İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : supporters.
«123124125126127128129130131132133134135

Öncemeditasyon
Aday Memur
30 Mart 2024 09:17

Bu sorunun cevabını bilen hocalarımız bilgisini paylaşırsa çok memnun olurum.

sorgaç, 2 ay önce

Hocalarım merhaba, sehven yapılan puanlama neticesinde asgariden kalma durumu olduğunda itiraz edilirse kabul edilme şansı var mıdır? Beyannamede farklı bir yerde puanlanması gereken bir eser yanlış yerde puanlandığı için asgariden kalma durumu var. Bu durumla ilgili bilgisi olan var mıdır?

Offfffffbike
Aday Memur
05 Nisan 2024 10:07

Sonucunuzu bizimle paylasirmisiniz umut olmasi için

Akademic35, 2 ay önce

Sayın hocamlarım merhaba , önceki dönem yazışmalarını okudum ancak sormak istediğim bir husus var, benim ekim 23 Doçentlik başvurumda 1 jüri asgari verdi şubat ayında kurul kabul etmedi tekrar jüriye gönderdi , aynı jüri dosyanın kendine geldiği aynı gün içerisinde tekrar asgari verdi , şimdi yine asgari idaası gözüküyor, şimdi mart ayındaki kurulu bekliyorum , kurulun göndermesi sonrası genelde jüri düşüyor gibi okudum forumdan , bunun tersi de olabiliyor mu ?

ahmettdemr
Şef
05 Nisan 2024 12:15

itirazları doçentlik komisyonu değerlendiriyor. dk her ay toplanıyor ancak toplantı tarihleri değişken. önümüzdeki ilk toplantı 18 nisanda sanırım.

madmax83
Aday Memur
05 Nisan 2024 13:00

Teşekkür ederim, bekleyeceğiz o zaman. Gelişme olursa yazarım.

ahmettdemr, 1 hafta önce

itirazları doçentlik komisyonu değerlendiriyor. dk her ay toplanıyor ancak toplantı tarihleri değişken. önümüzdeki ilk toplantı 18 nisanda sanırım.

fasoofisoo
Aday Memur
05 Nisan 2024 14:54

Jüri yayınların puanını kendi yorumuna göre nitelik olarak ya da yayınlandığı yayınevini beğenmeyerek düşürerek yetersiz puan sebebiyle asgari vermesi durumunda nasıl bir yol izlemek gerekir? Forumda okuduğum kadariyla bu duruma Itiraz eden bazı kişilerin itirazları jüri haklı görülerek reddedilmiş. Bu durumda dava yoluna mi gitmek gerekir? Dava açınca ayni jüriye mi gider yoksa bilirkişi mi oluşturuluyor? Diyelim ki dava kazanıldı asgariden kurtulundu bu sefer asgari vermeyen jüri raporlarına göre mi başarılı ya da başarısız durumu belirleniyor ya da tekrar bilirkişi mi oluşuyor? Bu konuda tecrübesi olan hocalarımız var mı acaba?

Aligüngör38
Aday Memur
05 Nisan 2024 20:30

Değerli arkadaşlar hepinize sabırlar ve süreç sonunda hayırlı başarılar diliyorum. Geriye dönük sayfaları okuduğum halde asgari sürecini bütün olarak kafamda netleştiremedim. Yaşayan biri izah edebilir mi?

1-Asgari iddası dk da değerlendiriliyor.

Kurul iddayı kabul ederse adayın itira hakkı doğuyor ve yine red gelirse ya sonraki dönem başvuracak ya da dosyayı yargıya taşıyacak.

2-Kurul jurinin iddiasını reddederse jüriye karar verme ya da iddasında ısrar hakkını tanıyor.

3-İddiasında ısrar ederse bir sonraki değerlendirme kuruluna kalıyor durum.

4-Bir sonrakinde juri asgaride ısrar ederse juri üyeliği düşüyor ve juri üyesi sayısı 5'in altına düşmadiyese karar veriliyor.

Bu süreçte aday asgari iddasının ne olduğunu hangi jürinin bu iddiada bulunduğunu hangi aşamada görebiliyor?

Toplam 2686 mesaj
«123124125126127128129130131132133134135

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi