Editörler :
30 Ağustos 2018 19:08   

Gida Muhendisligi ve Devlet Memurlugu

Merhaba,

Öncelikle forumda yeniyim. Memur alımları hakkında çok az bilgim var.Bu nedenle sizlerden bilgi almak için yazıyorum. Bir cümle benim yolumu aydinlatabilir.Yeni mezun bir gıda mühendisiyim.Ortalamam 3.05. Özel sektör tecrübe, yüksek lisans ise yds istiyor. Kpss den 65 aldım. Zorluğa karşı mücadele eden bir yapım var ancak yaşım 25. Yeterince yıl kaybım var. Bir an önce kendi yolumu çizmek istiyorum. Fakat ne yapacağımı, nereden başlayacağımı bilmiyorum. Hedefim elimdeki zamanı en iyi şekilde değerlendirip sonuca ulaşmak. Bana ne önerirsiniz? Eminim benim durumumda olan ya da daha önce bunu yaşamış çok kişi vardır. Tecrübe ve fikirlerinizi paylaşabilir misiniz? 2019 kpss ye çalışmak bana fayda getirir mi? Sonuçta alımlar mezun olunan bölüme bakılarak yapılıyor genelde. Vaktiniz için teşekkür ederim.

01 Eylül 2018 09:43

İlla01
Aday Memur
Polis ol bence. Çünkü puanın düşük 70+ olsaydı farklı alternatifler olabilirdi. Polislik için 60+ istiyor
03 Eylül 2018 05:50

vakitcokgec
Aday Memur

Teselkur ederim ama pek yapabilecegimi sanmiyorum.

03 Eylül 2018 10:21

Harel
Aday Memur

Arkadaşlar Harita Mühendisleri kadrolar yanmasın etiketi başlattı, atanan kişinin aynı kurumda 2 yıl çalışma zorunluluğunun olmasını talep ediyorlar yani atanan kişi tekrar tekrar tercih edip kadro yakamayacak buda puanların düşmesine sebep olacak aslında tüm mühendislerin ortak sonun hep birlikte hareket edip kanunla önüne geçelim. Bu durumdan kurumlar da rahatsız müdürlük aylarca mühendis istiyor kadro çıkartıyor sonra mühendis geliyor 2-3 ay çalışıp başka kadroya tercih verip gidiyor kurumlarda personelsiz kalıyor, puanlar düşmüyor ve o kadro yanıyor. Bu durumun önüne geçene kadar her akşam saat 21:00 da #Kadrolaryanmasın ve #KamuyaGirenİkiYılZorunluCalışsin tagindeler destek alalım

Toplam 3 mesaj

ANKET
Bir acil durum halinde, mahallenizdeki toplanma alanlarının neresi olduğunu biliyor musunuz?