Editörler : Lanet
«110111112113114115116117118119120121122
22 Nisan 2022 22:59

2873
Memur

Kediolog hocam, iyi öncelikle geçmiş olsun. Öncelikle ÜAK'a itiraz edin. Ama bu itirazdan fazla umudunuz olmasın. Dosyanıza güveniyorsanız 60 gün içerisinde dava açın. ÜAK size gönderilen raporların haricinde diğerlerini kesinlikle mahkemeye sunmaz. Bilirkişiye gönderir. Emsal karar önemlidir. Bunun üzerinden karar alır. En az 15-16 ay göze alın. ÜAKİdari yargılamada sürelere kesinlikle riayet etmez. Gazanız mübarek olsun. Enerjiniz varsa yeniden müracaat edin.

22 Nisan 2022 23:08

2873
Memur

Telefondan yazdım iyi kelimesi fazladan yazılmış yanlış anlaşılmasın.

25 Nisan 2022 10:20

nicksiz000
Memur

Sayın Hocalarım salı günü asgari aldım. İlk başvurum. Alanım iktisat. 2 asgari raporu var sistemde. Forumda okuduklarıma dayanarak diğerlerinin olumlu olduğunu sanıyorum. Jüri değerlendirmelerine itiraz etmek istiyorum ama süreçle ilgili bilgi bulamadım. Doğrudan dava mı açacağım yoksa önce ÜAK'a dilekçe mi vereceğim? Forumda geriye doğru okudum ama net bir şey göremedim. Bana yol gösterir misiniz?

kediolog, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocam, geçmiş olsun. Öncelikle asgari sebebini bilmemekle beraber, itiraz edebilirsiniz. isterseniz aynı anda mahkeme hazırlıklarınada başlayınız. Bunlar birbirinden bağımsız iki durum. Yazının size tebliğinden itibaren 60 gününüz var, itiraz ederseniz bu 60 gün duruyor.

asgari sebebi aslında önemli maddi hatamı, dergimi vs. siz en doğru kararı vereceksiniz.

Selamlar.

25 Nisan 2022 18:05

tibet34
Aday Memur

Merhabalar,

Sisteme tek bir rapor yüklenmiş ve DK da buna istinaden asgari şartları sağlayamamış ve başvuru iptal edilmiştir diye bir rapor yazmış. Size sorum şu; basvurum esnasinda sisteme son gün yükleme yaparken bir anlık sistem gitmişti.. tekrar açıldığında kitaplar puanlamada görünmüyordu.. sonrasında ac kapa yapınca tekrar geri geldi bilgiler.. olumsuz cevabı alınca, beyannameye baktım.. maalesef girdigim bilgiler null olarak görünüyor.. bunun için itiraz etmem hakkında görüşleriniz nelerdir? Yanıtlarsanız çok sevinirim.. teşekkür ederim

25 Nisan 2022 18:34

kediolog
Aday Memur

Kediolog hocam, iyi öncelikle geçmiş olsun. Öncelikle ÜAK'a itiraz edin. Ama bu itirazdan fazla umudunuz olmasın. Dosyanıza güveniyorsanız 60 gün içerisinde dava açın. ÜAK size gönderilen raporların haricinde diğerlerini kesinlikle mahkemeye sunmaz. Bilirkişiye gönderir. Emsal karar önemlidir. Bunun üzerinden karar alır. En az 15-16 ay göze alın. ÜAKİdari yargılamada sürelere kesinlikle riayet etmez. Gazanız mübarek olsun. Enerjiniz varsa yeniden müracaat edin.

2873, 4 ay önce - Alıntıya git

Sayın hocam itiraz dilekçemi hazırlıyorum. İlginize teşekkür ederim. Dava sürecine de psikolojik olarak hazırım galiba. Yeniden başvurmak çok zahmetli görünüyor gözüme. Ama belki ilerde fikrim değişir bilemiyorum. 3 tane olumlu aldığımı düşünerek peşine düşeyim dedim. Hayırlısı olsun. Selamlar,

25 Nisan 2022 18:51

kediolog
Aday Memur

Hocam, geçmiş olsun. Öncelikle asgari sebebini bilmemekle beraber, itiraz edebilirsiniz. isterseniz aynı anda mahkeme hazırlıklarınada başlayınız. Bunlar birbirinden bağımsız iki durum. Yazının size tebliğinden itibaren 60 gününüz var, itiraz ederseniz bu 60 gün duruyor.

asgari sebebi aslında önemli maddi hatamı, dergimi vs. siz en doğru kararı vereceksiniz.

Selamlar.

nicksiz000, 4 ay önce - Alıntıya git

Sayın hocam, jürinin biri üak'ın belirlediği anahtar kelimeleri göz ardı etmiş, yani hatalı değerlendirme. Burada detaylarını yazamayacağım kadar saçma sapan bir değerlendirme. Aynı anahtar kelime başka bilim dallarında da var, ben kendi alanım altında başvurumda seçmişim. Jüri demiş ki, adayın yayınları bu anahtar kelimeye uyuyor, ama başvurduğu alana değil diğer bilim dalına uyuyor, alan dışı. Yani alanımızın anahtar kelimelerini bile bilmiyor, veya böylesi işine gelmiş. Yayınlarımın 3/4'ünü silmiş.

Diğeri belirli bir konuda yapılmış çok sayıda yayınımı alan dışı olarak tanımlamış, 50 puanımı silmiş, oysa alan dışı değiller. Muhtemelen çalışma konusu farklı olan bir jüri. Bu sebeple biraz ümitliyim ama nasip meselesi. Forumda okuduğum kadarıyla itirazların mahkemeye taşınmasından rahatsız oluyormuş DK daha titiz davranıyormuş. Belki benim lehime süreç geri döner kim bilir. Olmazsa da dava açacağım karar verdim. İlginize teşekkür ederim hocam. Selamlar,

25 Nisan 2022 19:03

kediolog
Aday Memur

Merhabalar,

Sisteme tek bir rapor yüklenmiş ve DK da buna istinaden asgari şartları sağlayamamış ve başvuru iptal edilmiştir diye bir rapor yazmış. Size sorum şu; basvurum esnasinda sisteme son gün yükleme yaparken bir anlık sistem gitmişti.. tekrar açıldığında kitaplar puanlamada görünmüyordu.. sonrasında ac kapa yapınca tekrar geri geldi bilgiler.. olumsuz cevabı alınca, beyannameye baktım.. maalesef girdigim bilgiler null olarak görünüyor.. bunun için itiraz etmem hakkında görüşleriniz nelerdir? Yanıtlarsanız çok sevinirim.. teşekkür ederim

tibet34, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocam ben de geçen hafta asgari aldım. 2 jüri raporu ve 2 gerekçeli kişisel rapor isimli pdf'ler var. Ayrıca bir de Komisyon kararı. Siz söyleyince sisteme girip beyannamemi kontrol ettim benzer bir durum yok bende.

Bence şunları kontrol edin Başvuru sırasında indirdiğiniz beyanname de aynı şekilde mi?

Sistemde yüklü olan jüri raporu mu?

Forumdan öğrendiğim kadarıyla olumlu raporları sisteme yüklemiyorlarmış. Sadece olumsuzları görüyoruz. Belki de sadece tek bir jüriden asgari almışsınızdır. Ama ben hiç tecrübeli değilim bu konularda.

08 Mayıs 2022 01:05

BakkalGazi86
Şef

Merhaba hocalarım sormak istediğim bir şey var sizlere. Asgarî verilen bir durumda itiraz ettiğimizde komisyon kabul etse, jüriye tekrar sorulsa jürinin sinirlenip de etik verebilme ihtimali var mı?

Tourniquett, 1 yıl önce - Alıntıya git

Halihazırda başıma gelen tam da bu durum hocam.

08 Mayıs 2022 10:19

frmn
Şube Müdürü

BakkalGazi86, 3 ay önce - Alıntıya git

Yönetmelik gereği veremez. Verir ise jüriliğinin düşmesi lazım.

08 Mayıs 2022 15:22

BakkalGazi86
Şef

Yönetmelik gereği veremez. Verir ise jüriliğinin düşmesi lazım.

frmn, 3 ay önce - Alıntıya git

İnşallah öyle olur Hocam. İnşallah.

09 Mayıs 2022 02:55

Tourniquett
Daire Başkanı

Çok geçmiş olsun hocam. ALLAH yardımcınız olsun inşallah. Bu mesajdan sonra bu durumu araştırmıştım. Bunu yapan hocalar olduğunu ve sistemin de bunu yapma imkânı tanıdığını öğrenmiştim. Evet yönetmelikte yeri yok ama zaten her şeyi de yönetmeliğe göre yapsalar başımıza onca saçmalık gelmezdi. Hocalar ne yaparsa tamam diyip geçiyorlar maalesef. He artık biraz biraz okuyorlardı itirazları ama artık çok da takip etmiyorum. Eylül grubunda da sorulmuştu bu soru ve yanıtlamıştım. Ama bazı arkadaşlar sanki ben yapıyormuşum bu durumu gibi tavırlar sergilemişlerdi. O nedenle çok da yorum yapmamaya karar verdim. Sonuçta ben de hak eden hakkını alsın ıstiyorum ama olanı anlatmak da tepki çekiyor. Umarım sizin işiniz yoluna girer ve itirazınız kabul edilir. Bu jüriler gerçekten ilginç.

09 Mayıs 2022 06:45

doktoranadolu
Şube Müdürü

Bakkalgazi hocam size yazılı, sistem üzerinden asgari iptal bilgisi ulaşmadığı için sistem bunamüsaade ediyor çıkarımı hatalı olur. O zaman da asgari iptal yazısını beklemekte fayda olduğunu Eylül grubunda yazmamın sebebi de buydu zaten. Siz sözel olarak öğrenip harekete geçerek asgari verilmesinin önüne DK üzerinden geçmeye çalışınca kuvvetle muhtemelen o jüri üyesi de işi inadabindirerek bu yola başvurmuş görünüyor. Ama sizin durumunuzla ilgili hiç bir şey sistem üzerinde farklı değil ve hala jüri sürecinde gözüktüğünüz için son durum kesinlik kazanmış değil. O zaman da yazmıştım ama siz zaman kaybetmek istemediğiniz için umarım DK düzeltir diye de sizin temenninizi paylaşmıştım. Burada yazdıklarımızla bizden sonrakileri de ilgilendiren bilgilendirme yapma durumumuz olduğu için bu paylaşımı yapma gereği hissettim. Ama kanaatim aynı yine de sizinle ilgili bu jüri tutumu haksız. Çünkü jüri üyesi geri vitese takarak kendi tasarrufunda çelişkiyedüşmüş ve sizinle rekabeti de aşarak nizaya girmiş oluyor. Hukuken araştırın ve hazırlıklı olun. Keşke elinizde asgari iptal yazısı olsaydı. Bundan sonra bu tip bir durumla karşılaşan ya da duyuma istinaden harekete geçen arkadaşlar için özellikle paylaşmak istedim. İnş.sizin durum da düzlüğe mutlaka kavuşacak ama sabır şart. Esas konu şu DK jüri görevi yapmıyor zaten yapamaz. Yerindelikve hukukilik açısından adayın argümantasyonu sağlamsa ve jüri üyesi yönetmelik dışında bir işlem yapmışsa bu işlemi iptal edebiliyor. Bu da kayıtlı sistem üzerinden olunca mümkün hale geliyor. Sizin durumunuzda DKnın o jüri üyesine sistem üzerinden etik verme imkanının olmadığını ayrıca belirtmesi gerekiyordu. Şayet etik verdiyse de bunu düzeltmesi gerekiyor ve bu durum da çok can sıkıcı ve gereksiz yere zaman alıyor tabii.Bir şey haddini aştığı zaman zıddına inkilab ediyor maalesef. İnş.en yakın zamanda durumunuz netleşir ve düzelir diye ümit ediyorum. Yani sonuçta asgari iptali sonrası etik verme örneği sistem üzerinden hala mevcut değil. Asıl mesele DKnın sistem üzerinden bu yanlış işlemin tesisini yapma olasılığını da ortadan kaldıracak bir yazılı ve net düzenlemeyi açıkça yapma gereğinin ortada görünüyor olmasıdır. Selam ve dostlukla

09 Mayıs 2022 07:35

doktoranadolu
Şube Müdürü

Tourniquett hocam zaman ne de çabuk akıp gidiyor. Cazeg hocamın o zaman asgariden itiraza ilişkin endişesini gidermek için yapmış olduğum paylaşıma istinaden siz de bir paylaşımda bulunmuştunuz Eylül grubunda. Bundan sonra benzeri durumlarla karşılaşabilecek arkadaşlar için bilgilendirme amacıyla buraya olduğu gibi alıyorum.

Değerli hocam paylaşımınız için teşekkür ederim. Zaten siz de bir hocanın caydırıcılık için bunu söylediğini yazmışsınız neticede böyle bir durumun oluşmadığı anlaşılıyor. Asgariden iptallerde Danıştay kararının ÜAK tarafından hemen tanınması hayırlı bir gelişme elbette ama işin psikolojisi ve jüri algısı açısından pratik karşılığı an itibariyle çok fazla yok. Esas konu kolaylaştırıcı olması umuduyla inşa ettiğimiz sistemin mağdurları haline gelmemiz. Cazeg hocam sakın yanlış anlaşılmasın üç veya daha fazla jüri de asgari verse bile haklı olan doçent adayı arkadaşımızın olabileceğine inanıyorum. Bence siz de itirazınızı yapın ve dilekçe ile başvurun. Yazdıklarınızı dikkatlice okudum. Sadece teamül olarak özellikle haklı olduğuna kesinkes inanan, dosyasına güvenen ve sağlam bir savunma hazırlayanların ve özellikle tek jürinin kararı ile iptal edilenlerin çekinmemeleri için paylaştım. Doçentlik Komisyonu bence de dilekçeleri ve gerçek durumu esas alıyor. Kimsenin etkisiyle karar verdiklerini düşünmüyorum. Zaten ondan başvurduk. Neticede hakem konumunda onlara emanet etmiş oluyoruz son durumu dilekçemizle. Herkese kolaylıklar, isabetli doğru kararlar ve işlemler diliyorum.

doktoranadolu, 2 ay önce - Alıntıya git

Rica ederim hocam. Evet oluşmadı. Tabi itiraz etmediği için etse ne olurdu bilemeyiz. Ama dediğim gibi herkes de bu kadar art niyetli olamaz. Asgarîden iptal edilenlerin beklemesi ve dava açanların yeni başvuru yapamaması durumu zaten yeniydi çok uzun süre uygulayamadılar. Daha önceki dönemlerde başvurusu Asgarîden iptal edilenlerden hemen yeni döneme başvurup sonucunda başarılı olanlar çok oldu. Yeni başvurudan çekinmeyin bu benim fikrim tabii. D.komisyonu için de daha önce birçok hocamızın da yazdığı gibi önceden hiç okunmuyordu bu dilekçeler haksız yere hepimizin başvuruları iptal edildi. Benimkinde puanım asgarînin altında bile değilken iptal edildi. Ama işte bu davalar ve Vahdet Hoca'nın da baskıları sanırım, bu durumu değiştirmiş görünüyor. Umarım hepinizin itirazları kabul edilir. Kolay gelsin hocam

Tourniquett

09 Mayıs 2022 07:51

doktoranadolu
Şube Müdürü

Asıl mesele hukuki olmayan bir şeyin sistemde mümkün gibi algılanmasının önüne mutlaka geçilmesidir. Uygulanmasa bile uygulanma ihtimalinin bile konuşulması sürece fayda sağlamaz. Bazı şeylerin şuyuu vukuundan beterdir diye bir söz var. DKnın bu konuda gerekli tasarrufu yapmasının ötesinde bu ve buna benzer kişiselve sistemsel hataların önüne esastan geçmek için yönetmeliğin revize edilmesi şart. YÖK Başkanımızın doçentlik başvuru sürecinde iyileştirme olarak nitelediği durum aslında gerçek bir revizyon ihtiyacı. Adil, makul, hakkaniyetli ve doçent adaylarının lehine bir esnekliği de içeren objektif bir sistem inşası zorunluluk. Öyle hakkını mahkemede arasın söylemi idarenin imajına zarar verir. Niçin düzeltme imkanı ve fırsatı varken bazı şeyler düzeltilmesin ki ? Hele ki sistem üzerinden hukuk ve teamül dışı bir yanlışa asla geçit verilmemeli.

09 Mayıs 2022 11:47

Tourniquett
Daire Başkanı

Bakkalgazi hocam size yazılı, sistem üzerinden asgari iptal bilgisi ulaşmadığı için sistem bunamüsaade ediyor çıkarımı hatalı olur. O zaman da asgari iptal yazısını beklemekte fayda olduğunu Eylül grubunda yazmamın sebebi de buydu zaten. Siz sözel olarak öğrenip harekete geçerek asgari verilmesinin önüne DK üzerinden geçmeye çalışınca kuvvetle muhtemelen o jüri üyesi de işi inadabindirerek bu yola başvurmuş görünüyor. Ama sizin durumunuzla ilgili hiç bir şey sistem üzerinde farklı değil ve hala jüri sürecinde gözüktüğünüz için son durum kesinlik kazanmış değil. O zaman da yazmıştım ama siz zaman kaybetmek istemediğiniz için umarım DK düzeltir diye de sizin temenninizi paylaşmıştım. Burada yazdıklarımızla bizden sonrakileri de ilgilendiren bilgilendirme yapma durumumuz olduğu için bu paylaşımı yapma gereği hissettim. Ama kanaatim aynı yine de sizinle ilgili bu jüri tutumu haksız. Çünkü jüri üyesi geri vitese takarak kendi tasarrufunda çelişkiyedüşmüş ve sizinle rekabeti de aşarak nizaya girmiş oluyor. Hukuken araştırın ve hazırlıklı olun. Keşke elinizde asgari iptal yazısı olsaydı. Bundan sonra bu tip bir durumla karşılaşan ya da duyuma istinaden harekete geçen arkadaşlar için özellikle paylaşmak istedim. İnş.sizin durum da düzlüğe mutlaka kavuşacak ama sabır şart. Esas konu şu DK jüri görevi yapmıyor zaten yapamaz. Yerindelikve hukukilik açısından adayın argümantasyonu sağlamsa ve jüri üyesi yönetmelik dışında bir işlem yapmışsa bu işlemi iptal edebiliyor. Bu da kayıtlı sistem üzerinden olunca mümkün hale geliyor. Sizin durumunuzda DKnın o jüri üyesine sistem üzerinden etik verme imkanının olmadığını ayrıca belirtmesi gerekiyordu. Şayet etik verdiyse de bunu düzeltmesi gerekiyor ve bu durum da çok can sıkıcı ve gereksiz yere zaman alıyor tabii.Bir şey haddini aştığı zaman zıddına inkilab ediyor maalesef. İnş.en yakın zamanda durumunuz netleşir ve düzelir diye ümit ediyorum. Yani sonuçta asgari iptali sonrası etik verme örneği sistem üzerinden hala mevcut değil. Asıl mesele DKnın sistem üzerinden bu yanlış işlemin tesisini yapma olasılığını da ortadan kaldıracak bir yazılı ve net düzenlemeyi açıkça yapma gereğinin ortada görünüyor olmasıdır. Selam ve dostlukla

doktoranadolu, 3 ay önce - Alıntıya git

Bakkalgazi hocama verilmemiş mi hocam? Durumum bu şekilde dedi. Ben buradan jürinin etik verdiğini anladım.

09 Mayıs 2022 11:50

Tourniquett
Daire Başkanı

Tourniquett hocam zaman ne de çabuk akıp gidiyor. Cazeg hocamın o zaman asgariden itiraza ilişkin endişesini gidermek için yapmış olduğum paylaşıma istinaden siz de bir paylaşımda bulunmuştunuz Eylül grubunda. Bundan sonra benzeri durumlarla karşılaşabilecek arkadaşlar için bilgilendirme amacıyla buraya olduğu gibi alıyorum.

Değerli hocam paylaşımınız için teşekkür ederim. Zaten siz de bir hocanın caydırıcılık için bunu söylediğini yazmışsınız neticede böyle bir durumun oluşmadığı anlaşılıyor. Asgariden iptallerde Danıştay kararının ÜAK tarafından hemen tanınması hayırlı bir gelişme elbette ama işin psikolojisi ve jüri algısı açısından pratik karşılığı an itibariyle çok fazla yok. Esas konu kolaylaştırıcı olması umuduyla inşa ettiğimiz sistemin mağdurları haline gelmemiz. Cazeg hocam sakın yanlış anlaşılmasın üç veya daha fazla jüri de asgari verse bile haklı olan doçent adayı arkadaşımızın olabileceğine inanıyorum. Bence siz de itirazınızı yapın ve dilekçe ile başvurun. Yazdıklarınızı dikkatlice okudum. Sadece teamül olarak özellikle haklı olduğuna kesinkes inanan, dosyasına güvenen ve sağlam bir savunma hazırlayanların ve özellikle tek jürinin kararı ile iptal edilenlerin çekinmemeleri için paylaştım. Doçentlik Komisyonu bence de dilekçeleri ve gerçek durumu esas alıyor. Kimsenin etkisiyle karar verdiklerini düşünmüyorum. Zaten ondan başvurduk. Neticede hakem konumunda onlara emanet etmiş oluyoruz son durumu dilekçemizle. Herkese kolaylıklar, isabetli doğru kararlar ve işlemler diliyorum.

doktoranadolu, 2 ay önce - Alıntıya git

Rica ederim hocam. Evet oluşmadı. Tabi itiraz etmediği için etse ne olurdu bilemeyiz. Ama dediğim gibi herkes de bu kadar art niyetli olamaz. Asgarîden iptal edilenlerin beklemesi ve dava açanların yeni başvuru yapamaması durumu zaten yeniydi çok uzun süre uygulayamadılar. Daha önceki dönemlerde başvurusu Asgarîden iptal edilenlerden hemen yeni döneme başvurup sonucunda başarılı olanlar çok oldu. Yeni başvurudan çekinmeyin bu benim fikrim tabii. D.komisyonu için de daha önce birçok hocamızın da yazdığı gibi önceden hiç okunmuyordu bu dilekçeler haksız yere hepimizin başvuruları iptal edildi. Benimkinde puanım asgarînin altında bile değilken iptal edildi. Ama işte bu davalar ve Vahdet Hoca'nın da baskıları sanırım, bu durumu değiştirmiş görünüyor. Umarım hepinizin itirazları kabul edilir. Kolay gelsin hocam

Tourniquett

doktoranadolu, 3 ay önce - Alıntıya git

Evet hocam zaman akıp gidiyor. Benim bahsettiğim kişi itiraz etmediği için bir sorun olmadı ama başına gelenler oldu. Bu da bir duyum hocam anlatmıştı. Benim şahsen tanıdığım kimsede yaşanmadı. Kimseye olsun istemem tabii ki.

09 Mayıs 2022 12:35

ysck
Aday Memur

Hocam eşinizin belgesi yüklendiğinde tarih konusunda bilgi verirmisiniz. Teşekkürler.

frmn, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocam hala belge yüklenmedi. YD kararı çıkalı 30 günden fazla oldu. ÜAK mahkeme kararını uygulamak istemiyor. Bende eşime bir dava daha aç diyorum ama kurumla çok yüz göz olmak istemiyor. Sonuçta ÜAK şu an suç işliyor. Mahkeme kararlarının en geç 30 gün içinde uygulanması gerekir. Aksi durumda tazminat hakkı doğuyor.

Bu arada şaibeli dergi diye açıtıgımız davada YD kararına ÜAk süresini geçirmiş bir şekilde itiraz etmiş. İtiraz dilekçesine başvuru koşullarında aranan ilk iki maddeyi söylemiş. 1. madde doktora tezi 2. madde yabancı dil puanı. Aday bu şartları sağlamıyor demiş. Gülermisin ağlar mısın.

Eşime diyorum tazminat davası aç. Ben bir kamu kurumunda çalışıyorum. Böyle komik Kamu yönetimi görmedim. Ne kadar işe yaramaz adam varsa hepsini ÜAK a toplamışlar galiba.

09 Mayıs 2022 12:56

Tudy85
Aday Memur

Juri sadece başarılı/başarısız diyebiliyor aksi halde juriliği düşürülüp yedek jurinin kararı geçerli oluyor. Bunun tersini yapamazlar kendi yönetmeliği böyle ve ayrıca itiraz kabul durumunda juri hocaya gelen bildirimi de biliyorum bizzat gördüm. Sadece başarılı/başarısız diyeceksin diyor. Hata bu yapılan size. Juriliği düşer, yedek jurinin kararı dikkate alınır.

09 Mayıs 2022 16:04

ysck
Aday Memur

Hocam hala belge yüklenmedi. YD kararı çıkalı 30 günden fazla oldu. ÜAK mahkeme kararını uygulamak istemiyor. Bende eşime bir dava daha aç diyorum ama kurumla çok yüz göz olmak istemiyor. Sonuçta ÜAK şu an suç işliyor. Mahkeme kararlarının en geç 30 gün içinde uygulanması gerekir. Aksi durumda tazminat hakkı doğuyor.

Bu arada şaibeli dergi diye açıtıgımız davada YD kararına ÜAk süresini geçirmiş bir şekilde itiraz etmiş. İtiraz dilekçesine başvuru koşullarında aranan ilk iki maddeyi söylemiş. 1. madde doktora tezi 2. madde yabancı dil puanı. Aday bu şartları sağlamıyor demiş. Gülermisin ağlar mısın.

Eşime diyorum tazminat davası aç. Ben bir kamu kurumunda çalışıyorum. Böyle komik Kamu yönetimi görmedim. Ne kadar işe yaramaz adam varsa hepsini ÜAK a toplamışlar galiba.

ysck, 3 ay önce - Alıntıya git

Yanlış ifade etmişim. ÜAK yd itirazında doçentlik yönetmeliğinin ilk 2 maddesini söyleyerek biz kanuna aykırı işlem yapmadık Yürütmeyi durdurma kararı veremesziniz YD kararı için kanuna aykırı işlem olmalı demeye getirmiş. YD kararı açıkca kanuna aykırı işlem için verilir bizim işlem doğru demiş. 40 gün olmasına rağmen hala herhangi bir işlem yapmadan bekletiyorlar.

Diyorum eşime bir dava daha aç gitsin.

09 Mayıs 2022 17:29

Hadi1212
Daire Başkanı

Juri sadece başarılı/başarısız diyebiliyor aksi halde juriliği düşürülüp yedek jurinin kararı geçerli oluyor. Bunun tersini yapamazlar kendi yönetmeliği böyle ve ayrıca itiraz kabul durumunda juri hocaya gelen bildirimi de biliyorum bizzat gördüm. Sadece başarılı/başarısız diyeceksin diyor. Hata bu yapılan size. Juriliği düşer, yedek jurinin kararı dikkate alınır.

Tudy85, 3 ay önce - Alıntıya git

Jüri üyesi he aşamada etiğe verebilir. Bu hatalı bir yorum. Kesin bilgi.

Söyle düşünün nicelik açısından asgari diyen jüri üyesi yayını derinlemesine okumuyor. Yani niteliğe girmiyor ki. Sandığınızın aksine asgariyi tutturamayan çok dosya geliyor. Aynı yayını iki üç yerde puanlayan, yanlış puanlayan anahtar sözcüğü bırakın sosyal bilim çalışmasını (bir yerden ortak çalışmış) fende puanlayan. 100 puanla başvuran çok aday var. Yazarın birini eksik bildirse hop asgari ye iniyor. Dolayısıyla sonradan etik ihlal keşfi normal bir durum.

Ama sandığınız gibi jüri sinirlendiği için falan yapmıyor bunu. Şimdi şöyle özellikle eseri birden çok yerde puanlama, Dr. öncesi dönemde dilimleme, gibi yada çok önemli olmayan ama sonuçta etik kusur olan durumlarda, etiğe verilmek çok ağır geldiği için adaylara kusurlu yayınlar çıkarılınca çıkarılınca asgariye düşüyorsa jüri asgari verir. Bazıları raporunda üstü kapalı yazar. Kimi ise yazmaz. Bu yüzden tavsiyem jürinin puanlamadan çıkardığı eserlerinize çok dikkatli bakmanızdır.

Hep tersini düşünülse de iyi niyet te bazen yanlış anlaşılıyor. Niye sinirlensin sana jüri arkadaşım? Bir iş vermişler işi yapıyoruz. Başarısız raporda bile böyle rapor yazanlar oluyor. Yani etiğe göndermemiş hoca ama raporunda açıkça yazmış, Dr. öncesi ortak çalışma için. Ama aday ne yapıyor? Başarısız raporlara itiraz. Sonucu belli. Hepimiz bilim insanıyız. Jürinin raporunu şöyle düşünerek okuyun. Varsayın ki o raporu en sevdiğiniz ve sizi en seven hoca, hatta doğrudan babanız yazmış. İyi niyetli biri yazdıysa ve böyle yazdıysa sorun ne diye sorun. O zaman itirazınızı bile daha gerçekçi yazarsınız.

Toplam 2423 mesaj
«110111112113114115116117118119120121122