Editörler : Renjiro
«86878889909192939495969798
23 Eylül 2021 11:12

2873
Memur

Merhaba hocalarım,

acaba elinde 27/05/2021 tarihli 13. idare mahkemesin Macaristan dergisi ile ilgili bir Yürütmeyi durdurma kararı olan var mı?

böyle bir karar olduğunu biliyorum ancak ulaşamıyorum. teşekkürler.

frmn, 5 gün önce - Alıntıya git

Kıymetli Hocam,

Avukatların faydalandığı bir havuz var. Şayet bu dava o havuzda paylaşılmışsa avukatınız bu davaya ulaşabilir. İnternette adı sıkca zikredilen bir avukat sanırım bu dergi ile ilgili birkaç dava kazandı. Ancak bu avukat biraz ketum herhalde, bu havuzda paylaşmamış. Bu karara ulaşabilseniz davanın akibetine olumlu katkı sağlar elbette. Ulaşmış olsanız bile, bilirkişiye muhakkak gider.

23 Eylül 2021 12:45

Dr.President
Aday Memur

Sayın hocalarım merhaba,

yaşamış olduğum bir durumu sizinle paylaşmak ve akıl danışmak istiyorum. Eylül ayı doçentlik başvurusunda bulundum Her şey tamam... dün beni aradılar dediler ki başvurunuzu ya geri çekin ya da biz iptal edelim... neden diye sorduğum da dil belgem geçersizmiş. Toefl IBT home edition sınavına girdim bu sınav evde olduğu için geçersizmiş illaki devlet üni. girmek gerekiyormuş sıkça sorulan sorularda ve mevzuatta varmış. Ben de okudum evet var ama pandemi sürecinde bu sınav üniversitelerde olmadı zaten mevzuatta k ve l maddesine istinaden zorunlu haller dışında diye bir madde var. Ben pandemi döneminde zaten girebilseydim girerdim sınava. Zaten belge 4-6 hafta arasında geliyor. Orjinal belgeyi onlara gönderdim. Diyorlar ki şimdi başvuruyu geri çekersen belgeni göndeririz eğer çekmezsen belgen bizde kalır... Sanki bana mobbing yapıyorlar. Ben başvurumu çekmek istemiyorum. Mevzuatta home edition kabul edilmiyor diye bir ibare yok. Ben anlamadım hocalarım. Bu durumu yaşayan veya etrafında yaşayan varsa bana akıl verirseniz sevinirim. Teşekkür ediyorum.

23 Eylül 2021 15:35

Adydoc
Memur

Sayın hocalarım merhaba,

yaşamış olduğum bir durumu sizinle paylaşmak ve akıl danışmak istiyorum. Eylül ayı doçentlik başvurusunda bulundum Her şey tamam... dün beni aradılar dediler ki başvurunuzu ya geri çekin ya da biz iptal edelim... neden diye sorduğum da dil belgem geçersizmiş. Toefl IBT home edition sınavına girdim bu sınav evde olduğu için geçersizmiş illaki devlet üni. girmek gerekiyormuş sıkça sorulan sorularda ve mevzuatta varmış. Ben de okudum evet var ama pandemi sürecinde bu sınav üniversitelerde olmadı zaten mevzuatta k ve l maddesine istinaden zorunlu haller dışında diye bir madde var. Ben pandemi döneminde zaten girebilseydim girerdim sınava. Zaten belge 4-6 hafta arasında geliyor. Orjinal belgeyi onlara gönderdim. Diyorlar ki şimdi başvuruyu geri çekersen belgeni göndeririz eğer çekmezsen belgen bizde kalır... Sanki bana mobbing yapıyorlar. Ben başvurumu çekmek istemiyorum. Mevzuatta home edition kabul edilmiyor diye bir ibare yok. Ben anlamadım hocalarım. Bu durumu yaşayan veya etrafında yaşayan varsa bana akıl verirseniz sevinirim. Teşekkür ediyorum.

Dr.President, 4 gün önce - Alıntıya git

Hocam UAK kararindan geri adim atmaz bence dogrudan zaman kaybetmeden mahkemeye verin.

23 Eylül 2021 15:47

frmn
Şef

Hocam UAK kararindan geri adim atmaz bence dogrudan zaman kaybetmeden mahkemeye verin.

Adydoc, 4 gün önce - Alıntıya git

Hocam tam emin olmamakla birlikte bu sınavlara ev yerine üniversitelerde girme zorunluluğa ilişkin bir yerde bir şeyler okumuştum. Bu konuda haklı olabilirler, iyice araştırınız.

24 Eylül 2021 12:49

frmn
Şef

Kıymetli Hocam,

Avukatların faydalandığı bir havuz var. Şayet bu dava o havuzda paylaşılmışsa avukatınız bu davaya ulaşabilir. İnternette adı sıkca zikredilen bir avukat sanırım bu dergi ile ilgili birkaç dava kazandı. Ancak bu avukat biraz ketum herhalde, bu havuzda paylaşmamış. Bu karara ulaşabilseniz davanın akibetine olumlu katkı sağlar elbette. Ulaşmış olsanız bile, bilirkişiye muhakkak gider.

2873, 4 gün önce - Alıntıya git

Hocam bende duydum kararı ancak o havuzda yok. Bulabilmeyi umdum ancak en azından o hocamızında bu forumda olabileceğini düşündüm.teşekkürler.

26 Eylül 2021 00:44

drcherry
Aday Memur

Hocam bende duydum kararı ancak o havuzda yok. Bulabilmeyi umdum ancak en azından o hocamızında bu forumda olabileceğini düşündüm.teşekkürler.

frmn, 3 gün önce - Alıntıya git

3 ayrı havuzdan baktım bulamadım. Karar tarihi ya da mahkemeden emin misiniz? Ankara mı İstanbul mu onu bile yazmamışsınız ki ikisini de kontrol ettim.

26 Eylül 2021 00:53

drcherry
Aday Memur
27 Eylül 2021 13:11

Dr.President
Aday Memur

Özel Evde Sınav Puanlarını Kabul Eden Kurumlar (Sınav Katılımcıları İçin) (ets.org)

EsdegerlikTablosu.pdf (yok.gov.tr)

TOEFL - Yabancı Diller Yüksekokulu - Marmara Üniversitesi

Ancak İTÜ;

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (itu.edu.tr)

şöyle bir açıklama yapmış. Benzer olarak ODTÜ de açıklama yapmış:

Equivalence Table for English Language Exams Recognized by METU for Undergraduate and Graduate Students | ODTÜ REGISTRAR's OFFICE

Fakat her iki açıklama da lisans ve lisanüstü ile ilişkili. YÖK ve ÖSYM kendi sitelerinde kabul etmiyor:

esdegerlikdokuman06042021.pdf (osym.gov.tr)

drcherry, Dün - Alıntıya git

Sayın hocam,

Ben de gördüm onları okudum. Ne yapacağımı da bilmiyorum. Şaşırdım kaldım yemin ederim. Elim kolum bağlandı.

Toplam 1948 mesaj
«86878889909192939495969798

ANKET
Yemek siparişi için hangi uygulamayı daha sık kullanıyorsunuz?