Editörler : oto-danisman-expert
04 Eylül 2018 11:51

2011-2012 model honda crv(2.0 atmosferik benzinli+lpg) mi passat 2.0 tdı mi

merhaba arkadaşlar. 2010 yılından beri(2011 model) severek bindiğim astra h 1.3 cdtı aracımı değiştirmek istiyorum. astra tam bir gariban arabası. geçen ay yağ(3,2 litre alıyor) ve filtrelerini(mazot filtresi hariç) 165 tl ye değiştirttim. yıllık vergisi 290 tl. ufak tefek birkaç şey dışında 130 000 km dir kullanıyorum...

amaaa

artık daha geniş,konforlu bir araç almak istiyorum.

sizlerden ricam honda hakkında bilgi vermeniz. uzun zamandır araştırıyorum 100 000 tl civarı bana en uygun araçlar bu ikisi kaldı başka araç düşünmüyorum. passat ı 2000 km civarı kullanma fırsatım oldu. 2.0 tdı ler yağlı dsg olduğundan sorunsuzlar(1.6 tdı lerde vazgeçme sebebim). ayrıca performans süper. klima açık kapalı- araçta kaç kişi olduğu önemli değil-yokuş yukarı aşağı farketmiyor. araba basınca gidiyor. ayrıca kullandığım araç 200 000 km üzerindeydi ve hiç trim sesi yoktu.. ama etrafıma bakıyorum her yer passat kaynıyor ve ikinci elde düşük km ler bulmak zor. ayrıca ara sıra asfaltın dışına da çıkmak istiyorum(hafif arazi koşullarında).

özellikle kullanıcı yorumları çok önemli....

er-form
Müsteşar
04 Eylül 2018 15:44

1.3 cdti için dediklerinize aynen katılıyorum bende de vardı o fiyatlara göre çok iyi bir araçtı.

2.0 tdi passat da kullandım gerçekten keyif veren bir araçtı.

crv ile test etme amaçlı bir kaç saatlik bir sürüşüm oldu.

Asfalt dışına araziye çıkmak istiyorum dediğiniz an passat olayı bitmiştir bence.

Yoksa yol tutuş ve performans anlamında passat tabi ki daha iyi şeyler sunuyor. Atmosferik 2.0 o torku sağlamaz.

cengaver44
Kapalı
04 Eylül 2018 15:59

araziyse kesinlikle subaru forester test sürüşü yapın anlayacaksınız.

m@earsln
Şef
04 Eylül 2018 16:48

subaruyu da çok araştırdım. çok güzel araç ama malumunuz bizler memuruz ve ikinci eli de düşünmemiz gerekiyor. parça sıkıntısı yaşarım diye de korktum... bi de off road falan yapmycğm. hafifarazi koşullarında kullncğm.

cengaver44
Kapalı
04 Eylül 2018 16:52

rav4, crv, mazda cx3 veya hilux bakmanızı öneririm o zaman. acoord ve passat alçak oldukları içi

n hafif arazi de olsa sıkıntılı olur.

m@earsln, 6 yıl önce

subaruyu da çok araştırdım. çok güzel araç ama malumunuz bizler memuruz ve ikinci eli de düşünmemiz gerekiyor. parça sıkıntısı yaşarım diye de korktum... bi de off road falan yapmycğm. hafifarazi koşullarında kullncğm.

m@earsln
Şef
05 Eylül 2018 10:08

cevaplar için teşekkürler. her ne kadar modelli de olsa mazda dar geldi bana. yine en iyi seçenek crv gibi duruyor. hayırlısı bakalım

cengaver44
Kapalı
05 Eylül 2018 10:14

haklısınız. bence de en geniş ve konforlusu crv. hakkınızda hayırlısı olsun.

m@earsln, 6 yıl önce

cevaplar için teşekkürler. her ne kadar modelli de olsa mazda dar geldi bana. yine en iyi seçenek crv gibi duruyor. hayırlısı bakalım

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi