Editörler :
18 Kasım 2018 16:42

techie officer
Daire Başkanı

Yanlış bilgi var galiba.

Genel bütçeli kurumlar arasında geçiş olunca da açıktan atama kadrosundan sayılıyor yani kurumun hakkı gidiyor.

O yüzden belediye ile diğer kurumların farkı yok bakanlığa geçişte. Her türlü bakan onayı gerekiyor ama bir bakan olması lazım. Bir de belediye başkanı imzası var.

MaDMaxiBo, 8 ay önce - Alıntıya git

kardeşim Allah sizden razı olsun. ben bu adama aylardır derdimi anlatamadım.

özetle anlatırsam: aylar önce belediyeden başka kuruma geçilemez, genelge kanun vesair var, dedi. bu iddiasını forumda bir sürü yere yazmış. bende ispata davet ettim. aylar sonra cevap yazıp "o kanunu bulmadım" dedi.

"sen hiç belediyeden başka kuruma geçen gördün mü, geçen varsa ben özür dileyeceğim" dedi. bir arkadaş ben geçiş yaptım, diye cevap yazdı. bu seferde "ben izmirde hiç duymadım" dedi. herkesden özür dile, dedim. ama bu şahıs özür dilemediği gibi halen daha konuyu saptırıp benim hatalı olduğumu iddia etmeye devam etmekte.

sürekli belediyede bürokrat veya müdür olduğunu 2 tane üniversite mezunu olduğunu anaokulu çocuğu gibi tekrarlıyor. konuyla ne alakası var, diye soruyorum ama buna bir cevap vermiyor. amacı nedir anlamış değilim. ya sağlık sorunları var. ya da art niyetli ve insanları yanlış yönlendiriyor.

senin yazdığın cevaba gelecek olursak: evet sana katılıyorum. genel bütçeli kurumlar da birbiri arasında geçiş yapıldığı zaman bile kurumların nakil atama kontenjanından düşülmektedir. bunu defalarca bu şahsa cevap olarak yazdım. ilgili bağlantıları da ekledim. aksini ispat etmiş değil. fakat bu sefer o bulamadığı kanundan vazgeçip, belediyeden başka kurumlara geçişlerin olmamasının sebebini bu yüzden olduğunu iddia etmekte. bu iddiası da yanlış ama hala farkında değil. genel bütçeli kurumlar, ister belediyeden alsın, ister başka bir bakanlık veya genel bütçeli kurumdan alsın, ister üniversiteden alsın hiç farketmez, atama kontanjanını kullanırlar.

üniversiteler içinde böyledir. bir üniversite: ister genel bütçeli kurumdan alsın, ister belediyeden alsın, iste başka bir üniversiteden aslın farketmez, nakil atama kontenjanından kullanırlar. bu iş bu kadar basit.

ama ben bu adama derdimi anlatamadım bari siz anlatın. kolay gelsin.

25 Aralık 2018 11:31

Zabitaadayii
Aday Memur

Yanlış bilgi var galiba.

Genel bütçeli kurumlar arasında geçiş olunca da açıktan atama kadrosundan sayılıyor yani kurumun hakkı gidiyor.

O yüzden belediye ile diğer kurumların farkı yok bakanlığa geçişte. Her türlü bakan onayı gerekiyor ama bir bakan olması lazım. Bir de belediye başkanı imzası var.

MaDMaxiBo, 8 ay önce - Alıntıya git

bilgi için sagol

22 Mayıs 2019 18:19

baygörev
Kapalı

geçilebilir ama her iki kurumda onay vermeli yoksa olmaz

23 Mayıs 2019 18:25

34Merkez
Yasaklı
Dayın varsa Her yere geçersin
24 Mayıs 2019 19:14

Ömerfaruk30
Aday Memur

Mahalli İdareler Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavı için www.memursinav.com'da çalışmalar devam etmektedir. İstanbul Ünv'den Dr. Emre AKÇAGÜNDÜZ ve ekibi hazırlıkları devam ediyor.Şu an sistemde bulunan Türkiye Geneli Canlı Deneme Sınavını kaçırmayın.İlgili duyuruları aşağıdaki gruptan takip edebilirsiniz.

https://www.facebook.com/groups/396583890808094/

Toplam 25 mesaj

ANKET
23 Haziran 2019 İstanbul BBB seçim sonuçlarını nasıl buldunuz?