Editörler :
28 Ağustos 2018 07:56   

Çevre Mühendislerine Kadro!
Çevre Mühendisleri yıllardır kadro mağduriyeti yaşıyor.Binlerce insan mezun oluyor bir kısmı özele yöneliyor bir kısmı sınava çalışıyor puan alıyor. En son 2012-2013 yıllarında toplu bir alım yapılmış ondan sonra 5 yılda toplasan 100-150 anca. Sesimizi duyuralım arkadaşlar 2018 KPSS ile iyi bir alım istiyoruz. Cimer'e yazın. Ben yazdım. Sesimizi duyurmamız gerek.
28 Ağustos 2018 09:01

hydrolics
Şef

Çevre mühendisleri önce bir kendilerini yetiştirsinler yanımda çalışan iki tane var dünyadan bir haberler.Çevre mühendisi defterini kapamış devlet özellikle orman su şimdiki adıyla orman ve tarım bakanlığı.Denetlemeye yönelik hangi meslek grubu varsa o grup yok ediliyor ki taşerona verdikleri ihaleler daha kolay ilerlesin Çevre mühendisine ne gerek kalır böyle bir ortamda soruyorum size?

28 Ağustos 2018 09:13

İlla01
Aday Memur

Çevre mühendisleri önce bir kendilerini yetiştirsinler yanımda çalışan iki tane var dünyadan bir haberler.Çevre mühendisi defterini kapamış devlet özellikle orman su şimdiki adıyla orman ve tarım bakanlığı.Denetlemeye yönelik hangi meslek grubu varsa o grup yok ediliyor ki taşerona verdikleri ihaleler daha kolay ilerlesin Çevre mühendisine ne gerek kalır böyle bir ortamda soruyorum size?

hydrolics, 11 ay önce - Alıntıya git
O zaman yanınızda çalışanlara tecrübeliyseniz tecrübenizi aktarın. İnsanlar ne yapsın. Aldığımız eğitim nasıl? İş Başvurusu yapıyorsun adam kalkıyor en az 2 yıl deneyim diyor. Arkadaş soruyorum ben bir yerde çalışmazsam başlamazsam deneyimi nasıl kazanacağım. Herkes cebini düşünür olmuş. Kimse şu adamın elinden tutayım bize fayda sağlasın demiyor.
28 Ağustos 2018 09:27

hydrolics
Şef

Evet aynen öyle bir döngünün içinden geçiyorsun.Çalıştığın kurum haliyle işi götürecek eleman arıyor.Kurumsal firmalarda yetişme olanağın var oralara adım atman için birilerini tanıman lazım.Kısır döngü fakat cesaretli olup işi yürüteceğini anlatabilirsen deneyelim derler ucuza çalışmayı göze alacaksın o arada ama hiçbir zaman eziklerin efendisi gibi ne iş olsa yaparım moduna da girmeyeceksin.Yetiştirme işi de okuldaki dersi ders olarak görmemeyle başlıyor.Sonuçta o enstrümanları kullanacaksın Neyin nereden geldiğini bir şeyi neden yaptığını bilmen gerekli yoksa teknikerden farkın kalmaz.İyi üniversite bilgisi belki yüksek lisans işin inceliklerini öğrenmende yardımcı olur ama tek başına değil dediğim gibi merak etmen ve işin sistemini çözmen gerek.Yanımda çalışan arkadaşlar dersleri geçi geçi vermişler gayet iyi ortalamaları ama neyi neden yaptıklarının farkında değiller robot gibi.Bir hata olduğu zaman nerede hata olduğunu anlamak imkansız oluyor tabi onlar için.

Toplam 3 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?