Editörler :
01 Eylül 2018 23:46   

Çevre mühendisleri uyanın artık ölü olmayın!
Arkadaşlar hepimiz bir amaç için geleceğimiz için mesleğimizi daha etkili ve layıkıyla yapabilmek için ümit ettik ve sınava hazırlandık. Bizlerde yıllardır kadro bekleyen bir bölümüz. Lütfen birlik ve dayanışma içerisinde kadro talebimizi ciddi şekilde belirtelim. Engin hoca instagram sayfasında etkinlik yaptığınız zaman mesaj atın hastag'i yayınlayalım diyor herkes destek olsun bölüm farketmeksizin diyor. Lütfen dirilin.
12 Eylül 2018 23:26

nergis-n
Aday Memur

Belediyede çalışan bir meslektaşımızın word sayfasını pdf'e nasıl dönüştüreceğini sorana kadar benim de umudum vardı

15 Eylül 2018 10:39

tb49
Aday Memur

Arkadaşlar merhaba ben jeoloji mühendisiyim.Hepimizin bildiği üzere iki gün önce içinde bulunduğumuz ekonomik kriz nedeniyle kamu personeli alımında kısıtlamaya gidileceğine dair bir açıklma yapıldı.Aslında yapılacak olan kısıtlama sağlıkçılar ve güvenlik güçlerini kapsamıyor gibi görünüyor.Çünkü onların alımları hala aynı şekilde devam ediyor.Yani bu kısıtlama sağlıkçı ve polisler dışında zaten bi atama döneminde sayısı 5000 'i geçmeyen bizleri kapsıyor.Evet ülkece zor bir dönemden geçiyoruz kabul ediyorum fakat tasarrufun bu kadar az bi sayıyla alım yapılan bizler üzerinden yapılamayacağı yapılsa da bir ülkeyi ekonomik krizden kurtaramayacağı kanısındayım.Bizler jeoloji mühendisleri olarak mücadele edip Hak ettiğimiz sayıda kadro talebinde bulunmaya devam etme kararı aldık.Fakat atanamama sorunun yalnızca jeoloji mühendislerinin sorunu olmadığını düşünüp sizlerle birlikte hareket etme teklifinde bulunmayı düşündük.Her akşam saat dokuzda twitter da hastag açıp etkinlik yapıyoruz bundan sonraki süreçte diğer mühendislik bölümleri ve mimarlarla birlikte birden fazla hastag yazarak mesela #çevremühendisleri...kadroistiyor #jeolojimühendisleri1000kadroistiyor gibi bakanlara kurumlara tweet atsak sesimizi daha fazla duyurabiliriz.Bu ülkenin mühendislere ve mimarlara ihtiyacı var bizim de mesleklerimizi hak ettiğimiz standartlara sahip olarak yapmaya.Ne dersiniz biz jeoloji mühendisleri olarak bütün bölümlere etkinliklerinde destek olabiliriz.Siz de bizimle hareket edip bizi destekler misiniz?

Toplam 2 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?