Editörler :
13 Ağustos 2018 16:27   

Kalitesiz İlahiyat ve İlitam
Sadece atanmak için okuyan boş insanlar ilahiyatları bitirdi bunun yanında ilitam müsrifliği kalitesiz ilahiyatçıları artırdı. Bayan öğrencilerin bir kısmının ilahiyat okullarındaki 'tutumu' ilahiyatlara kara leke sürülmesine devam ediyor. Allah soracak, milletin hakkı haram olsun sizlere.
18 Ağustos 2018 23:50

gozeten
Memur
sen kendine bak, milletle uğraşma. dilinle değil halinle örnek ol.
22 Ağustos 2018 13:55

regards
Aday Memur
sen kendine bak, milletle uğraşma. dilinle değil halinle örnek ol.
gozeten, 1 yıl önce - Alıntıya git
Baktım, buraya yazdım.
31 Ağustos 2018 15:29

abdullah132413
Aday Memur

Çözümün nedir?

31 Ağustos 2018 22:26

regards
Aday Memur

Çözümün nedir?

abdullah132413, 12 ay önce - Alıntıya git
Çözüm yazının kendi.
01 Eylül 2018 21:55

abdullah132413
Aday Memur

Ben yazıda bir çözüm görmüyorum . Çözümünüzü biraz şerh edebilir misiniz?

03 Eylül 2018 09:04

Hikmetname
Memur

Başlığı açan arkadaşımıza katılıyorum. Ne yazık ki durum böyle..

Sadece öğretmen olarak atanma kaygısı İlahiyat fakülteleri tercih ediliyor..

Düşük puanla öğrenci alması İlahiyatların bir başka eksiği... Dava şuuru olmayan, Müslümanca bir bakışı, bir duruşu, bir çizgisi bir ideli olmayan öğrenci yığınları... Namaz vakitlerini takip etmeyen, namaz kılmayan, tesettüre riayet etmeyen ilahiyat öğrencileri.... Umarız niyetimiz hayrolur akıbetimiz hayrolur...

04 Eylül 2018 18:50

regards
Aday Memur

Düşük puanla öğrenci alması İlahiyatların bir başka eksiği... Dava şuuru olmayan, Müslümanca bir bakışı, bir duruşu, bir çizgisi bir ideli olmayan öğrenci yığınları... Namaz vakitlerini takip etmeyen, namaz kılmayan, tesettüre riayet etmeyen ilahiyat öğrencileri.... Umarız niyetimiz hayrolur akıbetimiz hayrolur...

Hikmetname, 12 ay önce - Alıntıya git
Amin inşaallah. Hayırlısıyla
10 Eylül 2018 04:57

Qaraxan
Aday Memur

Bu konuyu tartışmak için bir grup olsa da orada tartışabilseydik keşke. Şimdi burada yazılan her yazıyı alakalı alakasız pek çok kişi okuyabilir.

10 Ekim 2018 06:10

Mahzun_
Müsteşar
ilitam mezunu olarak şunu söylemek istiyorum. ilitamda okuyan kızların tamamı, erkeklerin de en az yarısı sadece öğretmenlik maksadıyla okuyor. ilim, milim hak getire. Arada bir kac tane ilim irfan sahibi yüksek lisans yapan arkadaş çıkıyor. Onlarda numune işte. Eskidensi ilahiyatın cazibeli oluşu, kıymetli oluşu
23 Ekim 2018 16:02

regards
Aday Memur
ilitam mezunu olarak şunu söylemek istiyorum. ilitamda okuyan kızların tamamı, erkeklerin de en az yarısı sadece öğretmenlik maksadıyla okuyor. ilim, milim hak getire. Arada bir kac tane ilim irfan sahibi yüksek lisans yapan arkadaş çıkıyor. Onlarda numune işte. Eskidensi ilahiyatın cazibeli oluşu, kıymetli oluşu
Mahzun_, 11 ay önce - Alıntıya git
Haklısınız hocam. İlahiyatı atanmak için okuyanlar iş kapısı olarak görüp şuuru olmayanlar oldukça bu iş yürümez.
27 Aralık 2018 11:36

Hikmetname
Memur
Mahzun_, 11 ay önce - Alıntıya git

Değerli kardeşim çerçeveyi geniş tutalım. İlahiyat okuyanları da dahil etsek buna. Ben üç tane üniversite okudum. İlahiyatta içerisinde (az kaldı bitecek) ama Allah rızası için okuyorum bunu diyeni duymadım.. Sanırım bu yolda yalnız olarak yoluma devam ediyor İnşallah...

30 Aralık 2018 18:40

Hakalan
Şef

İşin garibi ilahiyatta okumaktan memnun musunuz denildiğinde çoğu memnun olmadığını söylüyor.

15 Şubat 2019 00:25

seyda4772
Şube Müdürü

Değerli kardeşim çerçeveyi geniş tutalım. İlahiyat okuyanları da dahil etsek buna. Ben üç tane üniversite okudum. İlahiyatta içerisinde (az kaldı bitecek) ama Allah rızası için okuyorum bunu diyeni duymadım.. Sanırım bu yolda yalnız olarak yoluma devam ediyor İnşallah...

Hikmetname, 8 ay önce - Alıntıya git

ilmimi arttırmak için ilitam okudum. iyikide okudum. beş yıl önce bitirdim. şuan yükseklisansım bitmek üzere.benimle okuyan bir çok arkadaşım vaiz ve müftü oldu. benimde başka hedeflerim var.

21 Şubat 2019 10:05

figo102009
Şube Müdürü

ilmimi arttırmak için ilitam okudum. iyikide okudum. beş yıl önce bitirdim. şuan yükseklisansım bitmek üzere.benimle okuyan bir çok arkadaşım vaiz ve müftü oldu. benimde başka hedeflerim var.

seyda4772, 6 ay önce - Alıntıya git

Nedir hedefiniz.._?

27 Haziran 2019 12:10

Mahzun_
Müsteşar
ilitamlar içinde ilim ağırlıklı olan en kalitelisi Ankara ilitam. ders kitapları çok kaliteli ve özenle hazırlanmış, vize dahil tüm sınavlar yüz yüze. çok çalışmadan emekli vermeden geçmek imkansız. en iyi çalışan bile ders bırakabiliyor. ben kitaplarını inceledim biraz, İnönü Dicle Fırat ilitam kitapları, Ankara ilitamın kitaplarının özeti gibi. cidden çok emek ve çalışma gerektiriyor. ilitamları içinde en kalitelisi ve üst segment diyebileceğimiz okul Ankara. diğerleri çerez mukabilinde.
19 Temmuz 2019 00:12

LaCosaNostra
Yasaklı

Hikmetname, 12 ay önce - Alıntıya git
eee şimdi ne olacak ilahiyat fakülteleri tarikatlerin cemaatlerin ayrı ayrı şuurunu benimseyen öğrencilerin menfaat üzerine olan çatışmalarıyla mı çalkalansın. geçiniz efendi davayı mavayı
19 Temmuz 2019 11:53

inkilapli
Aday Memur

ilahiyat eğitimi gün geçtikçe kaliteden uzaklaşıyor

23 Temmuz 2019 01:33

Nurta
Aday Memur
kendi gözlemlerime dayanarak şunu söyleyebilirim; hanım öğrencilerin varlığından rahatsız olan erkeklerin ekseriyeti fakültede gözlerini hanımlar üzerinden ayırmayan kişiler oluyor, burada sorun hanımlardan ziyade bu gibi erkeklerde diye düşünüyorum. Bunun çözümü en başta nefis terbiyesiyle olur. Selametle.
23 Temmuz 2019 10:09

inkilapli
Aday Memur

okumak ve kendini geliştirmek çözümün birinci yolu.

25 Temmuz 2019 16:32

Hikmetname
Memur

seyda4772, 6 ay önce - Alıntıya git

Rabbim yolunuzu açık eylesin kardeşim. Halis niyet ile yolu çıkıp menzile varmayı nasip etsin..

Toplam 23 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?