Editörler : supporters.
«777879808182838485868788»

bamur
Aday Memur
25 Mayıs 2021 20:58

Teşekkür ederim.

Tourniquett, 3 yıl önce

Dava ve başvuru aynı anda yapılıyor

Tourniquett
Daire Başkanı
25 Mayıs 2021 21:04

Rica ederim hocam

bamur, 3 yıl önce

Teşekkür ederim.

2873
Memur
25 Mayıs 2021 23:04

Tourniquett Hocam, Yine size ses vermişler. Demek ki raporlarınız olumlu fazlaca deşifre olmamak için göndermemişlerdir. Benim davada, kapı duvar. Mahkeme ikinci defa savunma ve dosya istemişti. Süre 19 Nisan'da tamamlandı. Halen ses yok.

Hocam avukatınız var mı? Sakın ihmal etmeyin, davalı idarenin savunmasına, gerekli görüyorsanız 30 gün içerisinde cevap verebilirsiniz.

İlave bir konu savunma davalı idare tarafından mı UYAP'a yüklenmiş? yoksa evraklar posta ile gönderilip mahkeme tarafından mı sisteme yüklenmiş?

Zalimin Zulmü varsa mazlumun Allah'ı var. Sabretmekten başka çare yok.

Tourniquett, 3 yıl önce

Beni de hocam. stres sıkıntı mahvetti bizi.. Bugün 20 günlük sürenin son günüydü. Dün güya dosya göndermişler. 2 satır sadece.. halbuki başvuru dosyasının tamamı ve jüri raporuydu gönderilmesi gereken. Ve hiçbir açıklama yok. Asgarî veren jürinin sadece bir gerekçesini almışlar onun da makale numarası memur tarafından yanlış girilmiş, ilk asgarî verildiği andan beri de kimse bakmamiş bile. İtiraz dilekçesinde de yazmıştık bu durumu. O makale değil bu makaleden bahsediyor jüri o da şöyle vs. Diye açıklama yapmıştık ama itiraz reddedildiğinde bile yanlışlığı sürdürmüşler. Dilekçelerin okunmadan reddedildiğini bir kez daha görmüş olduk. O kadar sinirliyim ki memurundan jürisine, ondan komisyonuna kuruluna kadar yanlışlıklar silsilesi .

Tourniquett
Daire Başkanı
26 Mayıs 2021 03:41

Inşallah öyledir hocam. Inşallah lehimize gelişir davalarımız. Ama ne olacak şimdi çok merak ediyorum yani mahkeme ne diyecek bu duruma. Evet hocam avukatım var cevap vereceğiz. Teşekkür ederim size de çok sağ olun.

Hocam çok haklısınız gerçekten. sizin durum da çok tuhaf neden hala ses yok acaba. Avukatınız varsa o takip ediyordur. Öğrenme durumunuz yok mu? Bu kada süre geçmiş en azından mahkemeden bir haber gelmesi gerekirdi.

Savunma hakları bitmişti zaten. Savunma gibi bir durum yok. Sadece dosya ve raporlar istenmişti. Onun yerine 2 satır yazıp göndermişler postayla hocam.

Doğru diyorsunuz tek çare sabır... Allah hepimizin yardımcısı olsun. Tez zamanda hakkımızı alalım inşallah.

2873, 3 yıl önce

Tourniquett Hocam, Yine size ses vermişler. Demek ki raporlarınız olumlu fazlaca deşifre olmamak için göndermemişlerdir. Benim davada, kapı duvar. Mahkeme ikinci defa savunma ve dosya istemişti. Süre 19 Nisan'da tamamlandı. Halen ses yok.

Hocam avukatınız var mı? Sakın ihmal etmeyin, davalı idarenin savunmasına, gerekli görüyorsanız 30 gün içerisinde cevap verebilirsiniz.

İlave bir konu savunma davalı idare tarafından mı UYAP'a yüklenmiş? yoksa evraklar posta ile gönderilip mahkeme tarafından mı sisteme yüklenmiş?

Zalimin Zulmü varsa mazlumun Allah'ı var. Sabretmekten başka çare yok.

Ydocent
Şef
26 Mayıs 2021 20:05

Merhaba, ben de dava surecimi ifade edeyim sizlere.

Avukatimla gorustugumde bir dilekce hazırladığını ve mahkemeye sunduğunu öğrendim. Daha da geciken uak savunmasini bekleyip adayin dosyasinin zaman kaybetmeden bilirkisi değerlendirmesine gecis talebi ile bir yazıydı bu.

Uyap tan davalının evrakların baktığımda uak yoğunluk nedeniyle süre bitiminden birsure sonra ek süre talep etmiş. Mahkemede geç gonderdigi için uak vekili avukatın ek süre talebini red etmiş.

Süre dolduğu için de avukatım, eldeki verilere veya bilirkişi aşamasına geçelim demiş.

Dava açılan dosya sayısı baskabir deyişle haksız yere docentligi elinden alinan aday sayısı o kadar çok demekki...yanit veremiyorlar. Hakimler de anladı sanırım bu haksızlığı.

bamur
Aday Memur
26 Mayıs 2021 21:20

Hocam itirazınız ne kadar sürede kabul edildi?

murtanyan, 3 yıl önce
Hocam asgari ve etik olayları jürilerin kendini kanıtlaması bir ailh olmuş. Beş para etmez yayınları olan jüriler, Ssci li yayınlarıma sahte demişlerdi ki hepsinin linki vs. Vardı İnternete. Allah tan itirazım kabul edildi. Jüri rüyasında ne görüyorsa artık herkesi kendi gibi hayal aleminde sanıyor. Bu süreç bitince sedat Peker gibi videolar yapacağım.

frmn
Şube Müdürü
26 Mayıs 2021 21:49

benim davaya savunma vermemişti ÜAK ek süre talebine rağmen. Üzerinden 2 ay geçtikten sonra dosyaya doçentlik işlem dosyası diye bir cümlelik dilekçe sunmuş ancak bize eziyet için ekte: Cd diyor. dolayısıyla su an göremiyorum.

ÜAK sırf bize eziyet için bunları yapıyor diye düşünmeye başladım. Cd mi kaldı bu devirde, Uyap denen sistemden neden yüklemiyor. sanırım acemi avukata denk geldik.

Ydocent, 3 yıl önce

Avukatimla gorustugumde bir dilekce hazırladığını ve mahkemeye sunduğunu öğrendim. Daha da geciken uak savunmasini bekleyip adayin dosyasinin zaman kaybetmeden bilirkisi değerlendirmesine gecis talebi ile bir yazıydı bu.

Uyap tan davalının evrakların baktığımda uak yoğunluk nedeniyle süre bitiminden birsure sonra ek süre talep etmiş. Mahkemede geç gonderdigi için uak vekili avukatın ek süre talebini red etmiş.

Süre dolduğu için de avukatım, eldeki verilere veya bilirkişi aşamasına geçelim demiş.

Dava açılan dosya sayısı baskabir deyişle haksız yere docentligi elinden alinan aday sayısı o kadar çok demekki...yanit veremiyorlar. Hakimler de anladı sanırım bu haksızlığı.

Tourniquett
Daire Başkanı
26 Mayıs 2021 22:08

Inşallah hakimler anlamıştır dediğiniz gibi. Sizin açınızdan çok iyi olmuş bence süreyi geçirdikten sonra ek süre istemeleri. ilk 30 günlük süreden sonra bu şekilde oldu değil mi?

Bizim durumlar farklı oldu. 2 kere 30 günlük bir kere de 20 günlük süre verdi mahkeme maalesref. Ve savunma vermedikleri ve baska bir talep de olmadığı halde mahkeme kendi inisiyatifiyle 20 gün daha verdi. Hakime göre de değişiyor herhalde.

Hakkımızda hayırlısı.......

Ydocent, 3 yıl önce

Tourniquett
Daire Başkanı
26 Mayıs 2021 22:29

Hocam sizinki benimki gibi sanırım. Benimkinde de cd vardı. Avukatım aldı içinden iki satır yazı çıktı. Asgari karari ve itirazın reddi kararı. Onları da yanlış yazmıştı sayın memur (!) O haliyle yollamışlar. Kimsenin hatayı fark ettiği bile yok. Merak etmeyin yani içinden bi şey çıkmıyor. Kesinlikle size katılıyorum. Avukat bu işi henüz öğrenememiş.

frmn, 3 yıl önce

benim davaya savunma vermemişti ÜAK ek süre talebine rağmen. Üzerinden 2 ay geçtikten sonra dosyaya doçentlik işlem dosyası diye bir cümlelik dilekçe sunmuş ancak bize eziyet için ekte: Cd diyor. dolayısıyla su an göremiyorum.

ÜAK sırf bize eziyet için bunları yapıyor diye düşünmeye başladım. Cd mi kaldı bu devirde, Uyap denen sistemden neden yüklemiyor. sanırım acemi avukata denk geldik.

bamur
Aday Memur
27 Mayıs 2021 10:19

Hocalarım asgari itirazlarınıza cevaplar ne kadar sürede verildi? çok uzun süren var mı? Şimdiden herkese teşekkür ederim.

frmn
Şube Müdürü
27 Mayıs 2021 12:53

Bunun bir süresi yok hocam, siz itirazınızı gönderdiğinizde yapılacak toplantının ne zaman olacağına göre değişiyor. benimkisi 15 günde ret edilmişti sanırım.

bamur, 3 yıl önce

Hocalarım asgari itirazlarınıza cevaplar ne kadar sürede verildi? çok uzun süren var mı? Şimdiden herkese teşekkür ederim.

bamur
Aday Memur
27 Mayıs 2021 14:37

Teşekkür ederim hocam.

frmn, 3 yıl önce

Bunun bir süresi yok hocam, siz itirazınızı gönderdiğinizde yapılacak toplantının ne zaman olacağına göre değişiyor. benimkisi 15 günde ret edilmişti sanırım.

Doç.Mat
Aday Memur
27 Mayıs 2021 15:18

Arkadaşlar Merhaba;

Benimde Mühendislik alanında Asgariden iptal edilmiş olan sonucuma itiraz dilekçem yaklaşık 1 ay önce ÜAK a ulaşmış. Fakat herhangi bir haber yok. Sanırım telgrafın tellerine "Kargalar"

kondu ki iletişim ve bir haber yok.

ÜAK 'a 20 gün aradan sonra nihayet dün ulaşabildim. Yaptığım görüşmede Haziran ortasında

konu ile ilgili toplantı olacağı ve sonucun bildirileceği aktarıldı tarafıma. Fakat dilekçemin kabul

edilip edilmediği konusunda yada diğer jürilerin görüşleri konusunda hiç bir yanıt alamadım.

Belki bundan bir şey çıkarabilen arkadaşlarımız olabilir.

Not: itiraz edeli 1 ay oldu. Daha herhangi bir cevap yok.

nicksiz000
Memur
27 Mayıs 2021 16:54

Mahkemeye verdiniz i hocam.

Doç.Mat, 3 yıl önce

Arkadaşlar Merhaba;

Benimde Mühendislik alanında Asgariden iptal edilmiş olan sonucuma itiraz dilekçem yaklaşık 1 ay önce ÜAK a ulaşmış. Fakat herhangi bir haber yok. Sanırım telgrafın tellerine "Kargalar"

ÜAK 'a 20 gün aradan sonra nihayet dün ulaşabildim. Yaptığım görüşmede Haziran ortasında

konu ile ilgili toplantı olacağı ve sonucun bildirileceği aktarıldı tarafıma. Fakat dilekçemin kabul

edilip edilmediği konusunda yada diğer jürilerin görüşleri konusunda hiç bir yanıt alamadım.

alkim_alkim
Memur
27 Mayıs 2021 18:32

Yukarıdaki mesajları okudum da. Dava açıldıktan sonraki gecikmeler saçma olmuş. ÜAK'a savunma için 1 ay süreden başka ek süre verildiğini duymamıştım ben. Dava sürecindeki gecikme, jüri hatasından kaynaklı gecikme, memurdan kaynaklı gecikme adaya mâl edilmemeli.

"Değerli Doçent adayı meslektaşlarım.Evet sistem durma noktasına geldi.Sonuçlar bekletiliyor,süreç hala şeffaf değil. Ancak açtığımız davalar ve iletilerim sonrası ÜAK?da taşlar yerinden oynadı.Aynı gün raporu girip 15 günde olma devri bitti.Jüri de daima haklı değil.

Biraz sabır."

demiş Vahdet Hoca.Sabrın sonu selamettir umarım. Tüm mağduriyetimizi ünvanı ya başvurunun iptal edildiği tarihten ya da başvuru döneminden itibaren vererek gidersinler. Başka da bir yol düşünemiyorum.

Tourniquett
Daire Başkanı
27 Mayıs 2021 20:29

Itiraz ettikten sonra bir komisyon toplantısı olduysa -ki olmuştur 1 ay geçti diyorsunuz- ve eğer itiraz dilekçeniz tozlu raflar arasına karışmadıysa; üzülerek söylüyorum ki itirazınız reddedilmiştir hocam.

Doç.Mat, 3 yıl önce

Arkadaşlar Merhaba;

Tourniquett
Daire Başkanı
27 Mayıs 2021 20:34

Bazen her şey bizi buldu diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Avukatım da böyle bir durumun görülmediğini söylüyor. 4 aydır üakın keyfini bekliyorum hiçbir sebep yokken!!!

Tüm yazdıklarınıza katılıyorum hocam. Vahdet Hoca da sağ olsun peşini bırakmıyor bu işin.

alkim_alkim, 3 yıl önce

Yukarıdaki mesajları okudum da. Dava açıldıktan sonraki gecikmeler saçma olmuş. ÜAK'a savunma için 1 ay süreden başka ek süre verildiğini duymamıştım ben. Dava sürecindeki gecikme, jüri hatasından kaynaklı gecikme, memurdan kaynaklı gecikme adaya mâl edilmemeli.

"Değerli Doçent adayı meslektaşlarım.Evet sistem durma noktasına geldi.Sonuçlar bekletiliyor,süreç hala şeffaf değil. Ancak açtığımız davalar ve iletilerim sonrası ÜAK?da taşlar yerinden oynadı.Aynı gün raporu girip 15 günde olma devri bitti.Jüri de daima haklı değil.

Biraz sabır."

demiş Vahdet Hoca.Sabrın sonu selamettir umarım. Tüm mağduriyetimizi ünvanı ya başvurunun iptal edildiği tarihten ya da başvuru döneminden itibaren vererek gidersinler. Başka da bir yol düşünemiyorum.

Winterson
Aday Memur
28 Mayıs 2021 08:43

Merhaba Arkadaşlar,

Ben de dün jüri üyesinin raporunu (2 satır) alabildim. Lisans üstü öğrencimin tezinden ürettiğimiz makaleyi benim tezimden sanıp yayın kategorisi dışında demiş raporunda . Cv de benim tezimin başlığı da öğrencinin ki de var oysaki. Şimdi itiraz için dilekçemi kime ithafen yazmalıyım, ve nelere dikkat etmeliyim yardımcı olabilir misiniz?

2873
Memur
28 Mayıs 2021 11:49

Winterson hocam, ben itirazımı Üniversitelerarası Kurul, Doçentlik komisyonu Başkanlığına yapmıştım. Fazlaca dikkat edeceğiniz bir şey yok. Fazla nazik olmanıza da gerek yok, çünkü nazikliği hak etmiyorlar. İddiaların doğru olmadığını izah ederek ekleri ile birlikte kargo ile gönderin. Hayırlısı olsun. Değerlendirmeye alırlarsa hakkınızı alırsınız, aksi takdirde mahkemeye vermeyi ihmal etmeyin.

stas
Daire Başkanı
28 Mayıs 2021 15:50

Hocalarım eşimin dosyasında da aynı şey oldu. 3 ay sonra ÜAK avukatı ancak bir cd sunabildi mahkemeye. Güler misin ağlar mısın? Yazışmalarının olduğu CD yi kopyalama ortalama 5 dakikalık iştir. Sonuçta bir yorum başka bir kuruma yazı vs yok. sadece yapılan işler bir cd ye kopyalanıyor ve bu işlem 3 ay alıyor. Ben bir Kamu kurumunda çalışıyorum. Bizde böyle çalışan olsa anında uyarı alıyor. İşleri yavaş yaptığı için.

Tourniquett, 3 yıl önce

Hocam sizinki benimki gibi sanırım. Benimkinde de cd vardı. Avukatım aldı içinden iki satır yazı çıktı. Asgari karari ve itirazın reddi kararı. Onları da yanlış yazmıştı sayın memur (!) O haliyle yollamışlar. Kimsenin hatayı fark ettiği bile yok. Merak etmeyin yani içinden bi şey çıkmıyor. Kesinlikle size katılıyorum. Avukat bu işi henüz öğrenememiş.

Toplam 2687 mesaj
«777879808182838485868788»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi