Editörler : oto-danisman-expert

Uluhakan1840
Aday Memur
20 Ağustos 2018 00:40

işinize geldiği gibi davranıyorsunuz başındaki amirine seninde nöbet tutman gerekir diyebildim mi? amirlik görevi ve daha fazlasını yapan astsubayın senin gibi nöbet tutmasını normal karşılaman bana tuhaf geldi. Kutsaldır illaki görevimiz ama başkalarının görevide kendine kutsal onların kutsal değerlerine hakaret etmek doğru mudur!
Felsef, 6 yıl önce
Fırsatçılığı yapan ben miyim? insanların ölümünü savunduğu tez için kullanan mı? Sen hala anlamadın beni ben burada sen şusun ben buyum yarışına girmedim o karalama yapıyor dediğin adamlar güncel konulardan verilerle konuşmuş söylenen sözleri alıntı yapmış aynı şekilde anıl anı da başka verilerle cevap vererek babalarının kurumlarını yarıştırmışlar seninde o rütbenin büyüsüne kapılanlarında anlamadığıysa şu kardeşim hepimiz bu devletin birer memuruyuz zaten kimisi masa başında görev yapar kimisi kapıda nöbet tutarak astsubay kardeşlerimize sistem değişecek sizde jandarma memuru olacaksınız demek aşağlamak değil ama sen git kapıda nöbet tut(anıl anı için değil bi çok kez karşılaştım daha ağır sözlerle söyleyeninide gördüm) demek o kutsal görevi küçümsemek o görevi ifa edenleride aşağılamaktır aradaki fark bu. Şunu bi kavrayalım hepimiz parası karşılığı devlete hizmet veren memurlarız makamın statün ne olursa olsun bunu anladığımız gün gelişip çağın gerektirdiği uygar bir toplum haline dönüşeceğiz

Sheriff.
Yasaklı
20 Ağustos 2018 00:44

boşa yorma kendini anlamaz o trol. bende o kadar şey yazdım gelmiş saçmalayamayın bilmem ne ahkam kesiyor saygısız herif hesabı yeni açmış tek buraya yazmış anılın avukatlığına soyunmuş sanki adam kendini savunmaktan aciz gibi. yalakalardan biri işte bomba ihbarı alınca kaçan üstlerine yağ çeken suçsuz olduğunu bildiği halde açık ihraç arkadaşlarını yalakalık uğruna satan aman bana dokunmasınlar beni de almasınlar diye arayıp sormaya korkan yolda görünce selam vermeyip yolunu değiştiren tiplerden o kadar şey yazdım cevap veremedi neymiş bizi muhatap almaya değmezmiş la sen kimsin editör var kapı gibi yazmış işte babanın malı mı burası isteyen yazar da okur da zoruna gidiyorsa girme okuma bu kadar basit ama anlamıyor işi gücü yağ çekmek yapıcı değil yıkıcı klavye delikanlısı ne bekliyorsun salla geç
Felsef, 6 yıl önce
Fırsatçılığı yapan ben miyim? insanların ölümünü savunduğu tez için kullanan mı? Sen hala anlamadın beni ben burada sen şusun ben buyum yarışına girmedim o karalama yapıyor dediğin adamlar güncel konulardan verilerle konuşmuş söylenen sözleri alıntı yapmış aynı şekilde anıl anı da başka verilerle cevap vererek babalarının kurumlarını yarıştırmışlar seninde o rütbenin büyüsüne kapılanlarında anlamadığıysa şu kardeşim hepimiz bu devletin birer memuruyuz zaten kimisi masa başında görev yapar kimisi kapıda nöbet tutarak astsubay kardeşlerimize sistem değişecek sizde jandarma memuru olacaksınız demek aşağlamak değil ama sen git kapıda nöbet tut(anıl anı için değil bi çok kez karşılaştım daha ağır sözlerle söyleyeninide gördüm) demek o kutsal görevi küçümsemek o görevi ifa edenleride aşağılamaktır aradaki fark bu. Şunu bi kavrayalım hepimiz parası karşılığı devlete hizmet veren memurlarız makamın statün ne olursa olsun bunu anladığımız gün gelişip çağın gerektirdiği uygar bir toplum haline dönüşeceğiz

Sheriff.
Yasaklı
20 Ağustos 2018 00:45

bak editör izah etmiş ama halen basmıyor kafası yalakanın
MuallimTv, 6 yıl önce

Merhabalar, tartışmayı biraz daha saygı çerçevesinde yürütmenizi rica edeceğim. Herkes hür görüşünü belirtebilir lakin burası herkesin kullandığı her yaşın ve cinsiyetin eriştiği bir platform dolayısıla seçilen kelimelere lütfen biraz daha dikkat edelim.

Felsef
Kapalı
20 Ağustos 2018 00:45

Ya neden senin gibilerin yaşadığı bir dünyada yaşamak zorundayımki! Kardeşim ben astsubay nöbet tutsun falanmı dedim ya bunumu savundum yok anıl anı senden çok özür dilerim çok haklısın çevremde ...hakan gibi insanların çokluğunu unutup sana cevap vermem büyük hataydı bi an köle ile efendisi aralarındaki farkı unuttum ben!!!
Uluhakan1840, 6 yıl önce
işinize geldiği gibi davranıyorsunuz başındaki amirine seninde nöbet tutman gerekir diyebildim mi? amirlik görevi ve daha fazlasını yapan astsubayın senin gibi nöbet tutmasını normal karşılaman bana tuhaf geldi. Kutsaldır illaki görevimiz ama başkalarının görevide kendine kutsal onların kutsal değerlerine hakaret etmek doğru mudur!

atezcan03
Kapalı
20 Ağustos 2018 00:48

Size helal olsun. Başka bisey demiyorum. Realist bakış açısı diye buna derim. Emniyet mensubu arkadaşların sıkıntılarını kendilerinden dinliyoruz maalesef intiharlar hepimizi üzüyor. Yanlış anlaşılmak istemem ama meslek zorlukları ve mobing yüzünden olan intiharları başka başlık altında daha detaylı konuşabiliriz. Burada diğer arkadaş intihar gibi hassas bi yerden kendince haklı olarak duygusallasti. Meslektaşımın silah arkadaşımın intihar etmesi düşüncesi bile çok üzücü.
Uluhakan1840, 6 yıl önce
Haddini bilmek ne kadar güzel bir erdemse, haddini aşana haddini bildirmek de o kadar güzel bir erdemdir. Her ne olursan ol, her ne bilirsen bil, her zaman haddini bileceksin.Bu adamın yaptığı aslında buydu polis intiharını söyledi diye fırsatçılık ile suçlaman gerekmez çünkü gayet adilane bir şekilde tüm sıkıntımızı dile getirdi nöbet tutma konusunu diyorsun bunu söyledi diye sen inciniyorsun da bugün karakol komutanlığı ilçe jandarma komutanlığı yapan bir astsubaya memursun sen bizim gibisin sen böyle olacaksın 3 veya 5 yıl sonra diyen arkadaşlarımızı neden ikaz etmiyorsun sendeki gururda bir subayın astsubayını uzman jandarmasının hakkını savunmasının neresi adaletsizlik

Sheriff.
Yasaklı
20 Ağustos 2018 01:13

gereken yapılmalıdır editör uyumayın kurallar belli açık ihlal var
MuallimTv, 6 yıl önce

Merhabalar, tartışmayı biraz daha saygı çerçevesinde yürütmenizi rica edeceğim. Herkes hür görüşünü belirtebilir lakin burası herkesin kullandığı her yaşın ve cinsiyetin eriştiği bir platform dolayısıla seçilen kelimelere lütfen biraz daha dikkat edelim.

MuallimTv
Memur
20 Ağustos 2018 01:37

Lütfen, tartışma üzerinde toplumsal düzeyde saygınlığı olan meslek grupları hakkında küçümseyici, aşalağılayıcı yorumlar yapmayınız.

Fikirlerinizi belirtirken lütfen saygı çerçevesini aşmayınız, hakaret içeren mesajlar paylaşmayınız.

Başlığı kişisel kavganıza dönüştürmeye devam ederseniz gereken işlemleri yerine getirmek zorunda kalacağım.

Saygılar, iyi forumlar.

Uluhakan1840
Aday Memur
20 Ağustos 2018 10:17

Yıkıcı olan ben değilim sensin ben sana hakaret etmedim sen beni susturmak için hakaret etmeye devam ediyorsun burada onu ben demedim ben öyle olsun diye o düşünceyi savunmadım sürekli kaçamak cevaplar verip arayada fetö'den gözaltına alınanları sıkıştırıp toplumsal mesaj veriyorsun ve bu beni üzüyor adalat karar versin haklı veya haksıza bu ortamda bunu konuşmaman gerekirdi. Statülerden bahsetmiş biri emniyetteki gibi olmalıymış çok statü varmış jandarmada yahu arkadaşım emniyette polis memuru komiser yardımcısı amir müdür ve ara yada bir baspolis memuru ve kıdemli baspolis memuru sıkıştırdılar jandarmada subay astsubay uzman çavuş kalıyor erleri bitirdiler uzman jandarma okuluda kapandı bizden daha az statü kaldı sadece 3 simdi ben doğru konuştum ya dünyanın en kötü insani ben oldum o kadar çok olumsuzluklarimiz varken başkalarının iyi olan şeylerini acımasızca eleştirmek insanın vicdanını sizlatiyor bana yalaka diyorsunuz doğruluk yalakalik degil kendin doğru olanı korkmadan savundum deyip bana bomba görürse kaçar diyorsun ya beni tanımadan ne diyeyim ki ben daha
Sheriff., 6 yıl önce
boşa yorma kendini anlamaz o trol. bende o kadar şey yazdım gelmiş saçmalayamayın bilmem ne ahkam kesiyor saygısız herif hesabı yeni açmış tek buraya yazmış anılın avukatlığına soyunmuş sanki adam kendini savunmaktan aciz gibi. yalakalardan biri işte bomba ihbarı alınca kaçan üstlerine yağ çeken suçsuz olduğunu bildiği halde açık ihraç arkadaşlarını yalakalık uğruna satan aman bana dokunmasınlar beni de almasınlar diye arayıp sormaya korkan yolda görünce selam vermeyip yolunu değiştiren tiplerden o kadar şey yazdım cevap veremedi neymiş bizi muhatap almaya değmezmiş la sen kimsin editör var kapı gibi yazmış işte babanın malı mı burası isteyen yazar da okur da zoruna gidiyorsa girme okuma bu kadar basit ama anlamıyor işi gücü yağ çekmek yapıcı değil yıkıcı klavye delikanlısı ne bekliyorsun salla geç

Sheriff.
Yasaklı
20 Ağustos 2018 14:17

bi git konuyu saptıran sensin anılın avukatlığına soyunacağına adam gibi yorum yap sen kimsin saçma maçma diyorsun ben ihraçtan dönen adama aa ihraçtan dönülüyor mu nasıl döndün bylock yükledin mi diyen meslektaşlar var adam yüklese nasıl iade olacak senin zihniyette aynı onlardan farksız dünyadan bi haber gelmiş anılın avukatlığına soyunuyor anıl kendini savunamayacak kadar aciz mi kendine laf geldimi görüyoz cevaplarini gelmiş benim fikrime saçma maçma dikkate almayın intiharlar bunlar yüzünden oluyor peki haksız yere açığa alınıp intihar edenlere ne demeli o adamlara sahip çıksaydınız ölmezlerdi sıkıştımı kıvır hayatında askeri tesislere girdin mi benim sülalem asker hatta kumpas mağduru olanlar da var bi halt bildiğin yok efendi gibi yorum yapana çatıyorsun sana mı soracaz ne yazacamızı baban mı yaptırdı burayı zoruna gidiyosa okumazsın kimsin ki sen dünde balyoz mağdutlarına terörist diyodunuz biz ise onlari silivride ziyaret eder destek verirdik siz fetöye fetö diyemezken biz en güçlü zamanlarinda bizzat suratlarına söverdik ulusal basına çıkmış haberlerim var memurlar nette de yayınlandı o yüzden artist artist konuşup milletin fikrine saçma diyemezsin editör uyarıyor halen aynı tavır yalakanın önde gidenleri sizin gibiler yüzünden bu halde memleket az adam olsanız bunlar olmaz ama anca kendinizi düşünün acizler karşıma çıkarsın bi gün sen hadsiz korkak
Uluhakan1840, 6 yıl önce
Yıkıcı olan ben değilim sensin ben sana hakaret etmedim sen beni susturmak için hakaret etmeye devam ediyorsun burada onu ben demedim ben öyle olsun diye o düşünceyi savunmadım sürekli kaçamak cevaplar verip arayada fetö'den gözaltına alınanları sıkıştırıp toplumsal mesaj veriyorsun ve bu beni üzüyor adalat karar versin haklı veya haksıza bu ortamda bunu konuşmaman gerekirdi. Statülerden bahsetmiş biri emniyetteki gibi olmalıymış çok statü varmış jandarmada yahu arkadaşım emniyette polis memuru komiser yardımcısı amir müdür ve ara yada bir baspolis memuru ve kıdemli baspolis memuru sıkıştırdılar jandarmada subay astsubay uzman çavuş kalıyor erleri bitirdiler uzman jandarma okuluda kapandı bizden daha az statü kaldı sadece 3 simdi ben doğru konuştum ya dünyanın en kötü insani ben oldum o kadar çok olumsuzluklarimiz varken başkalarının iyi olan şeylerini acımasızca eleştirmek insanın vicdanını sizlatiyor bana yalaka diyorsunuz doğruluk yalakalik degil kendin doğru olanı korkmadan savundum deyip bana bomba görürse kaçar diyorsun ya beni tanımadan ne diyeyim ki ben daha

Sheriff.
Yasaklı
20 Ağustos 2018 14:18

benim fikrime saçma diyep saygısızlık yapamaz kimse halen üste çıkıyor konuyu saptırıyor benim ilk mesajıma bakın sayfa 4 de en ufak kural ihlali yok gelmiş bize asılsız ithamda bulunuyor sizde bakıyorsunuz
MuallimTv, 6 yıl önce

Lütfen, tartışma üzerinde toplumsal düzeyde saygınlığı olan meslek grupları hakkında küçümseyici, aşalağılayıcı yorumlar yapmayınız.

Fikirlerinizi belirtirken lütfen saygı çerçevesini aşmayınız, hakaret içeren mesajlar paylaşmayınız.

Başlığı kişisel kavganıza dönüştürmeye devam ederseniz gereken işlemleri yerine getirmek zorunda kalacağım.

Saygılar, iyi forumlar.

Uluhakan1840
Aday Memur
20 Ağustos 2018 14:59

Elbette, bizim haklı olmamız için bir başkasının haksız olması gerekir; bu yüzden egomuz hep başkalarını haksız çıkarmaya çalışır." -Eckhart Tolle, Var Olmanın Gücü işte seni durumun. Herkes haklı olmak ister. "Ben demiştim" diyebilmek ya da en azından öyle düşünmek, bir tartışma veya çatışmanın kazananı olmak tatmin edici, gurur okşayıcıdır. Başkalarının hatalarını yüzlerine vurmak anlık bir keyif ve tatmin getirir, kişi adeta onlara yanlış olduklarını söyleyerek omuzları üzerinde yükselir. Haklılık insanı mutlu eder.mi acaba? Evet, özel ya da profesyonel hayatında haklı olmak doğal bir istektir; fakat sürekli haklı çıkma ihtiyacı şişirilmiş bir egonun göstergesi olabilir, diyor psikologlar. Özellikle de insanın kırılgan ve kendisine karşı güvensiz hissettiği durumlarda dışavurulan haklılık isteği, adeta başkalarını ezerek kendi özgüvenini kuvvetlendirme, üstünlük kazanma çabasıdır. Kişi bunu yaparken fiziksel olarak değilse de psikolojik olarak saldırgan davranışlar da gösterebilir. Şuan senin durumunda budur.
Sheriff., 6 yıl önce
benim fikrime saçma diyep saygısızlık yapamaz kimse halen üste çıkıyor konuyu saptırıyor benim ilk mesajıma bakın sayfa 4 de en ufak kural ihlali yok gelmiş bize asılsız ithamda bulunuyor sizde bakıyorsunuz

Sheriff.
Yasaklı
20 Ağustos 2018 15:06

ben zaten haklıyım +5 oy almış mesajım birde seninkine bak bakayım saçma dediğin mesaj eksi 4 yemiş senin haklı olduğunu söyleyen mi var anılın avukatlığına soyunup onu eleştiren herkese posta koymak konuyu yanlış yere çekmek hesabı 1 aylık bu konudan başka yere yazmamış trolsün neydiği belirsizin tekisin ne hikmetse sen varken anıl yok piyasa da belki de anılda sensindir kendi kendini savunuyorsundur olabilir yani çünkü anıl avukatlık yapmana ses etmiyor bile klavye delikanlısı trol haklıymış seni ipleyen bile yok kör müdür nedir
Uluhakan1840, 6 yıl önce
Elbette, bizim haklı olmamız için bir başkasının haksız olması gerekir; bu yüzden egomuz hep başkalarını haksız çıkarmaya çalışır." -Eckhart Tolle, Var Olmanın Gücü işte seni durumun. Herkes haklı olmak ister. "Ben demiştim" diyebilmek ya da en azından öyle düşünmek, bir tartışma veya çatışmanın kazananı olmak tatmin edici, gurur okşayıcıdır. Başkalarının hatalarını yüzlerine vurmak anlık bir keyif ve tatmin getirir, kişi adeta onlara yanlış olduklarını söyleyerek omuzları üzerinde yükselir. Haklılık insanı mutlu eder.mi acaba? Evet, özel ya da profesyonel hayatında haklı olmak doğal bir istektir; fakat sürekli haklı çıkma ihtiyacı şişirilmiş bir egonun göstergesi olabilir, diyor psikologlar. Özellikle de insanın kırılgan ve kendisine karşı güvensiz hissettiği durumlarda dışavurulan haklılık isteği, adeta başkalarını ezerek kendi özgüvenini kuvvetlendirme, üstünlük kazanma çabasıdır. Kişi bunu yaparken fiziksel olarak değilse de psikolojik olarak saldırgan davranışlar da gösterebilir. Şuan senin durumunda budur.

Uluhakan1840
Aday Memur
20 Ağustos 2018 15:20

Seninle aynı konuları konuşarak vakit harcamak istemiyorum bana eksi verenler mesai arkadaşlarım çünkü onların işine gelmiyor kendilerinden birinin doğruyu söylemesi burada birkaç askeri personel sizi kaideye alıyordu onlarda cevap vermiyor yazın yapabildiğiniz kadar artık meydanı boş buldunuz
Sheriff., 6 yıl önce
ben zaten haklıyım +5 oy almış mesajım birde seninkine bak bakayım saçma dediğin mesaj eksi 4 yemiş senin haklı olduğunu söyleyen mi var anılın avukatlığına soyunup onu eleştiren herkese posta koymak konuyu yanlış yere çekmek hesabı 1 aylık bu konudan başka yere yazmamış trolsün neydiği belirsizin tekisin ne hikmetse sen varken anıl yok piyasa da belki de anılda sensindir kendi kendini savunuyorsundur olabilir yani çünkü anıl avukatlık yapmana ses etmiyor bile klavye delikanlısı trol haklıymış seni ipleyen bile yok kör müdür nedir

Sheriff.
Yasaklı
20 Ağustos 2018 15:27

kendi hariç herkesi haksız görüyor boş boş konuşuyor biz ne diyoruz adam ne diyor anlaması gıt egoist şahsiyet seni daha karşı tarafın fikrine düşüncesine saygısı yok ben bilirim ben haklıyım tek sen varsın demi koca sitede senden başkası yorum yapamaz baban yaptırdı siteyi birde hakaret ediyormuşum sen kimsin ki hakaret edeyim onu bile hak etmeyen birisin 1969 da bu ülkeden amerikalıları kovan genelev kadınlarımızdı sende onlarındaki ahlak şeref haysiyet bile yok tarih bilmez askeri bilmez orduyu bilmez başkasının fikrine saçma der ben askeri lojmanlarda büyüdüm ahkam kesiyor kendince konuyu saptıran da kendisi bana da aynı şeyi yaptı diğer arkadaşa da adam pes etti anıla laf etmedim tamam dedi gitti halen utanmadan üste çıkıyor ben banlıyken yazabiliyorum efendi gibi bu çıkmış iftira atıp boş yapıyor kendi yemiş eksiyi haklıyım diyor kendin yaz kendin oyna bilader bana kırmızılar işlemez ben kırmızıyı severim anılı savun anca kaldı ki anılda benle aynı dili konuşuyor ama sen boşsun kendi kendine yalakalık yapıp bi halt olacagını sanmaya devam et anlama yoksunu tartışma kapasitesi sıfır trol

Sheriff.
Yasaklı
20 Ağustos 2018 15:30

kardeşlerim üst rütbeli subay zaten sen beni öyle sanmaya devam et çokta umrumdaydı gerzek herif bizi kale almıyormuş ailem subay zaten neyin kafası bu ya kimin çocuguysa yazık

Sheriff.
Yasaklı
20 Ağustos 2018 15:33

editör gerekeni yapmıyorsun kuralları çiğneyen konuyu saptıran bu zat benim mesajlarımı sileceğine kural ihlali yapan tartışmayı beceremeyenlere gerekeni yap üst yönetime kadar yazacağım bu konuyu böyle kepazelik saçmalık olmaz olamaz sizi de esefle ve şiddetle kınıyorum ! ettiğinizi bulun.
MuallimTv, 6 yıl önce

Saygılar, iyi forumlar.

Sheriff.
Yasaklı
20 Ağustos 2018 15:47

bana cevap veren bir sürü subay astsubay uzman var gerçek hayatta arkadaşlarım hatta ailem çocukluğum senin hayatında girip göremediğin anca karşıdan baktığın askeri lojman ve tesislerde geçti diyorum ama sen anlamazsın kendi kendine kandır cevap vermezler sanmaya devam et sana bayılıyorlar ya zaten ölüyorlar aşklarından hahahaha. kimse kimseye bir şeyleri inandırmak zorunda değil anlamıyon zaten tartışma bitmiştir ne sen beni ne ben seni muhatap almayacaz anılla mutluluklar sana balayına çıkar gerdeğe girersiniz artık editör gerekeni yazar bay bay sana
Uluhakan1840, 6 yıl önce
Seninle aynı konuları konuşarak vakit harcamak istemiyorum bana eksi verenler mesai arkadaşlarım çünkü onların işine gelmiyor kendilerinden birinin doğruyu söylemesi burada birkaç askeri personel sizi kaideye alıyordu onlarda cevap vermiyor yazın yapabildiğiniz kadar artık meydanı boş buldunuz

MuallimTv
Memur
20 Ağustos 2018 15:50

Bir çok kere hem kişisel hemde konu bazında uyarmama rağmen konuyu şahsi kavganıza çevirmenizden dolayı başlığı kapatıyorum.

Başlık olayı tartışmak üzerine açılmıştır, kişileri tartışmak üzere değil. Lütfen forum içerisindeki konuşmalarınızda bu hususlara dikkat ederek yorum yapınız.

Toplam 138 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi