Editörler :
31 Temmuz 2018 14:42   

Hizmetliler memur olacak

Madde 41 - Genel olarak ortaokulu bitirenler memur olabilirler. Ortaokul mezunlarından istekli bulunmadığı takdirde ilkokulu bitirenlerin de alınması caizdir. Bir sınıfta belli görevlere atanabilmek veya bu görevlerde belli derecelere yükselebilmek için, kuruluş kanunları veya bu kanun ve kuruluş kanunlarına dayanılarak çıkarılacak yönetmelikler ile işin gereğine göre daha yüksek öğrenim dereceleri veya muayyen fakülte, okul veya öğrenim dallarını veya meslek içi veya meslekle ilgili eğitim programlarını bitirmiş olmak veya yabancı dil bilmek gibi şartlar konulabilir.

31 Temmuz 2018 15:48

erhan emir
Aday Memur

ne şimdik bu

03 Ağustos 2018 14:45

N.MERCAN
Şube Müdürü

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun kanayan yarası yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılması bugün açıklanacak yeni Hükümetin 100 günlük yol haritasında yer alacak mı?

03 Ağustos 2018 16:11

N.MERCAN
Şube Müdürü

Hi̇zmetli̇ kadrosu eği̇ti̇m durumuna göre bi̇r defaya mahsus kaldirilsin

08 Ağustos 2018 09:48

musaon123
Aday Memur

arkadaşlar konuyu gündeme getirin.getirmezseniz hiç birşey olmaz. Lisans mezunu yh çalışanlara öğrenim durumuna göre 1 defaya mahsus gih kadrosu verilmelidir. Yıllardır bir öğretmen olarak bu kadroda çalışıyorum. 1960 lı yıllarda çıkarılan bu kanun günümüze hitab etmemektedir. tbmm sitesinden defalarca dilekçe verdim cimere yazıyorum her ay. destek atın lütfen. gerekirse sizlerde dilekçe yazın...

09 Ağustos 2018 02:06

kalbim4mevsim
Memur

iki tane lisans mezunuyum yıllardır hizmetliyim böyle personel rejimi olmaz/olmamalıdır

tbmm dilekçe komisyonu yada cimere yazalım

10 Eylül 2018 16:04

N.MERCAN
Şube Müdürü

hizmetli kadrosu eğitim durumuna göre bir defaya mahsus kaldırılısın

11 Eylül 2018 14:54

Asiprens06

Benim Kadrom Dağıtıcı/Memur ortaokul mezunuyum Memur kadrosuna geçmek istiyorum 21 senedir çalışıyor

12 Eylül 2018 08:27

N.MERCAN
Şube Müdürü

12 Eylül 2018 08:41

N.MERCAN
Şube Müdürü

siyasi parti iletişim merkezlerine,milletvekillerimize,sendikalara,sendika başkanlarına tbmm

dilekçe komisyonuna,sitelere hep beraber yazalım yorum yapalım hakkımızı arayalım arkadaşlar inşallah çözüm bulacağız.

hizmetli kadrosu eğitim durumuna göre bir defaya mahsus kaldırılsın.

11 Ekim 2018 12:19

N.MERCAN
Şube Müdürü

11 Ekim 2018 12:43

Mr.Kowalski
Kapalı

++

12 Ekim 2018 16:42

N.MERCAN
Şube Müdürü

o sene bu sene yhs bir defaya mahsus kaldırılacak

13 Ekim 2018 14:45

mutsuzyhs
Aday Memur

arkadaşlar dilekçe örneği atın yoruma.gönderelim ilgili yerlere

15 Ekim 2018 09:57

N.MERCAN
Şube Müdürü

12 Kasım 2018 09:20

N.MERCAN
Şube Müdürü

Devlet memurlarından sadece yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının ek göstergesinin olmaması ve bu durumun maaş ve emeklilik haklarında mağduriyet oluşturması ,Taşerona kadro uygulamasına geçilmesi ile birlikte kamudaki işlerin onların eliyle yürütülüyor olması mağduriyetlere yol açıyor. Siyasi partilerin ve sendikaların bu konuda çalışmaları vardır. Bilindiği gibi 2005 yılında memur sendikalarıyla hükümet arasında imzalanan Toplu sözleşme mutabakat metninde ''Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atamaların sağlanması '' yer almıştır.

13 Kasım 2018 15:59

N.MERCAN
Şube Müdürü

Kamu kurum ve kuruluşlarında çeşitli unvanlarda görev yapan ve sayıları yaklaşık 110 bin olanyardımcı hizmetler sınıfıpersonelinin tümden kaldırılması ve bu sınıfta görev yapan personelin genel idare hizmetlerisınıfına dahil memur unvanlı kadrolara atanmaları bekleniyor.

YHS'nin kaldırılması ve mağduriyetlerinin giderilmesini için 3 önemli gerekçe bulunmaktadır:

1- Yardımcı hizmetler sınıfı personelinin kadro unvanlarına ilişkin görev sınırının unvan bazında net olarak belirlenmemiş olması. Dolayısyla hukuki yönü olmayan bazı görev ve işlerin YHS personeline gördürülmesi ve bu görevleri yapmak istemediklerinde ise sorunlu personel durumuna düşmeleri

2- Devlet memurlarından sadece yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının ek göstergesi olmaması ve bu durumun maaş ve emeklilik haklarında mağduriyet oluşturması

3- Taşerona kadro uygulamasına geçilmesi ile birlikte kamudaki yardımcı hizmetlerin büyük bir bölümünün yürütülüyor olması ve kamuda yardımcı hizmetler sınıfı personeli istihdamına gerek kalmaması.

Bu gerekçelerle yardımcı hizmetler sınıfının tümden kaldırılması ve bu sınıfta çeşitli unvanlarda görev yapan personel genel idare hizmetleri sınıfına atanması gerektiğini değerlendiriyoruz.

20 Aralık 2018 15:52

melike.h
Aday Memur

N.MERCAN, 8 ay önce - Alıntıya git

bizim ilçede birisi var.20 yıllık hizmetli iken 2015 te meb sınav yapmış. çan sistemi ile memur olmuş daha sonra VHKİ yapmışlar. mülakat yokmuş iş yapmıyor 20 yıl kazan yaktım ne anlarım pc den diyor. şu an hizmetli kadrosu lise mezunu birini masabaşına koysalar ne anlarım işten der iş yapmaz. mülakat ile alınmalı bunlar.

20 Aralık 2018 18:10

Kafadar55
Aday Memur

bizim ilçede birisi var.20 yıllık hizmetli iken 2015 te meb sınav yapmış. çan sistemi ile memur olmuş daha sonra VHKİ yapmışlar. mülakat yokmuş iş yapmıyor 20 yıl kazan yaktım ne anlarım pc den diyor. şu an hizmetli kadrosu lise mezunu birini masabaşına koysalar ne anlarım işten der iş yapmaz. mülakat ile alınmalı bunlar.

melike.h, 5 ay önce - Alıntıya git
melike boş konuşuyorsun
20 Aralık 2018 23:37

poyraz_19
Aday Memur
melike boş konuşuyorsun
Kafadar55, 5 ay önce - Alıntıya git

Calisip kadroyu almak neden bukadar zor olsunki. Niye bedava kadro pesindeyiz. Bence yapariz biz sinava girip aliriz. Kimseyede muhtac degilir. Gir gys ye al memeulugu cik en guzeli bu. Zaten sinavi gecemeyende bi zahmet yapmasin memurlugu.

21 Aralık 2018 15:33

melike.h
Aday Memur
melike boş konuşuyorsun
Kafadar55, 5 ay önce - Alıntıya git

işinize gelmeyince hemen boş konuşuyorsun :DDD

Toplam 33 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıkladığı yeni ara tatil uygulamasını nasıl buldunuz?