Editörler :
17 Eylül 2018 02:32   


Buzdolabinda Elektrik Tasarrufu Nasil Yapilir

Buzdolabinda Elektrik Tasarrufu Nasil Yapilir

Buzdolabı elektrik tüketiminde ve dolayısıyla elektrik faturasında yüksek oranda bir paya sahiptir.Konutlarımızda 24 saat açık konumda olan tek elektrikli ev aleti buzdolabımızdır Bundan dolayı : Elektrik sarfiyatı düşük bir buzdolabı seçimi ve kullanım açısından doğru bir kullanım elektrik tüketimini azaltarak aile bütçesindeki yükü bir büyük oranda azaltacaktır.

Buzdolabında elektrik tasarrufu yapmak Her şeyden önce doğru bir buzdolabını seçmekle başlar.

A enerji sınıfı olan bir buzdolabı, B sınıfı buzdolabına göre daha az elektrik tüketimi yapmaktadır. Aynı şekilde enerji verimliliği A+ olan bir buzdolabı, A sınıfı buzdolabına göre daha az elektrik tüketmektedir . Satın alırken fiyatları daha yüksek olsa da enerji verimliliği yüksek buzdolabı kendini uzun vadede amorti edecektir ve aile bütçemize katkı sağlayarak faturalardan artan para cebimizde kalacaktır .

Buzdolabı seçiminde önemli konu ise ihtiyacımıza uygun ölçülerde buzdolabı alınması. Aile nufusumuza orantılı ihtiyaçlarımızı saklayabilecek bir buzdolabı almalıyız Büyük buzdolapları, içinde kullanılmayan alanları da soğutacağından gereksiz yere fazla miktarda elektrik tüketecektir.

---

23 Eylül 2018 14:15

hoşdil
Genel Müdür

Kapısı sürekli açılması açık kalması

Konumu duvara cama ve radyatöre yakın olmamalı

İçine konulan ürünlerin ambalajı fazla kalın olmamalı

Toplam 1 mesaj
 
ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?