Editörler :
25 Temmuz 2019 16:35

Hikmetname
Memur
ilitamlar içinde ilim ağırlıklı olan en kalitelisi Ankara ilitam. ders kitapları çok kaliteli ve özenle hazırlanmış, vize dahil tüm sınavlar yüz yüze. çok çalışmadan emekli vermeden geçmek imkansız. en iyi çalışan bile ders bırakabiliyor. ben kitaplarını inceledim biraz, İnönü Dicle Fırat ilitam kitapları, Ankara ilitamın kitaplarının özeti gibi. cidden çok emek ve çalışma gerektiriyor. ilitamları içinde en kalitelisi ve üst segment diyebileceğimiz okul Ankara. diğerleri çerez mukabilinde.
Mahzun_, 2 ay önce - Alıntıya git

Bir fakülteye ait ilitamı yerip diğerini övmek, isabetli bir bakış açısı değildir. Yanlış bir bakış ve çıkarım kardeşim. Her ilitamda kaliteli öğrenciler var bu şekilde onları düşük ve kalitesiz görmek hem oradaki akademisyenleri hem orada eğitim alan öğrencileri küçük görmenin başka adıdır. Hoş olmamış...!

25 Temmuz 2019 16:38

Hikmetname
Memur
kendi gözlemlerime dayanarak şunu söyleyebilirim; hanım öğrencilerin varlığından rahatsız olan erkeklerin ekseriyeti fakültede gözlerini hanımlar üzerinden ayırmayan kişiler oluyor, burada sorun hanımlardan ziyade bu gibi erkeklerde diye düşünüyorum. Bunun çözümü en başta nefis terbiyesiyle olur. Selametle.
Nurta, 1 ay önce - Alıntıya git

Hanım öğrencilerin varlığından rahatsız olmak gibi bir durum söz konusu olamaz.

Gülbahçesinde dikenden bile rahatsız olmayan biz erkekler neden gülistandan rahatsız olalım.

23 Ağustos 2019 09:24

Mahzun_
Müsteşar

Bir fakülteye ait ilitamı yerip diğerini övmek, isabetli bir bakış açısı değildir. Yanlış bir bakış ve çıkarım kardeşim. Her ilitamda kaliteli öğrenciler var bu şekilde onları düşük ve kalitesiz görmek hem oradaki akademisyenleri hem orada eğitim alan öğrencileri küçük görmenin başka adıdır. Hoş olmamış...!

Hikmetname, 1 ay önce - Alıntıya git
Fikrim Ban ait olduğu için size hoş gelmeyebilir. her düşünce hoş olmak zorunda da değildir. çünkü kişisel düşünceler herkesçe onaylanmak zorunda değildir. ben gördüğüm şeyi anladığım şekilde yazdım. yazımda sadece bir kıyas vardı aşağılama yoktu. o tamamen sizin hissiyatınız. ben fırat mezunuyum şimdi Fırat'ı yada orada okuyanları yada hocaları aşağılamış mı oldum. tabi ki hayır. bu sadece bir düşünce, bir tespit. güzel olması gerekmiyor çünkü şahsi bir şey. kimse beğensin diye yazmıyorum ki
Toplam 23 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?