Editörler : ayşegül bgm
12 Eylül 2018 13:26

Yıpranma payı sadece sahada çalışan sağlıkçılara mı?

Yıpranma payı sadece saha da çalışan sağlık çalışanına mı var ? Hastaneye böyle bir yazı gelmişte bilen var mı?

Fenikss
Aday Memur
12 Eylül 2018 13:50

Bilen eden yok mu ?

Profösör57
Genel Müdür
12 Eylül 2018 15:45

evet onu bugun bende sordum mutemetliğe. yıpranma için girişleri mutemetler yapıyor. Hemşirede olsa masa başı çalışanlar için giriş yapılmayacak yararlanamayacakmış. (kalite birimi, eğitim birimi, enfeksiyon veya saymalık ayniyat gibi yerlerde çalışan sağlık memuru hemşireler)

Aktif olarak servislerde nöbet tutan veya 8-5 mesaide olsa hasta ve sağlıkla uğraşan (poliklinik kan alma vs) sağlık personelleri yararlanabilecekmiş. Tıbbi sekreterler şoförler yok. Sağlık personelininde hastane içinde görev yeri değişirse ona göre mutemetliğe görevlendirme yazısı bildirilecek yararlanmayan varsa yararlanmaya veya serviste çalışıpta masa başına gecen varsa yıpranma girişi durdurulacakmış. Pratikte göreceğiz işleyişi.

Hayalperesthemşire
Müsteşar
12 Eylül 2018 17:34

Değişik bir uygulama olmuş, fizyoterapist psikolog falan alamicakmi tdslerde almıyor, hastende hemşire dışında kim Alicak başka

Fenikss
Aday Memur
13 Eylül 2018 08:12

Teşekkürler Hocam

Profösör57, 6 yıl önce

evet onu bugun bende sordum mutemetliğe. yıpranma için girişleri mutemetler yapıyor. Hemşirede olsa masa başı çalışanlar için giriş yapılmayacak yararlanamayacakmış. (kalite birimi, eğitim birimi, enfeksiyon veya saymalık ayniyat gibi yerlerde çalışan sağlık memuru hemşireler)

Aktif olarak servislerde nöbet tutan veya 8-5 mesaide olsa hasta ve sağlıkla uğraşan (poliklinik kan alma vs) sağlık personelleri yararlanabilecekmiş. Tıbbi sekreterler şoförler yok. Sağlık personelininde hastane içinde görev yeri değişirse ona göre mutemetliğe görevlendirme yazısı bildirilecek yararlanmayan varsa yararlanmaya veya serviste çalışıpta masa başına gecen varsa yıpranma girişi durdurulacakmış. Pratikte göreceğiz işleyişi.

Fenikss
Aday Memur
13 Eylül 2018 09:58

Aynen Hocam öyle değişik bir uygulama olmuş malesef

Hayalperesthemşire, 6 yıl önce

Değişik bir uygulama olmuş, fizyoterapist psikolog falan alamicakmi tdslerde almıyor, hastende hemşire dışında kim Alicak başka

nazlikelebek
Daire Başkanı
14 Eylül 2018 15:56

tıbbi sekreteler hastanenin vitrinidir emek verirler fakat hiç görülmezler

biyologkafkas
Genel Müdür
16 Eylül 2018 16:01

yipranma payını biyologlar almayacak gibi bir söylem var. nr kadar doğru sizce... Sağlık hizmetleri sinifinda olan saglik lisansiyeri biyolog nasıl yipranma hakkından yararlanamaz...

gelin bu durumu kamu denetciligi kurumuna taşıyalım. Biyologlara yipranma hakkını alalım.

nikrit
Memur
16 Eylül 2018 18:19

belki

emre5778
Kapalı
16 Eylül 2018 19:28

radyoloji teknikerleri ?

Fenikss
Aday Memur
17 Eylül 2018 08:42

Biyolog alıyor diye biliyorum

biyologkafkas, 6 yıl önce

yipranma payını biyologlar almayacak gibi bir söylem var. nr kadar doğru sizce... Sağlık hizmetleri sinifinda olan saglik lisansiyeri biyolog nasıl yipranma hakkından yararlanamaz...

gelin bu durumu kamu denetciligi kurumuna taşıyalım. Biyologlara yipranma hakkını alalım.

blueee
Aday Memur
17 Eylül 2018 18:45

Biyologlara verilmedi..Listede ismim yok...Lakin is bakımından sahadayım.Birlikte calıstıgım lab teke var biyologa yok..O halde bizi cıkarsınlar lablardan yada hakkımız olanı versinler!!!!!

Bu haksızlıgın mahkeme ile bizlerede geleceğini dusnuyorum ..İlgili sendika dava acmıs durumda...

biolog_sedat333
Aday Memur
18 Eylül 2018 13:49

Biyologlar bu yıpranma payına dahil edilmemiş.Bütün lisansiyerler var ama Biyologlar yok maalesef.SGK nin yayınlamış olduğu bir liste var orada gördüm.Yazının başlığı şöyle:Sağlık Meslek Mensubu Sayılan Ve Fiili Hizmet Süresi Zammından Yararlandırılacaklara İlişkin Ünvan Listesi.Biyologlar bu listede yok.Bahsi geçen liste yıpranma payı ile alakalı ise biz yine üvey evlat muamelesi gördük.

biolog_sedat333
Aday Memur
18 Eylül 2018 13:53

Podolog dahi var ,Biyolog yok.Bu nasıl adalettir yahu...

kermit34
Şef
18 Eylül 2018 14:29

Biyologlar bahsi geçen kanunlarda yer almadığı için alamadı yıpranma payı.Siz sağlık personeli değilsiniz deniyor ama Lab tek aynı iş yaptırılıyor.Saçma sapan bir şey.Neyse biyolog arkadaşların bazılarının tuzu kuru old için haksız uygulamaları görmezlikten geliyorlardı.Söz uçtu yazı kaldıama hepimiz için. Bizi Lab tek gibi çalıştırmaktan vazgeçseler bari bizde boşuna yıpranmasak;)

18 Eylül 2018 15:45

takmayin bunu dandik sendikasının yapay gundemi bu yıpranma mevzusu. kaç para alıyoruz kaç para almamız gerekir onu konuşun

smasan
Aday Memur
18 Eylül 2018 21:55

Simdı ben o resmı yazıyı çıkardım. kurum sicili ve kadrosunun bulunduğu kurum yazöıyo sız de de oyle mı

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi