Editörler : Mehmet Balci
10 Eylül 2018 16:43   

Tarihe aklınızda kalıyor mu?
1 ay içinde yazarak, okuyorak, video izleyerek sonrasında da bol bol soru çözerek tarih konularını bitirdim. Tekrara geçtim fakat bilgilerin % 80 i uçup gitmiş onu farkettim. Sizde de böyle oluyor mu yoksa bende mi anormallik var?
10 Eylül 2018 16:45

Doga.4
Aday Memur
Nasıl başlık atmışım öyle :( adminler düzeltinverin
10 Eylül 2018 16:46

Doga.4
Aday Memur
Nasıl başlık atmışım öyle :( adminler düzeltinverin
Doga.4, 1 hafta önce - Alıntıya git
Bunu da düzeltin :( :D
10 Eylül 2018 18:15

ali kırbıyık
Şef

Aynı şeyi yaşadım bende. çaresi çok fazla tekrar yapmak galiba

11 Eylül 2018 16:17

ulgeribrahim
Aday Memur
Günlük tekrar bağıra bağıra tabiri caizse Boğaz'ın yirtilircasina çalış okurken yaşa olayları . Not:Tarihim Aşırı derecede kötüyken hiç abartmıyorum Suan bu yöntemle çok iyi şükürler olsun tavsiye ederim
11 Eylül 2018 19:17

Doga.4
Aday Memur
Deneyeceğim teşekkür ederim
11 Eylül 2018 23:16

ulgeribrahim
Aday Memur
Deneyeceğim teşekkür ederim
Ne demek hocam etkili olur insallah
11 Eylül 2018 23:21

kaplumbaga155
Şef

çaresi son hafta çalışmak :) ben şahsen öyle yapcam. yazın başında çalışmaya başladım. aslında nisanın ortasında başladım ama haftada 3-5 saat falan yani çok düşük tempoda. asıl çalışmamı temmuzda yaptım 1 ayda bütün konular bitti temelim de olduğundan.. ben de erken başladığıma karar verdim heopsini unutuyordum çünkü. son aya bıraktım çalışmayı. tarih de son hafta.

12 Eylül 2018 09:18

Doga.4
Aday Memur

çaresi son hafta çalışmak :) ben şahsen öyle yapcam. yazın başında çalışmaya başladım. aslında nisanın ortasında başladım ama haftada 3-5 saat falan yani çok düşük tempoda. asıl çalışmamı temmuzda yaptım 1 ayda bütün konular bitti temelim de olduğundan.. ben de erken başladığıma karar verdim heopsini unutuyordum çünkü. son aya bıraktım çalışmayı. tarih de son hafta.

kaplumbaga155, 1 hafta önce - Alıntıya git
Tarihi biraz küçümsüyosun gibi geldi bana :) Ya da temelin çok sağlam. Benim sınav gününe kadar defalarca tekrar etmem lazım ancak öyle aklımda bişeyler kalacak gibi
12 Eylül 2018 12:24

kaplumbaga155
Şef
Tarihi biraz küçümsüyosun gibi geldi bana :) Ya da temelin çok sağlam. Benim sınav gününe kadar defalarca tekrar etmem lazım ancak öyle aklımda bişeyler kalacak gibi

küçümsemek değil. tarih ezber olduğu için. sınavdan önce 1 ay 2 ay çalışsan bile düzenli olarak son güne kadar çalışmadığın sürece unutluyor. sınavdan önce 1 ay çalışmak yerine son 1 hafta çalışmak çok daha etkili diye düşünüyorum.

12 Eylül 2018 14:04

Doga.4
Aday Memur

küçümsemek değil. tarih ezber olduğu için. sınavdan önce 1 ay 2 ay çalışsan bile düzenli olarak son güne kadar çalışmadığın sürece unutluyor. sınavdan önce 1 ay çalışmak yerine son 1 hafta çalışmak çok daha etkili diye düşünüyorum.

kaplumbaga155, 1 hafta önce - Alıntıya git
Anladım ama son bir haftada bütün konular nasıl biterki :I Hepsini birden okuyup kafan çorba olmasın. Türkçe dil bilgin nasıl? Benim zayıf ve hiç çalışasımda gelmiyor. Video mu izlesen napsam bir tavsiyen var mı?
12 Eylül 2018 19:55

kaplumbaga155
Şef
Anladım ama son bir haftada bütün konular nasıl biterki :I Hepsini birden okuyup kafan çorba olmasın. Türkçe dil bilgin nasıl? Benim zayıf ve hiç çalışasımda gelmiyor. Video mu izlesen napsam bir tavsiyen var mı?

son hafta normal kitaptan okuycam ya da o zamana kadar not falan çıkarrısam denemelerle birlikte tekrar ederim ordan. türkçem iyi sayılır. genelde lisede falan da iyiydi konu anlatımlıdan baktım bir kez daha ama bazı zor kısımları var evet. video pek benim tarzım değil kitaptan çalışıyorum ama sen video seviyorsan öyle izle.

13 Eylül 2018 00:49

vitoscaletta
Memur

arkadaşlar bendede aynı sorun var özellikle tarih ve vatandaşlık dersi için konuşuyorum çok fazla unutuyorum ve karıştırıyorum sizce napabilirim?

Toplam 12 mesaj

ANKET
İş Bankası'ndaki, % 28'lik Atatürk hisselerinin CHP'ye ait olmasını doğru buluyor musunuz?