Editörler : Mehmet Balci
06 Ağustos 2018 14:45   

Önlisans Kpss hazırlanmak istiyorum!

Saygı hocalarım. Biliyorum kısıtlı bir zaman kaldı. Kpss nasıl çalışabilirim. Evimde internet var. Videolar mı daha iyi olur? Yoksa önerebileceğiniz. Kaynaklar nelerdir ? Nasıl çalışayım. Lütfen yol gösterin. Şimdiden teşekkür ederim

06 Ağustos 2018 18:10

kaplumbaga155
Şube Müdürü

videolar çok uzun. mesela tarih benim hocam 100 saatlik videosu var. onun yerine video not defteri veya normal konu anlatımlı bi kitao alıp çalışmanız daha mantıklı olur bence çünkü sınava az kaldı. temeliniz yoksa matematikten falan video izleyerek çalışabilirsiniz.

06 Ağustos 2018 21:41

Khrmnmrs46
Aday Memur

Sağolun hocam. Kitap olarak önerebileceğiniz kaynaklar nelerdir?

07 Ağustos 2018 00:07

kaplumbaga155
Şube Müdürü

Sağolun hocam. Kitap olarak önerebileceğiniz kaynaklar nelerdir?

Khrmnmrs46, 3 ay önce - Alıntıya git

hocam onu aslında en iyi siz bilirsiniz. benim temelim vardı üni sınavından dolayı. o yüzden 1 tane tüm dersler konu anlatımlı aldım pegemin 700 sayfa falan o yetti. soru bankası almadım o kitaptaki soruları çözdüm sadece. bol bol deneme aldım şimdi onları çözerek ilerliyor. ama dediğim gibi sizin böyle bi durumunuz yoksa daha ayrıntılı konu anlatım modülleri falan var veya her derse ayrı ayrı da alabilirsiniz mesela tarih benim hocamdan coğrafya başka bi kaynaktan vs. gibi. ya da hiç konu anlatım ihtiyacınz yoktur mesela saddece çözümlü soru bankası veya deneme alır öyle giderseniz sizin bileceğinz iş. çıkmış sorulara bakıp ne durumda olduğunuzu görebilirsniz.

07 Ağustos 2018 00:32

Atanmaliyim91
Kapalı

https://dai.ly/x6rhkc9 kpss de de bu tarz sorular geliyor ama bu kadar basit olmaz diye düşünüyoruz. Ondan kaybediyoruz.

07 Ağustos 2018 00:33

Atanmaliyim91
Kapalı
07 Ağustos 2018 17:40

GENCO002
Aday Memur

Tarihe yeni başlayacağım Ramazan Yetgin videoları 100 adet yetişmez diye bakmıyorum konu anlatımlı kitabı var kitaptan çalışmam daha doğru olmaz mı acaba ? Hemde çözümlü soru bankası var.

07 Ağustos 2018 19:07

Doga.4
Aday Memur

Tarihe yeni başlayacağım Ramazan Yetgin videoları 100 adet yetişmez diye bakmıyorum konu anlatımlı kitabı var kitaptan çalışmam daha doğru olmaz mı acaba ? Hemde çözümlü soru bankası var.

GENCO002, 2 ay önce - Alıntıya git
Ramazan Yetgin in videoları bizler gibi yeni başlayanlar için bence de uygun değil. Ben süper çarşaf boy ders notları diye bişey aldım. Bir araştırın isterseniz.
08 Ağustos 2018 08:37

GENCO002
Aday Memur
Ramazan Yetgin in videoları bizler gibi yeni başlayanlar için bence de uygun değil. Ben süper çarşaf boy ders notları diye bişey aldım. Bir araştırın isterseniz.
Doga.4, 2 ay önce - Alıntıya git

Faydasını görüyor musunuz ?

08 Ağustos 2018 09:22

Doga.4
Aday Memur

Faydasını görüyor musunuz ?

GENCO002, 2 ay önce - Alıntıya git
Dün geldi biraz baktım. Düz yazı olarak yazmışlar sadece renklendirmişler. Bana pek hitap etmedi. Ama tekrarlarda kullanıcam.
08 Ağustos 2018 09:44

GENCO002
Aday Memur
Dün geldi biraz baktım. Düz yazı olarak yazmışlar sadece renklendirmişler. Bana pek hitap etmedi. Ama tekrarlarda kullanıcam.

Tamam Hocam teşekkürler. Kolay gelsin.

08 Ağustos 2018 10:17

harita94
Şef

Katılmıyorum.Ben sadece ramazan yetginin videolarını dinledim ve tarihin pusulasını çözdüm.2018 lisansta 24 d 3 y geldi tarih.

Özellikle yorumla karışık bilgi sorularında tarihte dinlediğim videolar direkt aklıma geldi ve öyledoğru sonuca ulaştım.

İlk kez hazırlanıyorsan ve videoları izlemediysen kesinlikle izlemeden sınava girme.Kaybın olurkazancın olmaz.

08 Ağustos 2018 11:13

Doga.4
Aday Memur

Katılmıyorum.Ben sadece ramazan yetginin videolarını dinledim ve tarihin pusulasını çözdüm.2018 lisansta 24 d 3 y geldi tarih.

Özellikle yorumla karışık bilgi sorularında tarihte dinlediğim videolar direkt aklıma geldi ve öyledoğru sonuca ulaştım.

İlk kez hazırlanıyorsan ve videoları izlemediysen kesinlikle izlemeden sınava girme.Kaybın olurkazancın olmaz.

harita94, 2 ay önce - Alıntıya git
Zaman açısından bize uygun olmadığından bahsettim sadece. Yoksa Ramazan Yetgi nin anlatımı ve kalitesine diyecek lafımız yok. 100 video var sınava ise 90 günden az kaldı. Ben çalışan biri olarak günde sadece 1 video izleyebilirim. Bir de konuları bitirip tekrar etmek lazım. Sıkıntı bu. Ama videoların büyük katkısı olur bu yadsınamaz imkanı, zamanı olan izlemeli.
08 Ağustos 2018 12:27

GENCO002
Aday Memur

Aynen bende özel sektörde çalışıyorum videoları izlemeye pek zamanım olmuyor. Kitabını almayı düşünüyorum. Belki erken biter konular.

08 Ağustos 2018 16:43

harita94
Şef

Günde 2 video izlense bile tekrar yapılabilir çünkü ilk videolar uzun olmasına rağmen özellikle 20 den sonra videoların süresi bariz şekilde düşüyor.uzunluğu 25-30 dk videolar bir hayli fazla.Tarihe çalışacak arkadaşlara tavsiyem kendi tarih defteriniz olsun.

08 Ağustos 2018 19:14

meltem_54
Müsteşar Yardımcısı

sınava az bir zaman kaldı yetişmez diyenlere bence bakmayın 3 ay okadar da az bi zaman degil hani 1 ay felan olsa neysede düzenli ve disiplinli bir çalışmayla çok rahat halledersin temelinde okadar da sıfır degildir az çok konular hakkında bilgin vardır diye düşünüyorum az biraz temeli olan için zaten 3-4 ay yeterli bir süre ayrıca ne kaybedeceksin ki sen çalış Allah emeklerinin karşılıgını mutlaka verir

15 Ağustos 2018 16:34

Doga.4
Aday Memur
Ramazan Yetgin in videoları bizim icin uygun olmaz dedim ama kitaptan çalışmanın daha sıkıcı ve zor olduğunu fatkettim. Osmanlıya kadar kitaptan çalıştım sonra videolardan devam etmeye basladım konulara. Simdiden 40 video oldu. İzleyin yani daha akılda kalıcı oluyor :)
15 Ağustos 2018 16:35

Doga.4
Aday Memur
Matematik ve coğrafyayı da benim hocam videolarından çalışıyorum. Tavsiye ederim
16 Ağustos 2018 01:20

Namelessa
Aday Memur
Kpss kitaptan öğrenilir video ders unutulur hazır bilgiye konmak kolay geliyor dinle yaparım falan on gün geçmesen hepsini unutursunuz merak etmeyin 2018 lisans +90 tecrübesi ...
16 Ağustos 2018 07:13

Doga.4
Aday Memur
Kpss kitaptan öğrenilir video ders unutulur hazır bilgiye konmak kolay geliyor dinle yaparım falan on gün geçmesen hepsini unutursunuz merak etmeyin 2018 lisans +90 tecrübesi ...
Namelessa, 2 ay önce - Alıntıya git
Hazır bilgiye konmak nedir ya :) Videoları izleyip geçmiyorum. Tarih i izlerken bütün anlattıklarını yazıyorum. Sonra o konunun testlerini çözüyorum.Hepsi bitince de tekrar baştan başlayıp tekrar edicem. Matematikte ise soru yazdığında durdurup soruyu önce kendim çözmeye çalışıyorum. Sonra devam ediyorum. Bitince aynı şekilde testlerini çözüyorum. Bu şekilde çalıştıktan sonra ha kitaptan çalışmışsın ha videodan farketmez.
16 Ağustos 2018 11:08

Namelessa
Aday Memur
Hazır bilgiye konmak nedir ya :) Videoları izleyip geçmiyorum. Tarih i izlerken bütün anlattıklarını yazıyorum. Sonra o konunun testlerini çözüyorum.Hepsi bitince de tekrar baştan başlayıp tekrar edicem. Matematikte ise soru yazdığında durdurup soruyu önce kendim çözmeye çalışıyorum. Sonra devam ediyorum. Bitince aynı şekilde testlerini çözüyorum. Bu şekilde çalıştıktan sonra ha kitaptan çalışmışsın ha videodan farketmez.
Dediğim gibi güzel kardeşim kulaktan dolma bilgiyle oturup okuyup çalışılan bilgi farklıdır zamanla ne dediğimi anlarsın
Toplam 24 mesaj

ANKET
Sizce Devlet memurlarının işyerinde kahvaltı yapması yasaklanmalı mı?