Editörler : Pangaea

Kapalı
26 Ağustos 2018 19:42

KPSS için en iyi kaynak hangisi?
KPS Sınavı'na hazırlanırken karşılaştığınız en iyi kaynak hangisi?İçerisinde hatalı bilgi ve hatalı soru sayısı en az olan(hiç olmayan görmedim) ,sınav formatında olan?

Bu ankete 7 günde, 62 kişi oy kullandı ve 02/09/2018 19:42 tarihinde sona erdi.

bakgulec
Şef
26 Ağustos 2018 22:51

yanlıs anket yapmıssın. hiç biri şıkkıda olmalıydu.çünki hepsi rezalet.para kazanmak için catır catır kitap basıolar.hep aynı sorular aynı mantık

Hallederiz19
Aday Memur
27 Ağustos 2018 01:49

hepsini saydığına göre bu sınavın kurdu olmuşsun hocam

yilmaznic
Kapalı
27 Ağustos 2018 11:26

Tam kurdu olamasak da hocam elimizden neredeyse tüm kaynaklar geçti. Sadece 2 3 kaynaktan çalışmak yetersiz mecburen piyasadaki tüm kitapları alıyorsun. Fakat yayınevlerinden mi kaynaklı yoksa hoacalardan mı kaynaklı bilemiyorum çok hata oluyor.Yoksa bilerek mi koyuyorlar onu da bilemiyorum.

Hallederiz19, 6 yıl önce
hepsini saydığına göre bu sınavın kurdu olmuşsun hocam

Hallederiz19
Aday Memur
27 Ağustos 2018 11:37

söz konusu insan olunca hata olması normal. kim bilir kitabı hazırlarken kafalarına ne takılıyor da dikkatsizlik yapıyorlar diye düşünüyorum

yilmaznic, 6 yıl önce

Tam kurdu olamasak da hocam elimizden neredeyse tüm kaynaklar geçti. Sadece 2 3 kaynaktan çalışmak yetersiz mecburen piyasadaki tüm kitapları alıyorsun. Fakat yayınevlerinden mi kaynaklı yoksa hoacalardan mı kaynaklı bilemiyorum çok hata oluyor.Yoksa bilerek mi koyuyorlar onu da bilemiyorum.

SuSKuNuMm
Şef
27 Ağustos 2018 11:44

Benim şahsi fikrim matematik, tarih ve coğrafyada piyasadaki hicbir kaynak osym formatinda degil. hala 10 15 yil onceki kalip sorularu basip basip yayimliyorlar.
27 Ağustos 2018 11:48

hepsi ayni tamamen para kazanmak icin yayinlanan, gecen senelerdeki sorulari basan yayinlat... Ama yediiklim en berbati

SananeOnane
Aday Memur
27 Ağustos 2018 12:02

Bence yediiklim gayet başarılı bir yayın. Yargı, lider ve uzman kariyer ise en berbat yayınlar bence. (Yargıda cevap anahtarı çok diye diyorum, soru kalitesi olarak değil, fakat diğer iki yayınının sorularını pek begenmiyorum.) Eskiden ihtiyaç çok iyiydi fakat kaldırıldı piyasadan.

ısletmecı, 6 yıl önce

hepsi ayni tamamen para kazanmak icin yayinlanan, gecen senelerdeki sorulari basan yayinlat... Ama yediiklim en berbati

Alageyik2017
Aday Memur
27 Ağustos 2018 12:13

Valla çoğu yayını çözmüş biri olarak hiçbiri iyi değil diyebilirim. Çıkmış sorular kitabı olan karakutu serisinin matematik,tarih, coğrafya, Türkçe kitaplarını tavsiye ederim. Sonra bunlar bitince de deneme alın çözün. Ha denemeler çok mu iyi, ÖSYM formatına yakın mıydı, değildi. Ama yine de çözün deneme, en azından soru görmüş olup hız kazanırsınız. Matematiğiniz iyi ise ve yüksek net hedefiniz varsa ALES ve TYT kitaplarını çözün.

Hallederiz19
Aday Memur
27 Ağustos 2018 12:51

yargı denemeleri berbattı. hangisi osmanlı donanmasındaki gemilerden biri değildir diye soru bile vardı. zaten o soruyu da görünce yargı çözmeyi bıraktım

ivers
Kapalı
27 Ağustos 2018 14:03

Sorsan hepsi de soruları tutturduğunu iddia eder.

sdsss
Daire Başkanı
27 Ağustos 2018 18:13

keşke hiç benim hocamın kitaplarına bulaşmasaydım.

sdsss
Daire Başkanı
27 Ağustos 2018 18:14

benim düşüncem onu alacağınıza ösym tüm soruları açtı indirin çıkarın daha iyi para tuzağı hep 1980 in sorusunu çözmek bişey kazandırmaz önemli olan son 5-10 yıl

Alageyik2017, 6 yıl önce

Valla çoğu yayını çözmüş biri olarak hiçbiri iyi değil diyebilirim. Çıkmış sorular kitabı olan karakutu serisinin matematik,tarih, coğrafya, Türkçe kitaplarını tavsiye ederim. Sonra bunlar bitince de deneme alın çözün. Ha denemeler çok mu iyi, ÖSYM formatına yakın mıydı, değildi. Ama yine de çözün deneme, en azından soru görmüş olup hız kazanırsınız. Matematiğiniz iyi ise ve yüksek net hedefiniz varsa ALES ve TYT kitaplarını çözün.

Marissa0034
Aday Memur
01 Eylül 2018 23:22

Neden öyle dediniz hocam?

Benim hocam kaynağının dezavantajı nedir?

sdsss, 6 yıl önce

ab1905
Memur
01 Eylül 2018 23:31

Benim hocamdan çalıştım(Tarih hariç) 92 aldım kardeşim. Neden öyle diyosun. Sıfırdan başladım ve çok faydasını gördüm

Marissa0034, 6 yıl önce

Neden öyle dediniz hocam?

Benim hocam kaynağının dezavantajı nedir?

ab1905
Memur
01 Eylül 2018 23:32

Benim hocamdan çalıştım(Tarih hariç) 92 aldım kardeşim. Neden öyle diyosun. Sıfırdan başladım ve çok faydasını gördüm

sdsss, 6 yıl önce

Marissa0034
Aday Memur
01 Eylül 2018 23:35

Ankete göre Pegem Akademi öneriliyor.Bizim eğitim bilimlerinden dersimize giren bir hocamız Pegem den çalışmayın demişti.Neden öyle demiş ki acaba.Peki Pegem Akademiyi neden öneriyor sunuz?Konu anlatımı, soru çözümü, denemeleri hakkında bilgi verebilir misiniz.Daha önce Yargı,Yediiklim, İhtiyaç dan çalışmışlığım var.Pegem e daha çok üniversitede rastladık.Mesela İhtiyaç Akademi eğitim bilimleri kitapları konu çalışırken sıkıcı gelmezdi.(Şuan yayında değil.)Pegem Akademi kitapları konu çalışırken sıkıcı oluyor mu.Neden?

gy-gk
Müsteşar Yardımcısı
01 Eylül 2018 23:42

ben özellikle genel kültür kısmı için meb kitapları diyorum.

çünkü yayın evleri saçma sapan zor soru sorarak aslında kaliteli soru sorduklarını sanıyor. ösym zor değil ama dikkat gerektiren sorular soruyor. öyle bir nüans koyuyor ki bildiğinize emin olduğunuz soruda hata yaptırıyor insana. ben o yüzden meb kitapları diyorum. soru bankası olarak elinize ne geçerse çözün.

gy-gk
Müsteşar Yardımcısı
01 Eylül 2018 23:45

kesinlikle haklısın.

bir de utanmadan ''yeni sınav formatına uygun güncellenmiştir'' falan yazıyorlar.

bence bunlara para kazandırmamak lazım artık.

bakgulec, 6 yıl önce

yanlıs anket yapmıssın. hiç biri şıkkıda olmalıydu.çünki hepsi rezalet.para kazanmak için catır catır kitap basıolar.hep aynı sorular aynı mantık

Marissa0034
Aday Memur
01 Eylül 2018 23:48

Benim kaynakları hakkında pek bilgim yok.Yakinen tanıdığım bikaç hocası var.Dersimize girmedi.Bir de videolarını izledim.Benim Hocam kitapları konu anlatım, soru çözüm kitapları hakkında bilgi verebilir misiniz?Denemeleri nasıl?

ab1905, 6 yıl önce

sdsss
Daire Başkanı
02 Eylül 2018 00:02

videolar yine video olarak alternatif olmadığı için iyidi ama kitaplar bana göre kötü sana yaramış olabilir o ayrı

ab1905, 6 yıl önce

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi