Editörler : supporters.
«798081828384858687888990»

Tourniquett
Daire Başkanı
30 Mayıs 2021 20:12

Paylaşımınız için teşekkür ederiz hocam. Ancak biz asgari kararıyla başvurularımızın iptal edildiği tarih itibariyle unvanı alabilmek istiyoruz. Bununla ilgili bildiğiniz bir emsal karar varsa bizimle paylaşırsanız çok çok mutlu oluruz.

Dr.Snadrun, 3 yıl önce

O zaman twitter hesabından yazmakla kalmayıp cimer vb. kanallar yoluyla dilekçelerinizi resmi olarak da iletmeniz gerekecek hocam. İşin aslı mahkemeye vermeden bu hakların verileceğini de düşünmüyorum.

Bu konuda emsal karar olması açısından site dışından bir link paylaşacağım ama forum kurallarına aykırı ise lütfen uyarınız kaldırayım.

Doç. Dr. Edip Avşar hocanın bu özlük hakları konusunda açtığı dava geçen yıl sonuçlandı. Doçentlik unvanının kazanıldığı tarihten itibaren mali ve özlük haklarının yasal faizi ile ödenmesine karar verildi.

Emsal karar olarak dilekçelerinize ilgili mahkeme, karar ve sayı no ile ekleyebilirsiniz.

https://www.turkegitimsen.org.tr/icerik_goster.php?Id=13465

Dr.Snadrun
Şef
30 Mayıs 2021 22:04

Hocam o konuda paylaşabileceğim hiçbir şey yok. Bugüne kadar o şekilde hiçbir emsal karar görmedim duymadım. Sonuç olarak etik veya asgari gerekçeyle başvurusu başarılı bulunmayan adaylar için bir hak kaybı yok diyecek mahkemeler ve başarılı bulunduğu tarihten itibaren verecekler hakları.

Ben de sizinle aynı fikirdeyim. En azından mahkeme yoluyla kazanılan ve hatalı karar nedeniyle iptal edilen etik/asgari kararının açıklandığı günden itibaren verilmesi için sendikalardan yardım istenebilir. 2-3 sene bu olumsuzluklarla uğraşan hocaların zaten profesörlüğe saydıkları zamanın yarısını bu süreçte harcadığı, maddi-manevi yıpranmaları ön plana çıkarılmalı. Bu konuda bir belge görürsem paylaşırım hocam.

Sizin süreç nasıl gelişti hocam? Asgariden bırakılıp mahkeme kararıyla mı başarılı aldınız? Asgariden bırakılıp sonraki dönem mi başvurup başarılı oldunuz?

Tourniquett, 3 yıl önce

Paylaşımınız için teşekkür ederiz hocam. Ancak biz asgari kararıyla başvurularımızın iptal edildiği tarih itibariyle unvanı alabilmek istiyoruz. Bununla ilgili bildiğiniz bir emsal karar varsa bizimle paylaşırsanız çok çok mutlu oluruz.

Tourniquett
Daire Başkanı
30 Mayıs 2021 23:06

Teşekkür ederim hocam .

Yedek jürinin asgari raporu nedeniyle iptal edildi başarısız bulunma durumu yok hocam. O nedenle de tek bir jürinin ( ve üak yönetmeliğine aykırı bir şekilde yedek jürinin) hatalı kararı nedeniyle iptal edildiği için hak kaybı var ve bunu görmeleri gerek. Aylardır bunlarla uğraşıyoruz. (Mart 2020 başvurusuyum. Aralik 2020den beri de iptal itiraz dava vs..) Dava açtım davama savunma vermediler, ek süre istemelerine rağmen. Belgeler istendi belgeleri yollamadılar.. hala bekliyoruz. Bilirkişi aşamasına bile geçemedik. Ama elbet sonuçlanacak ve inanıyorum ki haklı bulunacağım.

"2-3 sene bu olumsuzluklarla uğraşan hocaların zaten profesörlüğe saydıkları zamanın yarısını bu süreçte harcadığı, maddi-manevi yıpranmaları ön plana çıkarılmalı." Bu söylediklerinize katılıyorum hocam. ben ve benim durumumda olan diğer arkadaşlar için araştırıyorum herhangi bir karar var mı diye.

Buradan sadece Vahdet Hocaya sesimizi duyurduk. O destek oluyor sağ olsun..

Dr.Snadrun, 3 yıl önce

Hocam o konuda paylaşabileceğim hiçbir şey yok. Bugüne kadar o şekilde hiçbir emsal karar görmedim duymadım. Sonuç olarak etik veya asgari gerekçeyle başvurusu başarılı bulunmayan adaylar için bir hak kaybı yok diyecek mahkemeler ve başarılı bulunduğu tarihten itibaren verecekler hakları.

Ben de sizinle aynı fikirdeyim. En azından mahkeme yoluyla kazanılan ve hatalı karar nedeniyle iptal edilen etik/asgari kararının açıklandığı günden itibaren verilmesi için sendikalardan yardım istenebilir. 2-3 sene bu olumsuzluklarla uğraşan hocaların zaten profesörlüğe saydıkları zamanın yarısını bu süreçte harcadığı, maddi-manevi yıpranmaları ön plana çıkarılmalı. Bu konuda bir belge görürsem paylaşırım hocam.

Sizin süreç nasıl gelişti hocam? Asgariden bırakılıp mahkeme kararıyla mı başarılı aldınız? Asgariden bırakılıp sonraki dönem mi başvurup başarılı oldunuz?

alkim_alkim
Memur
31 Mayıs 2021 20:11

Aygül.bahar hoca diğer forumda yazmış.

"Sonuçlar peyder pey değil de ÖSYM mantığıyla tek seferde yapılacak.."

ne anlaşılmalı bundan sizce?

Aygül.Bahar
Daire Başkanı
31 Mayıs 2021 20:53

Hocam bu tasarı halinde ve en erken Eylül 2021 başvuruları için uygulanabilir. Ben toplantıda konuşulan konulardan örnek verdim. Bir tanesi de jüri atama sistemi ve sonuç açıklama sistemi idi. Sonuçların aynı anda açıklanması gündemde.
alkim_alkim, 3 yıl önce

Aygül.bahar hoca diğer forumda yazmış.

"Sonuçlar peyder pey değil de ÖSYM mantığıyla tek seferde yapılacak.."

ne anlaşılmalı bundan sizce?

alkim_alkim
Memur
31 Mayıs 2021 21:01

Aygül.bahar hocam benim derdim ünvan tarihi de(size mesaj atmıştım önceki haftalarda). ondan merak ettim. herkesin sonucu aynı anda açıklanacak, ünvan tarihi aynı olacak gibi anladım.

ya da öyle anlamak istedim.

Aygül.Bahar, 3 yıl önce
Hocam bu tasarı halinde ve en erken Eylül 2021 başvuruları için uygulanabilir. Ben toplantıda konuşulan konulardan örnek verdim. Bir tanesi de jüri atama sistemi ve sonuç açıklama sistemi idi. Sonuçların aynı anda açıklanması gündemde.

Tourniquett
Daire Başkanı
31 Mayıs 2021 23:54

Dediğiniz gibi sanırım hocam ama bu bizi etkilemeyecek ne yazık ki..

alkim_alkim, 3 yıl önce

Aygül.bahar hocam benim derdim ünvan tarihi de(size mesaj atmıştım önceki haftalarda). ondan merak ettim. herkesin sonucu aynı anda açıklanacak, ünvan tarihi aynı olacak gibi anladım.

ya da öyle anlamak istedim.

02 Haziran 2021 10:03

Merhaba Hocam

Eğer itiraz kabul edildi(asgari) sistem nasıl değişir?

Tourniquett
Daire Başkanı
02 Haziran 2021 12:32

Jüri sürecinde yazar hocam

Ahmad. H, 3 yıl önce

Merhaba Hocam

Eğer itiraz kabul edildi(asgari) sistem nasıl değişir?

alkim_alkim
Memur
02 Haziran 2021 20:27

Aygül.bahar hocam ben size mesaj attım sandım ama atamamışım meğer :) sisteminiz kapalıymış.

Buradan sorayım. Asgari koşul sağlanmadığı gerekçesiyle başvurularımızın iptal edildiği tarih itibariyle unvanı alabilmek istiyoruz. Bununla ilgili bildiğiniz bir emsal karar varsa ya da bizim durumumuzda olup da tarih düzeltmesi yaptırabilen varsa bizimle paylaşırsanız çok mutlu oluruz.

03 Haziran 2021 09:46

Merhaba Hocalarım

Eğer itiraz(asgari) kabul edildi ne olacak? Yeni Jüri oluşturacak mı yoksa aynası kalacak?

Winterson
Aday Memur
03 Haziran 2021 15:16

Arkadaşlar, asgari raporu düzenleyen hoca bana ulaştı ve makalemin doğru yerde puanlandığını,kendisinin dikkatsizliğinden farklı yerde olması gerektiğini düşünüp maddi hata yaptığını farkettiğini belirtti. Çok pişmanım benim yüzümden şuan doçent değilsiniz diye de ekledi. Çok pişmanım vicdan azabı cekiyorum dedi defalarca. Tabi ne fayda, sonuçta haksız yere asgariden başvurum iptal edildi. Kendisi bana ne yapılabilir diye de sordu, var mı arkadaşlar bu durumun bir caresi?

alkim_alkim
Memur
03 Haziran 2021 15:47

ÜAK'a dilekçe verip raporunu tekrar düzenlemek istediğini söyleyebilir. Ekim 2020 forumunda jürilerin raporları için dilekçe verebildiklerini yazmışlardı.

Winterson, 3 yıl önce

Arkadaşlar, asgari raporu düzenleyen hoca bana ulaştı ve makalemin doğru yerde puanlandığını,kendisinin dikkatsizliğinden farklı yerde olması gerektiğini düşünüp maddi hata yaptığını farkettiğini belirtti. Çok pişmanım benim yüzümden şuan doçent değilsiniz diye de ekledi. Çok pişmanım vicdan azabı cekiyorum dedi defalarca. Tabi ne fayda, sonuçta haksız yere asgariden başvurum iptal edildi. Kendisi bana ne yapılabilir diye de sordu, var mı arkadaşlar bu durumun bir caresi?

etik abone
Şef
04 Haziran 2021 22:37

Bu bir çağrıdır;

Sosyoloji, ve Psikoloji Hocalarım

şu forumda bulunan hocalarımın Yaşam kalitesine ve Tükenmişliğine baksak

ne iyi olur:))

Kesin scı yayın olur ...

UAKın duymadığını belki başkaları duyar

Çok uzun süredir bekleyenler ile de Nitel bir çalışma yapabiliriz

alkim_alkim
Memur
08 Haziran 2021 16:08

uzuunca bir zaman sonra sonucum başarılı olarak açıklandı. sırada ünvan tarihi var.

bamur
Aday Memur
08 Haziran 2021 17:27

Herkese merhaba

Asgari itiraz edip de sonuç bekleyen var mı? 28 Mayıs'ta çok yakında toplantı olacağı bilgisini almıştım. Erken mi acaba daha?

Tourniquett
Daire Başkanı
08 Haziran 2021 22:46

Hayırlı olsun hocam. Sizin adınıza çok sevindim. 2. başvuru muydu yoksa mahkeme sonucunda mı oldu. Bize de bilgi verirseniz sevinirim. Önümüzdeki süreç nasıl olur diye.. tebrikler tekrar :)

alkim_alkim, 3 yıl önce

uzuunca bir zaman sonra sonucum başarılı olarak açıklandı. sırada ünvan tarihi var.

Ydocent
Şef
09 Haziran 2021 01:03

Tebrik ederim.

Mahkeme sonucu değil sanırım. Yeniden bir basvuru ve sonucu başarılı galiba. Her ne ise hayırlısı olsun.

Unvan tarihi ile ne yapılacak ise bizleri de bilgilendirin lütfen.

alkim_alkim, 3 yıl önce

alkim_alkim
Memur
09 Haziran 2021 08:51

teşekkür ederim. mahkeme sonucu ancak benim mahkeme biraz zorlu bir süreç oldu. haber veririm ünvanlık tarihinden.

Dr.doc.dr
Genel Müdür
09 Haziran 2021 09:22

Dün sonucum başarısız açıklandı hocalarım. Benim bir sorum olacak itiraz dilekçemi yazacağım,

-bir jüri kitap bölümüm için ücret alınan bir yayınevi olduğundan beyannamemden çıkarılması gerektiğini yazmış yağmacı dergilerle ilgili üak ın aldığı kararaistinaden

-kitap bölümünde ücret talep etmeyen yayın evi var mı? Benim kitap bölümüm 2018 ve bu karar sadece dergiler için geçerli değil miydi

Toplam 2687 mesaj
«798081828384858687888990»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi