Editörler : supporters.
«9596979899100101102103104105106»

2873
Memur
23 Eylül 2021 11:12

Kıymetli Hocam,

Avukatların faydalandığı bir havuz var. Şayet bu dava o havuzda paylaşılmışsa avukatınız bu davaya ulaşabilir. İnternette adı sıkca zikredilen bir avukat sanırım bu dergi ile ilgili birkaç dava kazandı. Ancak bu avukat biraz ketum herhalde, bu havuzda paylaşmamış. Bu karara ulaşabilseniz davanın akibetine olumlu katkı sağlar elbette. Ulaşmış olsanız bile, bilirkişiye muhakkak gider.

frmn, 3 yıl önce

Merhaba hocalarım,

acaba elinde 27/05/2021 tarihli 13. idare mahkemesin Macaristan dergisi ile ilgili bir Yürütmeyi durdurma kararı olan var mı?

böyle bir karar olduğunu biliyorum ancak ulaşamıyorum. teşekkürler.

Dr.President
Aday Memur
23 Eylül 2021 12:45

Sayın hocalarım merhaba,

yaşamış olduğum bir durumu sizinle paylaşmak ve akıl danışmak istiyorum. Eylül ayı doçentlik başvurusunda bulundum Her şey tamam... dün beni aradılar dediler ki başvurunuzu ya geri çekin ya da biz iptal edelim... neden diye sorduğum da dil belgem geçersizmiş. Toefl IBT home edition sınavına girdim bu sınav evde olduğu için geçersizmiş illaki devlet üni. girmek gerekiyormuş sıkça sorulan sorularda ve mevzuatta varmış. Ben de okudum evet var ama pandemi sürecinde bu sınav üniversitelerde olmadı zaten mevzuatta k ve l maddesine istinaden zorunlu haller dışında diye bir madde var. Ben pandemi döneminde zaten girebilseydim girerdim sınava. Zaten belge 4-6 hafta arasında geliyor. Orjinal belgeyi onlara gönderdim. Diyorlar ki şimdi başvuruyu geri çekersen belgeni göndeririz eğer çekmezsen belgen bizde kalır... Sanki bana mobbing yapıyorlar. Ben başvurumu çekmek istemiyorum. Mevzuatta home edition kabul edilmiyor diye bir ibare yok. Ben anlamadım hocalarım. Bu durumu yaşayan veya etrafında yaşayan varsa bana akıl verirseniz sevinirim. Teşekkür ediyorum.

Adydoc
Şef
23 Eylül 2021 15:35

Hocam UAK kararindan geri adim atmaz bence dogrudan zaman kaybetmeden mahkemeye verin.

Dr.President, 3 yıl önce

Sayın hocalarım merhaba,

yaşamış olduğum bir durumu sizinle paylaşmak ve akıl danışmak istiyorum. Eylül ayı doçentlik başvurusunda bulundum Her şey tamam... dün beni aradılar dediler ki başvurunuzu ya geri çekin ya da biz iptal edelim... neden diye sorduğum da dil belgem geçersizmiş. Toefl IBT home edition sınavına girdim bu sınav evde olduğu için geçersizmiş illaki devlet üni. girmek gerekiyormuş sıkça sorulan sorularda ve mevzuatta varmış. Ben de okudum evet var ama pandemi sürecinde bu sınav üniversitelerde olmadı zaten mevzuatta k ve l maddesine istinaden zorunlu haller dışında diye bir madde var. Ben pandemi döneminde zaten girebilseydim girerdim sınava. Zaten belge 4-6 hafta arasında geliyor. Orjinal belgeyi onlara gönderdim. Diyorlar ki şimdi başvuruyu geri çekersen belgeni göndeririz eğer çekmezsen belgen bizde kalır... Sanki bana mobbing yapıyorlar. Ben başvurumu çekmek istemiyorum. Mevzuatta home edition kabul edilmiyor diye bir ibare yok. Ben anlamadım hocalarım. Bu durumu yaşayan veya etrafında yaşayan varsa bana akıl verirseniz sevinirim. Teşekkür ediyorum.

frmn
Şube Müdürü
23 Eylül 2021 15:47

Hocam tam emin olmamakla birlikte bu sınavlara ev yerine üniversitelerde girme zorunluluğa ilişkin bir yerde bir şeyler okumuştum. Bu konuda haklı olabilirler, iyice araştırınız.

Adydoc, 3 yıl önce

Hocam UAK kararindan geri adim atmaz bence dogrudan zaman kaybetmeden mahkemeye verin.

frmn
Şube Müdürü
24 Eylül 2021 12:49

Hocam bende duydum kararı ancak o havuzda yok. Bulabilmeyi umdum ancak en azından o hocamızında bu forumda olabileceğini düşündüm.teşekkürler.

2873, 3 yıl önce

Kıymetli Hocam,

Avukatların faydalandığı bir havuz var. Şayet bu dava o havuzda paylaşılmışsa avukatınız bu davaya ulaşabilir. İnternette adı sıkca zikredilen bir avukat sanırım bu dergi ile ilgili birkaç dava kazandı. Ancak bu avukat biraz ketum herhalde, bu havuzda paylaşmamış. Bu karara ulaşabilseniz davanın akibetine olumlu katkı sağlar elbette. Ulaşmış olsanız bile, bilirkişiye muhakkak gider.

drcherry
Memur
26 Eylül 2021 00:44

3 ayrı havuzdan baktım bulamadım. Karar tarihi ya da mahkemeden emin misiniz? Ankara mı İstanbul mu onu bile yazmamışsınız ki ikisini de kontrol ettim.

frmn, 3 yıl önce

Hocam bende duydum kararı ancak o havuzda yok. Bulabilmeyi umdum ancak en azından o hocamızında bu forumda olabileceğini düşündüm.teşekkürler.

Dr.President
Aday Memur
27 Eylül 2021 13:11

Sayın hocam,

Ben de gördüm onları okudum. Ne yapacağımı da bilmiyorum. Şaşırdım kaldım yemin ederim. Elim kolum bağlandı.

drcherry, 3 yıl önce

Özel Evde Sınav Puanlarını Kabul Eden Kurumlar (Sınav Katılımcıları İçin) (ets.org)

EsdegerlikTablosu.pdf (yok.gov.tr)

TOEFL - Yabancı Diller Yüksekokulu - Marmara Üniversitesi

Ancak İTÜ;

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (itu.edu.tr)

şöyle bir açıklama yapmış. Benzer olarak ODTÜ de açıklama yapmış:

Equivalence Table for English Language Exams Recognized by METU for Undergraduate and Graduate Students | ODTÜ REGISTRAR's OFFICE

Fakat her iki açıklama da lisans ve lisanüstü ile ilişkili. YÖK ve ÖSYM kendi sitelerinde kabul etmiyor:

esdegerlikdokuman06042021.pdf (osym.gov.tr)

drcherry
Memur
27 Eylül 2021 20:45

Hocam,

Moral bozmak istemem ama ÖSYM home editionu yayınlamadığı için muhtemelen kabul etmeyeceklerdir. Dava açsanız 1 sene sürer. Çok üzüldüm ne diyeyim.

Dr.President, 3 yıl önce

Sayın hocam,

Ben de gördüm onları okudum. Ne yapacağımı da bilmiyorum. Şaşırdım kaldım yemin ederim. Elim kolum bağlandı.

Dr.President
Aday Memur
28 Eylül 2021 10:09

Benim gibi olan vamış ÜAK da öyle dediler ama hepsini iptal edeceğiz dediler. Birde diğer yabancı dilleri de araştırdığımda mesela PTE sınavı da online home versiyonuna kasım ayı itibari ile başlayacakmış tüm dünya kabul ediyor ÖSYM YÖK kabul etmiyor nasıl mantıktır anlaymadım.

drcherry, 3 yıl önce

Hocam,

Moral bozmak istemem ama ÖSYM home editionu yayınlamadığı için muhtemelen kabul etmeyeceklerdir. Dava açsanız 1 sene sürer. Çok üzüldüm ne diyeyim.

Proton2021
Memur
28 Eylül 2021 11:48

Yökdil'e girin bence. Çok kolay bir sınav YDS'ye göre.

Dr.President
Aday Memur
28 Eylül 2021 13:44

Öyle yapacağım başka çaresi kalmadı.

Proton2021, 3 yıl önce

Yökdil'e girin bence. Çok kolay bir sınav YDS'ye göre.

Proton2021
Memur
29 Eylül 2021 20:16

Merhaba. Bizlerin asgariye itirazları acaba bugün ki UAK toplantısında mı görüşüldü. Bilginiz var mı?

Tourniquett
Daire Başkanı
29 Eylül 2021 20:46

Bu yönetim kurulu toplantısıydı. İtirazlar doçentlik komisyonu toplantısında görüşülüyor. Ekimde olur diye tahmin ediyorum.

Proton2021, 3 yıl önce

Merhaba. Bizlerin asgariye itirazları acaba bugün ki UAK toplantısında mı görüşüldü. Bilginiz var mı?

StMngr
Şube Müdürü
29 Eylül 2021 21:57

Hocam IELTS'i de dünyada kabul ediyorlar ama bizde kabul edilmiyor niyeyse.
Dr.President, 3 yıl önce

Benim gibi olan vamış ÜAK da öyle dediler ama hepsini iptal edeceğiz dediler. Birde diğer yabancı dilleri de araştırdığımda mesela PTE sınavı da online home versiyonuna kasım ayı itibari ile başlayacakmış tüm dünya kabul ediyor ÖSYM YÖK kabul etmiyor nasıl mantıktır anlaymadım.

drcherry
Memur
30 Eylül 2021 00:11

Hocam hemen bir TOEFL ya da PTE randevu alsaydınız keşke vaktinde. Dava açsanız kazanırsınız ama ne fayda? Yürütmeyi durdurma bile işi uzatır.

Dr.President, 3 yıl önce

Proton2021
Memur
30 Eylül 2021 07:33

Teşekkürler

Tourniquett, 3 yıl önce

Bu yönetim kurulu toplantısıydı. İtirazlar doçentlik komisyonu toplantısında görüşülüyor. Ekimde olur diye tahmin ediyorum.

Dr.President
Aday Memur
30 Eylül 2021 11:14

Valla hocam dava açmayı düşünüyorum ama elimde kabul etmediklerine dair belge lazım. Bir de tekrar diğer sınavlara gir bulunduğum yerde bu sınavlar yapılmıyor hepsi maliyet.

drcherry, 3 yıl önce

Hocam hemen bir TOEFL ya da PTE randevu alsaydınız keşke vaktinde. Dava açsanız kazanırsınız ama ne fayda? Yürütmeyi durdurma bile işi uzatır.

drcherry
Memur
30 Eylül 2021 13:57

Hocam,

Bu ara ÖSYM yi iyi takip edin. Yeni YÖK düzenlemesi ( 85 şartı) dolayısı ile bir ara sınav yapılabilme ihtimali var. YDS' ye de girin.

Dr.President, 3 yıl önce

Valla hocam dava açmayı düşünüyorum ama elimde kabul etmediklerine dair belge lazım. Bir de tekrar diğer sınavlara gir bulunduğum yerde bu sınavlar yapılmıyor hepsi maliyet.

mrfilolog
Aday Memur
01 Ekim 2021 23:48

Hocam, 6 jüri üyesinin sonuç girdiği, bir jürinin asgari verdiği durumda her halükarda adaydan itiraz etmesi mi bekleniyor yoksa direk jüriye kararını başarılı/başarısız olarak değiş deme durumu var mı? Daha önce böyle birşey okumuştum forumda sanki, adayın süreçten hiç haberi dahi olmamasi durumu olabilir mi? Cevabınız için teşekkür ediyorum.
hayatt123, 3 yıl önce
Hocam, jürinin kararıni tekrar gözden geçirip değiştirmesi için yollanmış, eğer değiştirse kararını kaldığı yerden devam eder, değiştirmezse eğer sistem düşürecektir kendisini.. aslında verdiği asgari karar doğru olmadığı için üak jüriye bir fırsat daha veriyor
Toplam 2687 mesaj
«9596979899100101102103104105106»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi