Editörler : swat3410E.Kayı Han
«22232425262728293031323334

mutfakyolu
Aday Memur
08 Aralık 2018 00:20

2 yabancı dil bilen siyasal mezunu olarak elendik. Yedeklere dahi giremedik. Diyecek bir sözüm yok.

PerrierWater
Kapalı
08 Aralık 2018 00:31

bu bildiğiniz diller tescilli mi diploma yds toefl dalf benzeri olarak . Çünkü bunu Kendını tanıt bölümde deseniz bile inandırıcı gelmemiş olabılır

mutfakyolu, 5 yıl önce

2 yabancı dil bilen siyasal mezunu olarak elendik. Yedeklere dahi giremedik. Diyecek bir sözüm yok.

amgunuyag
Aday Memur
08 Aralık 2018 19:37

komple yasak kardeşim :) 4 disiplin puanı yersin yakalatırsan o da yaklaşık 200 kişi oynatır sıralamada seni
itami, 5 yıl önce

arkadaşlar acaba akıllı tel sadece intibakta mi yasak, yoksa orda da izin veriliyor mu?

erbilcimen
Aday Memur
08 Aralık 2018 21:43

intibaktan sonra da eğitim boyunca yasak mı yani?
amgunuyag, 5 yıl önce
komple yasak kardeşim :) 4 disiplin puanı yersin yakalatırsan o da yaklaşık 200 kişi oynatır sıralamada seni

mutfakyolu
Aday Memur
08 Aralık 2018 22:20

eğitim dilimdi bir tanesi.

PerrierWater, 5 yıl önce

bu bildiğiniz diller tescilli mi diploma yds toefl dalf benzeri olarak . Çünkü bunu Kendını tanıt bölümde deseniz bile inandırıcı gelmemiş olabılır

therockk
Aday Memur
09 Aralık 2018 15:45

Bu konu başlığını, 22. Dönem POMEM'den başarısız olmuş ve umudum kırık bir şekilde açmıştım. Tekrar kırıldı. Kırdılar. :)

Defalarca polislik sınavlarına girip başarısız olanlara selam olsun. Allah büyüktür ve rızkımızı vermiştir elbet.

23. Dönemden de umudum yok fakat sözlü tarihleri açıklandığında bu başlığa benzer bir başlık açacağım. Kaybedenler kulübü olarak orada görüşürüz. :)

golden92
Memur
10 Aralık 2018 09:53

Arkadaşlar merhaba

Yaşadığım tüm süreci anlatacağım.

Öncelikle şunları belirteyim; kpss 83,5, spor 44 saniye yani 80 puan, yüksek lisans mezunu, az çok yabancı dili olan (İngilizce yds 70), memleketi Karabük ve yaşı 26 olan biri olarak başvurdum.

Ön sağlıkta boy kilo endeksini sınırda geçtim, boyum 1.90 kilom 68. Ön sağlıktaki doktor ve diğerleri biraz suratsız oluyor, tavırları hiç hoşuma gitmedi.

Velhasıl her şeyi geçtik yarın (25 ekim günü) mülakat var 12:00 de gelin dediler. Neyse ertesi gün gittik bizi saat 14:00'te binaya anca aldılar. Ben 1. komisyondaydım öğleden sonraki grupta orta sıralardaydım akşam saat 20:00 de sıra anca bana geldi. Abartmıyorum 8 saat bekledim.

İçeri girdim çabuk kendini tanıt dediler tanıttım, ardından sorunu çek dediler bana dijital delil nedir ve örnekler veriniz çıktı. Hazırlandığım yerden geldi, daha öncesinde dijital veriyi öğrenmiştim ve bu soruya doğru cevap verdim.

İçeride ortada oturan amir (zaten kıyafetli olan bir tek oydu diğerleri sivildi) aferin ya böyle cevap vereceksiniz, bu kadar basit işte tamam çıkabilirsin dedi. Teşekkür ettim çıktım. Bana ne fetoyla ilgili soru sordular, ne de nerede okuduğum nerede kaldığım veya bu güne kadar neler yaptığımla ilgili bir soru sordular. Mülakatta böyle çok kısa ve iyi geçince (abartmıyorum 40 saniye sürdü) umutlandım yalan yok. Başta beni zaten araştırmışlar temiz olduğumu anlamışlar dedim. Meğersem adamlar bildiğin beni adam yerine koyup insan muamelesi bile yapmamışlar.

Sonuçlar açıklandı durum başarısız. 'Başarısız'ın anlamı mülakattan kalmışsınız demek oluyor.

Arkadaşlar bu süreç eylülün başında başladı ve 3 ay sürdü.

Sınav ücreti 100 lira ödedim.

Parkura hazırlanmak için 200 lira harcadım.

Spor ayakkabısı aldım 100 lira harcadım.

Lens seti altım 150 lira harcadım.

Bunları yapacağıma bu kadar emek, para ve zaman harcayacağıma gidip ordan burdan bir torpil bulsaydım, kesin kazanırdım.

Bu süreçte emeği geçen emniyet teşkilatı mensuplarına hakkımı helal etmiyorum, haram zıkkım olsun.

Kimse yanlış anlamasın ama bu yazıyı 2019 veya 2020 gibi yıllar için okuyan ve torpili olmayanlar varsa boşu boşuna gitmeyin gerçekten şansınız hiç yok.

Kpssden 71, spordan 75 olan ve mülakatta çıkan soruyu bilmeden 100 alan sıralamada ilk 200'e girenler var iyi biliyorum. İnşallah burnunuzdan fitil fitil gelir.

Fztneo
Aday Memur
10 Aralık 2018 10:28

Söylediklerinin hepsine +1 hocam. Gun gelir devran döner.
golden92, 5 yıl önce

Arkadaşlar merhaba

Yaşadığım tüm süreci anlatacağım.

Öncelikle şunları belirteyim; kpss 83,5, spor 44 saniye yani 80 puan, yüksek lisans mezunu, az çok yabancı dili olan (İngilizce yds 70), memleketi Karabük ve yaşı 26 olan biri olarak başvurdum.

Ön sağlıkta boy kilo endeksini sınırda geçtim, boyum 1.90 kilom 68. Ön sağlıktaki doktor ve diğerleri biraz suratsız oluyor, tavırları hiç hoşuma gitmedi.

Velhasıl her şeyi geçtik yarın (25 ekim günü) mülakat var 12:00 de gelin dediler. Neyse ertesi gün gittik bizi saat 14:00'te binaya anca aldılar. Ben 1. komisyondaydım öğleden sonraki grupta orta sıralardaydım akşam saat 20:00 de sıra anca bana geldi. Abartmıyorum 8 saat bekledim.

İçeri girdim çabuk kendini tanıt dediler tanıttım, ardından sorunu çek dediler bana dijital delil nedir ve örnekler veriniz çıktı. Hazırlandığım yerden geldi, daha öncesinde dijital veriyi öğrenmiştim ve bu soruya doğru cevap verdim.

İçeride ortada oturan amir (zaten kıyafetli olan bir tek oydu diğerleri sivildi) aferin ya böyle cevap vereceksiniz, bu kadar basit işte tamam çıkabilirsin dedi. Teşekkür ettim çıktım. Bana ne fetoyla ilgili soru sordular, ne de nerede okuduğum nerede kaldığım veya bu güne kadar neler yaptığımla ilgili bir soru sordular. Mülakatta böyle çok kısa ve iyi geçince (abartmıyorum 40 saniye sürdü) umutlandım yalan yok. Başta beni zaten araştırmışlar temiz olduğumu anlamışlar dedim. Meğersem adamlar bildiğin beni adam yerine koyup insan muamelesi bile yapmamışlar.

Sonuçlar açıklandı durum başarısız. 'Başarısız'ın anlamı mülakattan kalmışsınız demek oluyor.

Arkadaşlar bu süreç eylülün başında başladı ve 3 ay sürdü.

Sınav ücreti 100 lira ödedim.

Parkura hazırlanmak için 200 lira harcadım.

Spor ayakkabısı aldım 100 lira harcadım.

Lens seti altım 150 lira harcadım.

Bunları yapacağıma bu kadar emek, para ve zaman harcayacağıma gidip ordan burdan bir torpil bulsaydım, kesin kazanırdım.

Bu süreçte emeği geçen emniyet teşkilatı mensuplarına hakkımı helal etmiyorum, haram zıkkım olsun.

Kimse yanlış anlamasın ama bu yazıyı 2019 veya 2020 gibi yıllar için okuyan ve torpili olmayanlar varsa boşu boşuna gitmeyin gerçekten şansınız hiç yok.

Kpssden 71, spordan 75 olan ve mülakatta çıkan soruyu bilmeden 100 alan sıralamada ilk 200'e girenler var iyi biliyorum. İnşallah burnunuzdan fitil fitil gelir.

Kaaris
Kapalı
10 Aralık 2018 14:17

oyunu kuralına göre oynamadığınız için elenmişsiniz soksaydın bir polisbaş müfettişi bak kaçınçı asildin

Fztneo, 5 yıl önce
Söylediklerinin hepsine +1 hocam. Gun gelir devran döner.

Caspar
Aday Memur
14 Aralık 2018 18:26

İlk yedek planlaması yayınlandı. Sırası gelenlere hayırlı uğurlu olur umarım.

İlk planlamada 220 kişi ile geçen dönemde toplamda yerleşen yedek sayısı aşılmış oldu oldukça ilginç. Bu hızla 400'leri görür müyüz acaba?

haliss51
Aday Memur
14 Aralık 2018 18:31

500 de görür

Mglb
Aday Memur
14 Aralık 2018 19:04

geçen sene 2000 erkekte ilk planlama 21.miş şimdi 220.bakalım nolacak

HansLand4
Aday Memur
14 Aralık 2018 19:45

akıllarda tek soru yedekler tek yürek..

Barret50cal
Aday Memur
14 Aralık 2018 19:56

Ooo bay gizli kalması daha iyi demek ilk 220 icinde değilsin hahah

HansLand4
Aday Memur
14 Aralık 2018 20:18

hocam sen niye bana taktın ya iyi ki söylemedim taksim delisi cenk muamelesi yapıyon kaçtır
Barret50cal, 5 yıl önce

Ooo bay gizli kalması daha iyi demek ilk 220 icinde değilsin hahah

Barret50cal
Aday Memur
14 Aralık 2018 21:51

Insallah siralaman gelir kültürlü bir kardeşe benziyorsun. Belki bir şekilde tanışırız kim bilir. Bu süreçteki stresimizi mazur gör. Hani bunu bileydik seninle birlikte heyecanlanabilirdik anlatabildim mi? Insan paylaştıkça güzeldir. Bahtin acik olsun yine de kusurumuz varsa affola

HansLand4
Aday Memur
14 Aralık 2018 22:22

benim girdiğim tripte dalga geçilesi gerçi hakkınız var.benim bir kusurum olduysa sen de mazur gör inşallah önümüzdeki haftalarda yüzümüz güler bakalım
Barret50cal, 5 yıl önce

Insallah siralaman gelir kültürlü bir kardeşe benziyorsun. Belki bir şekilde tanışırız kim bilir. Bu süreçteki stresimizi mazur gör. Hani bunu bileydik seninle birlikte heyecanlanabilirdik anlatabildim mi? Insan paylaştıkça güzeldir. Bahtin acik olsun yine de kusurumuz varsa affola

Caspar
Aday Memur
14 Aralık 2018 23:52

İntibak eğitiminin henüz 4. günü. Bu 220 kişi içerisinde sağlık kurulundan geçemeyen adaylar var mıdır? Yoksa bu sayı yalnızca kayıt yaptırmaya gelmeyen ve varsa ilk 4 gün içerisinde yapamayacağını düşünüp bırakanların toplamından mı ibaret?

Bir fikriniz var mı? Sağlık kurulu aşaması girer girmez başlayıp o gün içerisinde sonuçlanabilen bir süreç mi bilemediğim için sormak istedim.

İnsan ister istemez sağlık kurulundan elenecek sayıyı ayrı tutmak istiyor tabi

Toplam 678 mesaj
«22232425262728293031323334

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi