Editörler : crops35
16 Eylül 2018 13:48

Şefin Müdürlüğe vekaleti ve vekalet aylığı

Herkese merhaba

Kadro karşılığı sözleşmeli şef unvanında iken boş kadro müdür yerine, 3,5 sene vekalet ettim. Tüm şartları taşımama rağmen kurum vekalet aylığı vermedi, idare mahkemesine dava açtım,

İzmir Bölge idare Mahkemesinde istinaf davasını kazandım. Ancak kurum 1596 lira gibi komik bir rakamı vekalet aylığı olarak ödedi - zam ve tazminatlarımı ise vermemekte direniyor. (bence hesaplayamadıkları için).

Oysa kurum içi boş kadroya vekalet olduğu için vekalet aylığını vermeyip zam ve tazminatlar farkını vermesi lazımdı.Şimdi tam yargı davası açacağım ancak müdür ile şef arasındaki zam ve tazminat farklarını gösterir bir veriye (çizelgeye) ihtiyacım var.

Herhangi bir kurumun ki olsa da olur, sonuçta katsayılar herkes için geçerli.

Süre 2014 yılı Şubat ayı ile 2017 yılı Nisan ayı arası (tüm yıllar için 30 gün izin süresi düşülecek) toplamda 33 aylık fark hesabı olacak. (Benim tahminim 25000 TL civarı)

Dava dosyam aynı zamanda emsal teşkil edecek durumda olup aynı sorunu olan arkadaşların işini kolaylaştıracaktır. Bu konuda yardımcı olacak muhasebe ve tahakkuk birimi arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Not:Lütfen konunun uzamaması için vekalet unsurunu tartışmayınız.

99216yucel
Aday Memur
16 Eylül 2018 14:30

Ya muhasebe birimi arkadaşlar henüz uyanmadı veya çok meşguller,yada konu ilgi alanlarında değil sanıyorlar.

Keşke asparagas yada geyik bir başlıkla açsaydım konuyu.

Yurdum insanını bazen anlamakta zorlanıyorum nedense:)

personelci67
Aday Memur
20 Ekim 2018 19:28

eğer statünüzü ve hangi kurumda olduğunuzu açık yazmış olsaydınız daha net cvp yazabilirdim..

Eğer kadro karşılığı veya 399 skhk.ye tabi sözleşmeli personel statüsünde şef pozisyonunda şb.md.kadrosuna vekalet ettiyseniz vekalet tarihinin başladığı tarihi takip eden günden itibaren 3 ay sonra vekalet aylığı almanız mevzuat gereğidir..yanödeme ve tazminatları almamanız gerekir ..nedeni ise mevcut kadronuzun yani sözleşmeli olduğunuzdan sizin maaş hesabınızda yanödeme ve tazminatlar bulunmamaktadır..yalnızca 657li kadrolarda çalışanlarıın yanödeme ve tazminatları vardır..eğer 657li bir kadroda iseniz boş kadroya usülüne uygun vekalet verildiyse yanödeme ve tazminatı almanız gerekir.

***eğer idari bir şube müdürlüğüne vekalet ettiniz ise ;

İşgüçlüğü :600 puan ,ETG :500 , ÖHT : %135 Ek ödeme %170

***eğer teknik bir şube müdürlüğüne vekalet ettiniz ise ;

İşgüçlüğü :600 puan ,ETG :1900puan , ÖHT : %155 Ek ödeme %170

bu rakamlar yanödeme katsayısı ile çarpılarak alacağınız hesaplanır..ÖHT'nin hesaplanması ayrı yapılır.

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi