Editörler : Mehmet Balci
10 Ağustos 2018 18:18   

Yasaklı
Dolar Kimde Var ki Üzülüyoruz ?

Bu ülkenin en zenginleri ya amerikalılar ya almanlar ya ruslar ya da fransızlar.

almanlar sanayi fabrikaları açmış kocaeli dolu alman fabrikası

ruslar alanya antalya yı parsellemiş

amerikalılar üsler kurmuş sanayi şirketleri kurmuş telekom ellerinde

fransızlar keza öyle.

biz niye üzülelim ki onlar üzülsün.

biz cumhuriyetten beri zaten fakiriz.bizim için değişen bişey yok.

ülkemizde ekmeğimiz aşımız kaynadıkça gerisi fasa fiso.

koç sabancı zaten zengin her kardeşin 3 milyar dolar serveti var.

hüsnü özyeğin 5 milyar dolar serveti var

ahmet şahenk beş milyar dolar serveti var.

niye üzülüyoruz ben onu anlamadım .))

10 Ağustos 2018 18:21

hayatyasin
Aday Memur

kesinlikle katılıyorum ama bizim de malımız eriyor.

10 Ağustos 2018 18:21

Who-is-Powerful
Yasaklı

ı phone alma kardeşim vestel al.

mercedes alma kardeşim fiata bin

docce gabana giyme kardeşim.lc waikiki giy.

nike takılma birader.ayakkabı ayakkabıdır.

saçını 100 tl lik berberde kesme mahallende berber mi yok.

biz niye üzülelim ki bizim ülkemiz her şeyi üretiyor.bi almıyoruz.suç bizde.

ne ürettikte siz aldınız. telefon mu üretemyoruz vestel alcatel

araba mı fiat bir sürü

ne üretemiyoruz.

10 Ağustos 2018 18:23

Who-is-Powerful
Yasaklı

nükleer enerjiden başka her şeyi üretiyoruz.

adamın cebine 5000 tl giriyor gidiyor ı phone alıyor.

bence bundan sonra elinde ı phone ile gezenlerin arkasına geri zekalı kağıdı yapıştırın.

10 Ağustos 2018 18:36

erkan222
Aday Memur

her evde yerli ve milli ürünler olmalı arçelik vestel vb. ama her şeyden önce teknoloji üretebilmeliyiz kendi arabamızı kendi sanayimizi kurabilmeliyiz ve bu ürünleri ihraç edebilmeliyiz nasıl Atatürk zamanında şeker fabrikalarını kurmuş köylü üzerinden aşar vergisini kaldırmış tarım kredi kooperatifini kurmuş bursada kayseride dokuma fabrikaları kurmuş sümerbank kurulduysa tarım ve hayvancılık desteklenmeli değişen dünya standartlarında bilim merkezleri kurulabilmeli araştırma ve geliştirme desteklenmeli hukuk sistemi bağımsız ve tarafsız olmalı teknoloji üretebilmeliyiz

10 Ağustos 2018 18:38

Who-is-Powerful
Yasaklı

var krdeşim var her şeyi üretiyoruz.

üretmediğim bir tek nükleer.

bizim halkımız cahil nankör almıyor almıyor.

vestel telefon var 5000 mh 3 gün şarjı gidiyor. 700 tl

gidiyor amerikanın ı phone una 5000 tl veriyor 1 gün şarj gidiyorr.

nahalet olsun bize başka bişey demiyorum

10 Ağustos 2018 18:42

umudunordusu
Memur
Devletin ihracat ve ithalatta kullandığı para birimi genelde dolardır. Önemli olan nokta şu biz üretiyor muyuz yoksa tüketiyor muyuz? Maalesef tüketiyoruz. Tükettiğimiz için de ithalat ihracatı sürekli geçiyor ve cari açık artıyor. Cari açığın artması senin borçlanman demektir. Dolar arttıkça senin borcun da artıyor, ben hep 50 tllik benzin alıyorum demekle olmaz o iş.
10 Ağustos 2018 18:47

hakanyksl
Aday Memur

Başlığı açan arkadaş, seni bazen eem sayfasında görüyorum. İnşallah mühendis değilsindir ve inşallah trollsündür. Bu yazdıkların da gerçek fikirlerin değildir ,öteki türlüyse yuhhhh diyorum sadece

10 Ağustos 2018 18:49

Who-is-Powerful
Yasaklı

Başlığı açan arkadaş, seni bazen eem sayfasında görüyorum. İnşallah mühendis değilsindir ve inşallah trollsündür. Bu yazdıkların da gerçek fikirlerin değildir ,öteki türlüyse yuhhhh diyorum sadece

hakanyksl, 2 ay önce - Alıntıya git

hayırdır ı phonenun mu var

10 Ağustos 2018 18:49

zLkF11
Şube Müdürü

Mesele sadece üretmekte değil piyasada rekabet edecek ürünler üretmede. Bunun içinde devletin yerli mallardaki vergileri kaldırması lazım. Maliyeti düşsün ki kaliteli üretip rekabet etsin. Ama yok bizim süper zekalı ekonomicilerimiz bunu yapmak yerine ithal ürünlere ek vergi koyuyor. Yav soruyorum en kısa örneğinden bugün adidas nike en ucuz indirimsiz 400 liradan ayakkabı satıyor ama yine alıyoruz yine alıyoruz. Vergi koydun da ne oldu adam yine aldı ithalat arttı bununla cari açık arttı.

10 Ağustos 2018 18:52

mancukic
Aday Memur

Doğru ya vallahi ben de diyorum niye üzülüyoruz. Ekmeği bile tl ile alıyoruz bize ne dolardan. Hem çok şey yaparlarsa altı sıfır falan da atarız. Neyse vatandaşı etkileyen bi durum yokmuş,ben de bi an şey olmuştum. Sağolasın WHO is powerful gardaş. Şimdi gidip yerli ve milli ineğimizden süt sağıp, süt banyosu yapayım. Nası bi ferahlama geldi bu açıklamadan sonra anlatamam

10 Ağustos 2018 18:53

Who-is-Powerful
Yasaklı

Mesele sadece üretmekte değil piyasada rekabet edecek ürünler üretmede. Bunun içinde devletin yerli mallardaki vergileri kaldırması lazım. Maliyeti düşsün ki kaliteli üretip rekabet etsin. Ama yok bizim süper zekalı ekonomicilerimiz bunu yapmak yerine ithal ürünlere ek vergi koyuyor. Yav soruyorum en kısa örneğinden bugün adidas nike en ucuz indirimsiz 400 liradan ayakkabı satıyor ama yine alıyoruz yine alıyoruz. Vergi koydun da ne oldu adam yine aldı ithalat arttı bununla cari açık arttı.

zLkF11, 2 ay önce - Alıntıya git

hocam vestel gayet güzel rekabet ediyor. 3 gün şarjı gidiyor.

oyun oynanıyor.

üper telefon neden ı phone peki ??

hava osun diye.

fakir insanlar bile ı phone derdine düşmüş.

dallamanın biri de gelmş sen mühendissen vah halimize diyor.

gerzeğe bak. nerden ne çıkarıyor.nasıl gelişcek bu ülke böle gerzekler yüzünden gelişmez sinir oluyorum ya.

10 Ağustos 2018 18:55

Who-is-Powerful
Yasaklı

sadece ı phonenun piysa değeri 1 trilyon dolara ulaştı.

sona amerika niye süper güç

sen git amerikan sütleriyle bany yap daha mutlu olursun.

10 Ağustos 2018 18:56

Who-is-Powerful
Yasaklı

burdan bana aksi mesaj yazacak olan kuvvetle muhtemel mesaj tv kafasında ve zihniyetindeki elemanlardır biline

10 Ağustos 2018 18:57

liverpool1990
Aday Memur

hakıkaket katılıyorum zengın saten zengin baban zenginse sıkıntı yok e biz desen saten fakiriz ekmegi domatesi tl ile alıyoz saten e tl deger kaybediyor diyolar tmm kaybetmesini tabi istemeyiz ama saten bizdede harcayacak tl yok nie uzuluyıozki :D

10 Ağustos 2018 18:58

Who-is-Powerful
Yasaklı

ya da fetöcüdür. biliyorsunuz bu aralar fetöcüler youtube da oldukça organi oldu.burda da vardır mmuhtemelen.

10 Ağustos 2018 19:04

asuscumemur
Aday Memur

yazılanlar inşallah troldür :D yoksa derhal terket bu siteyi

10 Ağustos 2018 19:06

Who-is-Powerful
Yasaklı

yazılanlar inşallah troldür :D yoksa derhal terket bu siteyi

asuscumemur, 2 ay önce - Alıntıya git

ya fetöcsün yada mesaj tv :))

buyur kardeş sein derdin ne??

docce gabanan mı var senin de?

10 Ağustos 2018 19:06

erkan222
Aday Memur

bizim milletimiz starbucksta kahve içer sırf hava için kahveci izzette içmez burger king yer mcdonalds kfc sbarro dan yer elinde iphone vardır ayağında nike adidas vardır coca cola fanta sprite içer daha milyonlarca örneği var amerika dediğin devlet bizi teknolojiden giyime yiyecek içeceğe kadar her yönden ele geçirmiştir

10 Ağustos 2018 19:08

Who-is-Powerful
Yasaklı

bizim milletimiz starbucksta kahve içer sırf hava için kahveci izzette içmez burger king yer mcdonalds kfc sbarro dan yer elinde iphone vardır ayağında nike adidas vardır coca cola fanta sprite içer daha milyonlarca örneği var amerika dediğin devlet bizi teknolojiden giyime yiyecek içeceğe kadar her yönden ele geçirmiştir

erkan222, 2 ay önce - Alıntıya git

helal olsun hocam.

saldıranlara bak şimdi fetöcüer ve mesaj tv elemanları bak yazılannlara dikkat et. nasıl saldırıyorlar.

10 Ağustos 2018 19:12

MATYAZ
Daire Başkanı

Adam Almanlar yabancılar düşünsün bizde yok diyor.

Yav bu adamlar Türk işçi çalıştırıyor.Atıyorum 2 dolarken verirken şimdi 1 dolar veriyor.Faizlerdende kazanıyor yabancı için Türkiye çok güzel ülke konumunda.

Yenileri neden yatırım yapmıyor dersen adam korkuyor mallarıma el koyar diye.Yoksa Türkiye gibi ucuza işçi nerde çalıştırcak? Bide böyle jeopolitik konumu çok iyi ülkemizin.

Dolar koyarsa sana bana koyar fakiriz dahada fakir kalırız.İş bulamayız devlet memur almaz.

Torpil artar.Belediyeler akraba ilişkisiydi dahada akraba ilişkisi artar.Herşeye zam gelir.Devlet memuru olsan bile 90 ile dolar artarsa herşey zam gelirse karnını zor doyurursun.

Son olarak belediyeler merkezi kpssden alınsın!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hak yemeyin torpilli vatan düşmanları.

Toplam 74 mesaj

ANKET
Sizce Devlet memurlarının işyerinde kahvaltı yapması yasaklanmalı mı?