Editörler : Lanet
«110111112113114115116117118119120121122
27 Mayıs 2022 15:21

kediolog
Aday Memur

Hocalarım ben asgari kararına itiraz etmiştim, itirazım olumlu sonuçlandı şimdi sms geldi, jüri sürecine geri döndü. Darısı tüm haber bekleyen hocalarımıza.

28 Mayıs 2022 09:50

ileri273850
Aday Memur

Hocalarım etik incelemeden kurtuldum ancak sistemim asgariye döndü. Asgari verilme sebebi ise son yayinimin open access olması ve cilt, sayı ve sayfa numarası almamış olması. Bu kadar zor bir süreçten sonra bu yeni durum ayrı bir darbe oldu gerçekten... İtiraz etsem sonuç ne olur hocalarım bilgisi ya da yorumu olan varsa yardımcı olabilir mi.. şimdiden çok teşekkürler... İnşallah herkesin güzel gelen haberinin sonu güzel bitsin....

28 Mayıs 2022 10:38

Adydoc
Şef

Hocalarım etik incelemeden kurtuldum ancak sistemim asgariye döndü. Asgari verilme sebebi ise son yayinimin open access olması ve cilt, sayı ve sayfa numarası almamış olması. Bu kadar zor bir süreçten sonra bu yeni durum ayrı bir darbe oldu gerçekten... İtiraz etsem sonuç ne olur hocalarım bilgisi ya da yorumu olan varsa yardımcı olabilir mi.. şimdiden çok teşekkürler... İnşallah herkesin güzel gelen haberinin sonu güzel bitsin....

ileri273850, 3 ay önce - Alıntıya git

Hocam öncelikle çok geçmiş olsun, moralinizi bozmayin desemde nafile ayni sureci cok dega yasayan birisi olarak acisini iyi bilirim. UAK a yapilan itirazlar maalesef çoğunlukla olumsuz sonuclaniyor yinede tercih sizin tabiki. Ben mahkemeye gittim 13-14 ay sonra bilirkisi raporunun lehime cikmasi sonucunda mahkeme YD(yürütmeyi durdurma), karari verildi. UAK üst mahkemeye itiraz etti ve 10 günde üst mahkeme YD kararını bozdu. Sürecim hala devam ediyor, çok çok zor bir durum, şimdide UAK in yeni hamlesine karşı çaresiz bir şekilde etik cezası almayı bekliyorum. UAK daha once asgariden kalan adaylarin ayni yayinlarla başvurmaları durumunda doğrudan etiğe sevk edilmesi için jüri üyelerine hukuksuz bir şekilde yönlendirme yapıyor. Allahın adaletine kaldı işimiz.

28 Mayıs 2022 11:54

ileri273850
Aday Memur

Hocam öncelikle çok geçmiş olsun, moralinizi bozmayin desemde nafile ayni sureci cok dega yasayan birisi olarak acisini iyi bilirim. UAK a yapilan itirazlar maalesef çoğunlukla olumsuz sonuclaniyor yinede tercih sizin tabiki. Ben mahkemeye gittim 13-14 ay sonra bilirkisi raporunun lehime cikmasi sonucunda mahkeme YD(yürütmeyi durdurma), karari verildi. UAK üst mahkemeye itiraz etti ve 10 günde üst mahkeme YD kararını bozdu. Sürecim hala devam ediyor, çok çok zor bir durum, şimdide UAK in yeni hamlesine karşı çaresiz bir şekilde etik cezası almayı bekliyorum. UAK daha once asgariden kalan adaylarin ayni yayinlarla başvurmaları durumunda doğrudan etiğe sevk edilmesi için jüri üyelerine hukuksuz bir şekilde yönlendirme yapıyor. Allahın adaletine kaldı işimiz.

Adydoc, 3 ay önce - Alıntıya git

Çok teşekkür ederim.. sizin süreç de yorucu olmuş.. ama olumsuz düşünmeyin hemen hocam jurilere son verilen asgari yazısından benim anladığım eğer asgari alınan yayın düzeltilerek konulmuş ise sorun olmayacağı seklinde ama eğer oluru yoksa koyma yenisi koymalısın... Ama sonuç olarak etik demesi de sorgulanır neden etik? Hocam verilen kararlar ile zamanımız gidiyor ve umutlarımız... İnşallah güzel haberler almak dileğiyle...

28 Mayıs 2022 20:09

Adydoc
Şef

Hocam asgari alan yayın eğer yeni yönetmelikle şaibeli/yağmacı dergi grubuna girmiyorsa doğal olarak adaylar tarafından yeni başvurularında kullanacaktir. Ayrıca "yayının düzeltilerek" beyannameye konması ne demek onuda anlamış değilim. Jüri üyelerini yanlış yönlendirmeyle suca teşvik etmişler. Etik alan bir aday mahkemeye gitse UAK tam açık olmayan bu ifadeden kendini siyirabilir. Ancak jüri üyesi için kendini savunabilecegi bir yönetmelik maddesi yok, neyi gerekçe gösterip etiğe sevk ettim diyebilir ki. Onun için durum adaylar ve juri uyelwri icin çok riskli . Jüri üyelerinin UAK tan kesin bilgi alıp hangi yönetmelik maddesine gore adayi etiğe vereceğini öğrenmesi gerekmektedir.

28 Mayıs 2022 20:43

ileri273850
Aday Memur

Hocam asgari alan yayın eğer yeni yönetmelikle şaibeli/yağmacı dergi grubuna girmiyorsa doğal olarak adaylar tarafından yeni başvurularında kullanacaktir. Ayrıca "yayının düzeltilerek" beyannameye konması ne demek onuda anlamış değilim. Jüri üyelerini yanlış yönlendirmeyle suca teşvik etmişler. Etik alan bir aday mahkemeye gitse UAK tam açık olmayan bu ifadeden kendini siyirabilir. Ancak jüri üyesi için kendini savunabilecegi bir yönetmelik maddesi yok, neyi gerekçe gösterip etiğe sevk ettim diyebilir ki. Onun için durum adaylar ve juri uyelwri icin çok riskli . Jüri üyelerinin UAK tan kesin bilgi alıp hangi yönetmelik maddesine gore adayi etiğe vereceğini öğrenmesi gerekmektedir.

Hocam sağlamamistir şartı ortadan kalkması ifadesinden ben yeniden başvuru yapacak olsam makalemin sayfa numarası cilt no almış halini koysam asgari şartı saglamama durumu ortadan kalkıyor diye düşünüyorum.. dediğiniz gibi jürinin etik verme gibi bir dayanağı yok...

28 Mayıs 2022 20:45

ileri273850
Aday Memur

Hocam sağlamamistir şartı ortadan kalkması ifadesinden ben yeniden başvuru yapacak olsam makalemin sayfa numarası cilt no almış halini koysam asgari şartı saglamama durumu ortadan kalkıyor diye düşünüyorum.. dediğiniz gibi jürinin etik verme gibi bir dayanağı yok...

ileri273850, 3 ay önce - Alıntıya git

Asgari şartı saglamama iddia desem daha doğru olur....

31 Mayıs 2022 22:16

stas
Daire Başkanı

Sayın hocalarım eşim şaibeli dergi için açtığı davada yerel mahkemede yd verdi. Ancak bölge idare kararı bozdu. Gerekçede bilirkişi raporlarında 4 dergiden birinin şaibeli kapsamına alınabileceğini belirtmesine rağmen diğer 3 dergide bu ifadenin açık yazılmamış olması. Bilirkişiler 1 dergiyi puanlama dışı birakip diğer dergilerin kabul edilebilir olduğunu yazmasına rağmen açık ve net makale kabulünden sonraki kapsamında değil dememiş . Ayrıca uak süresi dışında itiraz etmesine rağmen bunu da belirtmemize rağmen bunu değerlendirmemiz yani usulden ret etmesi gerekirken ek bilirkişi raporu istemiş . Avukat çok şaşırdı uak avukatı bile saskin. Yani demiş ki Bilale anlatır gibi rapor yazilmaliydi. Biilrkisilerden ek rapor alın tekrar karar verin dedi. Eşimin morali çok bozuldu. Şimdi tekrar bilirkişi aşamasına donduk. 6 ay boşa gitti.

31 Mayıs 2022 22:30

stas
Daire Başkanı

Dava acilali 15 ay oldu. Şimdi bir 6 ay daha uzadı. Artık eşimi bu kadar ugrastiran sozde profu Allah'a havale ettik. Öbür tarafta iki elimiz yakasında.

31 Mayıs 2022 22:40

stas
Daire Başkanı

Hocam üst mahkeme sizde neden yd yi bozdu. Eşimin dosyasında da üst mahkeme yd yi bozdu. Ek bilirkisi raporu alın sonra tekrar karar verin dedi. Çok sinir bozucu bir durum. Ben artık uak in mahkemeye müdahale ettiğini düşünmeye başladım. O kadar saçma bir nedenle bozma kararı çıktı. İşin ilginç tarafı uak suresi içinde yani 7 gün içinde değil 26. Gün itiraz etti. Avukat usule aykırı itiraz demesine rağmen mahkeme yd bozdu. Hemde yd bozulmadı dilekçesi talebi dışında karar verdi. Bozma dilekcesinde bahsedilen konu dışında bir konuyu inceledi. Şaka gibi.

01 Haziran 2022 12:08

Joseph Conrad
Aday Memur

Kıymetli hocalarım herkese merhabalar. Ben de Eylül 2021 başvurusu yapanlardanım 24 Mayıs Cuma günü bir jüri üyesinin asgari şartları sağlamamıştır raporu ile başvurum iptal edilmiş. Hocanın iddiaları saçma sapan ve tutarsız. İtiraz dilekçesi hazırlıklarına başladım. Bu konuda bir örnek veya yol haritası gösterecek hocamız var mı? Şimdiden çok teşekkür ederim.

02 Haziran 2022 22:17

yo87
Aday Memur

Hocam bilirkişi raporunda oy birliği varmıydı? Üst mahkeme bilirkişi raporu olunca yd iptal etmez ama
03 Haziran 2022 11:53

Joseph Conrad
Aday Memur

Sayın hocalarım benim jüri üyesi hiç hesaplama yapmadan asgari vermiş iddia ettikleri doğru bile olsa onlar çıkarıldığında 160 puanım var. Bunu komisyon görmeden nasıl böyle bir karar verilebilir. Bu durumda itirazımın kabul edilmesi gerekmez mi? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

03 Haziran 2022 17:08

frmn
Şube Müdürü

Sayın hocalarım benim jüri üyesi hiç hesaplama yapmadan asgari vermiş iddia ettikleri doğru bile olsa onlar çıkarıldığında 160 puanım var. Bunu komisyon görmeden nasıl böyle bir karar verilebilir. Bu durumda itirazımın kabul edilmesi gerekmez mi? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

Joseph Conrad, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Burda gelen raporu iyi analiz etmek lazım. Bilmeden yanlış yorumda yapabiliriz. Eğer alanınızda, o kısımdan puan veya adet şartı var ise jüri onlardan birini silerek sizi o şarttan asgariye düşürmüş olabilir.

Belkide hata yapmıştır.

Ancak görmeden anca böyle bir çıkarımda bulundum. İnşallah itirazınız kabul edilir.

03 Haziran 2022 18:00

Joseph Conrad
Aday Memur

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Burda gelen raporu iyi analiz etmek lazım. Bilmeden yanlış yorumda yapabiliriz. Eğer alanınızda, o kısımdan puan veya adet şartı var ise jüri onlardan birini silerek sizi o şarttan asgariye düşürmüş olabilir.

Belkide hata yapmıştır.

Ancak görmeden anca böyle bir çıkarımda bulundum. İnşallah itirazınız kabul edilir.

frmn, 2 ay önce - Alıntıya git

teşekkür ederim hocam cevabınız için. Jürinin bahsettiği çalışmalardan asgari şartı oluşturacak bir durum söz konusu değil. Ama haklısınız, Çok dikkatli bir şekilde rapor hazırlıyorum.

03 Haziran 2022 19:41

stas
Daire Başkanı
Hocam bilirkişi raporunda oy birliği varmıydı? Üst mahkeme bilirkişi raporu olunca yd iptal etmez ama
yo87, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam maalesef öyle değil. Eşimin dosyasında da jüri oy birligiyle karar almasına rağmen yd üst mahkeme iptal etti. Üst mahkeme rapora itiraz etmiyor. Usulden dolayı yd yi iptal etti. Uak rapora itiraz etmişti. Hakim yerinde görmeyip karar verdi. Üst mahkemede uak itiraz etti jüriden ek rapor almaliydin kararını öyle vermeliydin dedi. Süreç 6 ay daha uzadı.

07 Haziran 2022 13:51

kediolog
Aday Memur

Hocam çok geçmiş olsun. Umarım hatalı değerlendirme telafi edilir.

Ben de asgari aldım ve itiraz ettim. Olumlu cevap aldım şu an beklemedeyim.

Size itiraz dosyanızı hazırlarken dikkat etmenizi önerebileceğim birkaç husus olabilir. Ancak elbette bunlar benim şahsi düşüncelerim. Siz daha iyisini bilirsiniz.

Dilekçeniz basit olsun. İtiraz gerekçelerinizi ek olarak ekleyin. Kullandığınız dil sert olmasın. ÜAK'ta dosyanızı inceleyecek olan hocanın iyi niyetli bir insan olabileceğini düşünün, önyargılı olmayın.

Jüri üyesinin yayınlarınızı beğenmeme hakkı olduğunu ve bunun subjektif bir süreç olduğunu unutmayın. İtiraz ettiğiniz şey sadece asgari kararı ile ilgili olsun. Jürinin diğer değerlendirmelerine de cevap vermeye kalkarsanız dosyanız içerik olarak çok kabarır. Hem de konu özünden uzaklaşır. Sadece asgari kararı ile ilgili itirazlarınızı yazın.

İtiraz gerekçelerinizi mutlaka yönetmelik maddelerine dayandırın veya başka dayanaklarla açıklayın.

Kullandığınız dil ve dosyanın hazırlanma şekli bir hukukçunun elinden çıkmış gibi olsun. Ne istediği açık, net. Doçentlik sistemini eleştirmek gibi detaylara bence girmeyin. Duygusal kelimeler, cümleler kurmayın.

Umarım hatalı değerlendirme en kısa sürede telafi edilir hocam.

07 Haziran 2022 13:56

Joseph Conrad
Aday Memur

Hocam çok geçmiş olsun. Umarım hatalı değerlendirme telafi edilir.

Ben de asgari aldım ve itiraz ettim. Olumlu cevap aldım şu an beklemedeyim.

Size itiraz dosyanızı hazırlarken dikkat etmenizi önerebileceğim birkaç husus olabilir. Ancak elbette bunlar benim şahsi düşüncelerim. Siz daha iyisini bilirsiniz.

Dilekçeniz basit olsun. İtiraz gerekçelerinizi ek olarak ekleyin. Kullandığınız dil sert olmasın. ÜAK'ta dosyanızı inceleyecek olan hocanın iyi niyetli bir insan olabileceğini düşünün, önyargılı olmayın.

Jüri üyesinin yayınlarınızı beğenmeme hakkı olduğunu ve bunun subjektif bir süreç olduğunu unutmayın. İtiraz ettiğiniz şey sadece asgari kararı ile ilgili olsun. Jürinin diğer değerlendirmelerine de cevap vermeye kalkarsanız dosyanız içerik olarak çok kabarır. Hem de konu özünden uzaklaşır. Sadece asgari kararı ile ilgili itirazlarınızı yazın.

İtiraz gerekçelerinizi mutlaka yönetmelik maddelerine dayandırın veya başka dayanaklarla açıklayın.

Kullandığınız dil ve dosyanın hazırlanma şekli bir hukukçunun elinden çıkmış gibi olsun. Ne istediği açık, net. Doçentlik sistemini eleştirmek gibi detaylara bence girmeyin. Duygusal kelimeler, cümleler kurmayın.

Umarım hatalı değerlendirme en kısa sürede telafi edilir hocam.

kediolog, 2 ay önce - Alıntıya git
Çok teşekkür ederim hocam. Belirttiğiniz şeylere dikkat ettim. Sadece iddialara cevap verdim. Son bölümde ise bütün iddialar doğru bile olsa asgari şartları yine de sağladığımı bir tablo ile göstererek aktardım. Ayrıca tespitlerimi eklerle destekledim. Umarım güzel haberler alırız. Hocam dilekçeyi bugün göndereceğim. İsterseniz size mail yoluyla gönderebilirim. Son halinin kontrolü için
07 Haziran 2022 14:30

kediolog
Aday Memur
Çok teşekkür ederim hocam. Belirttiğiniz şeylere dikkat ettim. Sadece iddialara cevap verdim. Son bölümde ise bütün iddialar doğru bile olsa asgari şartları yine de sağladığımı bir tablo ile göstererek aktardım. Ayrıca tespitlerimi eklerle destekledim. Umarım güzel haberler alırız. Hocam dilekçeyi bugün göndereceğim. İsterseniz size mail yoluyla gönderebilirim. Son halinin kontrolü için

Bence hiç gerek yok. Eminim en güzel şekilde hazırlamışsınızdır. 15-16 Haziran gibi DK olması bekleniyordu. Muhtemelen o toplantıya yetişir. Güzel haberler alalım hepimiz inşallah.

07 Haziran 2022 14:32

Joseph Conrad
Aday Memur

Bence hiç gerek yok. Eminim en güzel şekilde hazırlamışsınızdır. 15-16 Haziran gibi DK olması bekleniyordu. Muhtemelen o toplantıya yetişir. Güzel haberler alalım hepimiz inşallah.

kediolog, 2 ay önce - Alıntıya git
İnşallah hocam
Toplam 2423 mesaj
«110111112113114115116117118119120121122