Editörler :
«15161718192021222324252627
21 Nisan 2019 00:29

BiAkademikBilinc35
Memur

Bu nasıl saçmalıktır. Bir adayın başvurusu asgari şartları sağlamıyorsa bunun tespit edilmesi 7 ay mı sürüyor? Bunu 2 ayda belirleseler de bu vatandaş 2019 Mart ayında yeni başvurusunu yapsaydı. Böyle bir yapılanma olmaz. Akademisyen dediğimiz insanlar kibir, bilmişlik taslayacaklarına gitsinler ülkeye öncülük bir sistem kursunlar.

nickbulmakzorazizim, 4 gün önce - Alıntıya git

Üstadım kibir gibi şeylerle suçlayıp akademisleri aşağılaman da ayrı bir kibir literatüründen gelse gerek.

Sizi daha erdemli olamaya davet ediyorum.

Hiç kimse memnun değil fakat değiştirmeye güç yetmiyor veya bunun tecrübesini de yaşamak zorunda bırakılıyoruz olabilir.

Gönül ister ki siz eleştiri yerine bir çözümle gelseniz de ülke bu eleştiri formatını revize etmekle başalasa gelişime sizin şahsınızla beraber.

21 Nisan 2019 12:29

docdr34
Aday Memur

Selam,

Bana bu asgariye takılınca yaşanan süreci bir hocamız özetleyebilir mi?

Bu süreci olumluya çevirme ihtimali var mı?

Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim

21 Nisan 2019 14:54

nickbulmakzorazizim
Şef

Üstadım kibir gibi şeylerle suçlayıp akademisleri aşağılaman da ayrı bir kibir literatüründen gelse gerek.

Hiç kimse memnun değil fakat değiştirmeye güç yetmiyor veya bunun tecrübesini de yaşamak zorunda bırakılıyoruz olabilir.

Gönül ister ki siz eleştiri yerine bir çözümle gelseniz de ülke bu eleştiri formatını revize etmekle başalasa gelişime sizin şahsınızla beraber.

BiAkademikBilinc35, 3 gün önce - Alıntıya git

Hocam çözümü zor değil bu işin. Oturur YÖK yönetimi bir yönetmelik yazar:

Madde 1. Adayın asgari şartları sağlayıp sağlamadığı 1 ay içerisinde adaya bildirilir.

Madde 2. Jüri adayın başvurusunu 4 ay içerisinde sonlandırır.

Madde 3. Bu zaman diliminde sorumluluğunu yerine getiremeyecek olan jüri görevi ilk aldığı anda bu durumu ÜAK'a bildirir.

Madde 4. Atik komisyonu her hafta Perşembe günü toplanır ve etik ihlal bildirilerini karara bağlar.

Madde 5. Tüm jürilerde 5 üyenin yanında 2 yedek üye bulunur; zamanında adayın başvurusuna ilişkin sonuç açıklamayan jüri üyesinin yerine yedek jürinin kararı geçerli olur.

Madde 6. Sorumluluğunu zamanında yerine getirmeyen jüri bu durumu somut bir gerekçe ile bildirmezse kendisine ödenecek ilk iki maaşından %50 oranında kesinti yapılır.

Yani o kadar prof bir araya geliyor şu 6 maddelik yönetmeliği uygulatamıyor mu? Eğer ülkenin eğitimli kesimi düzgün bir sistem kuramıyorsa bu ülke nasıl ilerleyecek? ne zaman gelişmiş ülke olacak?

21 Nisan 2019 22:18

docdr34
Aday Memur

Selam,

22 Nisan 2019 01:13

BiAkademikBilinc35
Memur

Madde 1. Adayın asgari şartları sağlayıp sağlamadığı 1 ay içerisinde adaya bildirilir.

Madde 3. Bu zaman diliminde sorumluluğunu yerine getiremeyecek olan jüri görevi ilk aldığı anda bu durumu ÜAK'a bildirir.

Madde 4. Atik komisyonu her hafta Perşembe günü toplanır ve etik ihlal bildirilerini karara bağlar.

Madde 5. Tüm jürilerde 5 üyenin yanında 2 yedek üye bulunur; zamanında adayın başvurusuna ilişkin sonuç açıklamayan jüri üyesinin yerine yedek jürinin kararı geçerli olur.

Madde 6. Sorumluluğunu zamanında yerine getirmeyen jüri bu durumu somut bir gerekçe ile bildirmezse kendisine ödenecek ilk iki maaşından %50 oranında kesinti yapılır.

Yani o kadar prof bir araya geliyor şu 6 maddelik yönetmeliği uygulatamıyor mu? Eğer ülkenin eğitimli kesimi düzgün bir sistem kuramıyorsa bu ülke nasıl ilerleyecek? ne zaman gelişmiş ülke olacak?

nickbulmakzorazizim, 3 gün önce - Alıntıya git

Doğru

22 Nisan 2019 11:00

vethekyusuf
Müsteşar

Selam,

docdr34, 3 gün önce - Alıntıya git

Hocam bu forum başlığının ilk sayfasından itibaren okursanız gerekli bilgileri alacağınıza eminim...

22 Nisan 2019 13:50

BiAkademikBilinc35
Memur

nickbulmakzorazizim, 3 gün önce - Alıntıya git

1 yedek jüri üyem düşmüştü, 5 asil 1 yedek kalmıştı.

3 üye giriş yapmış 3 üye kalmış.

Ve son tarihleri 26 nisan. Giriş yapmazlar yeni 3 jüri ataması yapılır dediler ve süreç yine baştan başlayacak sanırım.

Çok şükür etik veya asgari ile ilgili bir durum söz konusu değil.

FAKAT

tekrar jüri atamasıyla en az 3 veya 5 ay daha uzayacak süreç, dediğiniz gibi bir çözüm üretilmesi gerekiyor.

22 Nisan 2019 23:04

adaydoc2018
Aday Memur

Merhaba,

Bir jurim asgari sart demisti, komisyon beni hakli bulup juriye tekrar degerlendirmesi icin dosyami yeniden gondermisti.

Dosyam da bu ay komisyona tekrar girmisti.

Simdi baktim, yedek jurilerimden birisi gorunmuyor.

Bu durum hangi kosulda oluyor?

Bir de bu gorunmeyen juri mi asgari sart demis oluyor bu arada?

Bilgi sahibi hocalarim cevap verebilirse sevinirim.

23 Nisan 2019 17:40

hakanfc
Aday Memur

BiAkademikBilinc35, 3 gün önce - Alıntıya git

Bu da moda oldu son zamanlarda 'eleştireceğinize çözüm getirin'. Bu işi yapması gerekenlerin maaışını bana verin ben çözüm getireyim. Adamlar ye, iç, yat düzeniyle maaş alacak biz mi çözüm bulacağız bir de? Ne işe yarıyor bu kurumlar? İnsanlar mağduriyetini dile getirecek ki çözüm bulunsun. Bulmuşsunuz bir laf gidiyorsunuz eleştireceğinize çözüm getirin. Az biraz düşünün de yorum yazın çok zor değil.

23 Nisan 2019 18:20

vethekyusuf
Müsteşar

Merhaba,

Bir jurim asgari sart demisti, komisyon beni hakli bulup juriye tekrar degerlendirmesi icin dosyami yeniden gondermisti.

Dosyam da bu ay komisyona tekrar girmisti.

Simdi baktim, yedek jurilerimden birisi gorunmuyor.

Bu durum hangi kosulda oluyor?

Bir de bu gorunmeyen juri mi asgari sart demis oluyor bu arada?

Bilgi sahibi hocalarim cevap verebilirse sevinirim.

adaydoc2018, 2 gün önce - Alıntıya git

Hocam asgari şarttan kaldıktan sonra size gelen raporda hangi jüri olduğunu biliyorsunuz zaten. Eğer itiraz edip haklı bulundu iseniz sonuçta da ilgili jüri süresinde rapor girmedi veya tekrardan asgaride ısrar etti ise düşürülüyor. Bu durumda düşen jürinin sizi asgariden bırakan olduğunu bilmeniz gerekir.

23 Nisan 2019 21:14

adaydoc2018
Aday Memur

Hocam asgari şarttan kaldıktan sonra size gelen raporda hangi jüri olduğunu biliyorsunuz zaten. Eğer itiraz edip haklı bulundu iseniz sonuçta da ilgili jüri süresinde rapor girmedi veya tekrardan asgaride ısrar etti ise düşürülüyor. Bu durumda düşen jürinin sizi asgariden bırakan olduğunu bilmeniz gerekir.

vethekyusuf, Dün - Alıntıya git

Evet hocam ben de dediginiz sekilde dusunmustum.

Bu durumda basvurum ile ilgili islerin yolunda gittigini mi dusunmeliyim?

Bu ay ki yonetim kuruluna girme ihtimali vardi?

Bu durumda diger juri uyelerinin verdigi raporlara gore bir karar mi verilecek sizce?

Toplam 531 mesaj
«15161718192021222324252627

ANKET
İmamoğlu'nun, 'tüm verileri kopyalayın' talimatını doğru buluyor musunuz?