Editörler : oto-danisman-expert

Salih Yılmazz
Yasaklı
14 Aralık 2018 18:31

Kardeş garip garip mesaj atıyorsun.Sonrada garip garip cevap veriyorsun.Engellemek zorunda bırakma.

06Magdur, 5 yıl önce

İdare mahkemesi yd kabul kararı sonrasında kurum genelde itiraz ediyor. Peki itiraz ettikten sonra bölge idare mahkemesinde ne kadar süre sonra karara bağlanıyor? Ayrıca bim kararları genelde idare mahkemesine uyuyor mu yoksa kurumu mu haklı buluyor?

Mavitospa
Aday Memur
14 Aralık 2018 22:35

Merhaba trafik kazasından dolayı "TAKSİRLE birden fazla kişinin yaralanmasına sebebiyet verme"den kaynaklı sabıkam var. İlanların hepsinde taksirli suçlar hariç deselerde paemde elendim( oradaki bir başkomiser sabıkan varsa hiç umut bağlama demişti). Sorum şu ki; subay başvurusunda bulundum subaylıkta yada normal memurlukta da bu sebeble elenir miyim ? Kaza 2011 de oldu kazada %30 kusurlu bulundum 8 ay verildi daha önce suça karışmadığımdan 6 ay 10 güne indirildi hagb olmadı cezam ertelendi. Ceza mahkemesi 2013de bitti yargıtay 2015 de onadı yani 2020de sicilimden silinecek. Şimdiden teşekkürler

tuna1414
Aday Memur
15 Aralık 2018 20:08

Bana özelden döner misin
Ast.adayıSelcuk, 5 yıl önce

2017 muvazzaf astsubaylıgı kazanıp on asamaları gecmıstım daha sonra okula gırecekken yonetmelık adı altında eledıler bende sebebı ogrenmek ıcın dava actım. İdare mahkemesi bakanlıktan sebep ıstedı savunması 1 ayda geldı ıstıhbarı olarak benımde beklemedıgım bır sebepdı saglık ıle ılgılı ara karar dahı vermeden bakanlık savunmasına gore karar verıp ret verdı buna ıstaneden bolge ıdareye ıtıraz ettım lakın adlı tatıle denk geldı ıdare kararını bozmadı ret verdı.

Benım sorumsa su hıc arastırma dahı yapmadan ara karar vermeden 2 ret aldım ustelık benle aynı sebep olan kısıler yd aldılar yonetmelıkte bu madde yok cunku elenır dıye bahsı gecmıyor. Simdi esas karar bekliyorum haksız yere verdıklerı arastırmadıkları bu durumu esasta da hakkım yenır mı sonuc ne olur?

tuna1414
Aday Memur
15 Aralık 2018 20:12

Bana özelden yazar mısın Ahmet bey bi kaç sorum olucak bende aynı durumdayım subaylık allah rızası için
Ahmey63, 5 yıl önce
hayırlı olsun hocam bizde bekliyoruz geçen yıl ortak alimda eğitime başlamadan elediler ilgili yönetmelik gereği diye daha bekliyoruz dava devam ediyor bölge idareye itiraz ettik YD RET verdi alt mahkeme.

balkesli.123
Aday Memur
16 Aralık 2018 03:11

herkese merhabalar.Arkadaslar hagb hakkinda her kafadan ayri bi ses cikiyor . Bu konu hakkinda cok magdur arkdaslar var allah rizasi icin yardimci olalim birbirimize halden anlayalim. Simdi benm sizlere sormak istedigim soru şu sekilde TSK ya DIS KAYNAKTAN MUVAZZAF SUBAY-ASTSUBAY aliminda HAGB engel teskil edermi . Basvuru klavuzlarnda bu konuyla ilgili acik net bilgi yok malesef . Örnegin : suc türü yüz kizartici olmayan(basit yaralama,kavga gurultu gibi) 6 aydan(alti ayin altinda) az HAGB muvazzaf subay-astsubay olmaya engel olustururmu olusturmazmi ? egitimde olan meslekte olan konuyla ilgili bilgisj olanlar bu tarz durumlara sahit olanlar yazabilirlermi ????
16 Aralık 2018 20:06

Kardeş burada cevap bulman zor.Bu konuda uzman birine sorman gerekli

balkesli.123, 5 yıl önce
herkese merhabalar.Arkadaslar hagb hakkinda her kafadan ayri bi ses cikiyor . Bu konu hakkinda cok magdur arkdaslar var allah rizasi icin yardimci olalim birbirimize halden anlayalim. Simdi benm sizlere sormak istedigim soru şu sekilde TSK ya DIS KAYNAKTAN MUVAZZAF SUBAY-ASTSUBAY aliminda HAGB engel teskil edermi . Basvuru klavuzlarnda bu konuyla ilgili acik net bilgi yok malesef . Örnegin : suc türü yüz kizartici olmayan(basit yaralama,kavga gurultu gibi) 6 aydan(alti ayin altinda) az HAGB muvazzaf subay-astsubay olmaya engel olustururmu olusturmazmi ? egitimde olan meslekte olan konuyla ilgili bilgisj olanlar bu tarz durumlara sahit olanlar yazabilirlermi ????

hsyngndz93
Kapalı
17 Aralık 2018 17:46

Dostum bence %100 karsına cıkar senin işlediğin suçu bırak kardeşinin işlediği suçtan bile haberleri oluyor mühim olan ondan sonraki mahkeme süreci işe dönüp dönmeme aşaması
balkesli.123, 5 yıl önce

balkesli.123
Aday Memur
17 Aralık 2018 19:10

%100 demissnz bunu neye dayanarak soyluyosnz. Basvuru klavuzunda hagb ile ilgili bisey gormedm. Mesela pomem de jandarma astsubayda(asem) klavzda acik sekilde yaziyo hagb bi yil alti kabul edilir diye tabi yuz kizartici olmayan suclardan. normal memurluktada sknti olmuyo. Zaten hagb hukiki bi sonuc dogurmaz. Ama tsk nin bu konuyla ilgili tutumu nedir onu bilemiyorum.
hsyngndz93, 5 yıl önce
Dostum bence %100 karsına cıkar senin işlediğin suçu bırak kardeşinin işlediği suçtan bile haberleri oluyor mühim olan ondan sonraki mahkeme süreci işe dönüp dönmeme aşaması

hsyngndz93
Kapalı
18 Aralık 2018 12:06

Bana özelden yazar mısın konusalım biraz açıklayayım sana ben yazamıyorum peofilin kapalı
balkesli.123, 5 yıl önce
%100 demissnz bunu neye dayanarak soyluyosnz. Basvuru klavuzunda hagb ile ilgili bisey gormedm. Mesela pomem de jandarma astsubayda(asem) klavzda acik sekilde yaziyo hagb bi yil alti kabul edilir diye tabi yuz kizartici olmayan suclardan. normal memurluktada sknti olmuyo. Zaten hagb hukiki bi sonuc dogurmaz. Ama tsk nin bu konuyla ilgili tutumu nedir onu bilemiyorum.

balkesli.123
Aday Memur
18 Aralık 2018 13:52

kardesim seninde kapali.
hsyngndz93, 5 yıl önce
Bana özelden yazar mısın konusalım biraz açıklayayım sana ben yazamıyorum peofilin kapalı

zekisen
Aday Memur
19 Aralık 2018 12:38

MALESEF

sheriflock, 6 yıl önce
bende gecen yil jandarma uzman çavuş egitimindeyken son 1 hafta kala ailevi nedenlerden dolayi istifa ettim. Tsk ya yeniden basvursam astsubay ya da uzman çavuş olarak girebilirmiyim?

ahkam2
Genel Müdür
21 Aralık 2018 11:59

Bunca YD kararı verilmiş iken neden benzer gerekçelerle aynı şeyi yapmaya devam ediyor devlet kurumları...tuhaf

omergul01
Aday Memur
22 Aralık 2018 09:33

Sivil memur ilanina basvurdum , sebep belirtilmedi ama muhtmelen guvenlik sorusturmasi olumsuz geldi. Yd icin Mahkemeye verdim. daga karar cikmadi. Benim bi sicilim vs yok ama akraba, yakin sebebiyle olumsuz gelmis olabilir. Bu durumda olanlara yd geliyor mu ? Bilginiz var mi Salih Bey

Salih Yılmazz
Yasaklı
26 Aralık 2018 20:54

Bu konuda hakim karar verecek.Sen bile birşey bilmiyorsun.Bu kadar bilinmemezlik karşısında ben ne diyebilirim ki.

omergul01, 5 yıl önce
Sivil memur ilanina basvurdum , sebep belirtilmedi ama muhtmelen guvenlik sorusturmasi olumsuz geldi. Yd icin Mahkemeye verdim. daga karar cikmadi. Benim bi sicilim vs yok ama akraba, yakin sebebiyle olumsuz gelmis olabilir. Bu durumda olanlara yd geliyor mu ? Bilginiz var mi Salih Bey

Fırtınalarla
Aday Memur
29 Aralık 2018 17:02

salih kardeşim selamın aleyküm.benide dün intibak eğitiminde eğlediler.idari mahkemeye vericem ama avukat tutacak kadar param yok.mahkemeye verdiğin dilekçenin bir örneğini bana gönderebilirmisin acaba?vatanımı bu kadar sevmeme rağmen elemeleri çok zoruma gitti açıkcası.özeldende mesaj attım.elinde dilekçe örneği olan arkadaşlarda gönderirlerse çok makbule geçer benim için.Allah herkesten razı olsun.burayada gönderebilirsiniz dilekçeleri:[email protected]

Salih Yılmazz, 5 yıl önce

Bu konuda hakim karar verecek.Sen bile birşey bilmiyorsun.Bu kadar bilinmemezlik karşısında ben ne diyebilirim ki.

Fırtınalarla
Aday Memur
30 Aralık 2018 17:01

beyler deniz kuvvetlerinde subay eğitimi alırken güvenlik soruşturmasının olumsuz gelmesi sonucu bulunduğum eğitim yerinden çıkartıldım. bir tane dilekçe örneği arıyorum idari makkemeye verilmiş.bende ona bakarak krndim için yazıcam.elinde olan varsa alttaki outlook hesabına ulaştırabilir mi?

[email protected]

showo
Aday Memur
31 Aralık 2018 13:42

bugün mahkemeden evrak geldi msb savunma yapmış ama elenme nedenini açıklamamışlar sadece güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlanmıştır yazıyor. sizin davalar ne durumda

Fırtınalarla
Aday Memur
31 Aralık 2018 15:23

geçmiş olsun.sen eğitime başlamadan mı geldi evrak?dava açamadım henüz.avukatlar 6.5 milyar civarı istiyomuş.o yüzden kendim bir dilekçe yazııp kendim vericem mahkemeye.daha önceden dilekçe vermiş arkadaşlar bize yardım ederse seviniriz

showo, 5 yıl önce

bugün mahkemeden evrak geldi msb savunma yapmış ama elenme nedenini açıklamamışlar sadece güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlanmıştır yazıyor. sizin davalar ne durumda

yerli36
Kapalı
04 Ocak 2019 01:11

Merhaba arkadaşlar.Güvenlik soruşturmasının olumsuz sonuçlanmasına dair İdare mahkemesi Eylül ayı başında açmış olduğumuz YD davasını reddetmiş.Bizde buna itiraz ederek bölge idare mahkemesine taşıdık.

sorum şu:Bölge idare mahkemesi ne kadar süre içerisinde davayı sonuca bağlar.

Bilgi verirseniz sevinirim.

whiteeee
Kapalı
04 Ocak 2019 10:39

en son nerde eğitim aldınız ve davayı hangi ilde açtınız
yerli36, 5 yıl önce

Merhaba arkadaşlar.Güvenlik soruşturmasının olumsuz sonuçlanmasına dair İdare mahkemesi Eylül ayı başında açmış olduğumuz YD davasını reddetmiş.Bizde buna itiraz ederek bölge idare mahkemesine taşıdık.

sorum şu:Bölge idare mahkemesi ne kadar süre içerisinde davayı sonuca bağlar.

Bilgi verirseniz sevinirim.

Toplam 262 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi