Editörler : oto-danisman-expert
09 Ağustos 2018 01:31

Polis&jandarma astsubay

abilerim ve kardeslerim ben gecen haftalarda ikisindende sonuc bekledigimi bu foruma yazmistim.sonuclar aciklandi ikisinide kazandim Allaha sukur ama karar asamasinda hala kararsizim , ikiside cok kutsal meslekler ama bana olumlu olumsuz destek verebilecek fikir verebilirseniz cok sevinirim, simdiden cok tesekkur ederim

sametdiyebilirsiniz
Aday Memur
09 Ağustos 2018 10:17

Merhaba, ben de başlık sahibi ile aynı durumdayım ve bir tercih yapmam gerekiyor. Kafamdaki soru işaretleri ise şunlar,

Alımlarda sözleşmeli/muvazzaf olarak belirtiliyor, peki hangisi? Sözleşmeli olarak eğitime başlayıp muvazzaf olmak için ayrı bir engel mi mevcut? yoksa sıralama ile gibi midir?

Branşım düz Jandarma Astsubay, şu anda sözlüyüm ve yakın zamanda evlenecek birisi için ASEM ile POMEM arasında kaldım, duyduğum şey her zaman jandarma zor, görev yerleri kırsal gibi şeyler. Sözlümü da düşünerek hangisini tercih etmeliyim ? evli olan jandarma ya da egm mensupları ne tavisye eder ?

kırsal ya da terör bölgelerinde lojman veriliyor mu yoksa tsk lojmanları gibi %70 subay şartı olur mu? TSK orduevlerinde konaklama imkanı oluyor ama lojmanlarını kullanabilir miyiz?

Görev yerleri, %70 kırsal %30 merkezi gibi örnek verilebilir mi?

Astsubayın görev zorluğu nedir, iş yükü olarak astsubayda mıdır yoksa astlarında mı ?

Cevap vereceklere şimdiden teşekkür ederim

09 Ağustos 2018 10:59

verebileceğim tek tavsiye jandarma sözleşmeliyse kesinlikle uzak dur

Huseyin ozckr
Aday Memur
09 Ağustos 2018 11:34

sozlesmelinin sikintilarini yazip bizi biraz aydinlatirmisin , cok tesekkur ederim simdiden.
cirdollo, 6 yıl önce

verebileceğim tek tavsiye jandarma sözleşmeliyse kesinlikle uzak dur

Huseyin ozckr
Aday Memur
09 Ağustos 2018 12:06

Allah razi olsun abi cok sagol
Huseyin ozckr, 6 yıl önce
sozlesmelinin sikintilarini yazip bizi biraz aydinlatirmisin , cok tesekkur ederim simdiden.

Huseyin ozckr
Aday Memur
10 Ağustos 2018 01:39

guncel

ANIL ANI
Şef
11 Ağustos 2018 23:48

Daha önce cevap verilmişti sormus oldugunuz sorulara ve daha fazlasina onları okumanızı tavsiye ederim...
Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi