Editörler : F16 Gökçen
17 Ağustos 2018 00:08

DGS puan türleri

Adalet mezunuyum EA ve Sözel puanlarım var ama sayısal puanım hesaplanmamış Bu normal mi? hukuk tercihi veya aöf kayıtında problem yaratır mı?

wildone
Aday Memur
17 Ağustos 2018 00:14

Sayısal puanı ne yapacaksın, adaletten uçak mühendisliğine dikey geçiş mi yapacan hayret bir şey ya ne tip insanlar var...

iTaLiaNo20
Şef
17 Ağustos 2018 10:30

normal değil hesaplanması lazımdı, arkadaşın dediği gibi uçak mühendisliği tercih edemezsin mesela.

hukuk tercihinde de sorun yaratır hocam. kaydolacağın üniversite şey diyebilir, ösym bu adamın sayısal puanını bile hesaplamaya tenezzül etmemiş biz neden öğrenci olarak kaydını alalım. zor senin işin malesef.

17 Ağustos 2018 10:59

adalet mezunlarının sayısal puanı hesaplanmıyor kardeşim, için rahat olsun.

kgzeli
Aday Memur
17 Ağustos 2018 18:56

çok sağol bilgi için

info-officer, 6 yıl önce

adalet mezunlarının sayısal puanı hesaplanmıyor kardeşim, için rahat olsun.

meşru-zemin
Aday Memur
17 Ağustos 2018 23:46

Konuya saçma sapan cevaplar veriyorsunuz. Bir kere de bilmediğiniz konuda sussanız ?

Bir adayın hangi puan türü neden hesaplanır ?

Bir kere sınava sayısaldan girme sözelden girme diye bir olay yok bazen sağda solda görüyorum ben sınava sayısaldan giriyorum sözelden giriyorum EA dan giriyorum vs. ifadeler görüyorum bunlar doğru değil.

örneğin bankacılık ve sigortacılıktan sınava girenlerin neden SAY puanları hesaplanır. Çünkü bankacılık ve sigortacılık bölümünün DGS ile geçiş yapabileceği bölümlerden bir tanesi olan Aktüerya bölümü SAY bir bölümdür o yüzden sınava bu bölümden girenlerin SAY puanı hesaplanır.

peki o halde geçiş yapabildiği bölümler hep SAY olan bölümlerin (örneğin bilgisayar programalama) neden SÖZ ve EA puanı da hesaplanıyor ?

çünkü AÖF deki bölümlere geçme işi eskiden sınavsız olarka yapılırken artık DGS ile yapılıyor ve bu bölümlerin hepsi SÖZ yada EA ve sınava giren herkes bu bölümlere geçebiliyor. Ancak AÖF de sayısal bir bölüm olmadığı için örneğin Adaletten girenlerin SAY puanı hesaplanmıyor. Eski puanlara bakın (AÖF'ye sınavsız geçildiği zamanlara) göreceksinizki bilgisayar programalmadan sınava girenlerin EA ve SÖZ puanı boş.

Olay budur.

kgzeli
Aday Memur
19 Ağustos 2018 18:19

çok teşekkürler

meşru-zemin, 6 yıl önce

Konuya saçma sapan cevaplar veriyorsunuz. Bir kere de bilmediğiniz konuda sussanız ?

Bir adayın hangi puan türü neden hesaplanır ?

Bir kere sınava sayısaldan girme sözelden girme diye bir olay yok bazen sağda solda görüyorum ben sınava sayısaldan giriyorum sözelden giriyorum EA dan giriyorum vs. ifadeler görüyorum bunlar doğru değil.

örneğin bankacılık ve sigortacılıktan sınava girenlerin neden SAY puanları hesaplanır. Çünkü bankacılık ve sigortacılık bölümünün DGS ile geçiş yapabileceği bölümlerden bir tanesi olan Aktüerya bölümü SAY bir bölümdür o yüzden sınava bu bölümden girenlerin SAY puanı hesaplanır.

peki o halde geçiş yapabildiği bölümler hep SAY olan bölümlerin (örneğin bilgisayar programalama) neden SÖZ ve EA puanı da hesaplanıyor ?

çünkü AÖF deki bölümlere geçme işi eskiden sınavsız olarka yapılırken artık DGS ile yapılıyor ve bu bölümlerin hepsi SÖZ yada EA ve sınava giren herkes bu bölümlere geçebiliyor. Ancak AÖF de sayısal bir bölüm olmadığı için örneğin Adaletten girenlerin SAY puanı hesaplanmıyor. Eski puanlara bakın (AÖF'ye sınavsız geçildiği zamanlara) göreceksinizki bilgisayar programalmadan sınava girenlerin EA ve SÖZ puanı boş.

Olay budur.

InnecI
Memur
20 Ağustos 2018 21:46

sözel 268 puanla okul öncesi gelir mi gecen sene en düşük 275 te kalmiş

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi