Editörler :
«21222324252627282930313233
03 Nisan 2020 16:53

alkim_alkim
Aday Memur

Evet hocam aynen.

SilemNac, 2 ay önce - Alıntıya git

ulakbim'de yayınlanma şartını yerine getirdiyseniz diğer yayınlarınızı istediğiniz yerde puanlayabilmeniz lazım. itiraz dilekçenizi yazıp üak sınav komisyonuna gönderebilirsiniz.

03 Nisan 2020 17:34

SilemNac
Aday Memur

Teşekkürler cevabınız için hocam. Ben de öyle düşünüyorum. Fakat bu üak ın da ne yaptığı hiç belli olmuyor.

Yorumları okuduğumda bir başka hocada da aynı şeyin olduğunu gördüm. Onun itiraz sürecinin sonucunun ne olduğunu bilsem ona göre itiraz edeceğim veya önümüzdeki dönem makalenin yerini değiştirip tekrar başvuru yaparım.

Belki o arkadaştan veya benzer durumda olan bir hocamdan bilgi gelir bakalım.

07 Nisan 2020 16:52

SilemNac
Aday Memur

Tebrikler!. Hangi nedenle asgari koşul demişlerdi hocsam? Ve mahkeme ne şekilde karar verdi bilgi verebilir misiniz lütfen. Belki bize de yararı olur. Teşekkürler

12 Nisan 2020 17:19

SilemNac
Aday Memur

Değerli hocalarım tekrar anı konuda yazıyorum kusura bakmayın.

12 Nisan 2020 17:29

SilemNac
Aday Memur

Beyannamede iki tane ULAKBİM de taranan makale var.

Ancak birisi aynı zamanda uluslararası enekslerde de tarandığı için, o bölümde kodladım.

Farklı bölümde gösterildiği için ÜAK başvuruyu iptal etti.

Bazı hocalarımızın da aynı durumda olduğunu burada okudum. (Örnek: Elmirhan)

Bazı hocalarımızda da tam tersi olduğu için onu da iptal etmişler. (Örnek:himen2000)

Çok garip bir durum.

İtiraz sonuçları hakkında bilgi verebilirseniz minnettar olurum.

Syg.

12 Nisan 2020 22:52

nickbulmakzorazizim
Daire Başkanı

Ancak birisi aynı zamanda uluslararası enekslerde de tarandığı için, o bölümde kodladım.

Bazı hocalarımızda da tam tersi olduğu için onu da iptal etmişler. (Örnek:himen2000)

Çok garip bir durum.

Syg.

Hocam ben henüz başvuru yapmadım, fakat bildiğim şu:

Sizden ULAKBİM makale isteniyorsa, o sayıda ULAKBİM makalesi beyan etmeniz lazım. Örneğin bir makale hem ULAKBİM hem de SSCI bile olsa, siz ULAKBİM şartını sağlamak için gerekirse SSCI'yı beyan etmeyecek, ULAKBİM'i beyan edeceksiniz.

13 Nisan 2020 01:36

mineko
Aday Memur

Çok garip bir durum.

Syg.

Hocam hangi alandan başvurdunuz. Sosyal bilimlerde uluslararası kavramı farklı biliyorsunuz.Ondan kaynaklanıyor olabilir mi

14 Nisan 2020 11:29

Scimed
Aday Memur

2017 Nisan dönemi Başvuru yapmıştım. Asgari koşul nedeni ile başvurum iptal edilmişti. Kasım 2018 de dava açtım. Kazandım ve bu gün itibari ile Doçentim arkadaşlar.

KISACASI HAKLI İSENİZ SONUNA KADAR MÜCADELE EDİN.

drdemirkale, 2 ay önce - Alıntıya git

Çok sevindim hocam hayırlı olsun. Ben de dün itibariyle jürilerden birinin kararı ile asgariden kaldığımı öğrendim. İtiraz ve gerekirse mahkeme sürecini düşünüyorum. Siz avukat tuttunuz mu?Bu işlerle ilgilenen avukat ismine ihtiyacım var da bana yardımcı olabilir misiniz

15 Nisan 2020 20:02

sien3131
Aday Memur

Cevap verdiler mi? Ben de itiraz dilekçesi yazdım gönderdim ama henüz bir sonuç yok. Dava açmayı düşünüyorum tavsiye edebileceğiniz bir avukat var mı?

Adaynb, 6 ay önce - Alıntıya git

merhaba

dilekçenize yanıt aldınız mı

15 Nisan 2020 20:03

sien3131
Aday Memur

Hocam dilekçeler sıra ile işleme alınır. Ben de dilekçe yazmış şartları sağladığımı beirtmiştim.

Şükür dikkate alındı ve haklı bulundum. Jüri sürecinde.. - diye sistemde yazı değişti.

Herkes için hayırlı sonuçlar diliyorum.

Fahreddin2020, 6 ay önce - Alıntıya git

hocam merhaba

dilekçenizi gönderdikten kaç gün sonra kabul edildi dilekçeniz ve dbs durumunuz değişti

15 Nisan 2020 20:10

sien3131
Aday Memur

Elmirhan Hocam sizin itirazınız nasıl sonuçlandı acaba?

yanıt alabildiniz mi sorunuza acaba

15 Nisan 2020 20:14

SilemNac
Aday Memur

Yanıt alamadım, Elmirhan hocam cevap bekliyorum halen.

15 Nisan 2020 20:16

SilemNac
Aday Memur

Fahrettin2020 ve

Sien3131

Hocalarım size hangi asgari şartı gerekçe gösterfikeracaba?

15 Nisan 2020 20:19

SilemNac
Aday Memur

Elmirhan hocadan ses çıkmadığına göre itirazı kabuledildi sanırım.

Keşke paylaşsa tecrübesini bizim için çok yararlı olacaktı.

15 Nisan 2020 20:19

sien3131
Aday Memur

Hocam, komisyona girerse, okumadan reddebiliyorlar aldığım bilgiye göre. Diyelim ki reddetmedi, okudu ve haklı buldu. Bu durumda, bizi aynı jüriye geri gönderecek. Aynı jüri, zaten olumlu rapor yazmayacak ama Etik Kurulu'na gönderebilme ihtimali yüksek. En iyi ihtimalle olumsuza çevirecek görüşünü.

Bu arada, komisyona itiraz dilekçesi verdiğimizde Ekim ayında başvuramıyormuşuz. Orada söylediler. Ama mahkemeye verirsek, Ekim ayında başvuru yapabiliyoruz.

Bıktırdılar, inanın.

GülHocam, 8 ay önce - Alıntıya git

hocam etik kurula gönderebilir demişsiniz. bu bilgi kesinmi?dosyayı zaten değerlendirmiş ve asgari şartı sağlamıyor raporu yazmış. ozaman niye etik dememiş diye düşünürüm.

jüriye bu aday asgari şartları sağladığını beyan ediyor doğru mu tekrar kontrol et diye gönderilmiyor mu itiraz dilekçesi?

kafam karışıyor şuan. ben de itirazı düşünüyordum uak a.

21 Nisan 2020 18:45

drmacurie
Aday Memur

arkadaşlar merhaba,

geçen hafta gelen kargo ile öğrendim ki 1 asil jüri üyem asgariden bırakmış. inanılmaz çünkü

A1 (20 p) ve A3 (7p) SCI makalelerin benzer olduğunu düşündüğünü ve A1 mak. saymadığını söylemiş. toplam 116 puanı 96 ya düşürmüş.

şimdi itiraz edeceğim. ne kadar sürer bilgisi olan varmı. ayrıca itiraz edip itirazı kabul edilen. yada böyle ilginç bir durumla asgariden bırakılan. hepinime kolaylıklar diliyorum...

18 Mayıs 2020 13:11

Scimed
Aday Memur

arkadaşlar merhaba,

geçen hafta gelen kargo ile öğrendim ki 1 asil jüri üyem asgariden bırakmış. inanılmaz çünkü

A1 (20 p) ve A3 (7p) SCI makalelerin benzer olduğunu düşündüğünü ve A1 mak. saymadığını söylemiş. toplam 116 puanı 96 ya düşürmüş.

şimdi itiraz edeceğim. ne kadar sürer bilgisi olan varmı. ayrıca itiraz edip itirazı kabul edilen. yada böyle ilginç bir durumla asgariden bırakılan. hepinime kolaylıklar diliyorum...

drmacurie, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam ben de aynı tarihlerde asgariden bırakıldım.SCI dergideki yayınımı böyle bir dergi yok diyerek reddetmiş jürilerden biri. Dergi ise bir derneğin resmi dergisi. İtiraz ettim ancak reddedildi. Gerekçesi falan da belirtilmemiş

18 Mayıs 2020 22:10

drmacurie
Aday Memur

Hocam ben de aynı tarihlerde asgariden bırakıldım.SCI dergideki yayınımı böyle bir dergi yok diyerek reddetmiş jürilerden biri. Dergi ise bir derneğin resmi dergisi. İtiraz ettim ancak reddedildi. Gerekçesi falan da belirtilmemiş

Scimed, 2 hafta önce - Alıntıya git

hocam siz ne zaman yollamıştınız itirazınızı. benimki 27 nisanda ulaştı. henüz bir haber yok. sizin adınıza üzüldüm doğrusu. gözlemlerime göre çoğu itiraz okunmadan reddediliyor.

benim jürinin saymadığı makalem SCI bir makale. kısa bir dilekçe yazdım. kanıtlarıyla birlikte ekledim. kafasına göre ben bu makaleyi saymıyorum puandan düşüyorum demesi yönetmeliğe aykırı. başarısız verebilirdi ama asağriden bırakamaz. kaldıki 2+7 jüri incelemiş bu dosyaları. üakın bu kararları incelemeden onay vermesi inanılır gibi değil.

18 Mayıs 2020 22:47

nickbulmakzorazizim
Daire Başkanı

Scimed, 2 hafta önce - Alıntıya git

Hocam art niyetin en dibini görmüşsünüz. Geçmiş olsun cidden. Mahkeme işi kolay olsa bşavurun derdim. Kamu Denetçiliği Kurulu'nu denediniz mi?

Toplam 659 mesaj
«21222324252627282930313233