Editörler :
14 Eylül 2019 21:38

özbek10
Aday Memur

Hocam merhaba. bizim hikayemiz de benzer. ben çorum, eşim balıkesir de görevliyiz (12 saatlik mesafe). 5 yıllık evlilik ve babasından ayrı büyümek zorunda kalan 2 yaşında bir çocuk.

ögeder in yardım etmesi gerek.

change org kampanyası hedefe ulaşamadı.

sosyal medyada bunu nasıl duyursak?

hastelloy, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam, artık mevcut şartların, akademisyen sayısının üniversite sayısının artmasıyla oluşan bu mağduriyetler dilerim ki yetkililerin dikkatini çeker ve biz aile düzenimiz bozulmadan hayırlı verimli çalışmalar yapabiliriz.

Eş durumu gerekçekli rotasyon hakkı akademisyenlere verilmeli, bunun kurumlar arası geçici görevlendirme ya da 2547 ye eklenecek bir ek madde olup olmaması yetkili makamların takdiridir.

Çoluğu çocuğu perişan olan çok kişi var hocam.

Saygılar

19 Eylül 2019 00:18

hastelloy
Aday Memur

Hocam, artık mevcut şartların, akademisyen sayısının üniversite sayısının artmasıyla oluşan bu mağduriyetler dilerim ki yetkililerin dikkatini çeker ve biz aile düzenimiz bozulmadan hayırlı verimli çalışmalar yapabiliriz.

Eş durumu gerekçekli rotasyon hakkı akademisyenlere verilmeli, bunun kurumlar arası geçici görevlendirme ya da 2547 ye eklenecek bir ek madde olup olmaması yetkili makamların takdiridir.

Çoluğu çocuğu perişan olan çok kişi var hocam.

Saygılar

özbek10, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam dediğiniz gibi kurumlar arası geçici görevlendirme hakkında 657 ye ek madde eklenmiş 3 mayıs 2019 da. ek 25. madde diye bir madde. birçok memuru kapsıyor. duyduğumuza göre bunu kullanıp değişim yapan olmuş üniversiteler arası. geçici görevlendirme (1 yıl süre ile) de olsa bizim için çok önemli.

bu yöntem de denenebilir diye düşünüyorum.

bol şans hepimize

19 Eylül 2019 15:05

özbek10
Aday Memur

Hocam dediğiniz gibi kurumlar arası geçici görevlendirme hakkında 657 ye ek madde eklenmiş 3 mayıs 2019 da. ek 25. madde diye bir madde. birçok memuru kapsıyor. duyduğumuza göre bunu kullanıp değişim yapan olmuş üniversiteler arası. geçici görevlendirme (1 yıl süre ile) de olsa bizim için çok önemli.

bol şans hepimize

Evet kısa süreli bir çözüm olarak değerlendirilebilir ama akademik personelin aile birliği konusu ile ilgili net bir düzenleme olmadıkça mağduriyetler devam edecektir. Dediğiniz kurumlar arası geçici görevlendirme çok uzun süren ve meşakatli bir olur sürecinden sonra 'belki' kabul edilirse mümkün olabiliyor.

04 Ekim 2019 17:28

waybe41
Aday Memur

bol şans hepimize

Bu geçici görevlendirme için iki kurumunda anlaşması mı gerekiyor? Akademisyenlerden yararlananlar var o zaman?

Toplam 84 mesaj

ANKET
Türkiye ile ABD arasında yapılan anlaşmayı nasıl buluyorsunuz?