Editörler : Pangaea
12 Eylül 2018 19:11

Hala iiBF ve Mühendislik okuyanlar ne amaçla okuyor ?

Arkadaslar bunlarin sonu ya işsizlik ya asgari ücret. Bunlar bu ülkede okunmaz. Hele ki 5-6 yıl sonra ki mezun sayısı ile ne yapacaksınız. Persembenin gelişi carsambadan belli. Bunlari okumayin okursaniz da 5 sene sonra aglamayin

Ömerkocak
Kapalı
12 Eylül 2018 19:36

Mühendisliği değersizleştiren her şehre üniversite her üniversiteye mühendislik fakültesi ve artan kontenjanlar . Adam matematik çözemiyor ama mühendislik yazıyor yazma okuma kardeşim sen okuma

Ömerkocak
Kapalı
12 Eylül 2018 19:39

Devlet kesinlikle belli seviye altını mühendisliğe almamalı.

bakgulec
Şef
12 Eylül 2018 19:47

senin su önerini üni okuyacak cocuklar okuyamıorm :) burda ne işleri var onların :)

Ömerkocak
Kapalı
12 Eylül 2018 19:49

4 5 yıl sonra görürler : D
bakgulec, 6 yıl önce

senin su önerini üni okuyacak cocuklar okuyamıorm :) burda ne işleri var onların :)

murdock reis
Genel Müdür
12 Eylül 2018 20:02

-ah ah.bana yetki verseler açıköğretimi direkt kapatırım.istanbul,ankara,izmir ve bölgelerin en büyük şehirleri dışında hiçbir yerde iibf açmam hepsini kapatırım.mühendislikler ve diğer işsizliğin yoğunlaştığı bölümler de dahil!

-bu ülkenin çöpçüye,inşaat amelesine,garsona,terziye,sanayi ustasına,berbere vs... de ihtiyacı var!

nickthecooper
Kapalı
12 Eylül 2018 20:03

Ne icin mi nette hala cafcafli anlatiyotlar yok efendim 1-5 yil arasi şu miktar para 5-10yil arası dolara gecen bile var(Google da bakin göreceksiniz) genclerde kanıyor zamanında benim kandigiım gibi.Gördüğüm gençlere diyorum hemen birak okulu daha 1.sınıfsin diyorum tabi beni kafa kirik bu abinin diyorlardir.Sonra adam bu bolum tutuyor gidiyim diyor....buna engel olunamaz.Devlet kapatacak 2.ogretimi, işe bununla baslayacak,sonra kontajanlar düşürülecek sonrada baba uniler disindakileri kapattim mi rahatlariz.Yoksa bu her sene yığılmayı kaldiramayiz.

nickthecooper
Kapalı
12 Eylül 2018 20:10

've ilk 30 bin(değişebilir ornek bu) uni okusun kimse kas gucu Ile calismayi düşünmüyor toplumun kafasına bu asilanmis.İyi bir bolum mu var hurra oraya hucum ediyoruz.Sonuç felaket.Bir ara ftr popülerdi.Su an popüleritesini kaybetti.Saglik da ayni benim zamanimda ilk 10 bin tipti şimdi vakifi cikti artan uniler 20 bin de gidiyor artik.uni de gecen 4,5,6 yil sacmaligindan bahsetmedim daha gereksiz o kadar yil
12 Eylül 2018 23:00

Ee bunu bilipte niye okuyorsun ozaman ?

Ömerkocak, 6 yıl önce
Mühendisliği değersizleştiren her şehre üniversite her üniversiteye mühendislik fakültesi ve artan kontenjanlar . Adam matematik çözemiyor ama mühendislik yazıyor yazma okuma kardeşim sen okuma

KadirACelik
Aday Memur
12 Eylül 2018 23:15

Gençler okumamaktansa zart zurt bir şey okuyayım diyor, kimseye kızamıyorum bu yüzden.

Okumak yerine bir berberin yanına çırak girseydim şu an daha iyi şartlarda bir işim olurdu diye düşünüyorum bazen ama geçen zaman geri gelmiyor.

Ömerkocak
Kapalı
12 Eylül 2018 23:19

Okuduk bitti kardeşim : ) bahsettiğim kişilerden değilim en iyi üniversitelerden birinden mezun oldum ben .
Tyler ve Reznik, 6 yıl önce

Ee bunu bilipte niye okuyorsun ozaman ?

eem2018.
Yasaklı
12 Eylül 2018 23:25

insan olmayı adam olmayı CIA ajanlarının yıllarca rektörlüğünü yaptığı okullarda bitirdim diye övünüp gariban anadolulu kardeşimi normal okulda okudu diye hiç adamdan saymayacak siz denszi insanlar bu ülkenin en büyük yükü mlesef.okuduğun okuldan sonra ilkokul mezunu adamın şirketinde müdür olmaya çalışan zavallı seni

Ömerkocak
Kapalı
12 Eylül 2018 23:28

Kime diyorsun
eem2018., 6 yıl önce

insan olmayı adam olmayı CIA ajanlarının yıllarca rektörlüğünü yaptığı okullarda bitirdim diye övünüp gariban anadolulu kardeşimi normal okulda okudu diye hiç adamdan saymayacak siz denszi insanlar bu ülkenin en büyük yükü mlesef.okuduğun okuldan sonra ilkokul mezunu adamın şirketinde müdür olmaya çalışan zavallı seni

eem2018.
Yasaklı
12 Eylül 2018 23:29

ben yatıyorum :))

muh18
Şef
13 Eylül 2018 14:02

iibf ve mühendislik Türkiye'deki en kötü meslekler. Genelde düşük puanlı adamlar boşta kalmayayım diye okuyor. Ama mezun olunca boşta kalıyorlar. Vatandaş bilgisiz, boşa okuduğunun farkında değil.

14 Eylül 2018 01:35

Aynen öyle

muh18, 6 yıl önce

iibf ve mühendislik Türkiye'deki en kötü meslekler. Genelde düşük puanlı adamlar boşta kalmayayım diye okuyor. Ama mezun olunca boşta kalıyorlar. Vatandaş bilgisiz, boşa okuduğunun farkında değil.

Ch06
Kapalı
14 Eylül 2018 08:25

Bos konusuyorsunuz hemsirelik gibi çok alım yapan ve puanı düşük olan bölüm çok az zaten . İnsanlar ne okuyacak başka

Burak2019
Şef
26 Şubat 2021 11:39

iibf ve mühendislik pişmanlıktır.

bilim7
Aday Memur
26 Şubat 2021 11:52

Şöyleki mühendislik, İİBF nin fakülte sayısının artması iş bulmayı zorlaştırdı ama bilader herkes tıp kazanamıyor ne yapsın adam onca sene okutmuş liseden sonra markette mi çalıştırsın çocuğunu sen üniden mezun olunca iş bulamazsın diye , burada doğru tabir şu olmalı gemisini kurtaran kurtarıyor yok mu 2020 yılı mezunu vergi memuru atanan ,ya da 2020 mezunu mühendis teiaşa atanan ya da büyük firmalara (aselsan,tüpraş,toyota...) giren e şimdi sen bu arkadaşlara sor sana anlatsınlar başarı hikayelerini.

kasapbey
Daire Başkanı
26 Şubat 2021 13:40

Devlet düşünmedik yazarken hata ettik. Tıp okuyunca direkt devlet memuru olunduğu için puanı yüksekmiş meğer. Mesela şu an hemşirelik puanları öğretmenlikleri solluyor direkt memurluk vaat ediyor çünkü.

bilim7
Aday Memur
26 Şubat 2021 23:41

hata etmedin, 92 puan alamadın alsaydın ilk merkezide atanacaktın belki de buralara bir daha uğramayacaktın ve sendeki rahatlığı gören çevrendekiler de harbi bizim çocukta mühendis olsun diyeceklerdi ama şimdi feryat figan meslek karalaması mevcut; alım az, işsiz çok vs. yani benim aydın meslektaşım hep söylerim gemisini yüzdüren kaptan olur, yüzdüremeyen karada durur, zaman gelir belki kaptan olur ve derki doğru zamanda doğru şeyi yaptım

kasapbey, 3 yıl önce

Devlet düşünmedik yazarken hata ettik. Tıp okuyunca direkt devlet memuru olunduğu için puanı yüksekmiş meğer. Mesela şu an hemşirelik puanları öğretmenlikleri solluyor direkt memurluk vaat ediyor çünkü.

Toplam 48 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi