Editörler : "eskiyara"Pangaea
12 Eylül 2018 14:14

Hizmet puanı hesaplanması hata?

Merhaba arkadaşlar. Konuya vakıf olanlar sorumu yanıtlarsa çok sevinirim. Dilekçe yazmadan önce görüşlerinize veya emsallerime başvurmak istedim.5 yıl önce tekrar KPSS' ye girerek memuriyetten öğretmenliğe geçtim. Eski hizmetlerimi birleştirdim. Derece kademem kaldığı yerden devam ettiği gibi hizmet puanım hesaplandı. Fakat hizmet puanı hesaplamasında bir eksiklik olduğunu düşünüyorum. Örneğin; Diyarbakır ili Bismil ilçesinde 3 yıl 9 ay memuriyetim var. Bu kadar süreye sadece 54 puan verilmiş. Oysa Bismil ilçesinin hizmet puanı yıllık 26... Diyarbakır merkezi bile baz almış olsalar, 22 puan /yıllık olması gerekirdi. Bu durumda eksik hesaplanmış olmuyor mu? Yoksa memuriyet olduğu için daha mi az puan veriliyor? Yılına sadece 14 puan girilmiş. Şu an Marmara bölgesindeyim, bulunduğum yer de 14 puan. Yanı Diyarbakır ile eşit tutulmasında bir haksızlık yok mu? Ilçe mem e sordum. Otomatik hesaplanıyor biz yapmıyoruz dedi çıktı işin içinden. Merkezi bile 22 puan olan bir yerde neden 14 puan verildiğini bilen var mi? (Diğer görev yerlerimde de aynı eksiklik var. )Lütfen bilen cevaplasın. Malum bir puanın bile değeri var. Teşekkür ederim.

hayat-devam-ediyor
Aday Memur
12 Eylül 2018 17:33

hocam bismil ilçeisinin o tarihlerdeki hizmet puanı baz alınıyor.sanırsam 16 veya 18 puandı.2014 den sonra hizmet paunı 26 oldu.

akrep1059
Şef
12 Eylül 2018 17:36

öğretmenlik dışı memurluklarda il merkez hizmet puanı baz alınır hocam

hayat-devam-ediyor
Aday Memur
12 Eylül 2018 19:10

o zaman daha kötü;merkez14 puandı...

küçük istavrit
Aday Memur
13 Eylül 2018 08:47

Yanıtladığınız için teşekkür ederim hocalarım. Bu durumda bir yanlışlık yok görünüyor. 2003-2007 arasi ne şartlarda görev yapmıştık. Keşke o zaman da şimdiki gibi değerlendirilseymis. Hayırlısı diyorum.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi