Editörler : Mehmet Balci
06 Ağustos 2018 15:20   

Yasaklı
2018 türkçe ve matın çerez gibi olması

ben son 10 yılın geçmiş kpss sorularına bakıyorumda diğer sorular dosteyevskinin rolmanlarından sorulmuşssa bu sene metin haradan sorulmuş gibi.kısa ve net paragraflar.

mat ise ilk 15 soru ve geometrinin sorularını ilkoul 7. sınıf düzeyinde herkesin yapabileceği sorular.geri kaln 4 soru bulmaca sorusu.problem sorusu biraz uğraştırıcı ama diğer soruların kolay olmasından kaynaklanan zaman, bu zor soruları çözmen için yeterliydi.

vatandaşlık güncel bilgililer 17 sorunun 15 i çerezdi.tarih ve coğrafya nın zor olduğunu kabul ediyorum ama en az yarısı basitti.yani en kötü en kötü 20 net herkes tarafından yapılabilirdi.yani diyeceğim o ki bu sene kpss kolay puanlar yüksek olacak herkes sıralamasına baksın

06 Ağustos 2018 15:51

İlla01
Aday Memur

Ne gereksiz adamsın sen. Heryerde uyuz uyuz konuşup insanların moralini bozan bir trol.

06 Ağustos 2018 16:00

2Ohy
Şef

Gördüğüm kadarı ile ikiye bölmüşler seni yine. Yazık, gitgide küçülmektesin

06 Ağustos 2018 16:02

Çeyrekekmek
Yasaklı

Gördüğüm kadarı ile ikiye bölmüşler seni yine. Yazık, gitgide küçülmektesin

2Ohy, 2 hafta önce - Alıntıya git
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
06 Ağustos 2018 16:03

2Ohy
Şef

zoruna gidiyorsa gitsin. objektif bakıyorum olaylara sadece, hakaret etmen acizliğini gösterir.en az 90 soru yapılabilir düzeydeydi.

Çeyrekekmek, 2 hafta önce - Alıntıya git

Ne hakareti la yarımekmek'tin banlamışlar çeyrekekmek olmuşsun

06 Ağustos 2018 16:06

tombişcik
Kapalı

zoruna gidiyorsa gitsin. objektif bakıyorum olaylara sadece, hakaret etmen acizliğini gösterir.en az 90 soru yapılabilir düzeydeydi.

özel mesaj yoluyla sende millete hakaret ediyordun.

06 Ağustos 2018 16:08

KpssciEEM
Aday Memur

Haklı bile olsan sistemi bilmiyorsun herkes yüksek yaparsa 100 nete 85 puan alırsın yani puanın yüksek olup atanmama şansın yok.

06 Ağustos 2018 16:12

muozto
Şef

türkçe konusunda hemfikirim ancak şu sınavın matına kolay diyen net gerizekalıdır.

06 Ağustos 2018 16:13

Çeyrekekmek
Yasaklı

Haklı bile olsan sistemi bilmiyorsun herkes yüksek yaparsa 100 nete 85 puan alırsın yani puanın yüksek olup atanmama şansın yok.

KpssciEEM, 2 hafta önce - Alıntıya git

anlatmak istediğim çok net yapman bir şeyi değiştirmeyecek, sıralaman düşecek çok da önemli değil puanlar.zaten yazmışım sıralamaya bakın diye.ah ah galiba yanıldım, paragrafta anlam sorularını yapmak kolay değil heralde çoğu kişiye göre.

06 Ağustos 2018 16:14

Who-is-Powerful
Yasaklı

türkçe konusunda hemfikirim ancak şu sınavın matına kolay diyen net gerizekalıdır.

muozto, 2 hafta önce - Alıntıya git

hocam çalışmayana türkçe de zor.dil bilgisi vs.

06 Ağustos 2018 16:15

tombişcik
Kapalı

Who-is-Powerful, 2 hafta önce - Alıntıya git

mesela Türkçedeki toplam 2 yanlışım dilbilgisinden

06 Ağustos 2018 16:16

Çeyrekekmek
Yasaklı

doğru söylüyorsun da dil bilgisi zaten çok az soruluyor.Bu dediklerim zaten biraz çalışanlar için yoksa tarih coğrafya da hiç çalışmayan yukarıda söylediğim netleri bile yapamaz.

06 Ağustos 2018 16:16

Who-is-Powerful
Yasaklı

mesela Türkçedeki toplam 2 yanlışım dilbilgisinden

tombişcik, 2 hafta önce - Alıntıya git

yer değiştirme sorusunu yaptın mı

06 Ağustos 2018 16:19

Who-is-Powerful
Yasaklı

yer değiştirme sorusu 1 adet

dil bilgisi 4 adet

sözel mantık 4 adet

toplam 9 adet

bunların 6 sını yapamadıysan sıramaya giremezsin.

06 Ağustos 2018 16:20

muozto
Şef

2016'da da böyle herkes kolay diyordu 500 tane 100+ net çıkacaktı sözde ama sonuçlar gelince milletin salladığı anlaşıldı. Yine öyle olacak.90+ puan alan ilk 3000'e girer.

06 Ağustos 2018 16:22

Çeyrekekmek
Yasaklı

yer değiştirme sorusu 1 adet

dil bilgisi 4 adet

sözel mantık 4 adet

toplam 9 adet

bunların 6 sını yapamadıysan sıramaya giremezsin.

ya hocam mantıkı niye sayıyorsun zaten mantık çalışılacak bir şey değil ki okuduğunu anlamakla ilgili bir şey.yer değiştirme dediğin şey nedir?

06 Ağustos 2018 16:23

tombişcik
Kapalı

yer değiştirme sorusunu yaptın mı

evet hocam o benim doğruydu

06 Ağustos 2018 16:25

Who-is-Powerful
Yasaklı

ya hocam mantıkı niye sayıyorsun zaten mantık çalışılacak bir şey değil ki okuduğunu anlamakla ilgili bir şey.yer değiştirme dediğin şey nedir?

nasıl okuduğunu analamak ya.

bir önergeyi yanlış anlasan 4 soru gitti.

hadi diyelim doğru anladın. 6 dk nı alıyor soruyu çözmek.

yer değiştime sorusu işte hangisi yer değiştirmelidir sorusu var ya o soru çok zordu.

06 Ağustos 2018 16:25

tombişcik
Kapalı

mantıkla ilgili 2 kitap bitirdiğim için mantıkta da zorlanmadım

06 Ağustos 2018 16:27

Çeyrekekmek
Yasaklı

nasıl okuduğunu analamak ya.

bir önergeyi yanlış anlasan 4 soru gitti.

hadi diyelim doğru anladın. 6 dk nı alıyor soruyu çözmek.

yer değiştime sorusu işte hangisi yer değiştirmelidir sorusu var ya o soru çok zordu.

tamam 6 dakikan gitti diyelim 60 soruluk genel kültür bölümü var bu sorularda işlem yok biliyorsan biliyorsundur.bu eğirdir,doğalgaz,teba sorularından düşünürsün düşünürsün diğerlerinde düşünecek ne var çoğu soruyu yarım dakika da yaparsın geriye kalan genel yetenek için yeterli diye düşünüyorum.

06 Ağustos 2018 16:29

Who-is-Powerful
Yasaklı

tamam 6 dakikan gitti diyelim 60 soruluk genel kültür bölümü var bu sorularda işlem yok biliyorsan biliyorsundur.bu eğirdir,doğalgaz,teba sorularından düşünürsün düşünürsün diğerlerinde düşünecek ne var çoğu soruyu yarım dakika da yaparsın geriye kalan genel yetenek için yeterli diye düşünüyorum.

özbekistanı

eğirdiri

bernard lawsı

sulama

tebaa

anayasa sorusu

masif sorusu

bunlarıda koy sözelin üstüne

matematiktende koy 10 tane kolay mı şimdi bir daha düşün bence

Toplam 60 mesaj