Editörler :
31 Ağustos 2018 15:01   

Bilgisayar müh. Mezuna Kalma İşsizlik var mı

Bu gün tercihler açıklandı ve ben yerleşemedim sayısal 70k bilgisayar mühendisliği istiyorum ve iyi bir devlette okumak istiyorum. İkinci tercihlerle kötü bir üniversitede bilgisayar müh. okuyabilirim ama böyle oluncada ilerideki imkanlarımın kısıtlanacağını düşünüyorum. Ben gelecek seneye tekrar hazırlanma kararı aldım ve sıralamayı iyi yerlere çekebileceğimi düşünüyorum. Bir sene daha hazırlandığım için ve hazırlığıda atlamazsam eğer 6-7 sene sonra bilgisayar müh. iş imkanları ne olur, gelecekte bilgisayar mühendisliği açıkları kapanır mı doygunluğa ulaşır mı, kendimi geliştirdikten sorna illada iş bulur kendimi geliştirmeye devam edebilir miyim, yoksa sizin gibi hocam odtü gibi ünilerden mezun olmam mı gerekir yurt dışında vs. çalışabilmek için. Okuduğunuz için minnettarım tavsiyelerinizi tecrübelerinizi önerilerinizi bekliyorum

31 Ağustos 2018 15:27

memoserif
Şef

Eğer bilgisayara ve yazılıma çok çok çok merakın varsa oku .İlgin azsa hiç bulaşma.Bilgisayar mühendisleri genelde kod yazar.Kod yazmak bazı kişiler için çok sıkıcı olabilir.Birde mümkünse İngilizce bir bölüm olsun.

01 Eylül 2018 08:23

ahmt321
Aday Memur

Yani kötü bir üniversiteye mi gitsem daha iyi olur yoksa seneye daha iyi bir üniye gitsem mi daha iyi olur, 7 sene sonra durumlar ne olur

01 Eylül 2018 16:35

karaaga0110
Aday Memur

kardeşim bil. müh olma git çoban ol o kadar deyim sana

01 Eylül 2018 17:46

ahmt321
Aday Memur

Hoaydaa neden kardeşim biraz bişeyler söyleyin. Bilgisayar müh. kod öğreniyorsun ama ynaında donanım da öğreniyorsun geniş bir meblağ değil mi seneye marmaraya ytü ya da gebze tekniğe bilgisayar müh. girsem benim için iyi olmazmı? Girebilirsem diyelim ya da

01 Eylül 2018 18:26

ahmt321
Aday Memur

UP UP arkadaşlar 12 de gitmedim dershaneye bana yaramıyor mezuna kaldım gitmek istemiyorum dershaneye kendim çalışabilirim ama yeni gelişmelerden haberdar olma hocalara soru sorma olayı falan çok şey kaybeder miyim?

01 Eylül 2018 18:57

MknMh
Memur
Bilgisayarı bırak, bu ülkede mühendis olunmaz.1 yıl canını dişine takarsan diş, tıp, eczacılık en olmadı hemşirelik okursun mezun olunca iş bulma derdine düşmezsin paran 15inde yatar, patronun ağzına bakmazsın.Hiç birini olamıyorsan gurur verici meslekler var polislik, askerlik gibi bunları deneyebilirsin. Ama bu ülkede mühendis olma çünkü yerli bi üretim yok, değerin yok.
02 Eylül 2018 12:08

harita94
Daire Başkanı

Ek yerleştirmelerde hemşirelik yaz.aklını kullan biraz.

bilgisayar mühendisliğine girerken her gencin idealidir facebook,instagram,twitter,yemek sepeti,mobil oyunlar vs vs uygulamalarını yazıp milyon dolarlar ile oynamak.ama idealler ile gerçek hayat çoğu zaman birbirine uymaz.

İlla bilgisayar okuyacağım diyorsan yurtdışında bir yerlerde okumayı dene.ülke içinde kalacaksan garanti meslek edinmeye bak,yazılımlada hobi olarak uğraşırsın.

02 Eylül 2018 16:24

ahmt321
Aday Memur

Ek yerleştirmelerde hemşirelik yaz.aklını kullan biraz.

bilgisayar mühendisliğine girerken her gencin idealidir facebook,instagram,twitter,yemek sepeti,mobil oyunlar vs vs uygulamalarını yazıp milyon dolarlar ile oynamak.ama idealler ile gerçek hayat çoğu zaman birbirine uymaz.

İlla bilgisayar okuyacağım diyorsan yurtdışında bir yerlerde okumayı dene.ülke içinde kalacaksan garanti meslek edinmeye bak,yazılımlada hobi olarak uğraşırsın.

harita94, 11 ay önce - Alıntıya git

Tavsiyeleriniz için gerçekten teşekkür ederim ama ben sağlık istemediğimin farkındayım. Gerçekten para kazanmak için diş falan tercih edebilirim ama ileride mutlu olmayacağımı ve pişman olacağımı biliyorum. Sizden şunları öğrenmek istiyorum adı çok duyulmamış bir ünide bilgisayar müh. okursam (medeniyet üni haliç üni gibi) yurtdışında yüksek lisans ve yurt dışında çalışma vs. mümkün olur mu? çünkü gerçekten ilgi duyuyorum sadece kodlamaya değil donanımda çünkü bu bölümde bilişim donanım yazılım birçok ders bir arada. Dediğiniz kadar kötü durumdaysa ülke derece yapan insanalr neden koça itüye odtüye bilgi. müh. okuyorda tıp diş okumuyorlar? ayrıca ben sadece türkiyede değil evrensel çalışmak istiyorum, dünyaya katkı sağlayacak şeyler yapmak istiyorum ve internetten araştırıdğı makdarıyla bilgisayar müh. geleceği var diyorlar, heleki 6,7sene sonra ne olur onuda açıklarsanız çok minnettar olurum

03 Eylül 2018 00:21

MknMh
Memur

Tavsiyeleriniz için gerçekten teşekkür ederim ama ben sağlık istemediğimin farkındayım. Gerçekten para kazanmak için diş falan tercih edebilirim ama ileride mutlu olmayacağımı ve pişman olacağımı biliyorum. Sizden şunları öğrenmek istiyorum adı çok duyulmamış bir ünide bilgisayar müh. okursam (medeniyet üni haliç üni gibi) yurtdışında yüksek lisans ve yurt dışında çalışma vs. mümkün olur mu? çünkü gerçekten ilgi duyuyorum sadece kodlamaya değil donanımda çünkü bu bölümde bilişim donanım yazılım birçok ders bir arada. Dediğiniz kadar kötü durumdaysa ülke derece yapan insanalr neden koça itüye odtüye bilgi. müh. okuyorda tıp diş okumuyorlar? ayrıca ben sadece türkiyede değil evrensel çalışmak istiyorum, dünyaya katkı sağlayacak şeyler yapmak istiyorum ve internetten araştırıdğı makdarıyla bilgisayar müh. geleceği var diyorlar, heleki 6,7sene sonra ne olur onuda açıklarsanız çok minnettar olurum

ahmt321, 11 ay önce - Alıntıya git
Kod yazmak, yazılımla uğraşmak için mühendislik okumana gerek yok kardeşim, işin içine girersen iyi öğrenirsen iyi para kazanırsın tekrar söylüyorum mühendislik eğitiminin bi avantajı olmayacak senin kod veya yazılım yapmana.
03 Eylül 2018 15:26

Mühendis3355
Aday Memur

İşten neyi kastettiğine bağlı:) Eger ben asgari ücretle çalişirim dersen evet iş var, işten bol birşey yok🤣😂😅

Toplam 10 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?