Editörler : crops35
31 Temmuz 2018 10:43

Ünvan değişikliği

Arkadaşlar kamuda 10 yıldır güvenlik olarak gözükmekteyiz 3 kişi fakat girdiğimizden beri büro işi yapıyoruz ünvan değişikliği yapabilen arkadaşlar varmı bu işin mahkeme boyutu nasıl olur o şekilde ünvanımızı alabilirmiyiz 2020 sözleşmeyi bekleyin diye söyleniyo bize teşekkürler

redboy345
Şef
31 Temmuz 2018 17:19

Her yil emniyet denetlemeye gelir.o zaman ne yapiliyor merak ettim.

huseyin5705
Aday Memur
08 Ağustos 2018 16:04

Arkaşdaşlar TBMM dilekçe komisyonuna unvan değişikliği ile alakalı online başvuruda bulundum. Rica etsem;

https://edilekce.tbmm.gov.tr/

adresine kayıt olup 84862 numaralı dilekçeyi imzalarmısınız.

KaMu YoNeTiMi
Aday Memur
09 Ağustos 2018 09:04

Sayın İlgililerden acil ricamız unvan değişikliğinin yapılması, yaptığımız iş kendi işimiz ancak unvanımız farklı bu sorununda çözüleceğine inanıyorum.

09 Ağustos 2018 10:08

84862 nolu dilekçe yok

09 Ağustos 2018 10:13

gördüm

mrmy
Memur
09 Ağustos 2018 14:15

mrb arkadaşlar bende bu konuyu çok araştırdım ama bir şey çıkmadı gelen kadro sürekli işçi ama arka planda temizlik görevlisi unvanı var bizde de evet bende yaptığımı işe uygun unvan yazılsın diye muhasebeye gidince sgkdan iki yönde sigorta girişi geldiğini söylediler neler yapılacak neler yyapmamız lazım bilgisi olan var mı arkadaşlar

huseyin5705
Aday Memur
10 Ağustos 2018 09:03

Arkadaşlar şuan olay şöyle ki ; bir geçiş sürecindeyiz , geçişler yapıldı ancak herhangi bir yönetmelikle şartlar düzeltilmedi ve yeni alımların nasıl olacağı aynı pozisyonlarda farklı bölgelerde farklı maaş türleri aynı düzeye çekilmedi vs. Bu konularda kesinlikle bir yönetmelik çıkacak ve ilk etapta bazı şeyler düzenlenecek.Bu yüzden olabildiğince farkındalık yaratıp bu konudada birşey yapılmasını sağlamak. Kurumlar uygulayıcı o yüzden çalıştığınız yerlerden ekstra şeyler beklemeyin şuan çünkü onlara yönetmelikler gelecek onlar uygulayacak. Biz farkındalığımızı yaratalım cimer , tmbb dilekçe ,sendikayı arayarak vs, birşeyler düzelicek umarım.

teromy
Şef
10 Ağustos 2018 11:38

Hüseyin kardeş, çıkma ihtimali olan bu yönetmelik nasıl bir yöönetmelik ve çıkma olasılığı nedir? Bazı kurumlarda öğrenim durumu ile ilgili ayrıca tebliğ-tebellüğ belgesi ve ekleri var (2020 ile ilgili malum madde). Gerçekten eğitimli insanın önünü kesmek değil midir bu? Yani kişi işe girdikten sonra tahsil düzeyini artırdıysa bunun bi karşılığı olmayacak mı? Bu nasıl adalet?

huseyin5705, 6 yıl önce

Arkadaşlar şuan olay şöyle ki ; bir geçiş sürecindeyiz , geçişler yapıldı ancak herhangi bir yönetmelikle şartlar düzeltilmedi ve yeni alımların nasıl olacağı aynı pozisyonlarda farklı bölgelerde farklı maaş türleri aynı düzeye çekilmedi vs. Bu konularda kesinlikle bir yönetmelik çıkacak ve ilk etapta bazı şeyler düzenlenecek.Bu yüzden olabildiğince farkındalık yaratıp bu konudada birşey yapılmasını sağlamak. Kurumlar uygulayıcı o yüzden çalıştığınız yerlerden ekstra şeyler beklemeyin şuan çünkü onlara yönetmelikler gelecek onlar uygulayacak. Biz farkındalığımızı yaratalım cimer , tmbb dilekçe ,sendikayı arayarak vs, birşeyler düzelicek umarım.

huseyin5705
Aday Memur
10 Ağustos 2018 12:57

Benim en büyük beklentim Sağlık Bakanlığına alıcanak şu söylenen 19bin işçi alımıyla ilgiliydi. Çünkü açılacak kadrolara aynı işler için farklı maaş durumları olacaktı. Diplomalı personel almak istediklerinde dediğiniz gibi yükselme imkaanı vermesi gerekecekti. Ama alım arada kaynadı bence sebebide halen bi yönetmelikle bazı şeyleri çözemeyişlerinden. Zaten julide hanım bakanlığı devir ederken yönetmelik hazır çıkarmak yeni bakana nasip olacak demişti. Belki üzerinde biraz daha çalışma ihtiyacı duyulmuştur. Ama çıkacak yani kaçarı yok bu işin . Ne getircek onu göreceğiz zamanı gelince.

PAMİR2000
Aday Memur
10 Ağustos 2018 14:22

Bende saglik bak guvenlik olarak calisiyorum 4 yillk mezunum yaptigim iş konusunda tabiki küçümsemiyorum ama istyrum.ki kurum icinde başka ünvanda degerlendirilmek, fakat gel görki kurum ici baya bi torpilll . Yönetim.cay kahve yukarda yatiş . Bizleri gormesi gereken kim? Nasil kurum ya da unvan değistirebilirzzz

KaMu YoNeTiMi
Aday Memur
14 Ağustos 2018 15:36

Unvan değişikliği ile ilgili sendikalar bir çalışma yapıyor mu acaba?

KaMu YoNeTiMi
Aday Memur
17 Ağustos 2018 19:22

Birlik olursak yaptiğimiz işle ilgili unvana kavuşuruz insaALLAH hüseyin beyin tbmm gonderdiği dilekceyi imzalayarak sesimizi duyuralim https://edilekce.tbmm.gov.tr/

KaMu YoNeTiMi
Aday Memur
11 Eylül 2018 15:49

Ünvan değişikliği ie ilgi bir gelişme var mı?

KaMu YoNeTiMi
Aday Memur
25 Eylül 2018 15:07

YENİ DÜZENLEME YAPILDI

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kamu idareleri, özel bütçeli kamu idareleri, üniversiteler,

YÖK ve ileri teknoloji enstitüleri ile sosyal güvenlik kurumlarında sürekli işçi kadrolarına ilişkin de düzenleme yapıldı.

Buna göre, fabrika, atölye, şantiye, çiftlik gibi işçi çalıştırılması zorunlu hizmet birimlerinde Başkan tarafından sürekli işçi kadrosu ihdas edilecek.

BOŞ ALANA AÇIKTAN ATAMA

Yine temizlik, koruma, güvenlik ve bakım, onarım işlerinde çalışanlar da sürekli işçi kadrosuna alınabilecek. Başkan imzasıyla boş alanlara açıktan atama yapabilecek.

Kapsama giren kuruluşlarda sürekli işçi kadroları Devlet Personel Başkanlığı'nca başka unvanlı sürekli işçi kadroları ile değiştirilebilecek.

Birimler arası aktarmalarda aynı usule uyulacak. Bu işlemlere ilişkin bilgiler bir ay içinde Strateji ve Bütçe Başkanlığı'na bildirilecek.

İŞKUR ÜZERİNDEN ALINACAK

Yaklaşık 1 milyon taşeron kadroya alınırken, yeni dönemde kamuya alımlar kadrolu, sürekli işçi şeklinde personel alınacak

Alımlar Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacak.

Artık taşeron olarak değil kadrolu işçi olarak yapılacak. Hizmet ile personel ücret ilişkisi sağlıklı hale getirilecek.

Kamu kurumları hızlı, etkili icraat öngören yeni sisteme uyumlu hale getirilecek.Sabah

KaMu YoNeTiMi
Aday Memur
19 Ekim 2018 12:47

Sayın arkadaşlar Unvan değişikliği hakkında bir gelişme yok mu?

Mr.Frog
Aday Memur
19 Ekim 2018 13:39

Ünvan değişikliği ile ilgili c.başaknın bizzat imzası ile ya yeni bir khk düzenlemesi ya da

bakanlar kurulundan kanun çıkması lazım ama maalesef daha bir yönetmeliğimiz dahi yok.

KaMu YoNeTiMi, 5 yıl önce

Sayın arkadaşlar Unvan değişikliği hakkında bir gelişme yok mu?

KaMu YoNeTiMi
Aday Memur
18 Aralık 2018 15:45

Ünvan değişikliğinde bir gelişme varmı acaba?

mavi3406
Aday Memur
19 Aralık 2018 12:53

dilekçe konu ve alt konu kısmına ne yazdınız bende başvuracam da

huseyin5705, 6 yıl önce

Arkaşdaşlar TBMM dilekçe komisyonuna unvan değişikliği ile alakalı online başvuruda bulundum. Rica etsem;

https://edilekce.tbmm.gov.tr/

adresine kayıt olup 84862 numaralı dilekçeyi imzalarmısınız.

nunucann
Aday Memur
26 Mart 2019 01:26

Ben de kyk da büro işlerine bakıyorum fakat ünvanım temizlik 2019 da kurum içi sınav olacagı söylendi. Kyk da olup sınava giren var mı acaba

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi