Editörler : oto-danisman-expert
04 Eylül 2018 23:36

Pegeout 2008 kullananlar
Merhabalar bu araç hakkında kullananlardan fikir almak istiyorum ikinci el olarak almayı düşünüyorum (2014 ya da 2015 modelini) artılarını eksilerini tecrübeleri olanlar yazarsa memnun olacağım..

adrenalin88
Şube Müdürü
05 Eylül 2018 03:16

iş arkadaşım aldı 100 km civarı seyahat etme fırsatım oldu. Aracın dolu paketinde bir çok özellik mevcut. multi media ekranı çok işlevsel. Bu aracın ilk çıkan kasasında ki otomatik vites sarsıntılı lakin yeni kasasında sarsıntı yok ve kararlı vites geçişi var. Motoru arkadaş ki dizel versiyonu çok az yakıyor ve çekişi çok iyi araç gitmem demiyor. Eksileri olarak dışarıdan görüldüğü gibi geniş değil bir de alacaksanız kesinlik grip kontrol olan aracı seçin sanırım her serisinde bu özellik yok

işsiz hoca :)
Aday Memur
05 Eylül 2018 08:50

Cevap İçin teşekkürler sağolun
adrenalin88, 6 yıl önce

iş arkadaşım aldı 100 km civarı seyahat etme fırsatım oldu. Aracın dolu paketinde bir çok özellik mevcut. multi media ekranı çok işlevsel. Bu aracın ilk çıkan kasasında ki otomatik vites sarsıntılı lakin yeni kasasında sarsıntı yok ve kararlı vites geçişi var. Motoru arkadaş ki dizel versiyonu çok az yakıyor ve çekişi çok iyi araç gitmem demiyor. Eksileri olarak dışarıdan görüldüğü gibi geniş değil bir de alacaksanız kesinlik grip kontrol olan aracı seçin sanırım her serisinde bu özellik yok

Aday Memur
06 Eylül 2018 23:07

Güncel...

tnsrkn
Genel Müdür
06 Eylül 2018 23:57

2016 yılı Eylül ayından bu gune makyajlı kasa (üretilen Son kasa) 1.6 dizel manuel arac kullanıyorum. Araç 26000 km oldu.Aracım allure paket.Yani en dolu paket.Sadece otomatik park etme ve şehir içi güvenlik paketi (çarpışma onleme) yok.

Bulundugu sinifta alinabilecek en donanımlı araçtır 2008.

Allure pakette cam tavan Multimedia ekran geri görüş kamerası yağmur sensörü far sensoru otomatik klima Vs. Vs bir çok özellik mevcut.Aracın artılarına gelirsek bence en önemli olanı dusul yakıt tüketimi yine sınıfının en az yakan araçlarından biridir. 10.000 km karma tuketimim 5.0 lt.bunun en az 6000 km si şehir içi ve durk kalkın çok olduğu akmayan trafikte elde edilmiş.Uzun yolda 90 km sabitlediginizde 4lt ve altında değerler alabilirsiniz. 120 km civarında aracın tüketimi 4.5 - 4 7 civarı çıkar.Gercekten arkadaslariniz sizinle tüketim denemesi için beraber yola çıkmadan aracın yaktığı değerlere inanmayacaklar.

Aracın servis maliyetleri düşük. İlk bakımı geçen yıl 420 tl ye yaptırdım. Bü yılki bakıma 2 hafta var.Normal binek araçlardan daha yüksek olduğu için aracın altını surtme gibi bir derdiniz olmuyor.Yol tutuşu başarılı, motoru oldukça kuvvetli ve verdiğiniz tepkileri hemen alan bir yapida.Hizlanmaya başladığınizda kolaylıkla 160-170 km seviyelerine ulaşıyor.

Araçla ilgili hiç bir sıkıntı yaşamadım hu güne kadar.

Aracın eksilerini gelirsek 110 km den sonra araç ses almaya başlıyor fakat bu siniftaki araçlar için makul sayılabilecek seviyede.müzik sesini 8-9. Konuma getirince rüzgar sesi ortadan kalkıyor. İç hacmi dışardan gozuktugu kadar aman aman geniş değil.4 kişilik aile kesinlikle rahat rahat sığar. 4 yetişkin 1 çocuk 13 saat süren tatil yolunda hiç bir rahatsızlık yaşamadık.

Aldiginiza kesinlikle pişman olmazsiniz. Peugeot artık seviye atladı 10 yıl önceki peugeot değil.ben çok ön yargılı aldım aracı kafamda hep acabalar vardı çevremdekilerin soylemlerinden ama iyiki de almışım.maşallah hiç pişman etmedi.

Aday Memur
07 Eylül 2018 08:38

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim bende otomatik olanının şanzımanlı ile ilgili acaba nasıldır diye şüphelerim var ama bakalım kullananlardan illa ki yorum gelecektir tekrar çok teşekkür ediyorum
tnsrkn, 6 yıl önce

2016 yılı Eylül ayından bu gune makyajlı kasa (üretilen Son kasa) 1.6 dizel manuel arac kullanıyorum. Araç 26000 km oldu.Aracım allure paket.Yani en dolu paket.Sadece otomatik park etme ve şehir içi güvenlik paketi (çarpışma onleme) yok.

Bulundugu sinifta alinabilecek en donanımlı araçtır 2008.

Allure pakette cam tavan Multimedia ekran geri görüş kamerası yağmur sensörü far sensoru otomatik klima Vs. Vs bir çok özellik mevcut.Aracın artılarına gelirsek bence en önemli olanı dusul yakıt tüketimi yine sınıfının en az yakan araçlarından biridir. 10.000 km karma tuketimim 5.0 lt.bunun en az 6000 km si şehir içi ve durk kalkın çok olduğu akmayan trafikte elde edilmiş.Uzun yolda 90 km sabitlediginizde 4lt ve altında değerler alabilirsiniz. 120 km civarında aracın tüketimi 4.5 - 4 7 civarı çıkar.Gercekten arkadaslariniz sizinle tüketim denemesi için beraber yola çıkmadan aracın yaktığı değerlere inanmayacaklar.

Aracın servis maliyetleri düşük. İlk bakımı geçen yıl 420 tl ye yaptırdım. Bü yılki bakıma 2 hafta var.Normal binek araçlardan daha yüksek olduğu için aracın altını surtme gibi bir derdiniz olmuyor.Yol tutuşu başarılı, motoru oldukça kuvvetli ve verdiğiniz tepkileri hemen alan bir yapida.Hizlanmaya başladığınizda kolaylıkla 160-170 km seviyelerine ulaşıyor.

Araçla ilgili hiç bir sıkıntı yaşamadım hu güne kadar.

Aracın eksilerini gelirsek 110 km den sonra araç ses almaya başlıyor fakat bu siniftaki araçlar için makul sayılabilecek seviyede.müzik sesini 8-9. Konuma getirince rüzgar sesi ortadan kalkıyor. İç hacmi dışardan gozuktugu kadar aman aman geniş değil.4 kişilik aile kesinlikle rahat rahat sığar. 4 yetişkin 1 çocuk 13 saat süren tatil yolunda hiç bir rahatsızlık yaşamadık.

Aldiginiza kesinlikle pişman olmazsiniz. Peugeot artık seviye atladı 10 yıl önceki peugeot değil.ben çok ön yargılı aldım aracı kafamda hep acabalar vardı çevremdekilerin soylemlerinden ama iyiki de almışım.maşallah hiç pişman etmedi.

tnsrkn
Genel Müdür
08 Eylül 2018 01:09

Benzinli otomatik ile test Sürüşü yapmistim.vites geçişlerinde herhangi bir sarsıntı hissetmedim kullandigim sürede. Dayima aralıkta dizel Otomatik 3008 aldık, aktif olarak onuda kullanıyorum.3008 de vites yokmuş hissi var 😁fakat 3008 in sanzimani Eat 8 yani 2008 otomatiginden farklı.

Sanziman olarak bi sorum yaşayacağını sanmıyorum. Buralarda pek pejo cu yok. Donanimahber peugeot sayfasında kafandaki soruların tüm cevaplarını bulabilirsin

Aday Memur
09 Eylül 2018 12:05

Çok teşekkürler sağolun
tnsrkn, 6 yıl önce

Benzinli otomatik ile test Sürüşü yapmistim.vites geçişlerinde herhangi bir sarsıntı hissetmedim kullandigim sürede. Dayima aralıkta dizel Otomatik 3008 aldık, aktif olarak onuda kullanıyorum.3008 de vites yokmuş hissi var 😁fakat 3008 in sanzimani Eat 8 yani 2008 otomatiginden farklı.

Sanziman olarak bi sorum yaşayacağını sanmıyorum. Buralarda pek pejo cu yok. Donanimahber peugeot sayfasında kafandaki soruların tüm cevaplarını bulabilirsin

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
10 Eylül 2018 20:28

peugeot almadan once iki degil uc kere dusunun.

Aday Memur
06 Kasım 2019 22:06

Yorumlarınız için teşekkür ederim ancak 2013 model 1.6 E hdi 3008 modelini alarak yaklaşık 7 ay kullandım konfor vs o fiyata daha iyisini bulmak imkansız lakin mazot filtrelerinin arızası sonucu beni yolda bırakması ve akabinde gelişen değişik arızları sebebiyle araçtan soğuyarak sattım ve bir daha zannederim almayacağım bir model olacak

memurbey144
Kapalı
17 Kasım 2019 18:12

Peugeot e-hdi motor çok seri bir motordur 2017 modelini kullandım max. torku düşük devirde verir dolayısıyla ara hızlanmaları iyidir fakat b sınıfı bir araç olduğu için yalıtım ve genişlik konusunda fazla bişey beklememek lazım

917-Short Tail
Genel Müdür
04 Aralık 2019 01:51

Bende çevreme uyup geçen sene başında 2018 bmw x3 2.0d xdrive aldim. Acaba satip pejo 2008 mi alsam. Konfor ve güvenlik olarak x3 ü aratmaz herhalde değil mi arkadaşlar?

MALATYA BATTALGAZİ
Şube Müdürü
04 Aralık 2019 21:08

:))))))

917-Short Tail, 4 yıl önce

Bende çevreme uyup geçen sene başında 2018 bmw x3 2.0d xdrive aldim. Acaba satip pejo 2008 mi alsam. Konfor ve güvenlik olarak x3 ü aratmaz herhalde değil mi arkadaşlar?

er-form
Müsteşar
04 Aralık 2019 21:32

Corolla al hocam. Passattan bile geniş konforlu ve güvenli diyorlar. Hele ki hybrid motor seçeneğini alırsan 40-50 km hıza kadar hiç benzine geçmiyormuş. Şehir içinde 50 yi geçmeden sıfır yakıtla geziniyormuşsun. Passata falan da nal toplatan cinstenmiş hemi de.

917-Short Tail, 4 yıl önce

enginkrtp
Genel Müdür
05 Aralık 2019 10:51

ceratoyu satıp hemen 3008 almaya karar verdim harika bi araç passat corolla neymiş

murez
Aday Memur
06 Aralık 2019 13:49

Vidaları plastik midir nedir bilmem ama yakın zaman önce hafif bir arkadan çarpma nedeniyle arabanın şanzumanı dağıldı :))) Öndeki araçta çizik bile yokken.

917-Short Tail
Genel Müdür
09 Aralık 2019 01:03

Çok iyi bir fikrim var. Bence bu forumu okuyan yada bu foruma yazan hiç farketmez herkes ama herkes aracını satıp bir tane (ekonomisi elveriyorsa 2-3 tane) pejo 2008 alsın. Hepimiz birden alirsak yedek parca maliyeti bakim maliyetleri falanda çok düşer ikinci eli de değer kazanir daha sayamayacagim neler neler. Çünkü zaten bugüne kadar üretilmiş en mükemmel araç 2008 olabilir.

Nerden mi biliyorum; aha dayiya sor ;))

23 Aralık 2019 16:42

Arkadaşlar 2008 ve 3008 in fiyatları ne kadar 85 bütçe var hangi paketler tavsiye edersiniz

917-Short Tail
Genel Müdür
27 Aralık 2019 23:31

https://www.sikayetvar.com/peugeot

Bunca forumu bir kişinin doldurduğu belli oluyor ama şu şikayet sitesindeki linktekileri bir kişinin yazmadığı belli.

19 Ocak 2020 14:55

O kadar trafiğin içindeyim 2008 çok nadir gördüm bu kadar kullanıcı nasıl oluyor da yorum yapıyor ilginç değil mi?

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi