Editörler : hopaliSafak Vaktii
04 Ekim 2018 19:51

Artemissss
Kapalı

Arkadaşlar bizde alan yok ya hani bir umut şöyle olabilir mi diyorum, 24 temmuzda sonuçlar açıklandı bu yüzden kpss ye 2017 puanlılar da girdi ondan dolayı bu kadar yüksek gelmiş olabilir mi?

Felsefecifelsefe, 12 ay önce - Alıntıya git

Öyle olsa bile hocam topu topu 39 kişi atandi zaten en iyi ihtimalle siralamadan 39 düşün oda en iyi ihtimal hepsinin girip yüksek aldığını düşünürsek.

04 Ekim 2018 19:52

darkology
Aday Memur
92.4 puan ile 13. sıradayım. Ve üst sıralarda daha çok sosyologlar var. Ya sınav kolaydı ya da çaresizlik içinde insanlar ekstra çaba harcadı bu sınava.
04 Ekim 2018 19:54

Artemissss
Kapalı
89,94 puanım, sıralamam 54 geldi moral filan kalmadı
esrasekeroglu, 12 ay önce - Alıntıya git

Belki geçen seneden atananlardan girenler vardir önünüzde yine de atanma ihtimaliniz var bence. Bizim bölüm bu gidişle 90 puan ile kapaticak sanirim.

04 Ekim 2018 19:58

esrasekeroglu
Aday Memur

Belki geçen seneden atananlardan girenler vardir önünüzde yine de atanma ihtimaliniz var bence. Bizim bölüm bu gidişle 90 puan ile kapaticak sanirim.

Artemissss, 12 ay önce - Alıntıya git
İnşallah öyledir hocam
04 Ekim 2018 20:00

Artemissss
Kapalı
92.4 puan ile 13. sıradayım. Ve üst sıralarda daha çok sosyologlar var. Ya sınav kolaydı ya da çaresizlik içinde insanlar ekstra çaba harcadı bu sınava.
darkology, 12 ay önce - Alıntıya git

Tebrikler şimdiden size hocam atanmaniz kaçinilmaz 13. Sıra ile. Sosyolojide artik merkezi alimlarda senede 9 10 kişi alınıyor. Abanmış herkes yüksek puan çok belliki.

04 Ekim 2018 20:09

darkology
Aday Memur

Tebrikler şimdiden size hocam atanmaniz kaçinilmaz 13. Sıra ile. Sosyolojide artik merkezi alimlarda senede 9 10 kişi alınıyor. Abanmış herkes yüksek puan çok belliki.

Teşekkür ederim. Ve fakat geçen seneki puanlara kıyasla kendi puanına bakıp beklentiye giren arkadaşların sıralamalar açıklanınca yaşadıkları üzüntüyü paylaşıyorum. Umarım alım sayısı toplamda yüz ellileri bulur ve bu üzüntü yerini yaşamın normal gayretine bırakır.
04 Ekim 2018 20:19

Felsefecifelsefe
Kapalı

Kimsenin üzülmesine gerek yok her şey bitmiş değil henüz

04 Ekim 2018 20:25

Felsefecifelsefe
Kapalı

Beklentiye girip kötü sıralmayı görünce üzülenlere üzülmek ne Yüce bir davranış takdir edilesi hakikaten.

04 Ekim 2018 20:39

Artemissss
Kapalı
Teşekkür ederim. Ve fakat geçen seneki puanlara kıyasla kendi puanına bakıp beklentiye giren arkadaşların sıralamalar açıklanınca yaşadıkları üzüntüyü paylaşıyorum. Umarım alım sayısı toplamda yüz ellileri bulur ve bu üzüntü yerini yaşamın normal gayretine bırakır.
darkology, 12 ay önce - Alıntıya git

Kontejyanlar o kadar kıt ki bizim bölümde umarim dediginiz gibi 150-200 arasi olurda bu puanlar boşa gitmez ama çok çok zor.

04 Ekim 2018 21:46

çirok
Aday Memur

Siralamaniz kaç sizin hocam

26 hocam sıralamam

28 Ekim 2018 16:33

dombilixa
Aday Memur
Arkadaşlar sıralamalara bakarken hem felsefe hemde felsefe grubu öğretmenliği diye iki bölüm var hangisi yada hangilerini tercih ediyoruz
gs0909, 1 yıl önce - Alıntıya git

madem doktorlardan nefret ediyorsun , o zaman doktorlarla ne işin var

16 Kasım 2018 16:53

Artemissss
Kapalı

Geçen sene atananlardan olupta ilk 155 te olan kaç kişi vardır

16 Kasım 2018 17:46

darkology
Aday Memur

Geçen sene atananlardan olupta ilk 155 te olan kaç kişi vardır

Artemissss, 10 ay önce - Alıntıya git
Yanılmıyorsam 190. sıradaydınız. Atananların bir kısmı bu sınava da girmiş olabilir. Ayrıca sıralamada sosyologların çok olması da iyi olabilir. Kuvvetle muhtemel ki p10 puanı çok yüksek olan bu kişilerin alan memurlukları için kullanacakları puanlar da yüksektir. Dört yıl zorunlu Doğu görevini ilk etapta düşünmeyen muhakkak olacaktır diye düşünüyorum. Yani mümkün ki sıralamanız işe yarayabilir.
16 Kasım 2018 17:56

Artemissss
Kapalı
Yanılmıyorsam 190. sıradaydınız. Atananların bir kısmı bu sınava da girmiş olabilir. Ayrıca sıralamada sosyologların çok olması da iyi olabilir. Kuvvetle muhtemel ki p10 puanı çok yüksek olan bu kişilerin alan memurlukları için kullanacakları puanlar da yüksektir. Dört yıl zorunlu Doğu görevini ilk etapta düşünmeyen muhakkak olacaktır diye düşünüyorum. Yani mümkün ki sıralamanız işe yarayabilir.
darkology, 10 ay önce - Alıntıya git

Evet Hocam.Bende sosyoloji çıkışlıyım p3 puanim daha düşük umarim yüksek olan vardır aralıktaki Merkezi atamada sosyolog olarak alımlar olursa dediginiz gibi olabilir aslinda ama 10 tane bile olmuyor toplamda. Bu ek atamaydi diye biliyorum bir alım daha olsa yaza çok güzel olur.

16 Kasım 2018 18:02

darkology
Aday Memur

Evet Hocam.Bende sosyoloji çıkışlıyım p3 puanim daha düşük umarim yüksek olan vardır aralıktaki Merkezi atamada sosyolog olarak alımlar olursa dediginiz gibi olabilir aslinda ama 10 tane bile olmuyor toplamda. Bu ek atamaydi diye biliyorum bir alım daha olsa yaza çok güzel olur.

Umarım. Ama dediğim gibi p10 puanı 90+ olan elliden fazla sosyolog var. Bu kişilerin p3 puanı hiç de fena olmasa gerek. Ayrıca biz nasıl 40, 50 bekleyip 150 civarı umut ettiysek ve de 155 çıktıysa alan atamaları da artabilir. Ben dışarıdan baktığımda 190'ın gayet mümkün olduğunu düşünüyorum.
16 Kasım 2018 18:08

Artemissss
Kapalı
Umarım. Ama dediğim gibi p10 puanı 90+ olan elliden fazla sosyolog var. Bu kişilerin p3 puanı hiç de fena olmasa gerek. Ayrıca biz nasıl 40, 50 bekleyip 150 civarı umut ettiysek ve de 155 çıktıysa alan atamaları da artabilir. Ben dışarıdan baktığımda 190'ın gayet mümkün olduğunu düşünüyorum.

Siz diyene kadar merkezi alimlari hesaba bile katmadin ben unutmuşum umutsuzluktan. Siz söyleyince o kadar sevindimki dediginiz gayet mantıklı aslinda doğuya gitmek istemeyen yada sözleşmeli olmak istemeyen kadrolu atanabilir yüksek paunlilardan. 155 kontejyani bende beklemiyordum çok iyi oldu geçen seneye göre. Bu sene bir alim daha olsa benle beraber inşallah 85 üzeri alan diger arkadaşlarda emeginin karşılığı alir.

16 Kasım 2018 20:56

darkology
Aday Memur

Siz diyene kadar merkezi alimlari hesaba bile katmadin ben unutmuşum umutsuzluktan. Siz söyleyince o kadar sevindimki dediginiz gayet mantıklı aslinda doğuya gitmek istemeyen yada sözleşmeli olmak istemeyen kadrolu atanabilir yüksek paunlilardan. 155 kontejyani bende beklemiyordum çok iyi oldu geçen seneye göre. Bu sene bir alim daha olsa benle beraber inşallah 85 üzeri alan diger arkadaşlarda emeginin karşılığı alir.

Her şey gönlünüzce olsun. Emeğin karşılık görmesinden daha güzel ne olabilir ki? Umut için Padora'nın kutusundan çıkan son lanet derler ama ben buna katılmıyorum. Bence umun. Umutsuzluktan daha iyidir.
16 Kasım 2018 22:03

Artemissss
Kapalı
Her şey gönlünüzce olsun. Emeğin karşılık görmesinden daha güzel ne olabilir ki? Umut için Padora'nın kutusundan çıkan son lanet derler ama ben buna katılmıyorum. Bence umun. Umutsuzluktan daha iyidir.

Teşekkürler hocam. Büyük mutluluklar küçük umutlarla başlarmış. Sizede şimdiden hayirli olsun 13. Siradan gidersiniz.

17 Kasım 2018 13:40

esrasekeroglu
Aday Memur
Arkadaşlar mülakata nasıl çalışacaksınız? Bir öneriniz var mı? İnternette bir sürü mülakat sorusu var ??
17 Kasım 2018 16:54

darkology
Aday Memur
Mülakattan önce başvuruyu düşünüyorum ben. Felsefe ve sosyoloji mezunları diploma ve formasyon sertifikası yanında transkript de bulundurmalıymış. Online başvuru sonrası onaylatma sürecinde...
Toplam 115 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u, önceki Ak Partili bakanlara göre, başarılı buluyor musunuz?