Editörler : "eskiyara"Pangaea
12 Ağustos 2018 20:54

meslek liselerinde ,meslek öğretmenleri müdür yardimcisi olamiyor

Meslek lisesinde , meslek öğretmenleri müdür yardımcısı olamadi.2018 Müdür yardımcılığı atamalarında 6 müdür yardımcısının altısıda kültür dersi öğretmeni (biri kimya öğretmeni) gerekçe olarak ise;meslek lisesinde kimya alanı olmamasına rağmen kültür dersi öğretmeni olarak atanan kimya dersi ogretmeninin müdür yardımcılığı atamasında meslekçi kontenjanında olması bu sebeple kimya öğretmenini meslekcidir başka meslek öğretmenine ihtiyaç yok demimiştir. Şu anlaşılıyor kimya ögretmeni Teknik müdür yardımbilür yardımcısı olabilir,DÖner sermayeden sorumlu olabilir. Oysaki Erkek TEknik öğretim genel müdürlüğü 24/08/2010 3756 sayılı yazısı ve 09/02/2010 599 sayılı yazısinda Kimya teknolojisi olmadığı meslek liselerinde kimya öğretmenlerinin genel kültür dersi öğretmeni olarak değerlendirildiğini ifade etmiştir. Ayrıca YÖK 06/03/2017 tarihinde ;Eğitim fakültesi Kimya -Biyoloji-Fizik,-Matematik bölümü mezunlarının teknik öğretmen unvanını almasının uygun olmadığına karar vermiştir. Meslek liselerinde meslekciler dışlanmaktadır . MESLEK LİSELERİNDE BİR MESLEKÇİ. (TEKNİK ÖĞRETMEN ) KONTENJANINI KİMYA ÖĞRETMENLERİNE KAPTIRMIŞTIR.

hakan7117
Aday Memur
12 Ağustos 2018 21:18

Meslek lisesinde , meslek öğretmenleri müdür yardımcısı olamadi.2018 Müdür yardımcılığı atamalarında 6 müdür yardımcısının altısıda kültür dersi öğretmeni (biri kimya öğretmeni) gerekçe olarak ise;meslek lisesinde kimya alanı olmamasına rağmen kültür dersi öğretmeni olarak atanan kimya dersi ogretmeninin müdür yardımcılığı atamasında meslekçi kontenjanında olması bu sebeple kimya öğretmenini meslekcidir başka meslek öğretmenine ihtiyaç yok demimiştir. Şu anlaşılıyor kimya ögretmeni Teknik müdür yardımcısı olabilir ,İŞletmelerden sorumlu koordinatör müdür yardımcısı olabilir,DÖner sermayeden sorumlu olabilir. Oysaki Erkek TEknik öğretim genel müdürlüğü 24/08/2010 3756 sayılı yazısı ve 09/02/2010 599 sayılı yazısinda Kimya teknolojisi olmadığı meslek liselerinde kimya öğretmenlerinin genel kültür dersi öğretmeni olarak değerlendirildiğini ifade etmiştir. Ayrıca YÖK 06/03/2017 tarihinde ;Eğitim fakültesi Kimya -Biyoloji-Fizik,-Matematik bölümü mezunlarının teknik öğretmen unvanını almasının uygun olmadığına karar vermiştir. Meslek liselerinde meslekciler dışlanmaktadır . MESLEK LİSELERİNDE BİR MESLEKÇİ( TEKNİK ÖĞRETMEN ) KONTENJANINI KİMYA ÖĞRETMENLERİNE KAPTIRMIŞTIR.

ashil13
Genel Müdür
13 Ağustos 2018 12:47

Neden aynı mesajı 2.kez yazsın anlayamadım.

Meslek liselerinde 1 norm branşı itibariyle atanabilecek durumda olan atölye - meslek dersi öğretmenine aittir. Yazılı itirazda bulunulabilir

hakan7117
Aday Memur
18 Ağustos 2018 00:56

Yazıya dikkatli bakarsak.. KİMYA Öğretmeni atelye öğretmeni olarak gören bir atama sistemi var.BU sebepten başka meslekçi atanamıyor.

spun
Aday Memur
18 Ağustos 2018 16:24

Bunda anormal olan nedir hocam? Olması gereken de bu.Atölye kimya için de uygun.
hakan7117, 6 yıl önce

Yazıya dikkatli bakarsak.. KİMYA Öğretmeni atelye öğretmeni olarak gören bir atama sistemi var.BU sebepten başka meslekçi atanamıyor.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi