Editörler : supporters.
«107108109110111112113114115116117118»

ilk74
Aday Memur
21 Aralık 2021 20:19

Koydum hocam ancak muhtemelen kanıt belgelerine bakmıyorlar herhalde.

Doçentlik, 2 yıl önce

Hocam doçentlik başvuruları Eylül 2021 dönemi sık sorulan soruların uak ninnverdigi cevapta makalenin sayı ve sayfa numarası almış olmasının yeterli olduğu net bir şekilde yazılı. Ekran görüntüsünü paylasmadin ama ulaşıp onu kanıtlayıcı belge olarak koyarsanız işe yarar diye düşünüyorum.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.uak.gov.tr/Documents/docentlik/2021-eylul-donemi/2021E_SikcaSorulanSorularveCevaplari_15092021.pdf&ved=2ahUKEwid7oWp1_T0AhVdS_EDHRV2ALMQFnoECAQQBg&usg=AOvVaw1z_Y72mK85sWwrB-I6e9lC

Doçentlik
Kapalı
21 Aralık 2021 21:22

Neye baktıkları, neye göre adayı degerlendikleri, ne ye göre adaletsizce değerlendirme yapan juriyihakli buldukları belli değil.

Bende ikinkez asgariden kaldım. Geçen yıl bende baktıklarını sanmıyorum. O nedenle bu sene dilekçeye öncelikle itirazım reddedilir de mahkemeye vereceğimi yazdım. Belki bu şekilde okurlar ki okurlarsa ve okuduklarını anlarlarsa %100 haklı olduğumu görecekler ve anladığım kadarıyla sizde %100 haklısınız. Sık sorulan sorularda verdikleri cevapla yaptıkları uygulamaya bakınca kendileriyle celistikleri net

ilk74, 2 yıl önce

Koydum hocam ancak muhtemelen kanıt belgelerine bakmıyorlar herhalde.

Dr. Trainer
Aday Memur
22 Aralık 2021 11:41

Merhaba Değerli Hocalarım,

Bir konuda size danışmak istiyorum. Asgari itirazının komisyon tarafından kabul edilmesine rağmen, asgari kararında ısrar eden jüri, asil jüriler arasından düşürülüp yerine yedek jüri atandığında, başarılı/başarısız kararı açıklanmadan önce, sistemde değişen jüriler görünüyor mu? Bilen hocalarım aydınlatabilir mi? Teşekkür eder, saygılar sunarım.

Alexfb06
Aday Memur
22 Aralık 2021 12:05

sonucunuzu öğrenmeden önce asgari veren ve ısrar eden juri düşer ve sonrasında sonuc açıklanır.

Dr. Trainer, 2 yıl önce

Bir konuda size danışmak istiyorum. Asgari itirazının komisyon tarafından kabul edilmesine rağmen, asgari kararında ısrar eden jüri, asil jüriler arasından düşürülüp yerine yedek jüri atandığında, başarılı/başarısız kararı açıklanmadan önce, sistemde değişen jüriler görünüyor mu? Bilen hocalarım aydınlatabilir mi? Teşekkür eder, saygılar sunarım.

Dr. Trainer
Aday Memur
22 Aralık 2021 12:19

Çok teşekkür ederim Hocam. Bu ayki yönetim kurulu toplantısı hakkında bilginiz var mı? Sanırım sene bitmeden yönetim toplanır ve açıklanır diye düşünüyorum. Teşekkür ederim.

Alexfb06, 2 yıl önce

sonucunuzu öğrenmeden önce asgari veren ve ısrar eden juri düşer ve sonrasında sonuc açıklanır.

mrfilolog
Aday Memur
22 Aralık 2021 13:49

Hocam sizin jüride bir değişiklik var mı? Düşen juriniz oldu mu? Ben de henüz bir değişiklik olmadı. 10 günlük süreyi bitirdik esasında. Benim de merak ettiğim jüri asgaride ısrar ederse direk juriligi düşürülüyor mu yönetmelik gereği, yoksa bunun için yine komisyon kararı mı gerekiyor? Bilen hocalarım cevap verebilirse memnun oluruz.
Dr. Trainer, 2 yıl önce

Alexfb06
Aday Memur
22 Aralık 2021 14:17

hocam tekrar komisyona girmez, çünkü ısrar ederse yönetmenlikte sürecin nasıl işleyeceği net belli. Dolayısıyla doğrudan düşer. Yönetim kurulu hakkında bilgim yok, ancak bu hafta olursa haftaya açıklanır, haftaya YK kalırsa bence ocakın ilk haftasi gibi açıklanır. Tabi son söylediklerim sadece tahmin, bilgi değildir.

mrfilolog, 2 yıl önce
Hocam sizin jüride bir değişiklik var mı? Düşen juriniz oldu mu? Ben de henüz bir değişiklik olmadı. 10 günlük süreyi bitirdik esasında. Benim de merak ettiğim jüri asgaride ısrar ederse direk juriligi düşürülüyor mu yönetmelik gereği, yoksa bunun için yine komisyon kararı mı gerekiyor? Bilen hocalarım cevap verebilirse memnun oluruz.

Dr. Trainer
Aday Memur
22 Aralık 2021 16:34

Hocam jüride değişiklik yok ancak kararında ısrar eden olursa jürilikten düşürülür diyor yönetmelik. Bu jüri değişimi başarılı/başarısız kararı açıklanmadan önce sistemden belli oluyor mu diye sormuştum. Hocamız cevap vermiş sağ olsun.

mrfilolog, 2 yıl önce

Dr.mr
Memur
27 Aralık 2021 09:47

Toplantı haberini alanlar paylaşabilirse sevinirim.

Dr.mr
Memur
29 Aralık 2021 09:06

Bu yıl için son 3 gün. Ay sonu toplantı olacak denmişti. Bilgi alabilen oldu mu acaba?

Dr. Trainer
Aday Memur
31 Aralık 2021 15:11

Merhaba hocalarım,

Mayıs doçentlik başvuruları forumunda dün itibariyle yönetim kurulu toplantısını yapıldığı yazılmış. Ancak bu asgari itirazların görüşüldüğü kurul toplantısı değil, doçentlik komisyonu toplantısı sanırım. Asgari itirazı kabul edilenler varsa komisyon toplantısına girdiğini düşünüyorum. Adalet bakanlığına gönderilip ondan sonra başarılı/başarısız olarak sonuçlar açıklanıyormuş. Bilgilendirmek istedim.

Dr.mr
Memur
31 Aralık 2021 16:09

Orada yazılan yönetim kurulu hocam.

Asgari itirazları Doçentlik Komisyonunda görüşülüyor.

Doçentlik komisyonu sonrası itiraz kabul veya ret oluyor. Kabul olursa jüri süreci tekrar başlıyor. Ret olursa kargo ile ret cevabı geliyormuş.

Komisyon toplantısının yapıldığını öğrenebilirsek haftaya SMS gelir. Yurtiçi kargo veya DBS'den :D

Dr. Trainer, 2 yıl önce

Merhaba hocalarım,

Mayıs doçentlik başvuruları forumunda dün itibariyle yönetim kurulu toplantısını yapıldığı yazılmış. Ancak bu asgari itirazların görüşüldüğü kurul toplantısı değil, doçentlik komisyonu toplantısı sanırım. Asgari itirazı kabul edilenler varsa komisyon toplantısına girdiğini düşünüyorum. Adalet bakanlığına gönderilip ondan sonra başarılı/başarısız olarak sonuçlar açıklanıyormuş. Bilgilendirmek istedim.

Dr. Trainer
Aday Memur
31 Aralık 2021 17:44

Doğru Hocam. Ben de size katılıyorum. Benim itiraz kabul olduğundan dolayı, yönetim kuruluna girebileceğini düşünerek söylemiştim. Öncelikle sizin dediğiniz gibi itirazın kabul edilmesi lazım. İtiraz kabul edildikten sonra yönetim kuruluna girdiği hesap edilirse, belki dosyamız geçmiştir diye düşündüm. Tüm hocalarımızın hak ettiği unvanı alması dileklerimle. Selamlar.

Dr.mr, 2 yıl önce

Orada yazılan yönetim kurulu hocam.

Asgari itirazları Doçentlik Komisyonunda görüşülüyor.

Doçentlik komisyonu sonrası itiraz kabul veya ret oluyor. Kabul olursa jüri süreci tekrar başlıyor. Ret olursa kargo ile ret cevabı geliyormuş.

Komisyon toplantısının yapıldığını öğrenebilirsek haftaya SMS gelir. Yurtiçi kargo veya DBS'den :D

Doçentlik
Kapalı
01 Ocak 2022 21:14

Hocam itiraz kabul olunca mesaj mi geliyor, bende itiraz dilekçesi verdim. Okurlarsa kabul edilmemesi mümkün değil itirazımin. Çünkü tamamen alakasız bir şekilde asgari vermiş jüri. Ama süreç nasıl ilerliyor çok merak ediyorum. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Dr. Trainer, 2 yıl önce

Doğru Hocam. Ben de size katılıyorum. Benim itiraz kabul olduğundan dolayı, yönetim kuruluna girebileceğini düşünerek söylemiştim. Öncelikle sizin dediğiniz gibi itirazın kabul edilmesi lazım. İtiraz kabul edildikten sonra yönetim kuruluna girdiği hesap edilirse, belki dosyamız geçmiştir diye düşündüm. Tüm hocalarımızın hak ettiği unvanı alması dileklerimle. Selamlar.

Dr. Trainer
Aday Memur
01 Ocak 2022 21:21

Hocam, itirazınız haklı bulunursa telefonunuza ve kurumsal mailinize mesaj geliyor. Sisteme girdiğinizde 'asgari başvuru şartlarını sağlayamaması nedeniyle adayın başvurusu iptal edilmiştir' ibaresinin 'jüri sürecinde ' şeklinde değiştiğini görüyorsunuz. Sonra asgari verren jürilere dosyanız gönderiliyor ve 'başarılı/bsşarısız' olarak değetlendirmesi için jüriye 10 gün süre veriliyor. Jüri kararında ısrar ederse onun yerine yedek jürinin kararı esas alınıyor. Çoğunluk bsşarılı olarak yazmışsa dosyanııza, geçiyorsunuz. Karar yönetim kuruluna giriyor ve ondan sonra sicil taraması için adalet bakanlığına göndetiliyor. Sorun olmadığı takdirde adaya ilan ediliyor. Süreç böyle.
Doçentlik, 2 yıl önce

Hocam itiraz kabul olunca mesaj mi geliyor, bende itiraz dilekçesi verdim. Okurlarsa kabul edilmemesi mümkün değil itirazımin. Çünkü tamamen alakasız bir şekilde asgari vermiş jüri. Ama süreç nasıl ilerliyor çok merak ediyorum. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Dr. Trainer
Aday Memur
01 Ocak 2022 21:23

Telefondan yazdığım için bazı karakterler yanlış yazılmış. Kusura bakmayınjz.
Dr. Trainer, 2 yıl önce
Hocam, itirazınız haklı bulunursa telefonunuza ve kurumsal mailinize mesaj geliyor. Sisteme girdiğinizde 'asgari başvuru şartlarını sağlayamaması nedeniyle adayın başvurusu iptal edilmiştir' ibaresinin 'jüri sürecinde ' şeklinde değiştiğini görüyorsunuz. Sonra asgari verren jürilere dosyanız gönderiliyor ve 'başarılı/bsşarısız' olarak değetlendirmesi için jüriye 10 gün süre veriliyor. Jüri kararında ısrar ederse onun yerine yedek jürinin kararı esas alınıyor. Çoğunluk bsşarılı olarak yazmışsa dosyanııza, geçiyorsunuz. Karar yönetim kuruluna giriyor ve ondan sonra sicil taraması için adalet bakanlığına göndetiliyor. Sorun olmadığı takdirde adaya ilan ediliyor. Süreç böyle.

Doçentlik
Kapalı
01 Ocak 2022 23:57

Çok çok teşekkürler hocam bilgilendirici mesajınız için.

Dr. Trainer, 2 yıl önce

Doçentlik
Kapalı
01 Ocak 2022 23:59

Hocam ne kusuru, o kadar uğraşmış detaylı bir şekilde yazmışsınız, çok sağolun

Dr. Trainer, 2 yıl önce
Telefondan yazdığım için bazı karakterler yanlış yazılmış. Kusura bakmayınjz.

Dr. Trainer
Aday Memur
03 Ocak 2022 16:43

Değerli Hocalarım merhaba,

İtiraz komisyonu ilk itirazımı kabul etmesine ve iki asgari veren jüriye dosyayı 'başarılı/başarısız' olarak yazması için göndermesine rağmen, jürinin biri kararında ısrar ettiği için başvuruyu tekrar iptal etti. Halbuki yönetmeliğe göre, kararında ısrar eden jürinin yerine yedek jürinin kararının esas alınması gerekirken, aynı gerekçede ısrar eden jüri nedeniyle başvuruyu iptal etti. Jürinin gerekçesi, atıflara ilişkin belge yüklenmemesiydi. İlk karara itirazda bütün atıflara ilişkin belgeleri dosyaya koymama rağmen, incelemeden aynı gerekçeyle başvuruyu iptal ettiler. Bu kararları alana hakkımı helal etmiyorum. İnsanların emeğiyle bu kadar haksız oynanmaz. Kararı da mahkemeye versen ayrı bir dert, 1.5 seneden aşağıya karar çıkmıyor ve yeni başvuru yapamıyorsun. Durum bu hocalarım. Jüri keyfiyeti tüm hızıyla devam ediyor. Diyecek bir şey bulamıyorum.

Dr. Trainer
Aday Memur
03 Ocak 2022 17:14

Değerli Hocalarım benim bu süreçten anladığım şu: Alakası olmasa da asgari verilebilecek tüm yolları kapatmak lazım. Predatör olayı zaten en büyük mağduriyet sebebi ve bunu önlemek adına size tavsiyem 1 TL bile olsa paralı dergide yayınlar jürinin insafına kalıyor. Yeni yayın yapan hocalarım kesinlikle paralı dergilerden uzak dursun. Aksi takdirde potansiyel asgari yazabiliyorlar. Jürilerin insafına kalmış tüm süreç. İnanılmaz moral bozucu bir durum. Artık üzerinde konuşmanın da faydası yok. Bu düzen böyle gelmiş, maalesef böyle yürüyor. Kimsenin de değiştirmeye niyeti yok. O nedenle, çalışıp Allah'a güvenmekten başka yapacak bir şey de yok. Sağlıcakla kalın.

Toplam 2687 mesaj
«107108109110111112113114115116117118»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi