
30 Temmuz 2018 16:29   

İKTİSAT OKUYORUM SERTİFİKA ÖNERİLERİNE İHTİYACIM VAR

21 yaşındayım ve iktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. Mezun olmadan ingilizce öğrenme harici özellikle

CV me katma amaçlı sertifikalar almak kurslara katılmak istiyorum. Aranızda belki işverenler ve bu yollardan geçmiş olanlar vardır diye danışmak istedim. Bana önereceğiniz vakıflar var ise, mutlaka bu sertifikayı almalısın bu kursa gitmelisin tavsiye edeceğim şeyler var diyorsanız önerilerinizi bekliyorum :)) özel sektör için özellikle beni öne atacak şeyler olsun istiyorum

31 Temmuz 2018 14:26

Xyczd
Aday Memur

Oncelikle sertifikadan cok is tecrubesi edinmeni tavsiye ederim. Satış pazarlama tanıtım sektorlerinde yaz aylari ve ozel gunlerde donemsel olarak ya da part time calismak sana cok sey katacaktir. Hem kendini gelistirirsin hem de ilerde cv ne yazacagin referanslarin olur. Bankaci olmak istiyorsan spk sinavlarina girmeye basla bence. Fazla para verip online sinavlari yerine senede iki defa yapilan yazili sinavlarina basvurabilirsin. Belgeyi alamazsan bile bir kac dersi simdiden vermen ilerde avantaj saglar her turlu. Tabi bunu eger bankacilik dusunuyorsan yap. Yine bankacilik icin segem veya bes sertifikalari alabilirsin. Universitelerde kisisel gelisim programlari olur bilirsin 30 50 tl ye 6 sertifika falan. Illa birine git ilerde is gorusmesinde belirtirsin ornegin su kisi gelmisti egitime orda takim calismasi satis konusunda bilgi ve deneyimlerini paylasti seklinde. Ingilizce sertifikasi illa alacaksin ztn. Oncelikle calismak istedigin sektore karar vermen lazim. Ona gore hareket edersen daha faydali sertifikalar almya yonelirsin.

03 Ağustos 2018 10:58

Danane
Aday Memur

marka bir okulda ibf okumuyorsan özel sektörden bir şey bekleme taşra ibf mezunları için 3 yol var ya 10 yıllarca sürecek işsizlik ya kasiyerlik yada kamu eğer taşrada ibf okuyorsan şimdiden kpss çalışmaya uğraşma ingilizceymiş sertifikaymış falan boş işler hepsi

03 Ağustos 2018 12:44

munez78
Aday Memur

marka bir okulda ibf okumuyorsan özel sektörden bir şey bekleme taşra ibf mezunları için 3 yol var ya 10 yıllarca sürecek işsizlik ya kasiyerlik yada kamu eğer taşrada ibf okuyorsan şimdiden kpss çalışmaya uğraşma ingilizceymiş sertifikaymış falan boş işler hepsi

Danane, 1 yıl önce - Alıntıya git

ben gazi mezunuyum. her mülakatta okulda güzel diyolar ama iş tecrübesi olmayınca sorun oluyor.

okul zamanı, yazları vs babamıza dükkanında yardım ettik diye suçlu olduk kısacası.

o yüzden arkadaşa tavsiyem sertifika vs'den önce bankaların 3 ve 4.sınıf öğrencilerine güzel iş seçenekleri var. onları araştır.

ingilizce öğren o önemli. ama sertifikaları okul bittikten sonrada alırsın.

iş alım süreçlerinde önce referansa sonra tecrübeye bakıyolar genelde.

30 Ağustos 2018 17:44

Ybankaci
Aday Memur

İlerde banka sektörü düşünürsen yada finans düşünürsen SPK lisansları işine yarayacaktır. Öncelik kazanmış olursun. Bes ve Segem sertifikaları bankacılık için olmazsa olmaz..

04 Eylül 2018 22:16

JanissaryWolves
Daire Başkanı

Bende var 4 5 tane sertifika bir işe yaradığını görmedim sana vereyim

Toplam 5 mesaj

ANKET
Okullardaki ara tatil uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?