Editörler : Lanet
12345678910111213»
24 Eylül 2018 16:23

Ume12345
Aday Memur

Sayın hocalarım, bu itiraz dilekçelerinin işleme konulup konulmadığını nerden nasıl öğreniyorsunuz? Ben, dilekçem kim tarafından alındı, işleme konuldu mu bilemiyorum? Arıyorum açan olmuyor. Bana yol gösterecek biri var mı? Ankara'ya mı gitmeliyim?

24 Eylül 2018 17:36

alkim_alkim
Memur

Sayın hocalarım, bu itiraz dilekçelerinin işleme konulup konulmadığını nerden nasıl öğreniyorsunuz? Ben, dilekçem kim tarafından alındı, işleme konuldu mu bilemiyorum? Arıyorum açan olmuyor. Bana yol gösterecek biri var mı? Ankara'ya mı gitmeliyim?

Ume12345, 4 yıl önce - Alıntıya git

ben akışına bıraktım artık. gidecek durumda da değilim.

24 Eylül 2018 20:13

Umut-N2017
Şef

dilekçenin tesliminden sonra ilk komisyon toplantısında görüşülüyor. BAna hemen yanıt geldi. Zira komisyon hocalara gönderme gereği duymamış. Ancak gerek olması halinde süre uzayacaktır. Ki uzaması da hayra alamet bu durumda...

24 Eylül 2018 20:25

Umut-N2017
Şef

Mahkeme ile kendi caminda bir Prof u karşına almış oluyorsun. Evet başka jürinin tolere ettiği basit bir hatayı o Prof tolere etmemiş benim de öyle ama uak çoğunluğunun kararına uysun o zaman. Bu şekilde 1 yıl kaybediyorum ben ama yapacak hiçbir şey yok.

academiaftr, 4 yıl önce - Alıntıya git

Kesinlikle katılıyorum. Bir yada iki kişinin subjektif kararı ile diğer (çoğunluğun) kararı yok hükmünde. Anlamadığım Prof.ların yanlış hesaplamaları da değiştirilmiyor.

Ayrıca hangi dergi Uluslararası hangisi değil bunlarda net değil. 5 hocanın ulularası kabul ettiğini diğeri etmemiş bizim dönemde.

Kitap ta öyle . 1 hocanın özgün değil demesi asgari şarta düşmeye neden oluyor. O zaman diğer hocaların fikirlerinin ne önemi kalıyor. Anlamadım. Çoğunluk kararı, burada da göz ardı edilmemeli. Çok canımız yanıyor açıkçası.

24 Eylül 2018 21:07

alkim_alkim
Memur

dilekçenin tesliminden sonra ilk komisyon toplantısında görüşülüyor. BAna hemen yanıt geldi. Zira komisyon hocalara gönderme gereği duymamış. Ancak gerek olması halinde süre uzayacaktır. Ki uzaması da hayra alamet bu durumda...

Umut-N2017, 4 yıl önce - Alıntıya git

sizin olumsuz mu sonuçlandı? komisyon göndermeye gerek duymamış yazmışsınız da.

komisyon ne zaman toplanır ki?

25 Eylül 2018 13:01

Umut-N2017
Şef

evet . itiraz dilekçeme komisyon reddedildi kararı verdiğinden, sonucum değişmedi. Dolayısı ile pek beklemedim itiraz sonrası 15 gün falan idi. Benimki Eylül ayında netleşti. İlk komisyon toplantısında...

25 Eylül 2018 16:01

academiaftr
Aday Memur

Az önce tlf ile aradım sonucum açıklanır mı tüm raporlarım tamam diye hayır açıklanmayacak dedi kadın. Bir sonraki toplantı ne zaman dedim, belli değil dedi. 2018 Nisan dönemiyim.

26 Eylül 2018 11:22

Ume12345
Aday Memur

Doçentlik komisyon toplantısı ayda 1 kere mi yapılıyor? 17 Eylül'de yapılmış mıydı? Ekim'de ne zaman yapılacak? Ben dilekçemi ÜAK başkanlığına yazmıştım bu arada.

26 Eylül 2018 12:23

alkim_alkim
Memur

Doçentlik komisyon toplantısı ayda 1 kere mi yapılıyor? 17 Eylül'de yapılmış mıydı? Ekim'de ne zaman yapılacak? Ben dilekçemi ÜAK başkanlığına yazmıştım bu arada.

7 Eylül'de yapılmıştı. Diğer sorularınızın cevabı hakkında fikrim yok.

26 Eylül 2018 18:16

drdemirkale
Aday Memur

arkadaşlar 7 eylül de kurul toplandı 14 eylülde sisteme asgari koşul sebebi ile başvurunuz iptal oldu yazısı düştü.

benimki dr tezinden yayın yapıldı şeklinde ne yazıkki

kaldıki o yayın teze başlamadan 2 yıl önce elde edilen verilerin 1 yıl önce ulusal sempozyumda sunulması ve ardından yayın haline getirilmesi ile yapılmış bir yayındı.

pazartesi elden itiraz dilekçemi teslim ettim UAK'ya.

ekimin ilk haftası kurul toplanıp karar verecekmiş

öğrenebildiğim bu kadar ne yazıkki

2017 nisan başvurusu bu arada

ayrıca jüri raporu 4 mayıs iken eylül kuruluna anca girebildi

27 Eylül 2018 11:09

Ume12345
Aday Memur

İtirazımdan sonra, bugün itibariyle DBS'de güncel durumum jüri sürecinde yazıyor. Jüriler aynı jüriler. Başa mı döndük şimdi???

27 Eylül 2018 15:43

alkim_alkim
Memur

İtirazımdan sonra, bugün itibariyle DBS'de güncel durumum jüri sürecinde yazıyor. Jüriler aynı jüriler. Başa mı döndük şimdi???

Bildiğim kadarıyla süreç aynı şekilde işliyor. Asgari şart diyen jüri üyesine 10 gün süre verilip kararını bildirmesini istiyorlar.

27 Eylül 2018 21:21

DocAdayıı
Aday Memur

Hocalarım benimde başvurum asgari koşul nedeniyle iptal oldu. Gerçekten kötü bir durum. Bir jüri aptalca bir gerekçeyle (ki asılsız) başvurunuzu iptal edebiliyor. Bende elden itiraz dilekçemi verdim. Ancak oradaki yetkili itiraz sonuçlarının %90 adayın aleyhine sonuçlandığını söyledi. Bana kaç sayfa dilekçe yazdın dedi. Bende 5-6 sayfa dedim. Delillerimi de ekledim dilekçeye. Adam bana "oooo ne yaptın hocam. Yarım sayfa yazacaktın dedi." Anladığım kadarıyla uzun dilekçeleri okumuyorlar. Allah hakkımızda hayırlısını versin.

27 Eylül 2018 21:35

adonis0
Aday Memur

bugun uakdaydim dilekcede duzeltme yaptim ilkokul seviyesindeki birininnanlayacagi sekilde yazdim ordaki yetkili agzindan ben hocalara mail atarim diye kacirdi yani benim anladigim komisyon toplanmiyor uzaktan hallediyorlar isleri

28 Eylül 2018 16:34

Umut-N2017
Şef

bugun uakdaydim dilekcede duzeltme yaptim ilkokul seviyesindeki birininnanlayacagi sekilde yazdim ordaki yetkili agzindan ben hocalara mail atarim diye kacirdi yani benim anladigim komisyon toplanmiyor uzaktan hallediyorlar isleri

adonis0, 4 yıl önce - Alıntıya git

Ne söylenir bilemez oldum. İnanılır gibi değil ama gariplikleri anlamlandıramıyorduk.

28 Eylül 2018 16:35

Umut-N2017
Şef

Hocalarım benimde başvurum asgari koşul nedeniyle iptal oldu. Gerçekten kötü bir durum. Bir jüri aptalca bir gerekçeyle (ki asılsız) başvurunuzu iptal edebiliyor. Bende elden itiraz dilekçemi verdim. Ancak oradaki yetkili itiraz sonuçlarının %90 adayın aleyhine sonuçlandığını söyledi. Bana kaç sayfa dilekçe yazdın dedi. Bende 5-6 sayfa dedim. Delillerimi de ekledim dilekçeye. Adam bana "oooo ne yaptın hocam. Yarım sayfa yazacaktın dedi." Anladığım kadarıyla uzun dilekçeleri okumuyorlar. Allah hakkımızda hayırlısını versin.

DocAdayıı, 4 yıl önce - Alıntıya git

Çok çok acı...

28 Eylül 2018 16:38

Umut-N2017
Şef

jürideki çoğunluğun (6/7 si) boşuna emek sarfetmiş ve onaylamış oluyor hocam.

30 Eylül 2018 21:22

DocAdayıı
Aday Memur

Komisyon toplantısının ne zaman yapılacağı ile bir bilgisi olan var mı acaba?

30 Eylül 2018 22:21

alkim_alkim
Memur

Komisyon toplantısının ne zaman yapılacağı ile bir bilgisi olan var mı acaba?

DocAdayıı, 4 yıl önce - Alıntıya git

@drdemirkale Ekim'in ilk haftası diye yazmış.

30 Eylül 2018 22:34

DocAdayıı
Aday Memur

o zaman bu hafta olabilir. Hayırlısı artık

Toplam 2318 mesaj
12345678910111213»