Editörler : crops35
29 Ağustos 2018 19:25

İl Milli Eğitim Kafasına Göre mi Kadro Açıyor Tayin Dönemlerinde?

Evet arkadaşlar ben ilçe milli eğitmde görev yapıyorum, kadro ünvanım ise Genel İdare Hizmetleri (GİH) ve ilçede 2019 mart ayında sürem doluyor Mayıs ayında il içi tayin isteyebiliyorum.

Konu şu bugün İl Milli Eğitimi aradım atama bölümüyle görüştüm bana söyledikleri bu yıl kadro açmayabiliriz neden dedim çünkü okullarda ihtiyaç yok nedeni ise biz hizmetlileri memur olarak görevendirdiğimiz için boş olmuyor. Bende dedimki yaptığınız haksızlık değilmi asil memur olanlar tayin dönemini bekliyor siz ize bizim kadromuza görevlendirme yapıp boş yer açmıyorsunuz böyle bişey olamaz dedim afedersiniz ama mal mal konuştu.

Arkadaşlar böyle birşey olabilir mi? bulunduğum ilin merkezinde 180 okul var beyefendiler hiç memur kadrosu açamayabilirlermiş ben şimdi bakanlığa dilekçe yazsam bişey çıkar mı?

***TÜRKÇECİ-32***
Şube Müdürü
01 Eylül 2018 20:59

Aynen öyle maalesef normalde normlari esas almaları gerekirken istedikleri kadroları açıyorlar

kayip23
Memur
01 Eylül 2018 22:46

Öyle bişey olmaz arkadaşım norm varsa ilan edilir tayin döneminde ama asıl problem çoğu okulda memur normu olmaması.

***TÜRKÇECİ-32***
Şube Müdürü
02 Eylül 2018 13:11

Görevlendirme olan personel var diye boş kadro açmayan çok kurum var

canbatar
Memur
02 Eylül 2018 18:27

Bakanlık biran önce buna el atmalı, yoksa tayin dönemlerinde çok mağdur olacaz

***TÜRKÇECİ-32***
Şube Müdürü
02 Eylül 2018 20:18

Bakanlık ne zaman öğretmen dışındaki personeli umursamış ki bunu çözsün