Editörler : F16 Gökçen
30 Ağustos 2018 19:23

2019 ALES Hazırlık

2019 hazırlık için

---

farklimemur
Aday Memur
01 Eylül 2018 14:14

2019 ortak çalışma başlığı burası olacak anlaşılan. Sınav hakkında iletişimi, değişiklikleri ve tavsiyeleri buradan yapmamız iyi olur diye düşünüyorum.

ezgi harmanlı
Aday Memur
04 Eylül 2018 13:50

Merhaba, Ales Yabancı dil sınavına hazırlık için önerebileceğiniz bir kaynak var mı??

CharlesCarmichael
Aday Memur
19 Eylül 2018 18:49

sınav hangi ayda olacak ?

Poison-İvy
Aday Memur
25 Eylül 2018 14:15

merhaba ben de ilçe mem de bilg. işlt. olarak görev alıyorum alese çalışma imkanım çok kısıtlı. sabah 8 akşam 5 mesai eve git yemek çocuk vs derken yorgun argın saat 22 gibi ancak boşa çıkıyorum :) nasıl bir çalışma yöntemi izlesem hangi kaynakları önerirsiniz.

30 Eylül 2018 19:53

ales ne zaman kasım da mı 2013 basım yediiklim pdf soru bankası var güncel mi almalıyım sizce

oguzatilla
Aday Memur
02 Ekim 2018 09:06

Öncelikle Ales için konu eksiklerinizi tamamlamanızı öneririm. Bu arada deneme sınavları çözmek sınavda başarı şansınızı arttırıyor. Ales analitik düşünmeyi ölçen stratejik bir sınav olduğu için konu eksiklileri çalışılırken kavramlar iyi çalışılmalıdır ve deneme sınavlarındaki cevaplar iyi analiz edilmelidir. Birde bu sınavlar (bana göre) çalışmalar önceden tamamlanıp zihin dinlendirilmelidir.

Poison-İvy, 6 yıl önce

merhaba ben de ilçe mem de bilg. işlt. olarak görev alıyorum alese çalışma imkanım çok kısıtlı. sabah 8 akşam 5 mesai eve git yemek çocuk vs derken yorgun argın saat 22 gibi ancak boşa çıkıyorum :) nasıl bir çalışma yöntemi izlesem hangi kaynakları önerirsiniz.

kpss bitti
Kapalı
24 Kasım 2018 19:10

Arkadaşlar bende yeni başlatacam ALES e çalısmaya su an memurum nasıl bir yol izlemeliyim KPSS kitaplarından çalışsam da mat ve Türkçeyi olur mi yoksa yeni kitap mi alayım denemelerimi aldım bayağı bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi??

yargıc034
Müsteşar Yardımcısı
26 Kasım 2018 20:45

KPSS kitaplarını boşverin Hocam internetten konuyla alakalı video dinleyip bol soru çözün tasarı yayınlarının çözümlü ALES soru bankasını ben çok beğendim almanızı tavsiye ederim ..!! Çalışma yönteminiz olarak en az 2 adet çözümlü soru bankasınız mevcut olsun ve bunun yanında ben PDF olarak internetten çok güzel soru bankaları indirdim bu şekilde bir yol izledim ..!! Türkçe olarak ta akıllı adam paragraf soru bankası aldım ve omu çözüyorum şimdilik bunun yanında kitap okuma alışkanlığı kazanmaya çalışıyorum bu şekilde bir yol izleyerek istediğiniz başarıyı elde edebileceğinizi düşünüyorum ..!! İyi çalışmalar
kpss bitti, 5 yıl önce

Arkadaşlar bende yeni başlatacam ALES e çalısmaya su an memurum nasıl bir yol izlemeliyim KPSS kitaplarından çalışsam da mat ve Türkçeyi olur mi yoksa yeni kitap mi alayım denemelerimi aldım bayağı bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi??

kpss bitti
Kapalı
27 Kasım 2018 08:16

çok teşekkür ederim.

yargıc034, 5 yıl önce
KPSS kitaplarını boşverin Hocam internetten konuyla alakalı video dinleyip bol soru çözün tasarı yayınlarının çözümlü ALES soru bankasını ben çok beğendim almanızı tavsiye ederim ..!! Çalışma yönteminiz olarak en az 2 adet çözümlü soru bankasınız mevcut olsun ve bunun yanında ben PDF olarak internetten çok güzel soru bankaları indirdim bu şekilde bir yol izledim ..!! Türkçe olarak ta akıllı adam paragraf soru bankası aldım ve omu çözüyorum şimdilik bunun yanında kitap okuma alışkanlığı kazanmaya çalışıyorum bu şekilde bir yol izleyerek istediğiniz başarıyı elde edebileceğinizi düşünüyorum ..!! İyi çalışmalar

yargıc034
Müsteşar Yardımcısı
01 Aralık 2018 22:10

Rica ederim
kpss bitti, 5 yıl önce

çok teşekkür ederim.

rustchole1
Aday Memur
05 Aralık 2018 16:15

Arkadaşlar merhaba. Ales 3 den Sözel 40 d, 5 y, matematikte sözelci olduğumdan yapamadım. Acaba bu netlerle sözel puanım en düşük kaç gelir. Yanıtlarsanız çok memnun olurum. 65 geçer miyim?

kpss bitti, 5 yıl önce

çok teşekkür ederim.

yargıc034
Müsteşar Yardımcısı
06 Aralık 2018 10:04

dediğiniz netlere göre tahmini olarak ucu ucuna gecer hocam 68 69 küsüratlı birşey gelir sanırım sözel puanınız

rustchole1, 5 yıl önce

Arkadaşlar merhaba. Ales 3 den Sözel 40 d, 5 y, matematikte sözelci olduğumdan yapamadım. Acaba bu netlerle sözel puanım en düşük kaç gelir. Yanıtlarsanız çok memnun olurum. 65 geçer miyim?

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi