Editörler :
04 Ağustos 2018 11:21   

300.000 Matematik Fizikten 4 5 Net Çıkaran Adam Mühendis Olacak İyimi
Buyrun Bakalım Rezaletsiniz
04 Ağustos 2018 12:39

wildtiger
Kapalı

aslında hatayı hata ile örtüyorlar, adım başı açılan üniversiteler kapatilamayacagina gore mecbur boyle bir gecici cozum uretildi. zaten milletce gunu kurtarmaya endeksli sayiliriz sasirmamak lazim

04 Ağustos 2018 15:26

bursaend001
Şef

Sanirim 20 seneonceki muhendisler de bizim icin ayni seyi soyluyordur.:)

04 Ağustos 2018 17:30

kavlivefiilidua
Aday Memur

idrak edemediğiniz nokta artık belgenin bir anlamı olmadığıdır . Bırakın insanlar istediği şeyi olsun , zaten işi layığıyla yapan gereken yerlere geliyor .

04 Ağustos 2018 22:37

eemmuh
Kapalı
bir de şu açıdan bakmak lazım üniversite giriş sınavı bir muhendisin seviyesinin olculebilecegi bir sınav değil. sınavdan ne kadar rezil bir sonuç alsa da mühendislik alanında yetkin yerlere gelebilir, üniversite sınavına girmeden veya basaramadan lise mezunu olarak muhendisten daha iyi işler çıkaran teknisyenler mevcut. ayrica Türkiye'de mühendislik eğitimi de alanında yetkin değil. mühendisler hesaplamalarla, teorilerle boğuluyor, inovatif düşünme adına -kişisel çabadan ileri gidemeyen birkaç hoca ve üniversite haric- yönlendirme yapılmıyor. 2010'da ilk 15bine girerek mühendislik okudum ama ygs-lys basarimin cok da faydasını görmedim. hayat sınavlardan ibaret değil, sınav bir günlük performans ölçümü fakat kişi 4-5 senede buradaki basarisizligini gizleyecek şekilde kendini gelistirebilir.
04 Ağustos 2018 23:11

muh18
Şef

konuyu başka yerlere çekmeye gerek yok. Çok üniversite açılmasının sebebi işgücü maliyetlerini düşürmek. Böyle bir amaçla yola çıkınca, iyi sonuç beklemek de hayal.

Tıbbı kısmen de olsa korumaya devam ediyorlar. Tıp barajı 50.000.

06 Ağustos 2018 20:36

sdsss
Şef

konuyu başka yerlere çekmeye gerek yok. Çok üniversite açılmasının sebebi işgücü maliyetlerini düşürmek. Böyle bir amaçla yola çıkınca, iyi sonuç beklemek de hayal.

Tıbbı kısmen de olsa korumaya devam ediyorlar. Tıp barajı 50.000.

muh18, 12 ay önce - Alıntıya git

50 bin olsa ne olacak 50 bindeki adam giremiyor ki baraj ayrı taban puan ayrı

Toplam 6 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?