Editörler : "eskiyara"Pangaea
04 Eylül 2018 21:17

Müjde özel eğitim öğretmenlerine nöbet ücreti geldi.

(1) Öğretmenlerin okul müdürlüklerince düzenlenen nöbet çizelgesine göre nöbet tutmaları sağlanır. Özel eğitim anaokulları, özel eğitim anasınıfları ile özel eğitim sınıflarında görevli özel eğitim öğretmenleri nöbet görevlerini teneffüs ve yemek saatlerinde sınıflarına kayıtlı öğrencilerin gözetimine devam ederek yerine getirirler.

(2) Nöbet görevi, ilk ders başlamadan 30 dakika önce başlar, son ders bitiminden 30 dakika sonra sona erer.

(3) Nöbet görevine özürsüz olarak gelmeyen öğretmen hakkında, derse özürsüz olarak gelmeyen öğretmen gibi işlem yapılır.

(4) Nöbetlerde uyulması gereken esaslar öğretmenler kurulunda görüşülerek okul yönetimince nöbetçi öğretmen görev talimatnamesi hazırlanır. Öğretmenlere yazılı olarak duyurulur.

(5) Engelli çocuğu bulunan öğretmenlerin haftalık ders programları ile nöbetlerinin belirlenmesinde gün ve saat tercihlerine öncelik verilerek düzenleme yapılır.

Kılık-kıyafet

7 temmuz 2018özel eğitim hizmetleri yönetmeliğinin 60.maddesi değişmiş hayırlı olsun

29 Aralık 2018 10:08

Uygulanıyor mu bu Sercan bey

Sercan60
Aday Memur
29 Aralık 2018 13:30

Tabiki uygulanıyor hatta nobet ucretlerude artık yüzde 25 fazla ödeniyor.

29 Aralık 2018 13:34

Arkadaşım uygulanmiyacakmis gibi sözler etmişti

kubosss
Daire Başkanı
29 Aralık 2018 14:26

Özür grubunda özel eğitim okulunun açılacağı bilgisini aldım beden eğitimi öğretmeniyim,bilgisi olan hocalarım yardımcı olabilirmi zormudur artıları eksileri nelerdir yardımcı olurmusunuz

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi