Editörler : swat3410

garipalii
Memur
12 Eylül 2018 11:58

Yirmi seneden sonra istege baglı olsun ayrıca 55 yaş haddi için çok 50 yaş olsun.

Seyitahmet.
Memur
12 Eylül 2018 12:18

Gençler daha bu işin farkında degiller 15/20 yıllık olduklarında anlarlar neyin ne oldugunu bu yaş işi gerçekten çok önemli ne kafa ne vücut hic birseyi kaldırmıyor

adilmaviss, 6 yıl önce

Gençler bastırın bu kanunun çıkması için eski memurlardan çok sizi ilgilendiriyor 55 yaşına kadar paralı emeklilik için nasıl çalışacaksınız?

beratakyuz
Memur
12 Eylül 2018 13:16

99 öncesi sonrası herkesi kapsayacak bir kanun düzenleme yapılmalı makul herkesin çalışabilecegi bir süre

icralik
Aday Memur
12 Eylül 2018 13:53

Yaşa takıldım maaşlı emeklilige iki yılım var daha kanun çıkıp yasalaşırsa emekli olursam emekli maaşımdan yüzde kaç kesinti olur devrem

30 eyllül., 6 yıl önce
Kapsıyor kardeşim. Eylül 1999 dan önce ssk veya memur olarak işe başlayanları kapsıyor. Ayrıca kademeli olarak maaşlardan aylık kesinti yapılıyor.bir yılı kalanlar dan yüzde dört. İki yıl kalandan yüzde beş en son on yılı kalan dan yüzde on kesinti yapılacak. Emeklilik süresi doluncada kesinti kalkıyor.

30 eyllül.
Genel Müdür
12 Eylül 2018 14:32

Devre verilen kanun teklifinde iki yıl kalanlardan yüzde beş aylık kesinti olacak. İki yıl sonra kesinti bitecek.
icralik, 6 yıl önce

Yaşa takıldım maaşlı emeklilige iki yılım var daha kanun çıkıp yasalaşırsa emekli olursam emekli maaşımdan yüzde kaç kesinti olur devrem

icralik
Aday Memur
12 Eylül 2018 18:56

Çok sagol Allah razı olsun devrem. Kanun çıkarsa hemen emekli dilekçesi verecem meslek bitti.

30 eyllül., 6 yıl önce
Devre verilen kanun teklifinde iki yıl kalanlardan yüzde beş aylık kesinti olacak. İki yıl sonra kesinti bitecek.

Emreatıs
Memur
12 Eylül 2018 18:59

Yeni memurların pek umurlarında degil bu yaş olayı ilerde görürüm ben sizleri yaş yaş diye kıvranırsınız.

Esenler 06344
Aday Memur
12 Eylül 2018 19:12

Dostlar benimde 2 senem var ama inşaallah yanlış anlamışımdır ama sadece SSK lı olanlar faydalanacak diye okudum bir gazetede

esed2226
Memur
12 Eylül 2018 20:24

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.
hiçkimse de demiyor ki bu yasa çıkarsa bu yaşta emekli olunur mu ?? bu yaşta emekli olunursa devlet ne olur ? sorsan herkes milliyetçi ama herkes lafta milliyetçi. 50 yaşında emekli olursa birisi kaç yıl emekli maaşı alır devlet bunu kaldırabilir mi diyen yok. ver Allah'ım ver hep bana ver mantığı var

garipalii
Memur
12 Eylül 2018 20:40

Kardeş sen polismisin bu meslegi biliyormusun polissen kaç yıllıksın ayrıca 55 yaşında emekli olan polislerin yüzde doksanının 9 ay sonra öldügünü biliyormusun? Emekli olduktan sonra dokuz ay yaşıyor bunu ben söylemiyorum araştır tüm istatiksler bu yönde.

esed2226, 6 yıl önce
hiçkimse de demiyor ki bu yasa çıkarsa bu yaşta emekli olunur mu ?? bu yaşta emekli olunursa devlet ne olur ? sorsan herkes milliyetçi ama herkes lafta milliyetçi. 50 yaşında emekli olursa birisi kaç yıl emekli maaşı alır devlet bunu kaldırabilir mi diyen yok. ver Allah'ım ver hep bana ver mantığı var

garipalii
Memur
12 Eylül 2018 20:47

12/12 12/24 22 senedir bu sistemle çalışıyoruz daha ne yapalım resmi tatil yok bayram izni yok senelik iznimizi dövüş kavga alıyoruz gencligimizi ömrümüzü verdik sac sakal beyazladı yaş elliye dayandı emekli olmayalımmı ölelimmi.

30 eyllül.
Genel Müdür
12 Eylül 2018 20:47

Bak kardeşim milliyetçilikle ne alakası var. 18 eylül 1999 dan önce memuriyete ve sigortalı olarak işe başlayan kişiler erkek 25 yıl kadın 20 yılda emekli olur kanun ve şartı ile işe başlamıştır. Daha sonra çıkan kanun ile bu değiştirildi. Yani hukuka uygun değil.ve 99 dan önce işe başlayanların anların ak sütü gibi emekli olmak hakkıdır. Ayrıca kanun teklifini verene Milliyetçi Hareket Partisi dir. Burda laf olsun diye yorum yazma.zaten devlet kendi kamuda tasarruf yapsa hiç bir sıkıntı da olmaz.Milletin Vekili iki yılda süper emekli olacak ee milletin aslı mezarda mı emekli olacak. MHP bu bir hak kaybıdır diye teklifi sundu.
esed2226, 6 yıl önce

hasanazizz
Yasaklı
12 Eylül 2018 21:07

Kullandıgı nicte hayır yok kesin porovakatör bu

cemalalii
Aday Memur
12 Eylül 2018 21:23

Emniyette hiç kimse yaşa takılmamış herkes halinden memnun anlaşılan yazan sayısı parmakla gösterilecek az

cemalalii
Aday Memur
12 Eylül 2018 21:29

Memurlar.net forum ölmüş eski canlıgı yok burdaki sorunları konu başlıklarını haber yapmamalarıyla alakalı olabilir.

cemalalii
Aday Memur
12 Eylül 2018 22:14

Bu konuyu haber yapmazlarsa bende bu forma bir daha girmeyi düşünmüyorum

icralik
Aday Memur
12 Eylül 2018 22:28

Buraya yazan arkadaşlar bu konu haber yapılmazsa hep birlikte formu terk edelim polisin en büyük sorunlarından biride bu yaş olayı resmi dini bayramlarda izinsiz çalışıyoruz bu yaş olayı çok fazla bize

cebir001
Aday Memur
12 Eylül 2018 22:44

Şu milliyetçilik olayına girenlere sormak lazım. 20 sene çalışıldığında (55 demiyorum bakın 20 sene) hafta sonları ve resmi tatilleride çık onudu es geçtim, ortalama yılda 20 gün bayram izni kullanan ve benim senelik izni ayim kadar kafa izni yapan memurlar 20 yılda 400 gün yani 1 yıldan fazla işe gitmiyorsunuz ya ha işte siz o zamanlar daha güzel şartlarda kafa izni yapasınız diye biz mesai mefhumunu geç mesai parası dahi almadan günde 20 saate yaķın çalışorum. Yani ben mesleğe 30 senemi verdim diyen alelade bir memur ile benim 10 yıl çalışmam gün olarak olmasa da gelışmiş insana insan değeri veren ülkelerde ki gibi saat bazında hesapla en az 30 yıl karşılığı gelir. Yorum yapan güzel insan sen ve senin gibi düşünen zihniyet Mılliyetçiliği kalemle kağitla yaza durun bırakın biz hayat tarzımızla yaşayalım. NOKTA

adilmaviss
Aday Memur
12 Eylül 2018 22:50

Helal be kardeşim agzına yüregine saglık.

cebir001, 6 yıl önce

Şu milliyetçilik olayına girenlere sormak lazım. 20 sene çalışıldığında (55 demiyorum bakın 20 sene) hafta sonları ve resmi tatilleride çık onudu es geçtim, ortalama yılda 20 gün bayram izni kullanan ve benim senelik izni ayim kadar kafa izni yapan memurlar 20 yılda 400 gün yani 1 yıldan fazla işe gitmiyorsunuz ya ha işte siz o zamanlar daha güzel şartlarda kafa izni yapasınız diye biz mesai mefhumunu geç mesai parası dahi almadan günde 20 saate yaķın çalışorum. Yani ben mesleğe 30 senemi verdim diyen alelade bir memur ile benim 10 yıl çalışmam gün olarak olmasa da gelışmiş insana insan değeri veren ülkelerde ki gibi saat bazında hesapla en az 30 yıl karşılığı gelir. Yorum yapan güzel insan sen ve senin gibi düşünen zihniyet Mılliyetçiliği kalemle kağitla yaza durun bırakın biz hayat tarzımızla yaşayalım. NOKTA

esed2226
Memur
12 Eylül 2018 23:47

Eskişehir ve Edirne kısaltması yanındaki 22 Edirne'nin 26 da Eskişehir'in plakası sallamisin ama bosa
hasanazizz, 6 yıl önce

Kullandıgı nicte hayır yok kesin porovakatör bu

Toplam 118 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi