Editörler : Pangaea
14 Ağustos 2018 17:03

türkçe öğretmenliğinden atama bekleyenlere özel

Kıymetli arkadaşlar, bu yıl 3. girişim olan KPSS serüvenim yüksek ihtimalle olumlu bir şekilde sonuçlanacaktır. 3 yıldaki tüm deneyimlerimi sizlere aktararak bu KPSS illetinden hepinizin başarılı ile kurtulmasını istiyorum. Bu yüzden sizlerle sınava hazırlık serüveninde neleri yapıp yapmama konusunda bilgiler vereceğim. Tabi bu konuda bilgi almak isteyen olursa..

Balasagun34
Memur
14 Ağustos 2018 17:06

ver hocam ver. ben ilk defa girdim 75-76 puan alacağm ama yüksek alım olmazsa seneye tekrar girecem.

Türkçesi
Aday Memur
14 Ağustos 2018 17:12

Balasagun34, 3 yıldır gündemi sürekli takip ettim. Bir yandan da sınava hazırlandım. Şunu diyebilirim ki bir Türkçe öğretmeni atanmayı garantilemek istiyorsa en az 78 puan almak zorundadır. İlla ki alım sayısına oranla bu 77,76 olabilir fakat acabalar ile beklemek istemeyen en az 78 almalıdır. Sizin 75,76 puanla benim geçen senelerde yaptığım hatayı yapmamanızı öneriyorum. Bu hata da ya çok alım olursa belki atanırım diyerek motivasyonumu farklı yerlere çekmemdi. Yerinizde olsam bayramdan sonra, Ekim ayının ilk haftası içsel motivasyonumu yüksek düzeye çekerek çalışamaya başlamak olmalıdır.

Balasagun34
Memur
14 Ağustos 2018 17:28

hocam 3-4 tane öabt sorusunu dikkatsizliğim ve şanssızlığım yüzünden kaçırdım. onları yapsaydım kesin atanacaktım. düşündükçe kahroluyorum.

Türkçesi, 6 yıl önce

Balasagun34, 3 yıldır gündemi sürekli takip ettim. Bir yandan da sınava hazırlandım. Şunu diyebilirim ki bir Türkçe öğretmeni atanmayı garantilemek istiyorsa en az 78 puan almak zorundadır. İlla ki alım sayısına oranla bu 77,76 olabilir fakat acabalar ile beklemek istemeyen en az 78 almalıdır. Sizin 75,76 puanla benim geçen senelerde yaptığım hatayı yapmamanızı öneriyorum. Bu hata da ya çok alım olursa belki atanırım diyerek motivasyonumu farklı yerlere çekmemdi. Yerinizde olsam bayramdan sonra, Ekim ayının ilk haftası içsel motivasyonumu yüksek düzeye çekerek çalışamaya başlamak olmalıdır.

Türkçesi
Aday Memur
14 Ağustos 2018 17:37

Balasagun34, ilk senemde eğitim bilimlerini 40 net yaptım, alanı 38 net yapmama rağmen atanamadım. Geçen sene çok yüksek bir motivasyon ile hazırlandım. Eğitimi bu kez 55 yaptım, p10 80 geldi her şey yolunda idi. Alana çok iyi hazırlanmama rağmen 35 doğru 13 yanlış ile berbat bir sonuç aldım. Dünya başıma yıkıldı. 1 ay bunun şokunu üstümden atamadım. Dönüp dönüp alan sorularında yaptığım yanlışlara baktım. Nasıl olur diye ama oluyor işte. Bunun sebebini kendimce buldum. Fazla motivasyon ve sürekli tekrar unutmaya ve paniğe sebep oluyor. Bu yıl her şeyi akışına bıraktım. Son 3 aya kadar kitap yüzü açmadım. Son 3 ay kala tarihi, coğrafya ve anayasa tekrarı yaptım. Son 1 ay eğitim tekrarı yaptım ama çok kasmadan.. Son 1 hafta alan tekrarı yaptım. Evet sadece son 1 hafta.. Çünkü eksiğim olan konu değildi sınav anını yönetememekti. Alan sınavında sadece sorulara odaklandım. Çok basit düşündüm tüm soruları. Detaylı düşünmek hata yaptırıyor. Basit düşünüp öyle karar verdim. Sonuç 42 doğru 8 yanlış. Çok şükür eğitim de 67 net geliyor bu sene bu iş benim açımdan tamam gibi inş sizlerin de en kısa sürede olur.

tendo
Aday Memur
14 Ağustos 2018 18:32

Hocam benimde 3.giriş maalesef 76 ile bu geçen atamayı 1 puanla kaçırdım.

Bu sene gky 78 eğitim 60 alan 38,5 benim ne dersiniz iş görür mü 80 üstünde kalır mıyım

ballıtahinli
Aday Memur
14 Ağustos 2018 19:24

balamir00 gardaşımın adına yazıyorum rica etti benden engel almış bu netlerle hayal kurmasınlar dedi

türkçe13
Aday Memur
14 Ağustos 2018 21:31

Bence Şubat ayından itibaren alan denemesi ve bolca alandan soru çözülmesi yeterli olacaktır. Son bir hafta da alan tekrarı. Konu uçsuz bucaksız çünkü. Önemli olan bol ve farklı soru

turkcecii05
Aday Memur
15 Ağustos 2018 07:34

hocam benim de guy 79 egitim 73 alan 35.Tahmini 80 civari bi puan diyor ama ben alanın daha fazla dusurmesinden korkuyorum.Sizin tecrubeleriniz bu konuya ne der.Cunku en dusuk alan ortalamalarini bu sene gosteriyor o site ama ben sinavin o kadar zor oldugunu dusunmuyorum.

Türkçesi
Aday Memur
15 Ağustos 2018 13:36

turkcecii05, sayın hocam alan sınavına 2016 yılından bu yana giriyorum. Bu yıl son 10 soru müthiş kaliteli ve çeldiricileri çok yüksekti. Nispeten ilk 12 soru içerisinde 4 sorunun çeldiricileri çok kuvvetli idi. Halk edebiyatındaki kuram sorusu, masal ve çocuk edebiyatı öncüllü sorusu da yanlış ihtimali kuvvetli sorulardı. Tüm bunlar ortalamanın kesinlikle geçen yıla göre ARTMAYACAĞI nı gösteriyor. Çok düşer mi? Tabikide hayır. İhtimaller 27,8 28.5 arasını gösteriyor. Ben bu yıl da ne yazık ki 2 sorunun iptal olacağını düşünüyorum . Bu da gerçekte 35 neti olan kişinin, iptaller doğrularından değilse 37 net puanı getireceğini gösteriyor. Yani 48 soru üzerinden değerlendirme bu şekilde. İptal olmazsa zaten bu olasılık devre dışı kalır. Sizin netlerinize gelince, ATANDINIZ, hayırlı olsun inş.. Puanınız 79, 81 aralığıdır..

Balasagun34
Memur
15 Ağustos 2018 13:38

benim nasıldır durum. gky 60 eğitim 68 alan 34

Türkçesi, 6 yıl önce

turkcecii05, sayın hocam alan sınavına 2016 yılından bu yana giriyorum. Bu yıl son 10 soru müthiş kaliteli ve çeldiricileri çok yüksekti. Nispeten ilk 12 soru içerisinde 4 sorunun çeldiricileri çok kuvvetli idi. Halk edebiyatındaki kuram sorusu, masal ve çocuk edebiyatı öncüllü sorusu da yanlış ihtimali kuvvetli sorulardı. Tüm bunlar ortalamanın kesinlikle geçen yıla göre ARTMAYACAĞI nı gösteriyor. Çok düşer mi? Tabikide hayır. İhtimaller 27,8 28.5 arasını gösteriyor. Ben bu yıl da ne yazık ki 2 sorunun iptal olacağını düşünüyorum . Bu da gerçekte 35 neti olan kişinin, iptaller doğrularından değilse 37 net puanı getireceğini gösteriyor. Yani 48 soru üzerinden değerlendirme bu şekilde. İptal olmazsa zaten bu olasılık devre dışı kalır. Sizin netlerinize gelince, ATANDINIZ, hayırlı olsun inş.. Puanınız 79, 81 aralığıdır..

Türkçesi
Aday Memur
15 Ağustos 2018 13:44

Balasagun34 sayın hocam sizin durumunuz tam sınırda diye düşünüyorum. Sebebi ise bugün yeni çıkan gelişmeler. Eğer 2017 KPSS ile tercih olmasaydı siz bu netler ile bu sene yüzde 90 atanırdınız, lakin her iki senenin puanı ile tercih yapılabilecek olması bizim bölümümüzde 2017 den 77.2 ile bekleyenlerin de atama potasına tekrar girmesi demek. Bu sebepten sizin netleriniz tam sınırda. İnşallah olur diyelim, bekleyelim.

Balasagun34
Memur
15 Ağustos 2018 13:45

hocam sırala hakkında ne düşünüyorsunuz benim netlerin. ilk 2500 e girilir mi?

Türkçesi, 6 yıl önce

Balasagun34 sayın hocam sizin durumunuz tam sınırda diye düşünüyorum. Sebebi ise bugün yeni çıkan gelişmeler. Eğer 2017 KPSS ile tercih olmasaydı siz bu netler ile bu sene yüzde 90 atanırdınız, lakin her iki senenin puanı ile tercih yapılabilecek olması bizim bölümümüzde 2017 den 77.2 ile bekleyenlerin de atama potasına tekrar girmesi demek. Bu sebepten sizin netleriniz tam sınırda. İnşallah olur diyelim, bekleyelim.

tendo
Aday Memur
15 Ağustos 2018 13:56

Benim ne olur hocam ne düşünüyorsunuz

Türkçesi
Aday Memur
15 Ağustos 2018 14:01

tendo, sayın hocam puanınız yüzde 99 80 ve üzeri. Bu da demek oluyor ki ATANDINIZ, tatilinize ve keyfinize bakın derim. Tebrikler ve hayırlı olsun inş..

türkçe13
Aday Memur
15 Ağustos 2018 14:09

Türkçesi hocam, hangi soruların iptal olacağını düşünüyorsunuz? Umarım olmaz :/

Brave1111
Aday Memur
18 Ağustos 2018 02:22

Merhabalar hocam, gy.22 net

Gk.34 net

Eb.66 net

Türkçe öabt. 40 doğru 7 yanlış

Sizce 2018 alımına göre umutlanmalı mıyım?

Şimdiden teşekkür ederim.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi