Editörler : crops35
12 Eylül 2018 19:43

meb gys(2018) ve tüm yhs çalışanları (part 2)

Merhaba arkadaşlar. Ara ara yeni konu açıyorum ve sizler de açın ki hep beraber bilgilenelim veya yorumlarda bulunalım. Malum hepimizin en çok beklediği MEB GYS takvimi ve Yardımcı Hizmetler Sınıfının yeni bir kimliğe bürünmesi veyahut da tamamen bu sınıfın yok olması. Her geçen gün biraz haberler geliyor. Sendika, cimer, sosyal medya siteleri vs. Örneğin benim Cimer'e yazdığım 'arz' temalı metnime bugün cevap geldi. Tabii herkese gelen aynı cevabı ben de okumuş oldum. Bir de şu günlerde herkes tüm sabırsızlıkla sınav tarihi hakkında bir bilgi istiyor. Teç-Sen Mart- Nisan (2019) gibi olacağını belirtmiş. Arkadaşlar öncelikle açık konuşmak lazım. Hükümetle en çok hangi sendika bağlantılı? Hepimiz biliyoruz. Diyeceksiniz, o da Eylül dedi olmadı ama diye? Arkadaşlar zaten bizimki bir umut... Ama en çok hangisine rağbet edilir? 1. Sendika kimse o. Belki o da aynı tarih söyleyecek. Olsun... Çaresiz durumdayız... Mecburuz... Yani diyeceğim Meb'den kesin bir duyuru olmadıktan sonra beklemekten başka bir çare yok. Haa. Sınavın olacağı yüzde 99.9 gibi kesinleşti artık. 1 ay sonra olur, 6 ay sonra... Önemli olan birliği, beraberliği, umudu yitirmemek. Bir de son zamanlarda yine hepimiz farkındayız ki 60-80-100 bin gibi sayılarla özellikle Meb'e temizlik personeli alınacağı haberleri netleşti. Bundan dolayı, sanki Meclis'in açılıp bu Yhs sıkıntısının tamamen giderileceği gibi bir his oldu içimde. Yani bundan dolayı çoğu bakanlık Gys'leri erteliyor veya açmıyor şimdilik. Son olarak diyeceğim şu ki Meb olsun başka bakanlık veya kurumlar olsun, YHS'ye bağlı tüm devlet memurları şu zamanlarda, özellikle Ekim ayı ve sonrasında Sayın Devlet Bahçeli ve camiasıyla bağlantıyı koparmamalıyız. Bizler de artık saygınlığımızı kazanmalıyız. Bizler en alt sınıf olduğumuz için hep en sona kalıyoruz. Bundan dolayı elimizden geleni yapmalıyız. Evet, yorulduk, bıktık ama başka çare yok. Şu fırsatı kesinlikle kaçırmamalıyız. TBMM bizim son çaremizdir. Saygılar...

-------------

Editör; konu başlıklarını büyük harfle yazmamaya dikkat edelim lütfe

baredda
Memur
12 Eylül 2018 19:58

Bir kişi de açıklandı demiyor:) Noldu Teç Sen:))?

Delicfg
Aday Memur
13 Eylül 2018 08:26

9 aralık 2018 ikgm de belli oldu

baredda, 6 yıl önce

Bir kişi de açıklandı demiyor:) Noldu Teç Sen:))?

eydem18
Aday Memur
13 Eylül 2018 14:22

Sınav Tarihi Belli Oldu Arkadaşlar

eydem18
Aday Memur
13 Eylül 2018 14:24

https:// personel.meb.gov.tr/www/gorevde-yukselme-sinavi-hakkinda/icerik/868

eydem18
Aday Memur
13 Eylül 2018 14:27

http:// personel...... buradaki boşluğu sil