Editörler :
31 Temmuz 2018 12:07   

İl Özel İdaresinde Bekçi

olarak görev yapıyorum. 2017/1 ile iyi bir puan ve iyi bir sıralama ile atandım. Hedefim gece çalışıp gündüz de okula gidebilmekti. Eylül'de göreve başladığımdan beri bunu gayet de iyi bir şekilde yürüttüm.

Lakin neredeyse her ay fazla çalışma yapıyorum. Şöyle ki haftada 3 gece çalışıyorum. Pazartesi 17.30-8.30 perşembe 17.30-8.30 ve cumartesi 17.30-8.30 şeklinde. Ama ne nöbet izni var ne de herhangi bir ek ödeme. Diğer vardiya arkadaşlarım kadrolu işçi kadrosunda ve neredeyse bizim iki katımız maaş alıyorlar. Resmi tatillerde çalışıyorum orada da herhangi bir farklılık yok. Bazen diyorum acaba memur muyum yoksa işçi miyim diye. Çünkü kurumda yüzlerce boşta insan varken önümüzdeki 9 günlük tatilde bile bize görev yazmışlar.

Sizlere sormak istediğim sadece nöbet izni konusu bu hakkım var? Varsa alabilir miyim? Çünkü ben Eylül'den beri çalışıyrum ama bazen hiç çalışmadığım zaman oldu ne kaydı tutuldu ne imzası ne de başka bir şey. Ben yatmaya değil çalışmaya geldim. Allaha şükür işimi de okulumu da götürüyorum ama herhangi bir şekilde hakkım varsa da bunu almak istiyorum sadece.

03 Ağustos 2018 09:14

punisheremir
Aday Memur

Güncel

03 Ağustos 2018 16:14

N.MERCAN
Şube Müdürü

HİZMETLİ KADROSU EĞİTİM DURUMUNA GÖRE BİR DEFAYA MAHSUS KALDIRILSIN

06 Ağustos 2018 20:04

punisheremir
Aday Memur

Hiçbir bilgisi olan yok mu bu konuda?

07 Ağustos 2018 22:41

polwer
Aday Memur

kaldirmazlar.

13 Ağustos 2018 11:47

punisheremir
Aday Memur

Benim sorumla alakalı bilgisi olan hiç kimse yok mu?

13 Ağustos 2018 20:52

baredda
Memur

Sizin soruya cevap var da cevapların hukuki kısmı yolu kısmi kapalı. Örneğin demin baktım ki, resmi tatillerde nöbet tutanlara diğer iş günlerinde nöbet süresi kadar izin verilir, deniliyor. Ama ''hizmeti aksatmamak kaydıyla''. Yani amir gel derse gidiliyor. Alelacele baktım. Maddeler güncel olsun ve veya olmasın sizin ve bizlerin Yhs sınıfında olması en baştan suç. Baktım ki haftada 45 saat çalışıyorsun ki fazladan yani. Her 8 saate 1 gün izin olayı da var. İllâ ki nöbet izni de var. Fakat yönetmeliği pek uygulayan yok. Tam bilen de yok nerdeyse. 657'e bağlı olmak suç. Yhs'de olmak ayrı bir suç. Ek ödeme, ek izin... Bunları unut. Amirinle iyi geçin. İyi kötü işine git, gel. Acilen okunu bitir, atan, yüksel, kurtul bu sınıf ve unvandan. Yoksa ömrü billâh derdini Allah'tan başka kimseye anlatamazsın. Cevabım tatmin etmedi sizi biliyorum çünkü başka dert ile sizin kafanızı ağrıttım ama ben bu Yhs sınıfı ile 657 Kanunu'nu bağdaştırmak istemiyorum. Efendim hakkınızı arayın diyenler de çıkıyor. Evet hakkını arıyorsun ama ''hizmeti aksatmamak kaydıyla, olağanüstü hal ve durumlar ve amirin vereceği diğer işler gibi'' hakların önünü kapatan edebiyatik cümlelerle amirlerin eli güçleniyor. Saygılar...

08 Eylül 2018 21:07

punisheremir
Aday Memur

Ayın 15 inde 1 sene doluyor. Yıllık izin açılıyor sanırım ama yıllık izne çıkabileceğime hiç ihtimal vvermiyorum.

09 Eylül 2018 00:00

Kafadar55
Aday Memur
Yardımcı hizmetler sınıfı işçi sınıfınında altındadır bekçisi aşçısı h.bakıcısı vs vs herkes susarsa daha çok eziliriz
21 Mayıs 2019 14:48

punisheremir
Aday Memur

Sizin soruya cevap var da cevapların hukuki kısmı yolu kısmi kapalı. Örneğin demin baktım ki, resmi tatillerde nöbet tutanlara diğer iş günlerinde nöbet süresi kadar izin verilir, deniliyor. Ama ''hizmeti aksatmamak kaydıyla''. Yani amir gel derse gidiliyor. Alelacele baktım. Maddeler güncel olsun ve veya olmasın sizin ve bizlerin Yhs sınıfında olması en baştan suç. Baktım ki haftada 45 saat çalışıyorsun ki fazladan yani. Her 8 saate 1 gün izin olayı da var. İllâ ki nöbet izni de var. Fakat yönetmeliği pek uygulayan yok. Tam bilen de yok nerdeyse. 657'e bağlı olmak suç. Yhs'de olmak ayrı bir suç. Ek ödeme, ek izin... Bunları unut. Amirinle iyi geçin. İyi kötü işine git, gel. Acilen okunu bitir, atan, yüksel, kurtul bu sınıf ve unvandan. Yoksa ömrü billâh derdini Allah'tan başka kimseye anlatamazsın. Cevabım tatmin etmedi sizi biliyorum çünkü başka dert ile sizin kafanızı ağrıttım ama ben bu Yhs sınıfı ile 657 Kanunu'nu bağdaştırmak istemiyorum. Efendim hakkınızı arayın diyenler de çıkıyor. Evet hakkını arıyorsun ama ''hizmeti aksatmamak kaydıyla, olağanüstü hal ve durumlar ve amirin vereceği diğer işler gibi'' hakların önünü kapatan edebiyatik cümlelerle amirlerin eli güçleniyor. Saygılar...

baredda, 11 ay önce - Alıntıya git

1 sene olacak ve dediklerinizi daha iyi anlıyorum. Dediğiniz gibi yapıyorum. Gidiyorum, geliyorum. İşi işte bırakıp bana kalan boş zamanlarımı kendime ayırıyorum ve kesinlikle daha mutluyum. Mesela önümüzde 9 günlük tatil var ama muhtemelen 12/24 usülünde her gün çalışacağım. Yapacak bir şey yok, buna şükür diyip geçiyorum. Taş atıp da kolumuz yorulmuyor. Başkalarıyla da kıyaslamıyorum kendimi, sadece mutsuzluk getiriyor. Kendimi eski kendimle kıyaslıyorum ve tüm bunları yaşamam gerektiğini anlıyorum.

Toplam 9 mesaj

ANKET
23 Haziran 2019 İstanbul BBB seçim sonuçlarını nasıl buldunuz?